Sari la conținut

Accident Cheia


Haurar
 Share

Postări Recomandate

@Valbi, puteai sa i-o intorci sec la judecatoare: "poftiti doamna 3 milioane si haideti sa fie bine, ca si eu am vazut la televizor judecatori corupti!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

vb cu pacat,nu uita ca vara deabia a inceput.eu te rog sa fii mai prudent,pt ca numai o greseala (a ta sau a altuia )este suficienta pt a disparea depe formul motociclistilor.sunt pline cimitirele de eroi.nu tre sa uiti nici o clipa ca soselele sunt pline de surprize(nu tre sa fii neaparat idiot ca sa intorci pe olinie continua,sunt situtii si situatii,) cel mai bine este sa-ti acorzi tu o sansa in plus pt a scapa fiind prudent.iti doresc din inima sa ne citim mesajele si in toamna,dragoste si lumina.

 

Nu merg imprudent.

sunt atent si am grija, nu ma astept sa ma fereasca altii, si tot timpul stau cu ochii pe potentialul pericol (masini care merg ciudat, dube, in depasiri, pietoni pe marginea drumului...copii la joaca in fata portilor etc..

 

Eu unu' merg pe principiul "Ce vrea sta sa faca mah?!"...fie pieton, conservar etc...astfel incat sa anticipez cat de cat treaba.

Tre' sa privesti ce se intampla in jurul tau si sa stii cand sa dai in fata sau in spate de gaz... sa te feresti tu de ei si sa nu te astepti sa te fereasca ei... chita ca ai prioritate sau mergi regulamentar.

 

principala in evitarea unui accident sau mersul in siguranta este combinatia ochi-creier-mana dreapta.

Imi permit sa ma relaxez total, dar total...atunci cand sunt pe un drum pustiu gen DN-3.

 

Asflat uscat!

Editat de ..IcemaN..
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

anul trecut evit un pieton raman lat pe strada si nimeni nu opreste sa vada daca sunt ok, asta se intampla la 7 dimineata in bucuresti si masinile faceau slalom printre mine si motoreta.

 

ma opreste radarul pt 52 de km in plus, incerc sa o dau la pace jurandu-ma ca e prima oara moment in care il opresc pe unul care mergea cu 210 pe barbu vacarescu si tovarasul sau nici nu s-a sinchisit sa opreasca.(numar sub coada)

 

ma judec pentru permis pierd la judecatorie, ajung la tribunal dosarul e beton am nu stiu cate elemente de nulitate absoluta stupoare, judecatoarea o baga direct " de parca eu nu va vad-aud noaptea cu ce viteza mergeti"

 

sa ma fi judecat la pachet aia in intersectie cand eram lat? judecatorii sa ma fi ars pentru reisarii de bulevard?

 

atata timp cat lumea ma judeca la oferta cu toti baetasii am si eu dreptul la replica ??

 

Vai vai vai...acu incep vaicarelile - asta e...soarta. De ce nu mergeai legal? Ala nu mergea legal si asta e...numar sub coada, du-te la alergat cu el...hai sa fim seriosi, acu e timpu sa ne calcam pe bombeuri ca ne-a ars cineva din cauza altora. Copilule...GROW UP!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar sa te trezesti de-a latul drumului cu ditamai vaca de Peogeot 407?

Nu pot sa nu observ ca propetaru de Peugeot loveste din nou.

 

Daca aveti timp liber, dati un search la aria Accidente dupa "Peugeot". Eu cand vad unul franez deja din instinct. Cei mai cretini soferi pe Pejo ii gasesti.

 

Sau mai pe scurt: avem niste legi de cacao si niste politisti care nici macar nu se omoara sa le aplice nici pe alea care sunt decat cand se lasa cu oase rupte sau cu morti...

 

Corect. La noi Politia se ocupa cu supravegherea manifestantilor si paza guvernantilor si astfel s-a ajuns la o incalcare in masa a legii.

 

 

Eu nu inteleg de ce toata lumea il acuza p-ala numai pt faptul ca a intors pe linie continua!

De fapt, problema este in primul rand ca nu s-a asigurat! Daca intorcea la fel, din scurt si fara asigurare, pe linie intrerupta nu era acelasi efect?? :angry:

 

In Romania, dunga este continua in locurile cu vizibilitate scazuta sub 50 de metri. Adica si daca te asiguri cu ochi de vultur, nu ai ce vedea acolo, asa ca intorsul e strict interzis. Cine intoarce peste dunga continua nu se asigura pentru ca nu are cum, daca tu vii cu viteza maxima perfect legala nu vei fi vazut de dobitoc si accidentul e ca si garantat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vai vai vai...acu incep vaicarelile - asta e...soarta. De ce nu mergeai legal? Ala nu mergea legal si asta e...numar sub coada, du-te la alergat cu el...hai sa fim seriosi, acu e timpu sa ne calcam pe bombeuri ca ne-a ars cineva din cauza altora. Copilule...GROW UP!

 

ma bucur ca macar ai facut un efort si ai citit, daca ai inteles doar asta e spaga ta.

daca mai sunt colegi care nu bunghesc promit sa fac si un desen mai pe seara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faina Comunitate Moto, parca sunteti pe vremea Inchizitiei.

 

 

Ne nastem singuri si murim singuri.

 

Cine zice altfel nu stie ce vorbeste.

 

E normal sa iei atitudine impotriva cocalarilor pe 2 roti care au trecut de la ghiul si bmw la motoare ca agata mai repede zdrente (era si o gluma ca o da pe motor pina ii fragezeste poponeata ca sa o penetreze mai usor).

 

Politia e singura vinovata.

Astia cu nr indoit ar trebui lasati fara carnet rapid.

La fel si aia care se dau cu 200 pe magheru.

La fel si aia care se dau pe o roata pe trecerea de pietoni.

Selectia naturala se pare ca nu mai functioneaza ca-n alti ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bucur ca macar ai facut un efort si ai citit, daca ai inteles doar asta e spaga ta.

daca mai sunt colegi care nu bunghesc promit sa fac si un desen mai pe seara.

 

Pai ce sa bunghesc? Ca pe tine te-a oprit si pe ala nu? Ca ala avea numaru indoit si mergea ca "vantu si ca gandu" si tu nu? Asta e, se intampla...si la judecatorie ca aia tot te-a gasit vinovat? Nu e vorba de ofuri aici, ci de un accident produs nu din cauza numarului indoit sau a cauciucurilor, ci din prostia si dobitocimea unui sofer auto. Deci ? pana la urma o laie...stai si te plangi ca din cauza altora ti-o iei tu pe coaja la radar...of of mai mai...esti demn de un Top Rusinica de la Carcotasi, pentru ca asta faci tu acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aberatii peste aberatii :blink: :angry: ......ce face motociclistul,stie cineva?

 

 

 

Numar indoit sau nu,gume pingele sau noi........oare daca nu intorcea dobitocu acolo se mai intampla ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aberatii peste aberatii :blink: :angry: ......ce face motociclistul,stie cineva?

 

 

 

Numar indoit sau nu,gume pingele sau noi........oare daca nu intorcea dobitocu acolo se mai intampla ceva?

 

Asta sustin si eu - daca dobitocu nu intorcea mai era acest topic de prostie umana in care fiecare se leaga de orice are motoru ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am iesit azi cu niste prieteni la o plimbare spre Cheia , cand intr-o curba medie la dreapta ,dupa Valenii de Munte ( fara vizibilitate din cauza copacilor de pe margine) , coloana de masini stationata cu avarii puse , am inteles imediat ca este vorba de un accident ( speram sa nu fie moto ) , dar din pacate asa era , vesnica poveste cu intoarcere si neasigurare din partea conducatorului auto , care a intors pe linie continua....Rezultatul: moto (cam) dauna totala , masina botita bine , dar din fericire , si din spusele prietenilor motociclistului , care erau acolo , baiatul era constient , am inteles ca era lovit la umar ( poate ma insel) , dar era in afara pericolului (Doamne ajuta)....Din diverse motive , nu dau numarul motocicletei (nici nu cunosc proprietarul) , poate din prietenii respectivului daca vor posta ,......Asteptam mai multe vesti despre starea motociclistului.....NUMAI BINE SI ASFALT USCAT FARA PROSTI PE EL....

 

Puteti presupune situatia in care in acelasi loc, aceeasi masina ramanea fara benzina sau se defecta si omu nu avea timp sa o scoata in afara carosabilului si pe sensul opus venea un TIR? Un draq se ducea racerul? Ce nu e clar? A mers cu o viteza(chiar nu conteaza..cat era) care nu i-a permis sa opreasca in situatia de urgenta ivita. Asta se cheama inconsienta si prostie crunta.In locul masinii putea fi orice acolo(o cadere de pietre. o groapa, o turma de oi), se precizeaza ca e dupa o curba fara vizibilitate.

Voi vreti legi speciale ptr motociclisti? Prin simplul fapt ca avea nr indoit + viteza neadaptata + motocicleta in stare necorespunzatoare(cauciucuri) a incalcat legea. Ala cu masina a facut doar o singura incalcare a legii si a avut ambalajul mai rezistent.

 

Sanatate motociclistului si poate il convinge cineva sa circule cu mijlocele de transport in comun. E mai bine ptr toata lumea. E un pericol ptr ceilalti participanti la trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.. sunt tare curios sa aud ce zice motociclistu' in cauza ... presupun ca acum are mana in gips si are timp de motociclism.ro ... daca a auzit de situ' asta ..... nr. moto al meu e prins intr-o balama de usa ,in mers se balanseaza nr usor facand mai grea identificarea de catre camerele video..... nu imi permit sa stau in regim de masina in traficu' asta de handel .. dar nici nu imi permit sa iau amenda pt orice incalcare minora...in fine .. am intrebat multi reisari de ce au nr asa ... am auzit raspunsuri de de genu' .. asa am vazut la unu' si arata pi_da ... . .. am avut si eu vitezista .. am fost o singura data la Ikea ...eram cu prietena noaptea pe la 1 ne plimbam sa prinda si ea experienta ..era incepatoare .. cand a venit un grup de motoare pe la arc si mi-au facut semna sa ii urmez .. cand am vazut .. ce fel de motocicliosti reisari sunt .. numai 21..23..ani ..cu motoare de 5...6...7.. mii E.. cumparate de mami si tati si la intrebarea cate supape ai pe ciclindru' .? ... raspuns 1-ngk iridium si filtru k&n sport ... asa ca Kawa_zx6r .. ma lesi cu reisarii tai .. ..va dati reisari in oras ..ca accelerati in linie dreapta ... in plm..nu aveti habar sa luati o curba sa executati un contraviraj si va intitulati reisari .. sunt curioas cum le spuneti la cei care se dau pe circuit ... ?? ..aia nu cred ca sunt reisari sunt circuitisti ... pun pariu ca nici Rossi nu se poate desfasura pe Cheia ..si totusi unii merg sa se Dea .. nush daca exista weekend fara incidente moto pe Cheia .. .. . am mai auzit Serpentistii pe forum . :angry: .. . in fine nu mai zic nimic.

Editat de Cristi_from_hell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Puteti presupune situatia in care in acelasi loc, aceeasi masina ramanea fara benzina sau se defecta si omu nu avea timp sa o scoata in afara carosabilului si pe sensul opus venea un TIR? Un draq se ducea racerul? Ce nu e clar? A mers cu o viteza(chiar nu conteaza..cat era) care nu i-a permis sa opreasca in situatia de urgenta ivita. Asta se cheama inconsienta si prostie crunta.In locul masinii putea fi orice acolo(o cadere de pietre. o groapa, o turma de oi), se precizeaza ca e dupa o curba fara vizibilitate.

Voi vreti legi speciale ptr motociclisti? Prin simplul fapt ca avea nr indoit + viteza neadaptata + motocicleta in stare necorespunzatoare(cauciucuri) a incalcat legea. Ala cu masina a facut doar o singura incalcare a legii si a avut ambalajul mai rezistent.

 

Sanatate motociclistului si poate il convinge cineva sa circule cu mijlocele de transport in comun. E mai bine ptr toata lumea. E un pericol ptr ceilalti participanti la trafic.

 

Esti amuzant, chiar nu stiai ca ala cu masina a vrut sa evite o caprioara care sarea in 3 copite ca pe una a pierdut-o pe drum, ca nu s-a incalcat cu copite moi si asa a ajuns sa intoarca masina pe linie continua si sa faca pe zmeul : care e mai tare, masina sau motoru? Sunteti de o prostie care nici nu mai doare. Daca tu erai in situatia lui, zic sigur ca faceai spume daca se vorbea asa despre tine pentru ca deh, MOTOCICLISTUL NU A GRESIT CU NIMIC. A fost accident de un bou intorcand masina pe linie continua. Las ca va trage la dosar penal 3 ani parca, ca dupa aia se prescrie.

 

 

.. sunt tare curios sa aud ce zice motociclistu' in cauza ... presupun ca acum are mana in gips si are timp de motociclism.ro ... daca a auzit de situ' asta ..... nr. moto al meu e prins intr-o balama de usa ,in mers se balanseaza nr usor facand mai grea identificarea de catre camerele video..... nu imi permit sa stau in regim de masina in traficu' asta de handel .. dar nici nu imi permit sa iau amenda pt orice incalcare minora...in fine .. am intrebat multi reisari de ce au nr asa ... am auzit raspunsuri de de genu' .. asa am vazut la unu' si arata pi_da ... . .. am avut si eu vitezista .. am fost o singura data la Ikea ...eram cu prietena noaptea pe la 1 ne plimbam sa prinda si ea experienta ..era incepatoare .. cand a venit un grup de motoare pe la arc si mi-au facut semna sa ii urmez .. cand am vazut .. ce fel de motocicliosti reisari sunt .. numai 21..23..ani ..cu motoare de 5...6...7.. mii E.. cumparate de mami si tati si la intrebarea cate supape ai pe ciclindru' .? ... raspuns 1-ngk iridium si filtru k&n sport ... asa ca Kawa_zx6r .. ma lesi cu reisarii tai .. ..va dati reisari in oras ..ca accelerati in linie dreapta ... in plm..nu aveti habar sa luati o curba sa executati un contraviraj si va intitulati reisari .. sunt curioas cum le spuneti la cei care se dau pe circuit ... ?? ..aia nu cred ca sunt reisari sunt circuitisti ... pun pariu ca nici Rossi nu se poate desfasura pe Cheia ..si totusi unii merg sa se Dea .. nush daca exista weekend fara incidente moto pe Cheia .. .. . am mai auzit Serpentistii pe forum . :angry: .. . in fine nu mai zic nimic.

 

Tu zici ceva ceva...dar nu totul...de acord cu tine, dar deh mai sunt si uscaturi intr-o padure, DAR, neavand o cumpatare se intampla ceea ce zici tu pe Cheia. Pleaca 5 - doar 2 se intorc pe roti, pentru ca toti vor sa fie zmei din prima si se iau dupa cei care au km pe curbele alea si stiu cam pe unde ii paste pericolul si o lasa mai usor...dar de la a cadea din prostia singurului neuron care mai joaca prin creier pana la un accident provocat de o masina care intorcea pe linie continua e cale lunga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate maxima ... cu toate ca nu incurajez rizoma lsl si everestul

 

 

 

PS: am auzit ca everestul vrea sa isi faca carciuma si la cheia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vinovat clar ala cu masina dar la ce folos ca acum motociclistul este in spital???

Sa-i dea Dumnezeu sanatate si sa nu uite ca a iesit pe strada la plimbare, nu pe circuit.

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma opreste radarul pt 52 de km in plus, incerc sa o dau la pace jurandu-ma ca e prima oara moment in care il opresc pe unul care mergea cu 210 pe barbu vacarescu si tovarasul sau nici nu s-

 

sa ma fi judecat la pachet aia in intersectie cand eram lat? judecatorii sa ma fi ars pentru reisarii de bulevard?

 

atata timp cat lumea ma judeca la oferta cu toti baetasii am si eu dreptul la replica ??

 

Legat de judecatori... eu nu am inteles asta niciodata: daca ai avut 52km/h in plus, cum mai ai tupeul sa emiti pretentii? In tarile civilizate, in localitate permisul se ia la numai 30km/h peste.

 

La faza cu intersectia... no comment, asta este imaginea facuta de cocalari si din pacate toti au de tras. Si evident ca ai dreptul la replica. (cu conditia sa nu faci si tu ceea ce fac ei, ca la faza cu viteza deja...)

 

Politia e singura vinovata.

Astia cu nr indoit ar trebui lasati fara carnet rapid.

La fel si aia care se dau cu 200 pe magheru.

La fel si aia care se dau pe o roata pe trecerea de pietoni.

 

Cel mai mare adevar! Politia impotenta este principalul vinovat!

Oriunde civilizatia s-a facut cu "bata"!

 

Iar aia prinsi cu 200 in localitate ar trebui sa nu mai aiba vreo data drept la permis.

Iar aia cu nr indoit (unde nu exista dubiu ca a fost deliberat) confiscata motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Puteti presupune situatia in care in acelasi loc, aceeasi masina ramanea fara benzina sau se defecta si omu nu avea timp sa o scoata in afara carosabilului si pe sensul opus venea un TIR? Un draq se ducea racerul? Ce nu e clar? A mers cu o viteza(chiar nu conteaza..cat era) care nu i-a permis sa opreasca in situatia de urgenta ivita. Asta se cheama inconsienta si prostie crunta.In locul masinii putea fi orice acolo(o cadere de pietre. o groapa, o turma de oi), se precizeaza ca e dupa o curba fara vizibilitate.

Voi vreti legi speciale ptr motociclisti? Prin simplul fapt ca avea nr indoit + viteza neadaptata + motocicleta in stare necorespunzatoare(cauciucuri) a incalcat legea. Ala cu masina a facut doar o singura incalcare a legii si a avut ambalajul mai rezistent.

 

Sanatate motociclistului si poate il convinge cineva sa circule cu mijlocele de transport in comun. E mai bine ptr toata lumea. E un pericol ptr ceilalti participanti la trafic.

 

Da, da..matza neagra intr-o Marti, pe 13 :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de judecatori... eu nu am inteles asta niciodata: daca ai avut 52km/h in plus, cum mai ai tupeul sa emiti pretentii? In tarile civilizate, in localitate permisul se ia la numai 30km/h peste.

 

La faza cu intersectia... no comment, asta este imaginea facuta de cocalari si din pacate toti au de tras. Si evident ca ai dreptul la replica. (cu conditia sa nu faci si tu ceea ce fac ei, ca la faza cu viteza deja...)

 

pai vezi tu inca nu stiu daca am mers cu 112, poza pe care au trimis-o in instanta e blurata nu se vede nici macar ce mobra e.

 

tanti judecatoarele erau atat de oparite pe reisari si mobristi in general incat au uitat sa verifice cateva norme si prevederi care atrag automat anularea unui proces verbal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, da..matza neagra intr-o Marti, pe 13 :angry:

razi tu razi dar are dreptate.cand e sa se aleaga praful se alege.nu ti s-a intamplat nicodata sa mergi pe o sosea libera cat vezi cu ochii si la un moment dat ajungi din fata o caruta si tocmai in acel moment sa vina si din fata o masina sa nu poti depasi?dupa aceea soseaua iar elibera din ambele sensuri.momentul potrivit la locul nepotrivit... multa bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e tipu' care-a cazut mai sus din cauza tir+nisip, tare ma-ntreb cum a ramas treaba. face motoreta pe rca-u' tir-istului, nefiind contact si el recunoscand treaba?

 

 

pe langa asta, toti cei ce respecta limitele alea de 30 in curbe sa fie sanatosi,e cam greu avand in vedere calitatea asfaltului si frumusetea curbelor.....

 

Servus , eu sunt tipul care a cazut mai sus !

 

Imi pare rau de tipul din prezentul topic , nu stiu cine este , insa sper sa fie ok !

 

TIR-istul a oprit (precum ai vazut) , a recunoscut , mi-a dat 2 asigurari (cap tractor si remorca) si a ramas si fara permis ( mai avea 3 luni pana la pensionare).

 

Deocamdata , nefiind in stare de deplasare , n-as putea sa-ti spun cu siguranta daca o sa-mi fac motoreta pe RCA-urile astea sau ba !

 

Eu sper sa da!

 

Toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

razi tu razi dar are dreptate.cand e sa se aleaga praful se alege.nu ti s-a intamplat nicodata sa mergi pe o sosea libera cat vezi cu ochii si la un moment dat ajungi din fata o caruta si tocmai in acel moment sa vina si din fata o masina sa nu poti depasi?dupa aceea soseaua iar elibera din ambele sensuri.momentul potrivit la locul nepotrivit... multa bafta.

 

Nu! Ca eu nu ma uit dupa carabushi :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce frumos e afara... iese careva?

 

Am gume bune, numarul e vizibil la radar dar trebuie curatat...

 

Accept sa merg alaturi si de motociclisti pe choppere, enduro, naked... orice dar nu vitezane ca aia au motoarele cumparate de mami si tati si nu stiu cate supape au pe cilindru.

 

Deci? iesim? viteza de deplasare cam 25-30 km/h ca nu imi place sa risc...

Editat de Dimitris
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faceti o pauza de 10 min inainte sa comentati! ..... Racer.....Gume SPORT sau de 5 lei....Conservar idiot... Peugeot... Viteza..... Reguli de circulatie nerespectate... Linie continua.... CHEIA! ?

2 vorbe un ban nu fac. Nimeni nu il ajuta pe baiatul ala care este in spital. Nimeni nu ii calmeaza durerea.

 

Urez sanatate omului care a cazut! Cine a gresit, chiar nu mai conteaza acum. Important este sa invatam noi din greselile altora!

 

 

 

P.S. Deci, nu mai mergeti cu moto ( "vitezana" ) pe "Cheia", daca sunteti de sex masculin si daca pe acolo merg si Peugeot-uri !!!

Editat de Lucianggg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DECI.... !!!!

 

Nu imi vine sa cred unde a degenerat aceasta disctie! De la ultimul post al meu pe pagina 3 ieri, deschid acum calc si vad 11 pagini... adica inca vreo 8 pagini pline in mare parte de aberatii, frustari sau incercari de exprimare a unor frustrari, invidii, copilarisme si diferite sfaturi de cacao (in mare parte).

Pe de alta parte, sunt posturi de la adevarati motociclisti si nu de la moto-calculatoristi-forumisti care, TEORETIC stiu carte, stiu cum sa ia viraje, cum sa atace un viraj, stiu cum sa faca wheelie, stoppie, countersteering, cum sa iasa din voblaj, cum sa limiteze efectele unui high side, DAR PRACTIC sunt VARZA, SIMPLA SAU CU CARNE :eek: !

 

Va zic ceva si cred ca zic bine: eu cred ca 99% de pe forum suntem trecuti de 18 ani, asta inseamna ca raspundem pt faptele noastre in mod legal, asa ca fiecare e liber sa nu respecte legea daca vrea si sa merga cum il taile capul sau oole, stiti voi, CUM ITI ASTERNI ASA DORMI!

 

Daca tiganii si alti infractori ne fac de ras in Italia, Spania, Germania etc si noi romanii cinstiti de rand suportam consecintele din cauza lor cand plecam prin vest, asta nu inseamna ca acum imediat ce vedem un tigan pe strada trebuie sa-l ucidem cu pietre. Nu avem dreptul sa-i judecam NOI, nu va mai credeti D-zeu!

 

Si acum, revenind la oile noastre, nu mai judecati motociclistul, vitezanele, etc, nu va mai dati experti si mai bine paziti-va propriul FUND!

 

Unii dintre voi abia asteptati sa apara alt accident si apoi aceasta discutie se muta acolo. Nu-i asa?

Va simtiti bine cand unul dintre noi cade si voi nu, nu-i asa? Va umflati in pene ca voi inca sunteti in picioare si altii sunt mai prosti ca voi, nu? Ei bine va zis eu ca nu acumulati niciun punct daca aveti aceasta atitudine! Un sfat e binevenit, dar o judecata din partea unui individ neavizat mi se pare un gest nesimtit si un copilarism.

 

Sunt vechi pe forumul asta, dar in mare masura prefer sa citesc si mai rar sa postez. Dar cum zicea cineva mai sus, de la o vreme discutiile au luat-o razna si efectiv mi se face sila sa vad mereu cum apare cate un Gigi contra sau Gigi expertu si-si da el cu parerea.

E o problema si cu democratia asta, cateodata este interpretata gresit vad... Fiecare are dreptul la o parere, e bine cateodata sa dai un sfat, dar multi dintre voi va credeti cel putin D-zeu si judecati!

 

IN FINE, LA SUBIECT ACUM (ca putini dintre voi) ...

 

Motociclistul nu este in spital cum ati zis multi dintre voi, are o mana in gips, este sifonat, dar OK.

A citit forumul si ce-i drept ii este scarba de unii dintre voi, ba chiar m-a sfatuit sa las moarta discutia aici pt ca nu merita.

 

Cu un singur lucru vreau sa vad dau peste nas. Anume cauciucurile! Multi dintre voi nu ati fost acolo, ati vazut doar 2 poze de 2 lei (scuzele mele fotografului) si ati sarit cu gura ca mobra de mii de euro si "cauciuc de 5 euro", " vai uite ce opinca", "normal, un rezultat de burnout" etc etc etc...

 

Desi v-am zis de la bun inceput ca gumele sunt bune, voi nu, GIGI CONTRA.

Este un singur baiat aici pe forum care a trecut pe langa accident si a scris aici ca gumele erau ok, nu mai stiu exact cine.

Eu v-am zis acelasi lucru, voi NU, GIGI CONTRA!

 

Ei bine... azi am fost sa luam motorul de la Politia Valeni si cum am promis in postul anterior anexez poze facute azi.

Macar recunoasteti-va greseala si concluziile pripite stimabililor TZATZE!

 

Va doresc asfalt uscat si macar jumate din experienta pe care o are motociclistul implicat in accident!

post-2902-1242059420_thumb.jpg

post-2902-1242059434_thumb.jpg

post-2902-1242059446_thumb.jpg

Editat de vale|46
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...