Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu mi-am făcut scărițe mai late Âşi mai lungi cu fix 13.8 lei :bounce:

 

3.8 lei pentru o platbandă de oțel de 2.5mm din Baumax ( că-i cel mai aproape ) Âşi 10 lei aÂşa de omenie unui mecanic din zona ce mi-a sudat de scărițele originale Âşmecheriile debitate Âşi 'crestate' cu flexu-mi.

 

Nu zic că n-aÂş vrea Âşi eu ceva mai frumos, dar țin Âşi-astea la trânte mai mult decât am sperat iar ca aspect.. oricum nu le bagă nimeni în seamă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am dat-o'n ceata...

Vine frigul si noroiul...tre adecvate gumele, pacat ca banii alocati anvelopelor i-o papat capra cu zama datatoare de orgasme.

 

Nu le poti avea pe toate, si orgasme si caucioace beer.gif

BTW, eu voi renunta la K60 Scout in favoarea unor anvelope de sosea mwink.gif

Aviz amatorilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Andry cat ai dat pe cauciucuri si de unde le-ai luat ?

 

Scump, dar totuÂşi cel mai ieftin le-am găsit la motor-inn.ro , 327 fața Âşi 625 spatele - 952 în total ( mai ieftin cu 1 leu față de romimoto :banana: ). Radu de la motor-inn mi-a spus că mai erau doar două cauciucuri de spate la importator pe stoc ( 140/80-17 ), unul l-am luat eu deci a mai rămas unul. Am cumpărat de la dânsul pentru că mai eram interesat Âşi de o pereche de cizme ce le are pe stoc Âşi oricum urma să fac un drum în BucureÂşti, deci mă mai peteceam pe partea de benzină arsă. De fapt recunosc, am cumpărat din cauză ca erau cele mai ieftine, cu 1 leu mai ieftin decât concurența. :grinbandit:

TotuÂşi Cstelia recomandă a se verifica eBay, el Âşi-a luat "acum nu Âştiu cât timp" un set de TKC ca noi cu 100€ .

 

 

Korben : nu-s amatori pe aici, încearcă la threadul de touring :wink: Dacă-ți încalți motocicleta cu altceva decât TR91 sau Anakee înseamnă că iubeÂşti motocicleta mai puțin decât aÂş fi iubit-o yeo ! :nono:

Editat de Andry
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Korben : nu-s amatori pe aici, încearcă la threadul de touring :wink: Dacă-ţi încalţi motocicleta cu altceva decât TR91 sau Anakee înseamnă că iubeşti motocicleta mai puţin decât aş fi iubit-o yeo ! :nono:

 

Ce sa caut pe touring, am de dat nu caut sa cumpar, eu voiam sa spun ca ale mele K60 Scout vor fi disponibile la un pret de second hand, chiar daca sunt de un an si ceva (DOT4910 si DOT 0311)

Editat de Korben Dallas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa caut pe touring, am de dat nu caut sa cumpar, eu voiam sa spun ca ale mele K60 Scout vor fi disponibile la un pret de second hand, chiar daca sunt de un an si ceva (DOT4910 si DOT 0311)

 

Mă refeream la faptul că pe aici sunt doar profesioniÂşti, amatorii au alte motociclete Âşi fac touring cu ele, deÂşi le laudă ca fiind Adventure :cheers: :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mă refeream la faptul că pe aici sunt doar profesioniÂşti, amatorii au alte motociclete Âşi fac touring cu ele, deÂşi le laudă ca fiind Adventure

 

Sincer, umorul tau imi scapă

Profesionistii, pentru mine, sunt cei care participa la campionate si fac fac bani din asta

Zbenguiala pe coclauri e doar o joaca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am făcut scărițe mai late Âşi mai lungi cu fix 13.8 lei :bounce:

 

3.8 lei pentru o platbandă de oțel de 2.5mm din Baumax ( că-i cel mai aproape ) Âşi 10 lei aÂşa de omenie unui mecanic din zona ce mi-a sudat de scărițele originale Âşmecheriile debitate Âşi 'crestate' cu flexu-mi.

 

Nu zic că n-aÂş vrea Âşi eu ceva mai frumos, dar țin Âşi-astea la trânte mai mult decât am sperat iar ca aspect.. oricum nu le bagă nimeni în seamă.

 

Salut,

 

Poti te rog sa pui niste poze cu scaritele modificate? Ma intereseaza si pe mine sa fac aceeasi manevra.

TIA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha, păi Âşi-a ta 'cum e' ? Că doar n-ai să vinzi netbookul degeaba!

netbook-ul se da si la schimb cu 4 jante de logan, de tabla dar sa fie de fabrica. trebuie sa scot ceva pe el. am zis ca e vbd e inmatriculare de reclama :)

 

o afrikana pe gustul meu! cua sa ceva m-as da pe off fara retineri

post-43689-0-31595500-1348814715_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pretul pare OK, dar de ce sa schimbi originalul daca nu ai probleme? Daca vrei un ghidon mai inalt, sau cu alte unghiuri poate merita, dar trebuie incercat cumva inainte. Altfel dai banii degeaba pt cele cateva grame regucere, cel nou fiind din aluminiu. Mai bine bagi benzina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prețul este bun, la fel Âşi produsul. Dar verifică să fie modelul Dakar High dacă vrei ceva mai lat. Dakar fiind modele late ( 830mm ), iar High reprezentând înălțimea ghidonului, care Âşi aÂşa este mai scund decât modelul original. Deci odată cu acest ghidon vei simți probabil nevoia Âşi de înălțătoare de ghidon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...