Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

foarte frumoase dar nu zic nimic de pret. ce sa zic ...un 300e as cam da pe o sea buna :)

daca mi-o fac si ceva mai joasa decat cea originala ,cu atat mai bine pentru mine:) . o da le trimit un email sa-i intreb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte frumoase dar nu zic nimic de pret. ce sa zic ...un 300e as cam da pe o sea buna :)

daca mi-o fac si ceva mai joasa decat cea originala ,cu atat mai bine pentru mine:) . o da le trimit un email sa-i intreb.

 

tu le spui ce inaltime si greutate ai si ei iti fac saua dupa toate specificatiile tale. exista si cu ventilatie, incalzire, geluri cu memorie si tot felul de materiale care mai decare mai ciudate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte frumoase dar nu zic nimic de pret. ce sa zic ...un 300e as cam da pe o sea buna :)

daca mi-o fac si ceva mai joasa decat cea originala ,cu atat mai bine pentru mine:) . o da le trimit un email sa-i intreb.

La aia de la top sellerie un scaun cu gel fata-spate e sub 300 euro...http://www.topsellerie.com/@EN-FR/SUZUKI-V-STROM-DL-1000-seats-petrol-tank-covers-tank-bags-motorbike_7_179.html

 

intradevar bune. eu am tot in aceasi forma si este f confortabila. materialul nu este cu gel, memorie etc. dar e ok.

Pai bine dom'le!De ce taci cu mandretea aia de sea sub tine?Ce firma e?Cat a costat si cum ai procedat sa intri in posesia lui?Cam multe intrebari,dar musai sa iau si eu unul.Merci!!!

 

Fain!Nu prea le am cu italiana,dar nu am vazut nicaieri cuvantul gel.Aia ii tot dau cu transpirazione,cordura si alte avioane.Sunt faine,mde,italieni, dar pe mine ma intereseaza confortul de sub gaoaza(na c-am zis-o si pe asta)

Editat de transilvania72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am vorbit cu un domn din Gheorgheni care s-a oferit sa imi customizeze maxim seaua (Reconstructie,inaltare, gel, incalzire pt ambele locuri pt vreo opt sute de euro. :friends:

Pomana curata sa cumperi pana nu se creste pretul... cred ca e bataie pe ele :bounce:

Pe topicul de GS nu ma mira daca vedeam asa ceva ...

Ce se mai aude de noul v-strom? Ceva modificari la motor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am vorbit cu un domn din Gheorgheni care s-a oferit sa imi customizeze maxim seaua (Reconstructie,inaltare, gel, incalzire pt ambele locuri pt vreo opt sute de euro. :friends:

800!!!Bozd meg,dar ala pe ce lume traieste???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu bre, euro, nu lei, asa om de afaceri sunt de confund valuta cu moneda autohtona... :lol:

Las ca ajumg la birou si iti spun pretul exact. :eek:

 

incalzire = 2x83 euro, gel = 2x68 euro, retapitare = 120 euro, broderie, de la 15 euro in sus. Pt reconstructie , functie de tipul de spuma ales era si pretul, ideea era ca seaua se proiecteaza computerizat, te urci pe un fel de calapod si ala masoara c.uru, punctele de tensiune, etc, asta mi s-a parut f interesant.

 

 

Pentru banii aia ar trebui sa iti ofere si mai multe... :scratch:

Eventual si o localnica :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nah, e munca omului pana la urma. daca are clienti asta e foarte bine pentru el. eu nu imi permit asa ceva deocamdata. probabil ca daca nu aveam grija banilor, pentru confortul meu as fi investit suma asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut transilvania72. Dupa cum m-am "laudat" si cateva pagini mai devreme, asa am cumparat motocicleta. Asta cam acu o luna. Am avut norocul sa o gasesc aproape cum o vroiam eu. Defapt cam singura chestie care ii lipseste este un deflector la parbriz ( sau un parbriz mai inalt ). Asa ca nu pot sa dau informatii ce, de unde, cum.

Editat de samurai_mache
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut transilvania72. Dupa cum m-am "laudat" si cateva pagini mai devreme, asa am cumparat motocicleta. Asta cam acu o luna. Am avut norocul sa o gasesc aproape cum o vroiam eu. Defapt cam singura chestie care ii lipseste este un deflector la parbriz ( sau un parbriz mai inalt ). Asa ca nu pot sa dau informatii ce, de unde, cum.

Aha!Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi plecam la Ticleni maine la 9 de la Petrom Militari, cazarea la Hotel Sara si intoarcerea duminica. Cred ca mai sunt locuri disponibile pt ca au renuntat cativa in ultimul moment din motive neprevazute.

 

Filmul complet cu prezentarea cutiilor si incercari in semnatura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt invitatie.

 

Nu o pot onoira, am promis deja altui stromist ca ma bag la un drum spre Constanta.

 

Iti doresc drum bun, si tinem legatura, cat mai tine vremea buna ma bag la orice oriunde

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Filmul complet cu prezentarea cutiilor si incercari in semnatura.

Asta da!Pacat ca deja am genti.E drept ca-s niste Kappa monokey de plastic(45L.),dar pana nu le sparg,nu le schimb...Banii astia!Oricum respectele si felicitarile mele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa facem de toate, cel putin doua dimensiuni de cutii si doua dimensiuni de topcase-uri. Primul lot de 12 cutii mari este gata, maine dimineata le vopsesc electrostatic negru mat si pleaca la primii clienti. Erau vopsite de mult, dar am gasit greu reactivul pt fosfatarea aluminiunului. Doua seturi raman pe langa casa omului ca vreau sa le chinui la greu. As fi pus si poze, dar a murit aparatul foto si cu telefonul scartaie lumea. Miercuri se filmeaza ultimile secvente din filmul de prezentare in care vor fi incluse si cateva incercari, edificatoare sper eu.:cheers:

 

Merci de raspuns, astept cu nerabdare!

 

Nu vreau sa par cusurgiu, dar ai in plan sa faci si versiuni nevopsite? Ma refer la aluminiu sablat sau periat... nu stiu egzact care-i metoda pentru a nu oxida. Ai avantajul ca nu se vad zgarieturile :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E discutabil. Firme spacializate livreaza cutiile si nevopsite, mai ieftine, dar exista dezavantajul, ca hainele plimbate, sa nu mai poata fi purtate din cauza oxidului de aluminiu, negru cu care se murdaresc. Groaznic! De asta nici nu am marsat pe cutii nevopsite, dar la cererea clientului totul este posibil. Cutiile desi sunt din dural, care rezista max de bine la umezeala sau ceata sarata, in timp tot isi schimba aspectul, pierzandu-si stralucirea, atata cat este de nou.Periatul sau sablatul iar nu este o solutie pt ca in micro gaurile/fisurile care se formeaza la suprafata in scurt se aduna mizerie sau oxizi imposibil de indepartat decat tot prin sablare/lustruire. Cel mai bine tot vopsitoria electrostatica negru mat sau argintiu ( imitatie de aluminiu natur), sau am sa mai caut un lac transparent rezistent, doar pt interior, care sa faca priza la dural, probabil tot pulbere.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...