Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Incearca sa vb cu Adi Lupes. 0723.215.418 Stiu ca el spunea ca ar putea sa aduca piese de Afrika.

 

P.S. Tre sa stabilim neaparat ceva cu intrunirea, ca acum trece vara si o sa ne trezim ca nu mai e timp. Trebuie sa spunem cam ce asteaptam fiecare de la aceasta intrunire. Mie mi-ar placea sa fie una mai haiduceasca, undeva pe un varf de deal, cu cortul, cu foc de tabara si povesti in jurul lui, cu o pastrama la jar sau alte nebunii... Nu prea ma incanta o intrunire unde sa stau la casutza sau hotel in mijlocul orashului. Eu as avea cateva locatzii frumoase in zona Valenii de Munte - Cheia. Poate cei din Brasov stiu si ei vreun loc frumos. Ma gandesc ca e bine sa o facem aproape de Brasov, pentru ca e mai spre centrul tzarii si pot sa vina mai usor si cei din Timisoara, Constantza sau Bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

100 de euroi pt un parbriz... Poate sa scrie cu aur Touratech ca nu il iau... O sa imi caut unul second dar intre timp, ma apuc sa imi fac matritza pentru crena fatza de Afrika Queen. De la Touratech vreau sa imi iau suportul de GPS si inaltzatoarele de ghidon. M-am uitat si prin catalogul Louis, cautanad un ghidon, dar nu m-a multzumit nimik. O sa iau posturile anterioare pentru ca pusese cineva un link de la o firma care avea multe piese misto de Afrika.

"Reta" e dragostea mea... Asa imi alint eu Afrikana

 

salutare, ai reusit sa confectionezi sau sa cumperi carena de fata?

ma intereseaza si pe mine una

multam fain!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa vb cu Adi Lupes. 0723.215.418 Stiu ca el spunea ca ar putea sa aduca piese de Afrika.

 

P.S. Tre sa stabilim neaparat ceva cu intrunirea, ca acum trece vara si o sa ne trezim ca nu mai e timp. Trebuie sa spunem cam ce asteaptam fiecare de la aceasta intrunire. Mie mi-ar placea sa fie una mai haiduceasca, undeva pe un varf de deal, cu cortul, cu foc de tabara si povesti in jurul lui, cu o pastrama la jar sau alte nebunii... Nu prea ma incanta o intrunire unde sa stau la casutza sau hotel in mijlocul orashului. Eu as avea cateva locatzii frumoase in zona Valenii de Munte - Cheia. Poate cei din Brasov stiu si ei vreun loc frumos. Ma gandesc ca e bine sa o facem aproape de Brasov, pentru ca e mai spre centrul tzarii si pot sa vina mai usor si cei din Timisoara, Constantza sau Bucuresti.

:crack: la tine-n curte nu merge?? boieru' tot boier

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, cred ca ar merge si la mine-n curte, dar ai vazut ca nu ma pot abtzine sa pun flexul pe motoarele altora... :crack:

Din partea mea, poate sa fie si la Sighetul Marmatziei ca tot o sa vin daca nu sunt plecat pe mare. Dar ma gandesc sa fie usor si pentru restul lumii, care tre sa ajunga duminica acasa, dupa 2 zile de petrecere, pentru ca majoritatea lucreaza lunea, si cred ca vor sa inceapa saptamana odihnitzi.

 

P.S. In 2 ore vine vaporul sa ma ia de la Platforma, si in cred ca pe la 6 seara o sa imi incalec motorul. Abia astept sa il plimb putzin pe plaja... Stie cineva daca proasta aia cu Dacia CT 06 BJU iese la plimbare in seara asta? Sa stiu sa imping motorul pana pe plaja, ca imi ajunge un accident....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in legatura cu intalnirea o propunere ar fi VALEA JIULUI -PARANG ,au loc vacile sa pasca pe pasiunile de acolo.....in valea jiului sunt locuri bune de ''tavaleala''

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

/index.php?...t&p=1284684

transalpina si transfagarasan, daca e careva interesat, de vineri pana duminica.

adunare vineri seara la cartiosoara, jud. sibiu

sambata transfagarasan si o parte din transalpina.

duminica restul.

 

 

daca nu o sa fie prea tarziu intrunirea, ma bag si eu. astept sa dau speedul! africa deja ma asteapta! are lantul uns, are o semnalizare noua. e impecabila.

 

 

cica transalpina asta era folosita in al 2-lea razboi mondial de rusi sau de nemti, ca un traseu strategic.

 

DSCF0510_1.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoasa mobra, sa o stapanesti sanatos !!! cat despre intrunirea africanistilor ... locatia conteaza mai putin, ideea ar fii sa stabilim o data si sa ne tinem de ea ... sugestii ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!

 

sunt din Cta unii ma cunosc altii nu, sunt posesor de AT de vreo 2 luni si sunt f multumit de ea! in ce priveste intrunirea ar fii bine sa stabileasca mai repede locatia si data cand se va organiza ca sa ne planificam din timp! i din punctul meu de vedere si al fratelui meu praf(cocaine) nu cred ca e vreo problema distanta! asa ca :) sa ne vedem sanatosi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca locatie pentru intrunire este OK centrul tzarii pentru a ne putea aduna cat mai multi.

In cat timp se ajunge de la C-ta la Brasov?

Dar de la Timisoara sau Craiova ? Sau Iasi ?

 

Majoritatea dintre noi lucram pana vineri seara si o luam de la capat luni dimineata.

 

categoria 1: pot pleca de vineri seara si sa fie luni dimineata inapoi

categoria 2: pot pleca sambata pe la 8 sau 9 si sa fie inapoi duminica in jur de ora 18 ( pentru a face dushul saptamanal, manechiura, pedichiura, epilat, tuns parul din nas....in general pregatire pentru o noua saptamana de lucru - no offence)

 

cei din categoria 2, participa la intrunire sambata dupa-amiaza si seara, duminica dimineata, dupa ce se scoala ( 8-9 ), se spala, ciugulesc ceva si tre sa plece ca au drum lung de facut...

 

cei din categoria 1 isi pot propune ceva trasee in grup, cu opriri la obiective turistice

 

dpdv organizatoric cred ca cel mai ushor ar fi sa stam la cort si sa mancam din traista

In zona Brasov eu am stat cu cortul : Plaiul Foii, Cheile Rasnoavei, etc.

 

Daca vi se pare interesant am putea merge la Padina, unde mai avem cate ceva de vazut si putem urca si la Babele.... ( la Padina , cazarea la cabana costa 15 lei pe noapte in decembrie - conditii de paturi suprapuse si camere de minim 4 persoane)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca locatie pentru intrunire este OK centrul tzarii pentru a ne putea aduna cat mai multi.

In cat timp se ajunge de la C-ta la Brasov?

Dar de la Timisoara sau Craiova ? Sau Iasi ?

 

Majoritatea dintre noi lucram pana vineri seara si o luam de la capat luni dimineata.

 

categoria 1: pot pleca de vineri seara si sa fie luni dimineata inapoi

categoria 2: pot pleca sambata pe la 8 sau 9 si sa fie inapoi duminica in jur de ora 18 ( pentru a face dushul saptamanal, manechiura, pedichiura, epilat, tuns parul din nas....in general pregatire pentru o noua saptamana de lucru - no offence)

 

cei din categoria 2, participa la intrunire sambata dupa-amiaza si seara, duminica dimineata, dupa ce se scoala ( 8-9 ), se spala, ciugulesc ceva si tre sa plece ca au drum lung de facut...

 

cei din categoria 1 isi pot propune ceva trasee in grup, cu opriri la obiective turistice

 

dpdv organizatoric cred ca cel mai ushor ar fi sa stam la cort si sa mancam din traista

In zona Brasov eu am stat cu cortul : Plaiul Foii, Cheile Rasnoavei, etc.

 

Daca vi se pare interesant am putea merge la Padina, unde mai avem cate ceva de vazut si putem urca si la Babele.... ( la Padina , cazarea la cabana costa 15 lei pe noapte in decembrie - conditii de paturi suprapuse si camere de minim 4 persoane)

 

 

good post! ai mare dreptate. iasi-brasov cam 4 ore.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la brasov ar fi super sau in jurul brasovului! asa ca am puteasa stabilim un uichend pt eveniment si asta e ne vedem atunci si fiecare aduce cate ceva de ciugulit in traista si doua pietre sa punem un gratar gasim la fata locului.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un pic mai concret : Cand ( ex: Sambata ora 11) puteti ajunge la Brasov ?

 

 

Ar fi oportun sa initiem un sondaj cu privire la data ?

Editat de jacques
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RD04 ( 1990-1992) fatza 90/90-21 54H si spate 130/90-17 65S

RD07 ( 1993-2002) fatza 90/90-21 54S si spate 140/80-17 69H

 

Eu am RD04 si 1990 si am in carte si talon 90/90-21 54S si 140/80-17 69S :)

Editat de jacques
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare ... propun ca data de intalnire weekendu' 4-5 iulie ... asta pentru a avea timp sa adunam "armada" ... astept alte idei ... :) ...de preferat regim de camping, fiecare cu cortul lui, mancare asemenea ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva idee de unde pot cumpara o pompa de benzina (rd07- model 1998) noua pentru africana? Excluzand service ul oficial Honda. :P

Sau poate stiti prin Bucuresti un mecanic priceput la africane care sa mi reconditioneze actuala pompa..?? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...