Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

am facut ceva de genul linkul-ui respectiv +/- ceva diferente...

azi am reusit sa si fac ture cu el,dar suna un pic prea tare(a bass),vreau sa le redeschid si modific inca putin.

la db-killer nu m-am gandit inca ,am sa caut ceva modele pe undeva ,sa vedem daca se poate pacali vreunul..

Mesaj completat

am facut ceva de genul linkul-ui respectiv +/- ceva diferente...

azi am reusit sa si fac ture cu el,dar suna un pic prea tare(a bass),vreau sa le redeschid si modific inca putin.

la db-killer nu m-am gandit inca ,am sa caut ceva modele pe undeva ,sa vedem daca se poate pacali vreunul..

ps.am vazut acuma,pe you tube cum arata unul si nu e greu..de facut..

dupa revelion incerc..

keep in touch.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut ceva de genul linkul-ui respectiv +/- ceva diferente...

azi am reusit sa si fac ture cu el,dar suna un pic prea tare(a bass),vreau sa le redeschid si modific inca putin.

la db-killer nu m-am gandit inca ,am sa caut ceva modele pe undeva ,sa vedem daca se poate pacali vreunul..

Mesaj completat

 

ps.am vazut acuma,pe you tube cum arata unul si nu e greu..de facut..

dupa revelion incerc..

keep in touch.

asteptam noutati!!!! spor la treaba :love:

Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este deja anuntul oficial! La mijlocul lui februarie la propunerea lui Piero si cu ajutorul lui nemijlocit, se organizeaza o intalnire extra sezon a vestromistilor la mine acasa. Eu raspund de bere, vin si sucuri romanesti, iar Piero de specialitatile italienesti. Fabio este bucatarul de serviciu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este deja anuntul oficial! La mijlocul lui februarie la propunerea lui Piero si cu ajutorul lui nemijlocit, se organizeaza o intalnire extra sezon a vestromistilor la mine acasa. Eu raspund de bere, vin si sucuri romanesti, iar Piero de specialitatile italienesti. Fabio este bucatarul de serviciu.

:o SUPER TARE!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este deja anuntul oficial! La mijlocul lui februarie la propunerea lui Piero si cu ajutorul lui nemijlocit, se organizeaza o intalnire extra sezon a vestromistilor la mine acasa. Eu raspund de bere, vin si sucuri romanesti, iar Piero de specialitatile italienesti. Fabio este bucatarul de serviciu.

detalii???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este deja anuntul oficial! La mijlocul lui februarie la propunerea lui Piero si cu ajutorul lui nemijlocit, se organizeaza o intalnire extra sezon a vestromistilor la mine acasa. Eu raspund de bere, vin si sucuri romanesti, iar Piero de specialitatile italienesti. Fabio este bucatarul de serviciu.

 

:o ce te faci bogdane daca ne stringem mai multi decit am fost la cisnadioara ? a fost dorinta lui fabio,daca da bir cu fugitii ?(asta da barbat si mecanic si bucatar si comersant) de unde iei alt bucatar ? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata data exacta nu se poate anunta pt ca depinde de Piero, care intre timp, mai face un drum in Italia si cand se intoarce (cu desagii plini) ne putem intalni. Cel mai probabil in weekend si pt 1-3 vstromisti pot asigura si cazare (daca nu santeti exagerat de pretentiosi). Astept inscrieri la postul, deocamdata vacant, de grataragiu. :o

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un AN NOU , mai bun si cu multe plimbari la toata lumea. :D

Vad ca deja va ganditi la intalniri si asta clar anunta un an plin.

 

VA SALUT PE TOTI !!!

 

LA MULTI ANI pentru toti cei ce se numesc Ion - Ioana, ca maine nu stiu daca mai pot sa intru asa ca eu va urez de azi.

:o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani de la V-Stromul nr 24!!!

La un moment dat s-a pus intrebarea de ce atat de putini pe topicul asta...toti stau cu ochii pe prognoza meteo online asteptand primavara :crack:)

2009 a fost pentru mine un sezon de 10.000km inceput pe 3 Martie si terminat pe 7 Decembrie, un sezon care a avut de toate, incluzand si un tur al Romaniei de 3.000km.

Pentru 2010 mi-am propus ceva excursii prin vecinii balcanici si central europeni, sper ca banii si timpul liber o sa ajunga pentru tot ce vreau sa fac.

Sa speram ca vom avea parte cat mai curand de asfalt uscat nu de alta dar statul degeaba nu face cinste niciunui V-Strom.

 

Vorbea alticineva de Transalpina, am fost pe acolo pe la sfarsitul lui noiembrie, asfalt ca-n palma pana in varful muntelui dupa care incepe offroadul.

Merita mers atat pentru partea asfaltata care contine niste viraje absolut superbe cat si pentru ce incepe atunci cand asfaltul se termina.

Pana la Obarsia Lotrului drumul e total abordabil, din cate am inteles au trecut si ceva SS-uri pana acolo, problemele incep daca se incearca inaintarea mai departe spre Transilvania. Traseu pentru primavara: Novaci - Ranca - Obarsia Lotrului - Voineasa.

Editat de marcone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani de la V-Stromul nr 24!!!

La un moment dat s-a pus intrebarea de ce atat de putini pe topicul asta...toti stau cu ochii pe prognoza meteo online asteptand primavara :crack:)

2009 a fost pentru mine un sezon de 10.000km inceput pe 3 Martie si terminat pe 7 Decembrie, un sezon care a avut de toate, incluzand si un tur al Romaniei de 3.000km.

Pentru 2010 mi-am propus ceva excursii prin vecinii balcanici si central europeni, sper ca banii si timpul liber o sa ajunga pentru tot ce vreau sa fac.

Sa speram ca vom avea parte cat mai curand de asfalt uscat nu de alta dar statul degeaba nu face cinste niciunui V-Strom.

 

Vorbea alticineva de Transalpina, am fost pe acolo pe la sfarsitul lui noiembrie, asfalt ca-n palma pana in varful muntelui dupa care incepe offroadul.

Merita mers atat pentru partea asfaltata care contine niste viraje absolut superbe cat si pentru ce incepe atunci cand asfaltul se termina.

Pana la Obarsia Lotrului drumul e total abordabil, din cate am inteles au trecut si ceva SS-uri pana acolo, problemele incep daca se incearca inaintarea mai departe spre Transilvania. Traseu pentru primavara: Novaci - Ranca - Obarsia Lotrului - Voineasa.

am fost eu pe 26 decembrie,de pe partea cu obarsia lotrului si podul care face legatura cu transalpina este asfaltat,in toamna nu se putea circula pe el.

numa bine.

p.s.sa spuneti ce gust au micii la bogdan acasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu conteaza vremea,ca ma luai eu dupa unii ca v-stromul nu sta la iernat :rock: si uite-ma pe mine calare pe motor pe 31 dec...dupa 50 de km m-am retras rusinat ca prea se uita lumea la mine :D ,acum mi-a mai trecut asa ca vineri,simbata ies iar la plimbare sa le fac in ciuda :crack:

transalpina in 2009 n-am apucat sa fac dar anul asta nu-mi scapa

Mesaj completat

am fost eu pe 26 decembrie,de pe partea cu obarsia lotrului si podul care face legatura cu transalpina este asfaltat,in toamna nu se putea circula pe el.

numa bine.

p.s.sa spuneti ce gust au micii la bogdan acasa

cind am fost eu ereau tocmai buni de mincat (nic prea arsi ,nici prea cruzi :D )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rock: M-a bag eu la gratare!! :D

Ma bag si eu la mancat gratar!

 

La multi ani pt jhon-n, lenoyy, MIonutz, si care or mai fi Ioni si Ioane!

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu o sa fie zapada/gheata pe jos va tin si eu companie la un pahar de vorba

 

 

Salutare si LA MULTI ANI tuturor ce poarta numele de Ion, Ioana, Nelu' s.a.m.d. si Km pe V-strom, :rock:

Multumesc pentru urari!!!

Radu, poate mergem impreuna din Ploiesti.....daca vremea ne-o permite?! Eu doresc sa mai fac ceva Km la rodaj. Mai am cam 400 pana la prima revizie de 1000Km.

Ce zici?

Cu respect, :crack:

I.Marinescu

Editat de MIonutz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI Ionilor motorizati! Cu ocazia intalnirii din februarie se va prezinta oficial varianta 2010 de ungator automat programabil pt lant special creat pt V-Strom. Vreau in curand sa mai fac un lot de 8 parbrize turing pt motoarele noastre si intrebarea este: vrea cineva din plastic fumuriu? Pana acum toate au fost transparente si parca cineva mi-a spus ca ar vrea fumuriu. Cei care au avut si clar si fumuriu, care este diferenta in exploatare? Este vre-un avantaj intr-nu caz sau celalat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum o juma de ora m-am intors din plimbarea cu moto,am dezmortit-o nitel,naspa ca te stropesc "conservarii" pe portiunile de sosea cu apa ,macar de ar fi fost curata ...da misto e cu motorul :D

multumesc de urari....sanatate maxima la toata lumea...sa traiasca toti "ionii"

:crack: astept noua varianta de ungator,bogdane sa-i faci si un desfundator automat :rock: ,ca pe noroaiele astea mereu trebuie sa le curat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI !! Tuturor celor care serbeaza ceva azi, Ioni, Ioane, Johni, Joane, etc..... :crack:

 

:rock: ce te faci bogdane daca ne stringem mai multi decit am fost la cisnadioara ? a fost dorinta lui fabio,daca da bir cu fugitii ?(asta da barbat si mecanic si bucatar si comersant) de unde iei alt bucatar ? :D

 

Ce sa fac eu??? Sa dau bir cu fugitii? Hmmmm........ :D

Ce gatim?????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI Ionilor motorizati! Cu ocazia intalnirii din februarie se va prezinta oficial varianta 2010 de ungator automat programabil pt lant special creat pt V-Strom. Vreau in curand sa mai fac un lot de 8 parbrize turing pt motoarele noastre si intrebarea este: vrea cineva din plastic fumuriu? Pana acum toate au fost transparente si parca cineva mi-a spus ca ar vrea fumuriu. Cei care au avut si clar si fumuriu, care este diferenta in exploatare? Este vre-un avantaj intr-nu caz sau celalat?

 

 

se sa vinde si la cei care nu au vstrom? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI !! Tuturor celor care serbeaza ceva azi, Ioni, Ioane, Johni, Joane, etc..... :crack:

 

 

 

Ce sa fac eu??? Sa dau bir cu fugitii? Hmmmm........ :D

Ce gatim?????

:D Cum ce gatim!!??..frigem o "japita"!!! :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se sa vinde si la cei care nu au vstrom? :crack:

Se va vinde tuturor care doresc. La V-Strom este mai simplu pt ca toate componentele sant verificate pe acelasi model de motor si nu trebuies facute adaptari/adaugiri pt a se potrivi pe alte modele. Oricum avem 15 buc dedicate V-Strom si inca 15 oarecum universale. Spun oerecum pt ca pot exista forme constructive de bascule sau cadruri la care sa trebuiasca ceva mici modificari la prinderia si pozitionarea diferitelor componente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se va vinde tuturor care doresc. La V-Strom este mai simplu pt ca toate componentele sant verificate pe acelasi model de motor si nu trebuies facute adaptari/adaugiri pt a se potrivi pe alte modele. Oricum avem 15 buc dedicate V-Strom si inca 15 oarecum universale. Spun oerecum pt ca pot exista forme constructive de bascule sau cadruri la care sa trebuiasca ceva mici modificari la prinderia si pozitionarea diferitelor componente.

Salut! Un pret, macar aproximativ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...