Sari la conținut

Ambasada SUA pe Strada Teo Peter


Raven
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 99
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

1. ambasada americana are ieshire la 3 strazi, pot oricand sa-shi schimbe adresa X-(

 

 

 

Atunci sa fie trei strazi Teo Peter(1,2,3) uite asta :finger: ;) :10: la americani. Probabil nu v-a aproba nimeni asa ceva dar asta ar fi chiar cea mai mare :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. ambasada americana are ieshire la 3 strazi, pot oricand sa-shi schimbe adresa :finger:

 

Nu, nu isi poate schimba adresa pe care strada vor ei in mod normal. Daca o cladire are mai multe iesiri pe diferite strazi, adresa se alege conform criteriilor: deschiderea cea mai mare catre strada cea mai mare, si daca si asa toate sint egale, strada care se afla mai spre centru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ca foarte multi dintre voi considera eventuala realizare a ideii respective (BTW, GENIALA FAZA :finger: ) drept o palma "subtila". Eu, sincer, nu vad nimic subtil aici, eu vad o palma aplicata sanatos, zgomotos, cu pofta si cu urme rosii de degete pe obraz. De fapt asta e si problema, si motivul pentru care nu cred ca se va duce la indeplinire asa ceva: Pentru asta iti trebuie oua mari, de o dimensiune speciala, care nu se mai gasesc de mult in pantalonii care trebuie. Daca s-au gasit vreodata...

Daca insa obrazul american ar fi atit de gros incit sa fie in stare sa considere un "zmete" de-asta drept ceva subtil, inseamna ca e inca si mai gros decit se credea. Caz in care aveti voi dreptate... ;)

Editat de Taz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Semnez orice,dar sincer,o sa-i doara undeva pe americani=jeg de toata chestia asta.Hai cu ceva mai subversiv.Frate,aia le ia capatinile toata ziua in Iraq,si tot degeaba,asa sint imperiile,nesimtite,ce ,romanii nu faceau porcarii,si acu fraierii sint mindrii ca sint corcituri daco-romane(EU NU,SINT MOLDOVEAN).Pt. linistea sufleteasca a romanilor chestia cu strada TEO PETER e buna,da nu schimba situatia,tot sclavi sintem.

CARE ARE CURAJUL ca de azi inainte sa adopte o atitudine de respingere fatisa fata de totii cetatenii americojeg de pe teritoriul Romaniei?Te intreaba unu ceva pe strada,il injuri,vorbesti cu un european sau altcineva,ii injuri,esti beton pe calculatoare,le virusezi/hacuiesti calculatoarele,vezi o masina de-a lor,jap cu cheia pe vopsea,etc.Stiu ca nu e cine stie ce,dar tot o sa le facem viata mai nasoala.Eu JUR ca pe care il vad pe strada mare flegma ce-i dau si ii spun si de ce,poate am norocu sa sara unu la bataie,ca sa am motiv sa-l internez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mare e gradina lui Dzeu si multe specimene i-au sarit gardul.

Jihad frate, care mai are tupeu si sange in cojones sa mergem sa distrugem McDonald's-urile. Ai dreaq imperialisti ca paci prin batatura se moare de foame iar ei isi construiesc cu nonshalantza aceste monumente nationale prin fiecare cartier.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Nu dam o palma nimanui. Facem exact ceea ce nu ne place noua: ii judecam pe toti dupa faptele unuia.

 

Pe Teo Peter nu-l mai invie nimeni, iar reparatiile morale se pot face intr-un mod care sa-l comemoreze pe el, nu care sa arate americanilor cat de grozavi suntem noi. Banuiesc ca domnul de la PRM nu are nimic de impartit cu Teo Peter sau cu muzica lui, are treaba cu actiunile nationaliste si populiste.

 

La urma urmei traim (si noi si ei) in tari democratice (sau asa ne place sa credem) unde legea trebuie sa aiba ultimul cuvant. Actiunile de gherila sunt de domeniu trecutului. A fost un proces - trebuia sa fim suficient de destoinici sa-l castigam.

 

Mai este sansa procesului civil, trebuie pregatit cu atentie si castigat. Cariera soldatului oricum e terminata. Din pacate, nici asta nu-l va aduce pe Teo inapoi.

 

:finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestia cu numele este excelenta.Dar mai trebuie schimbat ceva,mentalitatea noastra.

Vedeti cum tot Romanul spune "vai ce misto, super idee, dar pacat ca nu o sa se faca, sau daca se face nu foloseste la nimic".

Asta trebuie schimbata intai iar apoi schimbarea numelui strazii va veni automat, ca o reactie fireasca.

Probabil ca niste petitii la primarie ar ajuta. Cine stie o adresa de mail sa bage aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un amic de-al meu,muzician rocker,il cunostea bine pe Teo,erau prieteni,si

a fost la el acasa,aici in oradea, prietenul meu mi-a spus ca era pita lui

D-zeu omul acesta, si in consecinta admit ca fiind dreapta hotararea

acestui parlamentar si sper sa reuseascasa numeasca strada respectiva

Teo Peter! oricum nu vei fi uitat TeO!! :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare o idee de un infantilism tipic PRM, de genul daca tot nu am facut nimic serios in problema asta, hai sa trecem la sicane si glumitze tipic romanesti, macar asa ne vom simti mai bine. Vorba lui Gogu007, ma mir ca nu a propus-o Funar.

Este amuzant (si trist) cat de simplu a reusit PRM sa-si asigure sustinerea entuziasta a unui segment al populatiei (in cazul de fata motociclistii) prin niste manevre populiste foarte simple. Ma intreb ce ar zice Teo Peter daca ar putea, stiind ca accidentul sau este folosit la manipulari de genul acesta.

Mi se pare foarte interesant ca bannerul afisat pe site este cel mai mare din cate au fost pana acum, mult mai mare decat cele afisate atunci cand se discutau probleme care priveau direct comunitatea moto din Romania (de exemplu campaniile anti accidente).

Se pare ca asta este cea mai importanta problema pentru motociclistii din Romania: o initiativa prin care PRM urmareste sa isi creasca imaginea si care oricum nu va rezolva nimic.

 

Dragos

Editat de digitallysane
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare o idee de un infantilism tipic PRM, de genul daca tot nu am facut nimic serios in problema asta, hai sa trecem la sicane si glumitze tipic romanesti, macar asa ne vom simti mai bine. Vorba lui Gogu007, ma mir ca nu a propus-o Funar.

Este amuzant (si trist) cat de simplu a reusit PRM sa-si asigure sustinerea entuziasta a unui segment al populatiei (in cazul de fata motociclistii) prin niste manevre populiste foarte simple. Ma intreb ce ar zice Teo Peter daca ar putea, stiind ca accidentul sau este folosit la manipulari de genul acesta.

Mi se pare foarte interesant ca bannerul afisat pe site este cel mai mare din cate au fost pana acum, mult mai mare decat cele afisate atunci cand se discutau probleme care priveau direct comunitatea moto din Romania (de exemplu campaniile anti accidente).

Se pare ca asta este cea mai importanta problema pentru motociclistii din Romania: o initiativa prin care PRM urmareste sa isi creasca imaginea si care oricum nu va rezolva nimic.

 

Dragos

 

 

Nu am nici o apartenenta la nici un partid, dar scuza-ma cred ca avind atitudinea ta nimeni nu ar misca nimic niciodata. Este foarte usor doar sa vorbesti. PRM-istu sau PRM-isti astia care au avut initiativa au vrut, prin stilul lor propriu sa faca ceva sa atraga atentia asupra nedreptatii din cazul Teo Peter. Noi cei citiva motociclisti care am fost la ambasada SUA am facut-o in stilul nostru.

TU CE AI FACUT ? :finger: ;)

Editat de Admin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am zis ca ideea trebuie detatasata de PRM ca uite in ce o dau unii... ca am devenit simpatizanti Vadim...

Populatia are dreptul sa faca propuneri legislative...scrie in constitutie... trebuie doar un numar de semnaturi... care e foarte mare, nu stiu cat, cred ca 10.000 parca.

Acum, cine are timp sa se intereseze si sa ne informeze si pe noi, eu chiar nu am cum de aici de unde sunt acum, iar pana maine cand ajung la birou mai mult ca sigur ca va gasi altcineva raspunsul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

100.000 semnaturi pentru initziativa legislativa :finger: ;) :10:

 

 

Legea nr. 189/1999 privind exercitarea initiativei legislative de catre cetateni

(Publicata in Monitorul Oficial nr. 611 din 14 decembrie 1999)

 

+ constitutzia:

 

Iniţiativa legislativă ARTICOLUL 74

(1) Iniţiativa legislativă aparţine, după caz, Guvernului, deputaţilor, senatorilor sau unui număr de cel puţin 100.000 de cetăţeni cu drept de vot. Cetăţenii care îşi manifestă dreptul la iniţiativă legislativă trebuie să provină din cel puţin un sfert din judeţele ţării, iar în fiecare din aceste judeţe, respectiv în municipiul Bucureşti, trebuie să fie înregistrate cel puţin 5.000 de semnături în sprijinul acestei iniţiative.

 

(2) Nu pot face obiectul iniţiativei legislative a cetăţenilor problemele fiscale, cele cu caracter internaţional, amnistia şi graţierea.

 

(3) Guvernul îşi exercită iniţiativa legislativă prin transmiterea proiectului de lege către Camera competentă să îl adopte, ca primă Cameră sesizată.

 

(4) Deputaţii, senatorii şi cetăţenii care exercită dreptul la iniţiativă legislativă pot prezenta propuneri legislative numai în forma cerută pentru proiectele de legi.

 

(5) Propunerile legislative se supun dezbaterii mai întâi Camerei competente să le adopte, ca primă Cameră sesizată.

 

 

 

 

 

dar denumirea strazii se schimba prin hotarare a primariei, nu prin lege, din cate banuiesc eu, da nu am gasit nimic in legatura cu initziativa cetatzenilor in acest domeniu :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CE CONTEAZA CINE A PROPUS CHESTIA ASTA,LASATI ORGOLIILE DE FETE MARI CA DAIA PIERDEM SI AM PIERDUT MEREU IN ISTORIE CA IN LOC SA NE BATEM CU DUSMANI NE BATEM INTRE NOI,OFF TOPIC ;CIT DE BINE TRAIM DE 15 ANI LA FEL DE PROST CA SI ACUM.

ON TOPIC TOTI SUNT DE ACORD CU REDENUMIRE STRAZI ASTA CONTEAZA ASTA FACE O COMUNITATE UNITA O IDEE DUSA PINA LA CAPAT DC EA SERVESTE SPRE BINELE NOSTRU SI OFTICA ALTORA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gogo007 a pus punctul pe i.Nu conteaza din partea carui partid vine, pentru ca vine tot pentru a castiga la capitolul imagine nu de altceva.

Zicetzi ca ar fi o palma pentru amaricansky dar de fapt nu e decat un lucru care sa ne faca pe noi sa zicem "bai ce i-am spart, ce subtil le-am tras-o la namol".

Daca i-ar durea macar cat negru sub unghie si tot ar fi ceva dar din pacate nu e asa. Au luat ei palme mult mai mari in timpul campaniei electorale din sua si degeaba, i-a durut in paishpe si ca dovada aceeasi oameni "construiesc" democratia in lume.

 

Cat despre ce s-a intamplat cu acel marine va asteptatzi la altceva?

Nici macar nu e prima oara cand se intampla asa ceva:(citat dintr-un excelent ediotrial al lui Cristian Tudor Popescu http://www.gandul.info/2006-02-01/marinica_ucigasul)

 

QUOTE

 

Alt marin american, cpt. Richard Ashby, a omorât în februarie 1998, 20 de italieni în localitatea Cavalese secționând un cablu de teleferic în timp ce se distra pilotând avionul. Pentru fapta sa, Ashby a fost judecat de Curtea Marțială americană, nu de justiția italiană, împiedicată să-Âşi facă datoria, Âşi a fost achitat în ceea ce priveÂşte acuzația de omucidere involuntară. Congresul SUA a refuzat să aprobe despăgubirea familiilor victimelor de către statul american. Îl va trimite acum America în România, la cererea MAE, pentru a fi judecat, pe colegul de armă al lui Ashby? Nu pot decât să mai scriu o dată ce scriam în august 2002: Militarul american, pus deasupra tuturor celorlalte ființe omeneÂşti de pe continentul european. SUA fac astfel dovada unei mentalități de ocupant imperial, binecunoscută de-a lungul veacurilor, de la legiunile romane la trupele hitleriste: un soldat din rasa superioară poate ucide oricâți băÂştinaÂşi, el nu va fi supus niciodată unei justiții locale sau internaționale

 

Asa ca nu ma bucur prea tare o asfel de actiune(e drept ca m-a facut totusi sa zambesc). Mai utila si mai buna consider ca a fost protestul din fatza ambasadei. Just my 2 cents

 

P.S. Imi aduc aminte de o vorba a lui tata :"Rusii sunt oameni minunati dar sunt un popor de rahat iar americanii sunt oameni de rahat dar un popor minunat". Din pacate ultima parte nu cred ca mai e valabila!

 

Pe Teo Peter nu-l mai invie nimeni, iar reparatiile morale se pot face intr-un mod care sa-l comemoreze pe el, nu care sa arate americanilor cat de grozavi suntem noi. Banuiesc ca domnul de la PRM nu are nimic de impartit cu Teo Peter sau cu muzica lui, are treaba cu actiunile nationaliste si populiste.

din pacate :finger:

:10:

 

e clar ca daca ala nu a fost condamnat pt ca a ucis 20 de oameni, nu mai puteam spera la dreptate in cazul lui Teo.

cat despre actiunile "binevoitoare" ale partidelor din Romania... sa fim seriosi si realisti! ei NU intreprind nimic decat daca obtin EI un profit de pe urma actiunii. aratati-mi si mie un politician cinstit si devotat poporului... they are all the same! ;)

 

scuze daca am fost off topic..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar 100.000 de bikeri nu gasim noi nici daca s-ar da permise pe degeaba si motociclete la fel :finger:

 

aia e initziativa legislativa!!!

cititzi inainte sa postatzi!!!!

shi s-ar gasi 100.000 de semnaturi!!!

 

strazile se redenumesc prin hotarare a primarului sau a consiliului local, da nu am gasit nicaieri o referire la procedura de urmat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TU CE AI FACUT ?

Iti inchipui cumva ca esti in pozitia de a-mi cere socoteala? :finger:

 

uite in ce o dau unii... ca am devenit simpatizanti Vadim.

Nu a zis nimeni ca sunteti simpatizanti Vadim. Dar, va place sau nu, in acest moment sunteti de fapt sustinatori PRM.

Oricum, astea sunt chestii care tin de invelis, nu de substanta. Substanta este propunerea in sine, iar propunerea este o aiureala. Aceeasi faza tipic romaneasca: nu se face un lucru cum trebuie, apoi ne enervam si de nervi trantim ceva aiureala din asta cu care "le aratam noi", "le dam o palma" etc. Ca un copil care da o palma si o ia la goana, pentru ca nu are curajul sa-si rezolve altfel divergentele.

Faptul ca initiatorul aceste propuneri este fostul redactor sef al unui onorabil ziar (Atac la persoana) si colaborator al onorabilului post OTV banuiesc ca este lipsit de importanta.

http://www.cdep.ro/pls/parlam/structura.mp...004&pag=0&idl=1

 

Dragos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a zis nimeni ca sunteti simpatizanti Vadim. Dar, va place sau nu, in acest moment sunteti de fapt sustinatori PRM.

Oricum, astea sunt chestii care tin de invelis, nu de substanta. Substanta este propunerea in sine, iar propunerea este o aiureala. Aceeasi faza tipic romaneasca: nu se face un lucru cum trebuie, apoi ne enervam si de nervi trantim ceva aiureala din asta cu care "le aratam noi", "le dam o palma" etc. Ca un copil care da o palma si o ia la goana, pentru ca nu are curajul sa-si rezolve altfel divergentele.

Faptul ca initiatorul aceste propuneri este fostul redactor sef al unui onorabil ziar (Atac la persoana) si colaborator al onorabilului post OTV banuiesc ca este lipsit de importanta.

http://www.cdep.ro/pls/parlam/structura.mp...004&pag=0&idl=1

 

Dragos

CUMETRE O DAI IN FAZE TIP UITE BABAU,SCRIE SI TU CEVA CE INTERESEAZA LUMEA NU MAI BATE HECTARELE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Stimati useri,

 

Va rugam a comenta doar ideea in sine si mai putin de la cine vine si din ce partid face parte.

Asa cum noi le cereum userilor sa comenteze ideea, si nu omul, asa trebuie sa facem si in cazul de fata.

Vom sterge toate comentariile cu referire la un partid sau altul, daca nu incetati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai nene

deci asta e cea mai tare faza posibila :10:

;) felicitari deputatului PRM :finger: si sa speram ca chiar se realizeaza.

 

Asfalt uscat

 

beau ptr. asta!!

Asa sa fie, superba initiativa!

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...