Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

S-o stapanesti sanatos!

 

Ai gasit-o aici sau e adusa de afara?

Nu prea gasesti la noi asa.din italia.

 

brake@ sa o stapanesti sanatos! Si eu in luna iulie l-am achizitionat am facut 3500 km fara nici o problema SUPERBE MOTOCICLETE :10: Va urez la toti CRACIUN FERICIT!!!

Ms.Sorin sa ne vedem cu bine pe drumurile patriei.

 

In sfarsit a venit si la mine Mos Craciun.........

Sa te bucuri de ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-o stapanesti sanatos!

 

Ce s-a intamplat cu GS-ul? Ai optat pana la urma ptr un V-strom nou?

 

Felicitari ptr achizitie!

multumesc,

am luat GS-ul si dupa 2sapt. am renuntat la el .Nu vreau sa intru si eu in vesnica disputa GS vs RESTUL. BMW-ul e o super motocicleta doar ca a mea avea o varsta , ceva km si cateva mici chestii cu care trebuia sa ma obisnuiesc, asa ca am hotarat ca e mai bine sa cumpar v-strom din 2013 cu 2300km.

 

ps.sa stii ca mi-a prins bine rew. de la tine.

 

o poza si cu bemewe-ul

post-156-0-66364300-1387995348_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e de Mos Craciun.

 

 

In sfarsit a venit si la mine Mos Craciun.........

Felicitari oameni buni. Vad ca de Craciun cumpara lumea mobre. Sa le stapaniti sanatosi, si multi km. fara incidente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-ai avut de proba 2 saptamani? :)

 

Ma bucur ca ti-am putut fi de folos si pana la urma ti-ai luat ceea ce-ti place!

Apropo cum merge asta nou fata de cel vechi,sau n-ai apucat inca sa te dai pe el?

L-am cumparat de la un prieten care se ocupa cu vanzarea de motociclete si am putut sa-l dau inapoi.

Asta nou nici macar nu l-am vazut, tot prietenul meu la gasit , luni l-am platit si acum astept sa treaca sarbatorile sa-l aduc acasa.Treaba nasoala e ca nu are accesorii ......

 

 

 

 

Felicitari oameni buni. Vad ca de Craciun cumpara lumea mobre. Sa le stapaniti sanatosi, si multi km. fara incidente.

multumesc,

 

Pai nu decembrie e luna cadourilor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da , asa e ,in Decembrie 2013 s-au prezentat aici 3 Stroame noi , daca nu gresesc eu socoteala . Sa le stapanim sanatosi !

 

Azi am avut din nou cateva ore cu soare si temperaturi pozitive , asa ca am iesit un pic pe dealuri . Din pacate n-am poze pentru ca nu aveam decat un telefon cu bateria cam pe duca si am preferat sa ii pastrez capacitatea de comunicare ...pentru ca eram singur .

 

Aveam ambele setari de preload ale suspensiei pe maxim low . Furca fata coborata cam 1,5 cm cu arcurile slabite cam 1,5 cm ... Nu stiam de ce cloncane ... pentru ca modelul 2007 nu ar fi trebuit sa aiba acest simptom . Am adus arcurile la zero strangand surubrile de reglaj din furca . Cloncanitul a disparut 99% . Buna treaba . Cu restul de 1% cloncanit se va ocupa Fabio cu magiile lui de amestecusuri de uleiuri...

 

Spatele total moale ... , nici o zvacnire pe hartoape . Am inceput sa strang progresiv reglajul pana cand a inceput sa miste codita ca un popou de dansatoare . Exceptional . Am obtinut un rezultat bun cam cu 75-80 % reglaj spre hard . Acum imi indica singura momentul in care vrea sa ma ridic in scarite pentru ca ea sa isi faca treaba sub mine . Pe cale de consecinta viteza a crescut , abordarea denivelarilor a devenit mult mai armonioasa ... si fluida . Asa da ! Si inca voi mai face teste la diverse viteze pe diverse tipuri de drum , ca sa inteleg precis efectele pe intreaga plaja de reglaje.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da , asa e ,in Decembrie 2013 s-au prezentat aici 3 Stroame noi , daca nu gresesc eu socoteala . Sa le stapanim sanatosi !

Daca m-ai socotit pe mine cu al treilea ai gresit ... eu nu am luat V-Strom, am luat Honda. Stiu, sunt un intrus aici pe topicul de V-Strom :bow: ... dar pana la urma nu conteaza ce mobra conducem, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca m-ai socotit pe mine cu al treilea ai gresit ... eu nu am luat V-Strom, am luat Honda. Stiu, sunt un intrus aici pe topicul de V-Strom :bow: ... dar pana la urma nu conteaza ce mobra conducem, nu?

 

Am gresit , e adevarat , dar pentru ca am socotit 3 , insa de fapt sunt 4 achizitii de V-Strom in decembrie 2013, confirmate pe acest topic . Eu , petrilacocuz , brake si spd . Nu m-am referit la mobre " zero km " , cum e Honda ta , ci la achizitii pur si simplu . Iar spd spune ca mai este una , neconfirmata aici . Pe scurt , se pare ca 5 Stroame au facut fericiti 5 omuleti in ultimele 3 saptamani . Cei care nu inteleg de unde atata succes , sunt invitati sa revada acest filmulet, ce ii va lamuri pe deplin :

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am comandat astazi o "chestie" din asta :

 

http://www.huntercreate.com/shop/riderscan

 

Va tin la curent cu rezultatul dupa receptie si montaj.

Daca va intereseaza bineinteles........... :)

nu am inteles prea bine unde se monteaza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gresit , e adevarat , dar pentru ca am socotit 3 , insa de fapt sunt 4 achizitii de V-Strom in decembrie 2013, confirmate pe acest topic . Eu , petrilacocuz , brake si spd . Nu m-am referit la mobre " zero km " , cum e Honda ta , ci la achizitii pur si simplu . Iar spd spune ca mai este una , neconfirmata aici . Pe scurt , se pare ca 5 Stroame au facut fericiti 5 omuleti in ultimele 3 saptamani . Cei care nu inteleg de unde atata succes , sunt invitati sa revada acest filmulet, ce ii va lamuri pe deplin :

 

 

 

Salut. Eu am cumparat-o la sf lui Octombrie , ...deci suntem 6 pentru anul 2013. Sa le stapanim sanatosi si la cati mai multi km

 

Un an nou fericit va urez....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Spre surprinderea mea, verificandu-mi adineauri mail-ul, am primit un voucher de "Mos Louis", in valoare de 25 euro (la comenzi de peste 99 euro).

E pacat sa nu profit de el. M-am hotarat sa-mi cumpar un crashbar. Am urmatoarele variante (incluzand transportul):

- PUIG: 104 euro - http://www.louis.de/_50fee8f3a9297e38fddbb6abbed47e2adb/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10021780&typ_id=WVB1

- HEPCO & BECKER: 137 euro - http://www.louis.de/_50fee8f3a9297e38fddbb6abbed47e2adb/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10023350&typ_id=WVB1

- SW-MOTECH: 140 euro - http://www.louis.de/_50fee8f3a9297e38fddbb6abbed47e2adb/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10023900&typ_id=WVB1

 

Sunt tentat sa achizitionez Puig pentru ca-i cel mai ieftin. Din pacate nu prea gasesc pareri despre el niciunde.

Desi nu ma dau banii afara din casa, nici pentru 30-35 de euro (tinand cont de faptul ca nu-l achizitionez in fiecare sezon) nu m-as zgarci.

In concluzie, are/a avut cineva vreun crashbar enumerat din cele de mai sus?

Ce imi recomandati?

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai sa fie!Toti o dati pe 650....!Cati am mai ramas la categoria grea?

curios as fi si eu sa vad cum se simte un strom de 1000 comparativ cu miarul meu, pe cel de 650 l-am testat,eram atras cand am vandut Transalpul de 650,insa m-am ales cu Varadero si nu regret pana acum, pacat ca nu se mai fabrica

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

curios as fi si eu sa vad cum se simte un strom de 1000 comparativ cu miarul meu, pe cel de 650 l-am testat,eram atras cand am vandut Transalpul de 650,insa m-am ales cu Varadero si nu regret pana acum, pacat ca nu se mai fabrica

 

Bineinteles ca, incepator fiind, nu pot decat sa imi dau cu parerea :rusinica: Asta e boala noastra traditionala, romaneasca , dar tentatia e mare, ce sa-i faci .

Parerea mea e ca un miar V-Strom face acelasi lucru ca un 650 , dar e : - mai scump + mai greu + mai gurmand+ cu ceva mai multe probleme .

Dealtfel, cred ca incetarea vanzarii miarului in Europa a fost " ajutata " si de succesul deosebit al Stroamei de 650 . Si de prezenta identicei KLV 1000 pe aceeasi piata . Sau a provocat prezenta KLV ...

 

Vorba 'ceea : " jocuri , poturi si focuri de arma... "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor , va lansez o noua tema de dezbatere : ATAS pe Stroama de 650 . Cred ca nu a facut nimeni asta in Romania , desi nu cred ca ar contesta cineva utilitatea unui atas demontabil si utilizabil doar cand se justifica ( la calatorii cu copii , de ex ) . Am gasit pe net multe poze cu exemple reusite , realizate bineinteles in SUA.

 

Asadar intrebare : exista cineva in Romania care poate proiecta , omologa la RAR , executa si monta un atas pentru DL 650 , la un pret rezonabil ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...