Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare. Cine imi poate spune si mie unde gasesc sa cumpar cabluri de acceleratie pentru Banditul 650 din 2005. Pe Louis nu am gasit, pe cjaccesories.co.uk nu am gasit si alte site-uri nu mai stiu. As vrea ceva sa-mi fie livra relativ repede (maximum o saptamana) nu sa stau o luna dupa ebay. Mersi! Cheers

E reprezentanta in Dr. Taberei, pe Bulevardul Timisoara

http://www.fannox.ro/Bucuresti/Auto-Moto/Dealeri-Moto/MotorTeam-Dealer-Suzuki-l167.html

Suna la ei si vezi termenul de livrare..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu sa-i iau incaltari banditului, insa am o mica problema cu alegerea marcii.

Ce parare aveti despre Michelin Pilot Road 3 sau Pirelli Diablo Rosso.

Daca mai aveti si alte pareri va rog sa ma ajutati.

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Revin cu o noua intrebare.

Am cautat in manualul de utilizare al banditului de 1200 cum se numeste butonasul acela care reseteaza kilometrajul mic(pe care multa lume il pune pe zero dupa alimentare) insa nu am gasit. Va rog daca stiti cum se numeste sau unde se poate gasi sa-mi spuneti.

ps: e pt gsx 1200 inazuma (banuiesc ca e identic cu cel de pe bandit fiindca manual de reparatii pt inazuma nu se gaseste)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce parare aveti despre Michelin Pilot Road 3

 

Daca mai aveti si alte pareri va rog sa ma ajutati.

Pilot Road 2 (sunt mai ieftine decat PR3 si as zice ca-s ok pentru GSF ).

Eu am vreo 2mii cu ele si nu am avut vreo clipa de nesiguranta, dar nici nu am incercat pe curbe foarte insistent, nu am avut ocazia.

 

post-34332-0-03033100-1327962679_thumb.jpg

post-34332-0-07185700-1327962686_thumb.jpg

 

Vad ca diferenta la banuti intre PR2 si PR3

post-34332-0-69785400-1327963066_thumb.png

In august era diferenta mult mai mare, am ales PR2.

Editat de warlock
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Revin cu o noua intrebare.

Am cautat in manualul de utilizare al banditului de 1200 cum se numeste butonasul acela care reseteaza kilometrajul mic(pe care multa lume il pune pe zero dupa alimentare) insa nu am gasit. Va rog daca stiti cum se numeste sau unde se poate gasi sa-mi spuneti.

ps: e pt gsx 1200 inazuma (banuiesc ca e identic cu cel de pe bandit fiindca manual de reparatii pt inazuma nu se gaseste)

www.cmsnl.com

 

nu se vinde separat, asa cum banuiam. vitezometrul cu totul e numai 317 euro -> cauti unul nou la SH sau il cirpesti pe cel vechi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu sa-i iau incaltari banditului, insa am o mica problema cu alegerea marcii.

Ce parare aveti despre Michelin Pilot Road 3 sau Pirelli Diablo Rosso.

Daca mai aveti si alte pareri va rog sa ma ajutati.

Multumesc

 

Eu am PR2, puse acum vreo 2000 km si pot zice ca sunt perfecte si la mers agresiv pe curbe,numai ca tb sa ai grija sa le incalzesti bine inainte de asta,altfel la franari mai de urgenta iti fuge spatele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. e cineva interesat de o pereche de oglinzi originale pt bandit 96? mai am si mansoanele originale si maneta de frana si de ambreiaj dar este rupt capatul(am ambele parti :D )....

daca tot facem bazar aici am si eu o sha de pop in stare impecabila :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar la bandit in tuburi, intra mai mult de 1L de ulei.

in principiu astea sunt cantitatile, acum stii cum este oferta nu poate acoperii toata piata.

 

1995-1996 Gabel pro Holm: 521 ML SAE 10W

1996-1999 abel pro Holm: 521 ML SAE 10W

2000-2004 Gabel pro Holm: 510 ML SAE 10W

Pun eu diferenta....gratis. :moto:

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa mut timp revin si eu cu o problema ...am avut cadru la vopsit....toate bune si frumoase dar a trecut o luna de cand l-am desfacut si nu mai stiu cum vine instalatia electrica...daca ma poate ajuta si pe mine cineva cu ceva hartogari :D sau unde as putea sa gasesc ceva

Editat de Ovi_zd3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa mut timp revin si eu cu o problema ...am avut cadru la vopsit....toate bune si frumoase dar a trecut o luna de cand l-am desfacut si nu mai stiu cum vine instalatia electrica...daca ma poate ajuta si pe mine cineva cu ceva hartogari :D sau unde as putea sa gasesc ceva

 

 

http://www.cmsnl.com/suzuki-gsf600-1997-uv_model13540/partslist/FIG30.html

 

S-ar putea sa nu fi nimerit modelul (e bandit kult) dar te descurci tu prin site ca au toate modelele.

 

Bafta!

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut !

 

Imi poate spune cineva dimensiunile jugului superior, pentru un Bandit 600, fabricatie 1996 - 2004, asa cum se vede in fotografia de mai jos ?

Ma intereseaza diametrul tubului telecopului si distenta dintre axele telescoapelor.

 

Va ultumesc !

post-10224-0-90566900-1328541528_thumb.jpg

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut !

 

Imi poate spune cineva dimensiunile jugului superior, pentru un Bandit 600, fabricatie 1996 - 2004, asa cum se vede in fotografia de mai jos ?

Ma intereseaza diametrul tubului telecopului si distenta dintre axele telescoapelor.

 

Va ultumesc !

diametrul e 41, distanta dintre telescoape n-o stiu. dar parca-mi aduc aminte ca sint diferente intre jugul de Kult si Pop (intre '96 si '04 sint 2 modele). oricum jugurile de Pop si de Kult nu-s identice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

diametrul e 41, distanta dintre telescoape n-o stiu. dar parca-mi aduc aminte ca sint diferente intre jugul de Kult si Pop (intre '96 si '04 sint 2 modele). oricum jugurile de Pop si de Kult nu-s identice.

 

Da ... si eu tot 41mm am diametrul tuburilor telescoapelor la Katana, iar distanta intre axele lor este 196mm.

De fapt distanta intre axe ma intereseaza mai mult, caci tuburile telescoapelor, vad ca sunt la fel !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam slaba miscarea pe la Banditi. Si-a pus amprenta zapada si pe aici rolleyes.gif?

pai ce ai vrea, sa vorbim doar de draguld e a vorbi ? :scratch:

eu astept sa dea caldura pentru a putea inlocui/monta urmatoarele:

-ulei

-filtru ulei

-filtru aer

-cauciuc spate

-placute frana spate

 

-Asigurare

-ITP

si e gata pentru drum :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ce ai vrea, sa vorbim doar de draguld e a vorbi ? :scratch:

eu astept sa dea caldura pentru a putea inlocui/monta urmatoarele:

-ulei

-filtru ulei

-filtru aer

-cauciuc spate

-placute frana spate

 

-Asigurare

-ITP

si e gata pentru drum :)

Corect. Si eu astept sa inlocuiesc urmatoarele;

-ulei

-filtru ulei

-filtru aer

-radiator ulei (1200)

-bug spoiler

 

- Asigurare :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...