Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Get over it. Cine stie cum s a indoit levierul scimbatorului. E metal moale

 

m-ai inteles gresit, nu-mi faceam griji de ce s-a intamplat. Ci incercam sa-mi dau seama unde draq s-a futut :) (adica daca s-a curbat scutu sau unde /ce s-a intamplat ca sa stiu unde indrept :)

» Post actualizat in 04 Apr 2016 11:41

Se pare ca s-a deformat curbura scutului . Se remediaza simplu . Bafta .

 

fix la asta m-am gandit si eu dar aici e curiozitatea/nelamurirea mea. Judecand dupa zgarietura laterala a scutului,aia de la aripa platformei,ar insemna ca scutul a fost impins spre interior.

 

Dar daca ar fi fost impins spre interior,culmea, asta ar fi cauzat o distanta mai mare intre levieru de la schimbator si scut :) Insa mie de fapt imi atinge.

 

Sau poate ,daca ma uit bine la zgarietura de la scut, cred ca a fost impins de jos in sus,de aia atinge. Pt ca levierul atinge cand cursa e jos maxim cam. Deci cred ca a impins scutu un pic mai sus si trebuie partea aia din scut impinsa mai jos,inapoi,nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si sus s-a proptit in ce?

 

daca te referi de zgarietura de sus, aia e de la levierul schimbatorului.

Cea mai din spatele scutului e cea facuta de aripa platformei,si cum a zis si Arthur,si cum am intuit si eu, ceva a impins de jos in sus scutul...

Editat de the insider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un gremlin.

in alta ordine de idei

<a href="https://petitieonline.net/petitie/ieftiniti_africa_twin_rd03_rd04_rd07-p33854152.html" target="_blank" style="display: block; width: 180px; background-color: #045BB2; font: 11px verdana,arial,sans-serif; color: #fff; text-decoration: underline; text-align: left; padding: 4px 6px;"> Ieftiniti Africa Twin RD03/RD04/RD07 </a>

Editat de raoulserban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mamă mamă ce probleme îşi fac unii :crack:

 

mai grav e ca si le fac in timp ce motorul nu e nici macar functional :)))

 

lasand gluma deoparte, nu era o grija, ci era mai mult o curiozitate. Iti dai seama ca dpdv tehnic,scutul ala ar fi ultima grija acum :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un gremlin.

in alta ordine de idei

<a href="https://petitieonline.net/petitie/ieftiniti_africa_twin_rd03_rd04_rd07-p33854152.html" target="_blank" style="display: block; width: 180px; background-color: #045BB2; font: 11px verdana,arial,sans-serif; color: #fff; text-decoration: underline; text-align: left; padding: 4px 6px;"> Ieftiniti Africa Twin RD03/RD04/RD07 </a>

Vezi sa nu ai parte de o surpriza.

Poate cu aparitia noii Africane, cele vechi se vor scumpi!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca este cineva interesat...imi vand GPS ul!



Este vorba de un Garmin GPSMAP 62s in stare foarte buna. Folosit de mine cca 2 ani in concedii dar fara urme de uzura sau probleme tehnice.


Are la ora actuala harta topografica pe toata zona Balcanilor -- imagine in atasament cu harta ( curbe de nivel -- drumuri in afara asfaltului (neasteptat de multe chiar)ruteaza atat on cat si off road. De asemenea stie trackback) Autonimie cca 20h pe 2 baterii AA


Am cutia completa la el, cu toate accesoriile


Pret 800 lei



La cerere pot oferii orice harta!


post-45149-0-57790300-1460361837_thumb.png
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare, care aveti un bloc de lumini stanga(ala cu semnalele) de vanzare? merge cumva cel de dominator, ca par identice? :)

Ce an e Africana? La RD04 se pare ca e compatibil cel de la transalp 600 si 650 http://www.bike-parts-honda.com/microfiches-recherche_piece.html?text_recherche2=35200MM9000+&recherche2=oui&page=titre1&num_moto=&reference_vue=&modele=&annee=&type_recherche1=reference

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Imi este greu sa cred ca ar fi reali km. Nu imposibil dar greu.

Sunteti carcotasi. A mea, din 91, are sub 2000 km la bord. Si nu am dat kilometrajul inapoi, doar inainte.

Editat de Bulinu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...