Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Din pacate in acest weekend n-am cum sa parasesc Bucurestiul. Dixtractie placuta la bere ;) Oferta de plimbare ramane deschisa, eu oricum o sa ies la o plimbare de weekend prin iulie, inca nu stiu exact in ce perioada. Voi anunta aici si daca sunt doritori, ne sincronizam si plecam impreuna sau ne vedem direct la destinatie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi scot la vanzare BANDITA......pentru cunoscatori :shootingsmilie:

attachicon.gif2009_04_19_bikepics-1639171-full.jpg attachicon.gif2009_04_19_bikepics-1639170-full.jpg

attachicon.gif2009_04_19_bikepics-1639172-full.jpgattachicon.gif2009_04_19_bikepics-1639174-full.jpg

 

1800 euro sau variante cu moto mai ieftin + diferenta.

 

0763177900

tot nu ai reusit sa-l dai ... mare pacat de motoreta ca arata foarte bine si e si intretinuta ca se vede. spor!

in alta ordine de idei eu plec azi in jur de ora 16:00 la mare la seawolves. care mai vrea sa vina sa dea un pm pana in 12 cel tarziu cu un nr de tel ceva si ne auzim

Weekend placut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de bascula spate si janta spate pentru un Bandit 600...stiti cumva daca dezmembreaza careva un Bandit 600 din 98? oare sunt identice bascula si janta spate de la modelele mai noi? Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi codurile pe cmsnl.com, daca sint identice, sint identice. la a doua generatie lantul e mai lung cu 2 zale (stiu asta sigur), nu stiu daca e din bascula sau din cadru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

WOW. "BANDITA" arata tzipla. Ce i-ai facut. Incredibil cum poate sa arate o motocicleta ingrijita.

Ca tot veni vorba de "dezmembrai" stiti pe cineva care ar avea de oferit o galerie de evacuare (cu sau fara toba finala) ??? Va rog mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna baieti. Cineva stiutor sa ma lamureasca si pe mine, va rog. Am un Bandit din 97 fara acte si am gasit un cadru cu acte in regula. Ideea e ca pe Banditul meu tipul de cadru e GN77B, in timp ca cadrul pe care l-am gasit de cumparat este tip GN77A. Pot face transferul de piese de pe cadrul meu pe celalalt? La aspect (din poze) nu vad sa fie mari diferente intre cele 2 cadre. Sunt identice?

 

Merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S.: Ce sa intamplat cu "batranii" forumului (Calin, Eliadar, si altii) ????

 

Batranii forumului .. .pai eu sunt mai batran (la varsta ca el - Calin) :laugh: si ce termen urat...batrani .. babaciuni suna mai bine :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna baieti. Cineva stiutor sa ma lamureasca si pe mine, va rog. Am un Bandit din 97 fara acte si am gasit un cadru cu acte in regula. Ideea e ca pe Banditul meu tipul de cadru e GN77B, in timp ca cadrul pe care l-am gasit de cumparat este tip GN77A. Pot face transferul de piese de pe cadrul meu pe celalalt? La aspect (din poze) nu vad sa fie mari diferente intre cele 2 cadre. Sunt identice?

 

Merci.

 

Eu zic ca merge fara probleme. Diferente in structura cadrului nu cred ca sunt. Si chiar daca sunt, vor fi insesizabile. De exemplu incape motor de pe bandit kult(95-99) pe bandit pop(2000-2004), chiar si 600 cu 1200 e interschimbabil. Deci cred ca e fezabil.

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am gn77a si nu mi cred ca sunt diferente de tip structural. dupa niste sapaturi pe net se pare ca diferenta principala este faptul ca cele cu gn77a sunt pentru partea vestica a europei de vest si restu pentru partea estica tot a europei de vest.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ce intelesesem de la Emppu doar o problema de noxe ar fi de la gn77a la b :) scrie pe undeva unde au fost vandute. a mea era de italia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut am o dilema, ma gandesc daca sa achizitionez sau nu acest bandit (cam vechi si cu motor mai mic decat mi-as fi dorit, dar ireprosabil tehnic si estetic.) Ce spune-ti despre categoria asta 400 cm, daca ii fiabil, consum, viitoare probleme si viteza? aa da si comfortul in sa, eu am 1.78 (si alte sfaturi sua opinii is binevenite) multumesc.

Precizez ca am avut o honda CB de 500 din 97 insa din cauza ca mi-am luat masina a trebuit sa o vand. Nu is neaparat incantat ca "regresez" in loc sa progresez la o categorie mai mare (gen hornet sau Bandit 600) dar acum atatia banii am si imi trebuie motor.

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-suzuki-gsf%20bandit%20400-din-1991-521337.html

Editat de sanduionut
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut am o dilema, ma gandesc daca sa achizitionez sau nu acest bandit (cam vechi si cu motor mai mic decat mi-as fi dorit, dar ireprosabil tehnic si estetic.) Ce spune-ti despre categoria asta 400 cm, daca ii fiabil, consum, viitoare probleme si viteza? aa da si comfortul in sa, eu am 1.78 (si alte sfaturi sua opinii is binevenite) multumesc.

Precizez ca am avut o honda CB de 500 din 97 insa din cauza ca mi-am luat masina a trebuit sa o vand. Nu is neaparat incantat ca "regresez" in loc sa progresez la o categorie mai mare (gen hornet sau Bandit 600) dar acum atatia banii am si imi trebuie motor.

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-suzuki-gsf%20bandit%20400-din-1991-521337.html

SI TIE iti spunem sa NU.

Ia 600 ca nu simti diferenta la bani, nu e o tragedie. SI nu de fiabilitate neaparat, pe cat de comfort, putere etc etc etc

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sanduionut> dupa cum zicea Alin, mai bine cauti ceva de 600 cc,

dar din poze motocicleta asta pare foarte ingrijita, probabil ca si merge bine;

fiabilitatea cred ca te priveste raportat la nr. de km. Una este sa mergi zilnic alta este sa o scoti in weekend cate 50 de km.

Trebuie sa te gandesti si la an 1991... 22 de ani; oricat de fiabila a fost noua a cam imbatrnit...

Desi nu este f fiabila, eu cred ca merita cei 900 de euro; Daca te hotarasti sa o vinzi cred ca gasesti repede cumparori la ea, pierzand maxim 100 - 150 euro.

 

PS Ai vazut ce vinde Alin? (vad ca ultimul pret este 1000 euro) si e in Cluj...

Editat de ruxi2k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fata de CB-ul de 500 vei simti diferenta. 4L trage bine, chiar daca ca putere e sub CB-u. Neajunsul este faptul ca motorul trage bine insa te obisnuiesti rapid cu el si se trage rau pentru a-si depasi conditia. Ori aici lucrurile se schimba in rau. Mai intervine si faptul ca piesele sunt ceva mai rare si ai o reteta completa a unui posibil dezastru.

Cauta un Bandit de 600 sau daca iti place categoria Naked, GSX-ul de 750 Inazuma.

 

PS: ei bandit de 400 as lua doar daca l-as cunoaste foarte bine pe proprietar, insa si-atunci as avea rezerve ... (sunt prea multe cazute, adica cu motorul facut praf)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...