Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Fabio inafara de consumul marit are si alte implicatii mersul cu motorul mai rece?

Eu as avea alta intrebare care ma seaca:

Am venit luni pe la 7 seara de la brasov aprox 80km i-am facut pe ceata deasa. In ce masura este afectat un filtru de aer sport k&n de aerul ala foarte umed? Se poate intampla sa spele uleiul ala de pe filtru? Pe ploaie inteleg ca nu ajunge apa la el sau daca ajunge este foarte putina in schimb pe nenorocirea aia de ceata te faci fleasca de parca mergi pe ploaie.

Editat de florin.radu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in nici un caz apa nu spala uleiul ala. de abia se curata cu detergentul lui. ideea este ca: cu cat e mai rece motorul cu atat dilatarea materialelor este mai mica. asta de obicei inseamna jocuri suplimentare cu uzuri ceva mai mari. dar la 2 liniute pe bord inseamna probabil doar o creste a consumului. mersul cu motorul complet rece produce pagube mari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cazurile rare cand apar 2 liniute pe bord nu raman asa decat maxim 10 secunde apoi urca iar la 3.

Consumul nu ma afecteaza asa mult ca iarna fac km mai putini.

Ms de info cu filtrul sport, asa imi era de lene sa desfac ala sa-l ung :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-i mai bagati in aceeasi oala ca si acolo ca peste tot omul conteaza nu fierul de sub fund. fiecare cu personalitatea lui.

 

Corect, in ziua de azi, la ce preturi sunt, oricine poate sa isi cumpere un cazan si sa zica ca este motociclist...

Momentan ma incurajez cu proverbul: "Apa trece, pietrele raman". Intelegeti voi la ce ma refer

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu prieteni motociclisti cu bmw, oameni de toata isprava, care inteleg ca este doar o motocicleta ca oricare alta si nu se feresc sa spuna plusuri, minusuri, probleme etc. tot un fier este pana la urma.

Astia care se cacao pe ei ca si-au luat legende ar fi facut la fel cu orice alta marca este vorba de om pana la urma.

Noi sa fim sanatosi si sa ne tina buzunarele sa ne dam pe unde ne taie capul.

Una peste alta cred ca este unul din cele mai ok topicuri de pe sectiunea asta :10:

si cel mai sarac in probleme de ordin mecanic/electric :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba, bagati un ochi la topicul cu bemve1200 sa vedeti ce tiganeala e acolo...... :crack: :crack: :crack:

Sau la Sportster 883-1200.Unul afirma ca HD are tehnologie high-tech deoarece a vazut el

pe YouTube cum mergeau niste smecheri pe-o roata cu Sportsterele...D-aia e hi-tech...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@bozoro Asa e, bre. Ia sa vad, ce as putea spune unuia cu 650.... bei puturosule! :)

 

 

 

P.s. Acest post e un pamflet si trebuie luat ca atare.

 

care puturos ca pana la greci a trebuit sa merg intr-un cilindru sa va tineti voi astia cu miarele dupa mine.

 

 

P.s. Acest post e un pamflet si trebuie luat ca atare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fmm de provideri de net.. abea acum am reintrat in mileniul 3 :((

ms pt propuneri, acum le-am vazut. de acum voi lasa si nr de tel.

 

daca mai pleaca cineva azi sau maine, dati va rog un semn la 0726 912 624 si va sun eu.

din cate vad pe site-urile meteo, o sa fie frumos si maine, si cu soarele de azi inseamna ca o sa fie si mai uscate soselele :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io sunt individios, cum vine iarna si n-avem ce face hai sa ne luam si noi unii de altii :D. asa sa treaca timpul mai repede. :bore: spre exemplu astia cu 650 sa ne luam cu astia de miare ca ei merge mai putin si consuma mai mult. :haha:

sa-ti de d-zeu noroc la 6/49(si mie) ca dl 1000 am vrut si eu si m-am poticnit in 5-600 eur..la naiba..mor de draci uneori cand ma gandesc..off
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci bre,

am fost azi la Valeni la festival, daca tehnica ne-a tinut separati ieri...

 

un grup mixt, de vreo 20, cu mobre de toate formele, varstele si culorile.

 

La final, seara pe la 21, ia ghiciti voi pe care mobra a vrut toata lumea sa se suie? Ah?

 

si era si Busa, era si multe vitezane cu multi cai, era si Harley, era si K1200R nou, era si Intruder...

 

 

Stroama fu cea mai dorita, defapt singura pe care au vrut sa o testeze, pt restu nici nu au mai avut ochi

 

:offtopic:

 

 

 

Insa cel mai important, mie imi place :)

 

 

astept cu interes plimbari, mai anuntati si voi va rog, cat mai tine uikendurile.

 

bafta!

Editat de siu_long
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...