Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

Salut,

 

Ma incurca prin casa un cablu de ambreiaj pentru African:

OEM# 22870-MY1-000.

Este inca in punga in care a venit anul trecut si pe punga scrie cu albastru: HI LEX Corporation si o etichete pe care scrie part number si made in japan.

Din cate imi amintesc este pentru RD07.

A fost cumparat pentru Transalp cu ghidon inaltat :D

 

Pret: 50 lei.

Din comoditate as prefera sa il dau cuiva din Timisoara.

 

Numai bine,

Paul

Salut..daca este de rd07 te rog nu fii comod si trimitemi-l mie!!numai bine RAUL!! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut,

 

Ma incurca prin casa un cablu de ambreiaj pentru African:

OEM# 22870-MY1-000.

Este inca in punga in care a venit anul trecut si pe punga scrie cu albastru: HI LEX Corporation si o etichete pe care scrie part number si made in japan.

Din cate imi amintesc este pentru RD07.

A fost cumparat pentru Transalp cu ghidon inaltat :D

 

Pret: 50 lei.

Din comoditate as prefera sa il dau cuiva din Timisoara.

 

Numai bine,

Paul

 

 

si eu a-si avea nevoie de el, dar chiar daca sunt din Timi. doar daca se razgandeste "rul" ca el a fost primul ma abonez eu.

 

o zi buna,

 

Cristi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu a-si avea nevoie de el, dar chiar daca sunt din Timi. doar daca se razgandeste "rul" ca el a fost primul ma abonez eu.

 

o zi buna,

 

Cristi.

ok..poti sa-l iei tu ca eu nu aveam nevoie de el asa urgent ci numai ca "piesa de rezerva"!!! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok..poti sa-l iei tu ca eu nu aveam nevoie de el asa urgent ci numai ca "piesa de rezerva"!!! :cheers:

 

multzam fain, al meu e pe moarte se mai tine doar in vre-o 3 litze......

 

numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Ma incurca prin casa un cablu de ambreiaj pentru African:

OEM# 22870-MY1-000.

Este inca in punga in care a venit anul trecut si pe punga scrie cu albastru: HI LEX Corporation si o etichete pe care scrie part number si made in japan.

Din cate imi amintesc este pentru RD07.

A fost cumparat pentru Transalp cu ghidon inaltat :D

 

Pret: 50 lei.

Din comoditate as prefera sa il dau cuiva din Timisoara.

 

Numai bine,

Paul

 

ti-am trimis un PM cu numarul meu de tel. poane reusim azi sa ne vedem.

 

multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare pentru africanisti: ce lungime are cablul de ambreiaj la voi? Daca se poate, o poza cu el, are cineva? Ma intereseaza sa vad daca e compatibil cu cel de domi, eventual sa fie mai lung :)

 

Multumesc :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiind copil paduri cutreeram ...cand deodata la o groapa a trosnit ceva si de atunci spatele meu face ca o barcutza.chiar si un nepriceput ca mine si-a dat seama ca s-a stricat telescopul.se poate repara?sau trebuie inlocuit????va rog ajutor ca peste 2 saptamani asi merge si eu la predeal la East European Motor Show

 

m-a sunat de la service si cica s-a desprins telescopul dein nu stiu ce surub de la baza.a pus o bucsa si cica telescopul e ok....s-a mai intamplat la cineva asa ceva???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mai citit despre faza asta. se rupe surubul care tine amortizorul in articulatia din partea de jos. si la mine era putin uzat, asa ca l-am schimbat. uzura se manifesta sub forma unor socuri mici pe care le simti atuni cand ai spatele suspendat si tragi de bascula in sus si in jos. bine ca nu e amortizorul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare pentru africanisti: ce lungime are cablul de ambreiaj la voi? Daca se poate, o poza cu el, are cineva? Ma intereseaza sa vad daca e compatibil cu cel de domi, eventual sa fie mai lung :)

 

Multumesc :cheers:

 

cablu de ambreiaj de RD04 are o lungime de 119 cm si alt cod de produs la Honda ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

fratilor, vreau sa-mi marit capritza... Ea saracuta, desi este din '89 merge exemplar, nu bate, nu troncane, este dichisita si echipata de drum la orice ora.

O sa dau nu link cu anuntul zilele urmatoare, daca exista doritori, pm sau 0766 572 581. Caprita este un RD 03 foarte bine intretinut si nemodificat fata de fabrica, culori originale.

km 74.000 si motorul nu a fost desfacut,merge brici.

Multiple imbunatatiri.

Numa bine :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nasol. banuiesc ca o dai ca sa iti cumperi modelul rd04, sau rd07, nu? ai grija, ca daca iar apari la intrunire cu vreo panarama, a doua zi iar o vinzi... Halatul, cat e halatul? sa mai arunc si eu o vorba in stanga, in dreapta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai as da-o pe capritza pt ceva mai marisor... pretul am zis 2300 euro,in conditiile in care i-am pus pe ea crash-bar, xenoane, manere incalzite, priza 12v, voltmetru, caucioace, kit lant nou, placute frana fata noi, bujii iridiu, alarma, suporti side-case-uri, deflector vant la parbriz,ochelari protectie la faruri.

Am facut calcule si aici mi-a dat pretul corect...poate o sa capete si un ungator de lant intre timp. :cheers:

si apropo boiere, nu-i halat ca nu te imbraci cu ea, e camila ca te duce, dar mai important e ca te si aduce intotdeauna :bounce:

Numa bine, sa ne vedem la "Branza Chiojdului" :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu de vanzare un RD-07A

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-honda-africa%20twin%2075o%20rd07a-din-1997-388838.html

 

cu ulei Motul 300V, crash bar, suporti de side-case, parbriz touring, handguarduri schimbate,baterie varta , si altele puse pe ea

 

Si daca vi se pare scumpa, am si RD04 din 93 (cu tripmaster)pe care ai si vazut-o la Andrei Stefan, care este mai ieftina.

Se vinde din cauza ca mama este in spital, si este nevoie de bani pe orinde te duci

Editat de Mociclistu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut

 

Am si eu o rugaminte.

Am vazut in pozele de la intalnirea de anul trecut o Africa Twin cu atas.

Deoarece si familia noastra s-a mai inmultit, ma gandesc sa echipez si eu Africana cu un atas pentru la anu'.

Pe aceasta cale, rog pe cei care pot da cateva sfaturi, detalii tehnice, poze, etc... sa ma ajute si pe mine.

Apropo. Trebuie inmatriculata separat? Trebuie nr, talon, verificare, asigurare si toate cele ca si la moto?

Sau doar o faci sa fie sigura, si poti sa mergi cu ea asa.

 

Astept.

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am pus atas la Simson si am rezolvat-o si legal. Deoarece exista in baza de date RAR Simson cu atas, nu era f complicat. Doar costa vreo 5 mil hartogaria. La Africana e mult mai comlicat si nu cred ca poti sa ii faci omologarea. Cea din Bucuresti a fost adusa din Germania gata omologata. Deci legal nu cred ca vei putea reusi. NU trebuie ITP, asigurare, etc. ca la remorca. Doar ca la ITP trebuie sa ai atasul atasat. Nici asigurarea nici impozitul nu cresc.

Editat de Mikulaish
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am pus atas la Simson si am rezolvat-o si legal.

"Senzatie majora cu 40 la ora".Nu era vorba de Simson.

Acum 2 ani am fost si eu prezent la omologarea RAR a africanei cu ataj, proprietar Razvan Petrescu care mai are una solo, si sotia lui Olga care are rd 03.A fost adusa de afara cu tot cu anexa unde a si fost inscrisa, si de aceea rar-ul din Buc a admiso.

Referitor la omologarea atajului, am fost si eu la rar sa fac aceeasi treaba, raspunsul unui inspector rar a fost: -Nu exista in romania un atelier specializat in a atasa o anexa unei motociclete din fabricatie solo si sa si asigure securitatea agregatului.-.

In concluzie nu se poate.

Mai sunt citiva din N-V-estul tarii care si alte marci dar tot asa aduse de afara.

Traim in Romania, si asta ne face sa o injuram toata ziua, tu-i romanica masi. :angryfire: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Senzatie majora cu 40 la ora".Nu era vorba de Simson.

Acum 2 ani am fost si eu prezent la omologarea RAR a africanei cu ataj, proprietar Razvan Petrescu care mai are una solo, si sotia lui Olga care are rd 03.A fost adusa de afara cu tot cu anexa unde a si fost inscrisa, si de aceea rar-ul din Buc a admiso.

Referitor la omologarea atajului, am fost si eu la rar sa fac aceeasi treaba, raspunsul unui inspector rar a fost: -Nu exista in romania un atelier specializat in a atasa o anexa unei motociclete din fabricatie solo si sa si asigure securitatea agregatului.-.

In concluzie nu se poate.

Mai sunt citiva din N-V-estul tarii care si alte marci dar tot asa aduse de afara.

Traim in Romania, si asta ne face sa o injuram toata ziua, tu-i romanica masi. :angryfire: :baldy:

 

 

:angryfire: :baldy: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: Salutare...am pe "teava" o comanda de gume de pe seit-ul "mynetmoto.ro" si mai este loc de un pneu in acest transport..cine este amator sa ia legatura cu userul "marcone" pt detalii..ce pot sa spun eu ca : comanda se v-a lansa vineri chiar si fara a 3-ia bucata dar fiind preturi bune sper sa-i fie de folos unui "africanist"!!numai bine!! :wave: Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie doar ce mi-a venit o comanda de la mynetMoto. Ca idee, puteti comanda linistiti 4 gume (2 fata 2 spate ) ca le trmit in 35euro. Eu am fost multumit de ce am primit de la ei, cauciucurile aveau dot 4710. Insa m au lungit 10 zile pana sa dea drumul comenzii desi plata a fost facuta instant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie doar ce mi-a venit o comanda de la mynetMoto. Ca idee, puteti comanda linistiti 4 gume (2 fata 2 spate ) ca le trmit in 35euro. Eu am fost multumit de ce am primit de la ei, cauciucurile aveau dot 4710. Insa m au lungit 10 zile pana sa dea drumul comenzii desi plata a fost facuta instant.

Ce gume ti-ai comandat pt "negresa"? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...