Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

ai la dispozitie cam 150W pentru toate extra-acareturile :D

proiectoarele cu led au cam 10W bucata, deci ai de unde :)


» Post actualizat in 06 Apr 2015 18:44

http://www.aliexpress.com/af/motorcycle-fog-light.html?ltype=wholesale&SearchText=motorcycle+fog+light&d=y&origin=n&initiative_id=SB_20150406104137&isViewCP=y&catId=0

ai pe alese :D


» Post actualizat in 06 Apr 2015 18:46

eu mi-am luat de mai demult asa ceva :

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-HD-18W-Cree-LED-Work-Light-Spot-Lamp-Driving-Fog-Lights-Offroad-12V-24V/2030870058.html

 

dar n-am apucat sa-l montez

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum sa fac sa vezi ,dar am luat din pitesti de la mine un set de 5w pe bucata faza lunga ,dar are si 3w faza scurta cu o lumina f puternica .pret 80 lei 2 buc,dar am facut eu suportii.f repede,aveau si alte seturi la 150-180 lei ,alea cu suporti si unu avea si functia de stroboscop.acum sunt la faza de legaturi electrice dar nu sunt gata k n am chef din cauza timpului.asa,celelalte erau de 10w.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam asa arata la o proba k uitasem k am f 2 poze

Salut<am o intrebare.Poti sa imi spui cum ai legat la alimentare proiectoarele,au v-stromele o mufa...ceva sau ai legat simplu..si ce buton ai pt on/off ca eu nu am si trebuie sa cumpar ? Ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legate simplu.plus de la baterie care merge la plusul ambelor proiectoare,din buton cu 4 iesiri.doua se pun la masa pe cadrul motorului si doua merg la minusul de la proiectoare.in seara asta am facut legaturile si este ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am de vanzare doua sisteme "Indicator treapta de viteza - Custom Gear Indicator CGI" pentru VStrom 650 (2004-2012). Sistemele sunt noi, cu fir de alimentare si cupla. Culoare LED: rosu

Pret: 400 RON. Poate e cineva interesat.....

 

Eu am luat 3 ca sa iasa transportul mai ieftin, asa ca au mai ramas libere inca doua.

post-22006-0-88693200-1428581057_thumb.jpg

post-22006-0-39447200-1428581068_thumb.jpg

post-22006-0-40812700-1428581077_thumb.jpg

post-22006-0-71468300-1428581086_thumb.jpg

post-22006-0-91073400-1428581207_thumb.jpg

post-22006-0-87083700-1428581212_thumb.jpg

post-22006-0-86236600-1428581217_thumb.jpg

post-22006-0-90693500-1428581223_thumb.jpg

post-22006-0-06959300-1428581230_thumb.jpg

post-22006-0-97958000-1428581233_thumb.jpg

Editat de andumi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gasit niste proiectoare cu faza scurta - faza lunga, dar ma intreb unde (la cine) pot sa le montez incat sa fie legate pe blocul de de comanda lumini. parca as vrea sa nu am un buton in plus, sa mearga solidar cu farul. ceva idei / sfaturi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gasit niste proiectoare cu faza scurta - faza lunga, dar ma intreb unde (la cine) pot sa le montez incat sa fie legate pe blocul de de comanda lumini. parca as vrea sa nu am un buton in plus, sa mearga solidar cu farul. ceva idei / sfaturi?

standard nu prea poti sa pui prin blocul de comanda existent ca si asa este gandit prost - fara relee si cu cei 10 amperi trecuti prin butonul de la blocul de comanda.

o varianta este cu kitul de relee acesta - http://www.easternbeaver.com/Main/Bike_Specific/VStrom/vstrom.html#h4dual

sau unul manufacturat. este destul de simplu de facut - ai nevoie de 2 relee (unul alimenteaza faza scurta si unul faza lunga) ce-s comandate de semanul de pe mufa de far existenta (faza scurta resp faza lunga).

varianta cu modificarile cele mai putine este prin buton pe ghidon care sa iti duca un 5A.

!Atentie - s-a mai discutat de vre-o doua ori - la dl650 masa nu este trecuta prin cadru si nici nu este indicat sa alimentati alti consumatori folosind masa prin cadru.

 

PS1 - au ajuns bunatatile de la Vasile. Dan Rosca si Vraji - sa imi ziceti daca aveti ceva amici/prieteni zilele astea prin tm si cu drum spre voi.

Altfel - cooldeep se oferise sa ajute cel putin cu ajuns la Vraji(Sibiu).

OBS - Foarte fain ca la voltmetrul de bord vad ca foloseste mai nou un model rotund mult mai aratos si cred ca este si mai vizibil in soare decat varianta patrata mai veche.

la suportul de gps - bila de plastic pusa de el este cam degeaba (clema de la ram mount nu face priza pe plastic si in plus bila lui de plastic se fesface usor indiferent de cat o strangi) si trebuie o bila cauciucata de la RAM.

 

PS2 - daca aveti vre-unul drum din Tm spre Targu Mures spre cu masina - as avea nevoie sa trimit 2 genti ca sa ajutam un coleg motorist sa primeasca 2 genti ca vrea omul sa plece in tura si cu posta zilele astea o sa fie mai greu.

 

numai bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Xsebi tata il omori cu 40 euro placa aia plus transport.maine fac eu poze sa vezi ce buton finut am pus de 4lei care rezista la proiectoarele mele de 5 w unu si ce suport delicat am pus si bn pozitionat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S1 - au ajuns bunatatile de la Vasile. Dan Rosca si Vraji - sa imi ziceti daca aveti ceva amici/prieteni zilele astea prin tm si cu drum spre voi.

Altfel - cooldeep se oferise sa ajute cel putin cu ajuns la Vraji(Sibiu).

OBS - Foarte fain ca la voltmetrul de bord vad ca foloseste mai nou un model rotund mult mai aratos si cred ca este si mai vizibil in soare decat varianta patrata mai veche.

la suportul de gps - bila de plastic pusa de el este cam degeaba (clema de la ram mount nu face priza pe plastic si in plus bila lui de plastic se fesface usor indiferent de cat o strangi) si trebuie o bila cauciucata de la RAM.

 

Ehe... au venit destul de repede bunatatile de la Vasile :D.

 

Propun sa ne mobilizam pentru urmatoarea comanda.

Eu imi mentin dorinta pt un scut motor (skid plate 95eu) si o protectie de radiator (radiator guard black 35eu).

 

Cine mai doreste sa comanda cate ceva, sa scrie pe forum. Poate reusim si obtinem si un discount, daca facem de o comanda mai maricica.

http://cosmo-accessories.com/online-store/electronics-computers/dl-650-v-strom/results,11-10.html

 

Numai bine,

Adi ;)

Editat de addy2all
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Xsebi tata il omori cu 40 euro placa aia plus transport.maine fac eu poze sa vezi ce buton finut am pus de 4lei care rezista la proiectoarele mele de 5 w unu si ce suport delicat am pus si bn pozitionat.

:)

placa merita doar daca se ia cu voltmetru si priza 12v.

doar pentru pus butonul - nu prea merita - doar un buton poate fi pus si in plasticul din jurul bordului. mai exista butoane asemanatoare cu cel din dreapta (ala de taiat contact dar doar cel de sus) care merge foarte simetric in partea stanga intre oglinda si bloc lumini stanga - pentru cei perfectionisti cu modificarile.

Din pacate eu nu am reusit sa gasesc in europa (primul din lista) - http://www.easternbeaver.com/Main/Elec__Products/Switches/switches.html

 

stima,

paul

Editat de ivanp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare dl "ivanp".

 

Cand este urmatoarea comanda? Sapt aceasta e gata de drum mobra mea, si in functie de cum voi sta cu fondurile ma tenteaza sa comand ceva de la cosmo

:) salut,

initial am estimat ca undeva prin 15 aprilie dar cel putin pana acum erau putini interesati - vre-o 2-3 - am lista la biro si nu mai stiu exact acum.

probabil o sa prefer sa mai astept vre-o saptamana pana se intoarce lumea de prin concediile de Paste.

sa zici si tu daca te intereseaza ceva.

PS - nush daca ai citit tot ce am scris legat de comenzi - nu sunt interese comerciale - daca doreste altcineva sa centralizeze comenzile si si sa tina legatura cu Vasile - nu este o problema.

 

numai bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la suportul de gps - bila de plastic pusa de el este cam degeaba (clema de la ram mount nu face priza pe plastic si in plus bila lui de plastic se fesface usor indiferent de cat o strangi) si trebuie o bila cauciucata de la RAM.

Oare daca dau cu spray plasti-dip pe bila aia o sa aiba aderenta? Faza cu dezfacutul bilei se rezolva usor cu pasta de blocat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare daca dau cu spray plasti-dip pe bila aia o sa aiba aderenta? Faza cu dezfacutul bilei se rezolva usor cu pasta de blocat.

Salut,

Nu cunosc acel spray - bila este dintr-un plastic foarte dur si lucios la suprafata (ar trebui o varianta care sa altereze suprafata - pila?). Oricum - tinand cont de sistemul RAM care este ca o clema si in partea cealalta la gps este o bila de cauciuc dur dar care la caldura mai cedeaza - cred ca indiferent de suprafata bilei de plastic nu o sa tina gps-ul fix tinand cont si de conditiile de utilizare.

Am pus pasta de blocat loctite albastru (rosu nu am avut la indemana) - dar nu cred ca o sa tina la rotatie (mai testez).

 

numai bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre, stiu ca o dau in off topic, dar m-am inscris la Harley, duiminica, 3 mai. De la ora 13.

Cine mai vine, ne vedem pe acolo.

 

(pt ca daca aveam bani pt Harley, imi luam

noul Strom 1000 si il tunam la maxim)

 

Dl "ivanp" te rog sa scri pe forum cand urmeaza comanda la cosmo; Nu ma grabesc, am timp sa ma pregatesc intre timp

Editat de Horia_Long_Xiao
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dl "ivanp" te rog sa scri pe forum cand urmeaza comanda la cosmo; Nu ma grabesc, am timp sa ma pregatesc intre timp

 

Eu unul as prefera sa dam comanda cat mai repede. Poate sosesc bunatatile pana in 1 mai :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dl "ivanp" te rog sa scri pe forum cand urmeaza comanda la cosmo; Nu ma grabesc, am timp sa ma pregatesc intre timp

 

Eu unul as prefera sa dam comanda cat mai repede. Poate sosesc bunatatile pana in 1 mai :)

Pana acum lista arata asa:

adi2all - skid plate, radiator guard black
sorin 666 - 2 capace rezervor frana dl1000
Horia_Long - inca nu a specificat
Poate mai apare cate cineva pentru ceva.
stima,
paul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Pana acum lista arata asa:

adi2all - skid plate, radiator guard black
sorin 666 - 2 capace rezervor frana dl1000
Horia_Long - inca nu a specificat
Poate mai apare cate cineva pentru ceva.
stima,
paul

Si mie mi-ar trebui un fork brace pentru dl650 din 2005, am vazut pe site la pretul de 50 de euro. Cum se poate rezolva ca piesa sa ajunga la mine la Cluj ?

 

Merci anticipat,

Hunor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...