Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

Pai eu sunt curios daca se potriveste pedala de frana :)

Avem cum sa aflam ?

ti am zis , la cum arata se potriveste sigur

daca nu se potriveste evident o dai indarat :)

 

 

 

Mesaj completat

Pai eu sunt curios daca se potriveste pedala de frana :)

Avem cum sa aflam ?

ti am zis , la cum arata se potriveste sigur

daca nu se potriveste evident o dai indarat :scratch:

 

 

 

Mesaj completat

Noroc. Pune te rog un pret pentru cricul central

Te intreb aici si nu iti dau PM fiindca vreau sa stie toata lumea preturile, nu sa facem negocieri pe ascuns.

nu am nicio idee cat costa un cric, imi e aiurea sa zic un pret sa nu fie aberant , ai gasit un cric pe altundeva sa imi zici un pret orientativ ?

 

MERGE EXTREM DE PROST FORUMU ASTA !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

repet ca inca nu-s hotarit sa le dau si le dau doar pe masura ce iau altele de pus in loc.

 

la ghidon si oglinzi s-a abonat Nervoptik, daca ma hotarasc ii ramin lui.

 

ma mai gindesc o tira la preturi, ideea e ca vreau sa nu cheltuiesc in plus. daca nu reusesc sa gasesc ghidon SH nu iese schema si nu le dau. numai ghidon si far ma duc cam la 100 euro...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alin fi atent cum facem...da-mi un pm cu numele adresa tel ,eu iti pun cauciucul la curier si cand ajunge daca dai niste benzina iti dau iban-ul daca nu sa fi sanatos ca nu stau in el. e ok asa?

Salutare. Daca e de 120/70/17 il iau, altfel nu te deranja ca nu il montez, poate trebuie altcuiva. Daca e dimensiunea asta si mai are un minim de carnita trimite-l. Cat despre banuti, punem, dar nu pentru benzina ci pentru gheata sa pui pe ochi :)

Iti scriu PM cu datele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

repet ca inca nu-s hotarit sa le dau si le dau doar pe masura ce iau altele de pus in loc.

 

la ghidon si oglinzi s-a abonat Nervoptik, daca ma hotarasc ii ramin lui.

 

ma mai gindesc o tira la preturi, ideea e ca vreau sa nu cheltuiesc in plus. daca nu reusesc sa gasesc ghidon SH nu iese schema si nu le dau. numai ghidon si far ma duc cam la 100 euro...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Gabi - M-am documentat nitel pe internet si se pare ca pedala de frana de la banditul tau nu se potriveste la mine..Am nevoie doar din anii 95-04

 

Am gasit ceva interesant pe ebay: http://cgi.ebay.co.uk/SUZUKI-BANDIT-GSF600...942514926294588

 

De ce zic interesant? Pai daca e sa mai culc mobra pe partea dreapta, pedala de frana nu va mai suferi, pentru ca se va arcui, precum scaritele..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Gabi - M-am documentat nitel pe internet si se pare ca pedala de frana de la banditul tau nu se potriveste la mine..Am nevoie doar din anii 95-04

 

Am gasit ceva interesant pe ebay: http://cgi.ebay.co.uk/SUZUKI-BANDIT-GSF600...942514926294588

 

De ce zic interesant? Pai daca e sa mai culc mobra pe partea dreapta, pedala de frana nu va mai suferi, pentru ca se va arcui, precum scaritele..

eu imi mentin parerea, faci cum vrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Daca e de 120/70/17 il iau, altfel nu te deranja ca nu il montez, poate trebuie altcuiva. Daca e dimensiunea asta si mai are un minim de carnita trimite-l. Cat despre banuti, punem, dar nu pentru benzina ci pentru gheata sa pui pe ochi :)

Iti scriu PM cu datele

al meu e 120/60/17. nu stiu cum ai tu la pop 120/70/17 si nu vreau sa stiu ce stabilitate ai la 70...eu la masina sotiei i-am pus cauciucuri de vara de 50...

daca il vrei let me know...

Editat de KMIHAI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

al meu e 120/60/17. nu stiu cum ai tu la pop 120/70/17 si nu vreau sa stiu ce stabilitate ai la 70...eu la masina sotiei i-am pus cauciucuri de vara de 50...

daca il vrei let me know...

Citez din manualul service :

The standard tire fitted on this motorcycle is a 120/70

ZR17 (58 W) for the front (MICHELIN MACADAM 90XM)

and a 180/55 ZR17 (73 W) for the rear (MICHELIN MACADAM

90XM). The use of tires other than those specified

may cause instability. It is highly recommended to use

the specified tires.

Astea si numai astea imi sunt trecute si in carte respectiv talon, si nu as vrea sa le schimb deoarece imi vine randul la inspectie si nu trec cu cauciucuri neconforme. Plus ca nu stii ce idiot de politian ma opreste si se uita la ele ( mai nou pe drum european stau politie plus RAR, aia verifica tot, am patit-o cu masina).

Asa ca o sa spun nu, cu multumiri inca o data , mare gest, mare caracter.

Ma inclin

Cat despre stabilitate e ok, insa nu pot compara cu stabilitatea data de guma pe 60 deoarece nu am avut niciodata montata una. Insa nu am simtit ca il pierd in veci pe curbe. Cum il pui, asa sta.

Salu'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citez din manualul service :

The standard tire fitted on this motorcycle is a 120/70

ZR17 (58 W) for the front (MICHELIN MACADAM 90XM)

and a 180/55 ZR17 (73 W) for the rear (MICHELIN MACADAM

90XM). The use of tires other than those specified

may cause instability. It is highly recommended to use

the specified tires.

Astea si numai astea imi sunt trecute si in carte respectiv talon, si nu as vrea sa le schimb deoarece imi vine randul la inspectie si nu trec cu cauciucuri neconforme. Plus ca nu stii ce idiot de politian ma opreste si se uita la ele ( mai nou pe drum european stau politie plus RAR, aia verifica tot, am patit-o cu masina).

Asa ca o sa spun nu, cu multumiri inca o data , mare gest, mare caracter.

Ma inclin

Cat despre stabilitate e ok, insa nu pot compara cu stabilitatea data de guma pe 60 deoarece nu am avut niciodata montata una. Insa nu am simtit ca il pierd in veci pe curbe. Cum il pui, asa sta.

Salu'

nu acum nu stiu ce sa zic ...eu am pe 60 trecut in talon si fata si spatele la motor al meu e de 600 din 2001...nu stiu de ce difera...oricum mi se pare ciudat sa difere talonul de la roata fata la roata spate ca doar nu e enduro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

banditul nou vine stock cu 120/60 si 160/60. Kult-ul avea 110/70 si 150/70. Marimile sunt intr-o anumita masura echivalente...scade talonul, creste latimea.

 

La B12 lucrurile difera ... cel putin pe Pop si eu stiu de 120/70 si 180/55 parca...dar na...

 

gasit in manual: 120/60 vine doar pe banditul de 600! pe B12 120/70

Editat de Macke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce parere aveti de cauciucurile Heidenau in general?

 

Dar de urmatoarele:

 

fata: 110/70 - 17 TL 54H K68 -179 lei

spate: 150/70 B 17 TL 69H K68 - 354 lei

 

 

http://www.heidenau.ro/cauciucuri-heidenau...e/categoria-426

 

Acum am pe kult de 120 si 160 puse anul trecut Pirelli Diabolo... Sa le schimb sa fiu "legal"?

Editat de ruxi2k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mare grija sa nu ramaneti fara talon..de statiile ITP de pe drumurile nationale ma feresc si eu cu toba mea, care nu e stok..verifica astia orice..

Eu cred ca o sa optez pt. un silencer pt. afara orasului si noaptea prin oras..

 

ps. era sa uit 24 zile ? parca atat au mai ramas..nu mai stiu ca am fost la terasa, si am pierdut numarul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai pe talon nu scrie dimensiunile cauciucurilor,doar pe bascula ii lipita o folie pe care tb sa o dau jos,pe folia resp fiind dimensiunile

 

ai dreptate cu talonul... dar la itp/rar se verifica dupa cartea de identitate si dupa omologare... ca doar nu-ti inchipui ca politia sta sa-ti verifice motorul dupa abtibildurile lipite cine stie pe unde.

 

cu toba de esapament nu conteaza daca nu e stock, atata timp cat este omologata CE

 

in aceeasi tema am un prieten care a luat anul asta o amenda in ungaria pentru ca avea xenoane, fara hartie de omologare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai putin, cum sa nu scrie in talon dimensiunile anvelopelor?

Adica stai, pe astea format "heuropean" nu sunt trecute? Eu am din ala vechi si acolo apar. La cel de 600 imi erau trecute la mentiuni " alte anvelope admise: 120/60/17 si 160/60/17"

Legat de mobra mea, asa vine ea din fabrica. Si pe site-uri de anvelope cand cautam dupa modelul de motocicleta imi dadea singur pa inaltimea de 70 pe fata. Daca te prinde rar-ul se uita, trust me. Mie la Matiz mi-au facut inclusiv vreo 10 poze, la seria caroseriei, profil, fata etc. S-au uitat PRIMUL LUCRU la anvelope ( dimensiuni si uzura), au miscat volanul stanga-dreapta pt a vedea daca am joc la directie etc, amu chiar franele nu le verifica. Si m-au lasat fara talon pt ca nu aveam numar pe spate, gume corespunzatoare si aveam parbrizul fisurat :)

Normal, orice ai neconform pe motor sau masina, sanctiunea e saltarea talonului pana la remedierea problemei sau inlocuirea pieselor neconforme sau montarea celor lipsa, iar amenda la alegrea caschetarului. Asa ca, watch out. Sunt rare controalele astea mixte , insa aici stau intr-un loc pe drumul european, deci trafic maricel. Daca e trafic mare, opresc cei care ies in evidenta ( gen bec ars, sunet ciudat la motor etc), daca e lejer traficul, opresc la rand sau cum li se scoala

Editat de alin_barburas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt rare controalele astea mixte , insa aici stau intr-un loc pe drumul european, deci trafic maricel.

 

Pai..pe Europene merge cel mai mult, cel putin in Moldova E85 e bine facut si merita sa mergi pe el. Eu de cand fac acest drum, in 10 ani nu m-a oprit niciodata ARR-ul. Dar..inca nu e tarziu :)

 

PS: eu am stock, pentru linistea mea. Anul trecut mergeam pe 120/70 pe fata, si mi s-a parul ca stateam binisor pe curbe :). Dar aveam si morcov in c*r daca ma opreste ARR_ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu pe al meu l-am luat cu 120/70 si 180/55 si e kult de 600 din 95,si pot spune ca niciodata nu am avut probleme cu el pe curbe,cum il inclinam asa statea

 

 

La tine e alta treaba in ce priveste latimea cauciucului. Bandit_mik ti-a schimbat janta spate si d-aia poti pune 180. Cat priveste inaltimea cauciucului si stabilitatea, eu am 70 fatza si 67 spate si vreau sa zic ca e ultimu lucru de care ma plang. Ba mai mult, in curbe "cade" mult mai usor si am ceva mai mare incredere (pe spate am tot 180 cu janta schimbata).

 

PS: Frumoasa jucarie are "Vulturu cu Dinti", mi-as vinde un rinichi pt ea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...