Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Horia, nu e bine sa glumesti cu asa ceva. Sfat prietenesc.

Hai, spuneti cum a fost la plimbareala! Poate vreo doua poze, ceva, ;)

 

Corect, nu ar trebui sa glumesc cu indrogastitul ca e boala fatala.

 

Cat despre Alzheimer, imi pare rau pt suferinzi, si le transmit scuze si le doresc alinare (stiu cum e sa ai caz in familie si sa il ingrijesti; mai face si omu' haz de necaz cat il ajuta ne/simtul omorului)

 

 

In rest, sper sa mai prindem iesiri.

Dupa o sa incep si eu sa va strezesc cu intrebari de genul "ce capac trebuie sa scot si ce mai trebuie sa curat", am planuri marete pt perioada de "iernat"

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma refer la cablul de ambreiaj ci la ansamblul propriu zis (capacul drept al motorului).

Odata ce desfaci acolo garnitura originala o sa se rupa si trebuie inlocuita.

Pai mergi la un magazin auto si iei coala pentru garnituri.Faci conturul si inainte de decupare faci gaurile,da sa ai o preducea ascutita bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A inceput sa se faca frig...

Cica saptamana viitoare ninge in nordul tarii :(

ninge deja de ieri.... :(

Ba, lasati motoarele naibii in garaj. Gata sezonu'! Obisnuiti-va cu asta si ganditi-va ca vine altul la anu'. Nu au intrat zilele in sac. Sanatatea e mai importanta decat orice.

Cautati-va un hobby si pentru sezonul rece.

De ex, dupa citarile de mai sus, stiu ca acum vin ratele in draci la noi, deci incep pasajele alea grele, cu tras ca la razboi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, lasati motoarele naibii in garaj. Gata sezonu'! Obisnuiti-va cu asta si ganditi-va ca vine altul la anu'. Nu au intrat zilele in sac. Sanatatea e mai importanta decat orice.

Cautati-va un hobby si pentru sezonul rece.

De ex, dupa citarile de mai sus, stiu ca acum vin ratele in draci la noi, deci incep pasajele alea grele, cu tras ca la razboi.

da ce, nu mai ai asigurare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa si la mine. nu prea ma sperie frigul dar daca aderenta devine o problema atunci ma potolesc.

revenind la problema mea, pedalele de frana sau schimbator sunt compatibile cu alte motorete ?

as vrea sa-mi pun foldabile ca sa nu stau sa le indrept de fiecare data cand o iau prin boscheti . cand mai merg pe cam mai iau cate o tranta sau o scap pe jos ...si decat sa schmiob motoreta mai bine reduc pierderile la asta :)

...pana la urma o sa-mi iau si un KTM 250 pentru coclauri...dar pana atunci ma mai duc cu vaca atat cat se poate

 

Ba, lasati motoarele naibii in garaj. Gata sezonu'! Obisnuiti-va cu asta si ganditi-va ca vine altul la anu'. Nu au intrat zilele in sac. Sanatatea e mai importanta decat orice.

Cautati-va un hobby si pentru sezonul rece.

De ex, dupa citarile de mai sus, stiu ca acum vin ratele in draci la noi, deci incep pasajele alea grele, cu tras ca la razboi.

 

cumetre, la tine e simplu cand se termina ratele te duci la iepuri..cand termini cu iepurii o iei cu fazanii si tot asa tot anul. :P . la noi daca vine zapada...gata, stam cu ceaiul in mana la gura sobei :)

eu nu stiu cand mai ai timp si de vanatoare ca eu abia am timp de motoreta :)

Editat de Sergiu_Q
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sergiu gasesti la touratech insa ca oricare din produsele lor costa enorm :D

poti adapta niste trucuri de la enduristi mult mai ieftin insa nu la fel de elegante. Garantat ai mai multe sanse sa scapi cu pedalele intregi

http://images.motorcycle-usa.com/PhotoGallerys/2009-Honda-CRF450x-ISDE-Bike-10.jpg

http://www.riderneeds.com/images/89a764a4dfa7de6e68d264518b2b147d.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu sa ma inscriu la tura din acest w-end... hai ca mi-am gasit buletinul si permisul...

Spuneti va rog care pe unde mobriti, sa ne mai bucuram pana ingheata drumurile.

 

 

p.s: pantalonii grosi de ski si geaca moto de iarna cu captuseala nu tin destul de cald in cazul meu, insa s-a rezolvat cu o pereche de izmene (am luat de la LIDL la super oferta, e incredibil efectul). de asemenea imi protejez f bine gatul ca am vazut ca-cam intra frigul pe acolo

 

 

hai ziceti acolo cu tura de w-end :)

Editat de siu_long
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cagula de neopren/windstopper este sfanta pe vremea asta.

In legatura cu echipamentul de ski esti norocos domnule :D sau ai un echipament de foarte buna calitate eu ce am incercat acum cativa ani era jale peste 80km/h, ce e drept pe motocicleta necarenata.

Mai mult de un polar pe sub geaca moto impermeabila nu am purtat nimic niciodata, izmene nu e nevoie sa port ca am niste pantaloni moto mai grosi,

Bocanci de munte inalti si caldurosi ca in cizmele de motor amortesc picioarele. Pt iarna asta sper sa gasesc niste saculeti de ghidon din neopren ca sa renunt la manusile de iarna groase.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu sa ma inscriu la tura din acest w-end... hai ca mi-am gasit buletinul si permisul...

Spuneti va rog care pe unde mobriti, sa ne mai bucuram pana ingheata drumurile.

 

 

p.s: pantalonii grosi de ski si geaca moto de iarna cu captuseala nu tin destul de cald in cazul meu, insa s-a rezolvat cu o pereche de izmene (am luat de la LIDL la super oferta, e incredibil efectul). de asemenea imi protejez f bine gatul ca am vazut ca-cam intra frigul pe acolo

 

 

hai ziceti acolo cu tura de w-end :)

 

hai la sighisoara /index.php?/topic/686976-1711-spre-sighisoara/#entry3287625

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a rezolvat cu o pereche de izmene (am luat de la LIDL la super oferta, e incredibil efectul). de asemenea imi protejez f bine gatul ca am vazut ca-cam intra frigul pe acolo

 

 

hai ziceti acolo cu tura de w-end :)

 

tu iti protejezi gatul cu izmenele??? :blink:

 

Cagula de neopren/windstopper este sfanta pe vremea asta.

In legatura cu echipamentul de ski esti norocos domnule :D sau ai un echipament de foarte buna calitate eu ce am incercat acum cativa ani era jale peste 80km/h, ce e drept pe motocicleta necarenata.

Mai mult de un polar pe sub geaca moto impermeabila nu am purtat nimic niciodata, izmene nu e nevoie sa port ca am niste pantaloni moto mai grosi,

Bocanci de munte inalti si caldurosi ca in cizmele de motor amortesc picioarele. Pt iarna asta sper sa gasesc niste saculeti de ghidon din neopren ca sa renunt la manusile de iarna groase.

post-46933-0-11530400-1353084803_thumb.jpg

 

am io dastea: 150 ron

Editat de bozoro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...