Sari la conținut

Ambasada SUA pe Strada Teo Peter


Raven
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 99
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

E greu realizabil...Se va considera ca o jignire la adresa SUA si ca o posibila cauza de deteriorare a bunelor relatii dintre noi(relatii intemeiate pe principiul egalitatii: ei se apleaca, noi pupam)

Oricum subscriu. Daca va exista o petitie semnez!

Oricum, esential e sa se modifice hotarerea instantei americane...nu numele unei strazi :finger:

Are u shetting me ? jignire ? da ce vrei frate? sa intre americanu' peste tine sa te omoare, sa-tzi ia nevasta ca el e cool ? Frate a murit un om ....

Respectu meu pentru initziativa. unde se semneaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buun asa!

 

Vorba colegilor de mai sus... nu m-ar mira sa plece aia cu ambasada de acolo... De rezolvat clar nu se va rezolva nimic pentru familia lui Teo sau pentru noi ca romani. Ingamfatii astia de americani nu dau doua parale pe noi...

 

Oricum era greu de crezut ca il vor condamna pe fatalaul ala! Macar cu suspendare sa ii fi dat, dar nici macar! L-au dat afara din armata ca i-a tras-o secretarei de la nu stiu ce baza militara! :finger:

 

Adica... shit... bull shit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna a idee pe mintea lui Funar. Doar el avea satisfactii de genul asta in meciurile lui cu ungurii, p-aici prin Cluj.

Dar americanii nu-s (numai) unguri si romani...

 

Tare mi-e ca vor zice si ei: "Bravo, excelenta idee! Suportam noi costurile schimbarii denumirii!"

 

(Nu uitati ca de la inceput si-au exprimat regretul, bla-bla-bla, si au promis ca vor crea un fond cultural "Teo Peter" pentru sprijinirea ... sau ceva de genul asta.)

 

Oricum, Teo merita si o strada in Bucuresti, asa ca macar atat. :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

desi semnatura mea nu cred ca inseamna mare lucru (n-am 18 ani inca) sustin ideea. foarte tare!!!

stiu k asta nu insemna dreptate dar ar trebui sa le artam americanilor ca nu sunt chiar asa de mari... si n-ar trebui sa ne lasam calcati in picioare de ei! :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tipic romanesc.Eu stiu,[si nu numai eu ci toata tara]ca daca se intimpla asa ceva cu nevasta unui senator [apropo PRM]tot nu se intimpla nimic[apropo doamna Paunescu]dar daca persoana respectiva e cumva amarican, imediat e alta treaba.....Dar domni moderatori acest subiect nu cumva e tare OFF TOPIC ......linkul www.motociclism.ro se transforma in siteul politicienilor??????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca vine din partea PRM.

Daca ar fi venit din partea unui partid normal ar fi avut un gram de sanse...

Asa ma indoiesc.

Oricum e cea mai teribila idee din mileniu asta.

Ma bag la semnaturi...poate ne trimit aia o bomba pe care scrie Mama Rusia :finger: tot for fun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are u shetting me ? jignire ? da ce vrei frate? sa intre americanu' peste tine sa te omoare, sa-tzi ia nevasta ca el e cool ? Frate a murit un om ....

Respectu meu pentru initziativa. unde se semneaza.

Am zis ca se va considera de astia o jignire. Nu e "politicaly correct" cum spun ei. Ce dracu', baieti, stiti ca nu vor accepta chestia asta in vecii vecilor. Niciodata nu-si for reconsidera pozitia de sclavi in fata USA. :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baliverne si prostii!

Mai bine o actiune judecatoreasca cu succes din care criminalu sa-i plateasca urmasilor lui Teo Peter

vreo 100.000 euro sau mai mult. Sa foloseasca cuiva banii astia daca soarta tot a fost cruda...iar cu denumirile strazilor pe americani ii doare fix in pix..la ei este nr 57, 63, 43, etc

Asta-i parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DACA STAM SI NUMA BAGAM :finger: NU SE VA INTIMPLA NICA PT CA MAI PUPACIOSI LA BOASE CA POLITICIENI NOSTRI NU SUNT DECIT FETELE DE PE CENTURA,IDEA TRE SUSTINUTA INSCRIS DE MAI MULTE ASOCIATI,CLUBURI CARE SA PARTICIPE SI FIZIC ADICA MOBILIZATIVA BLITURI CIT MAI MULTE SA STEA FIERT AMBASADORU + AI' NOSTRI'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. ambasada americana are ieshire la 3 strazi, pot oricand sa-shi schimbe adresa ;)

 

2. eu nu mai am program de legislatzie ( aveam cand lucram ); sa se documenteze cine are, cum sta treaba cu astfel de initziative, cate semnaturi sunt necesare pentru a depune la primarie o asemenea cerere!!!! :finger: sigur se poate depunde, dar nu shtiu amanuntele!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gogo007 a pus punctul pe i.Nu conteaza din partea carui partid vine, pentru ca vine tot pentru a castiga la capitolul imagine nu de altceva.

Zicetzi ca ar fi o palma pentru amaricansky dar de fapt nu e decat un lucru care sa ne faca pe noi sa zicem "bai ce i-am spart, ce subtil le-am tras-o la namol".

Daca i-ar durea macar cat negru sub unghie si tot ar fi ceva dar din pacate nu e asa. Au luat ei palme mult mai mari in timpul campaniei electorale din sua si degeaba, i-a durut in paishpe si ca dovada aceeasi oameni "construiesc" democratia in lume.

 

Cat despre ce s-a intamplat cu acel marine va asteptatzi la altceva?

Nici macar nu e prima oara cand se intampla asa ceva:(citat dintr-un excelent ediotrial al lui Cristian Tudor Popescu http://www.gandul.info/2006-02-01/marinica_ucigasul)

Alt marin american, cpt. Richard Ashby, a omorât în februarie 1998, 20 de italieni în localitatea Cavalese secţionând un cablu de teleferic în timp ce se distra pilotând avionul. Pentru fapta sa, Ashby a fost judecat de Curtea Marţială americană, nu de justiţia italiană, împiedicată să-şi facă datoria, şi a fost achitat în ceea ce priveşte acuzaţia de omucidere involuntară. Congresul SUA a refuzat să aprobe despăgubirea familiilor victimelor de către statul american. Îl va trimite acum America în România, la cererea MAE, pentru a fi judecat, pe colegul de armă al lui Ashby? Nu pot decât să mai scriu o dată ce scriam în august 2002: Militarul american, pus deasupra tuturor celorlalte fiinţe omeneşti de pe continentul european. SUA fac astfel dovada unei mentalităţi de ocupant imperial, binecunoscută de-a lungul veacurilor, de la legiunile romane la trupele hitleriste: un soldat din rasa superioară poate ucide oricâţi băştinaşi, el nu va fi supus niciodată unei justiţii locale sau internaţionale

 

Asa ca nu ma bucur prea tare o asfel de actiune(e drept ca m-a facut totusi sa zambesc). Mai utila si mai buna consider ca a fost protestul din fatza ambasadei. Just my 2 cents

 

P.S. Imi aduc aminte de o vorba a lui tata :"Rusii sunt oameni minunati dar sunt un popor de rahat iar americanii sunt oameni de rahat dar un popor minunat". Din pacate ultima parte nu cred ca mai e valabila!

Editat de Coffe Man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok. Au dreptate si cei care spun ca nu se va aproba! Foarte posibil. Din pacate politicienii romani "pupa" (ca sa nu zic altceva) prea mult in fund pe americani ( de care, by th way, incep sa ma scarbest mai mult pe zi ce trece) deci nu cred ca se va aproba. Desi poate nu mai inseamna nimic si daca nu ar fi deplasat, in cazul in care "palma" asta nu va putea fi aplicata, poate macar in semn de respect sa schimbe numele strazii pe care Teo Peter a murit. Ma gandesc, nush!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...