Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Sa nu faceti ca mine : pamant argilos , gume de strada , sfarsit de drum asfaltat ( se pare ca am talent la a gasi situatii din astea ...) , caini agresivi , indecizie in a intoarce in loc stramt si in panta , viteza mica = trooosc , semnal stanga bucati . Ciobanul semi-beat vine tacticos ,alunga cainii , ma ajuta sa ridic mobra si cu o fata vesela zice : " nu vii sa bei o tuica in stana , ca vad ca n-ai stare sa stai la tine acasa ? Unde voiai sa te duci ? nu vezi ca la deal e o poteca mica ? De ce nu ai intors la asfalt ? "

 

Eu , strangand cioburi de semnal dintre masline de oaie : " nu beau bre, ca-s cu motocicleta " .

El : " haha , lasa ca oricum nu mai conteaza acusa ...".

 

Dau sa plec , cu onoarea sifonata . Ciobanul : "Ai grija pe unde te mai bagi si sa vii la vara in deal , sa-ti dau branzaaa ... "

 

La multi ani , ciobani romani !

Editat de RobertAmbrozie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu au mufa. Au cleme care perforeaza izolatia si conecteaza firele indicatorului la cele ale instalatiei electrice, deci trebuie sa stii exact la care fir se leaga fiecare. Vorbeste cu ATW@ ca e mester, sau un electrician moto/auto priceput. Cred ca totusi, cu schema electrica in fata si rabdare, te poti descurca si singur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu au mufa. Au cleme care perforeaza izolatia si conecteaza firele indicatorului la cele ale instalatiei electrice, deci trebuie sa stii exact la care fir se leaga fiecare. Vorbeste cu ATW@ ca e mester, sau un electrician moto/auto priceput. Cred ca totusi, cu schema electrica in fata si rabdare, te poti descurca si singur.

De exemplu un Gipro Plug-In (cu mufa) :

http://www.bikehps.com/acatalog/GIpro_Digital_Gear_Indicators_for_Suzuki_motorcycles.html#aGIPDSSUZ

 

De asta am eu montat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut cam 400 km in ultimele 2 saptamani . Doar 5% asfalt . In afara de cele 2 incidente minore din care au suferit semnalele si mandria mea, ( dar care au fost generate exclusiv de lipsa mea de experienta ) motocicleta asta se comporta admirabil . Trage , fuge , urca, danseaza pe sleauri , FACE TOT CE VREI .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De exemplu un Gipro Plug-In (cu mufa) :

http://www.bikehps.com/acatalog/GIpro_Digital_Gear_Indicators_for_Suzuki_motorcycles.html#aGIPDSSUZ

 

De asta am eu montat.

Eu am luat indicator viteze cu derestrictor inclus,din Ungaria...Veghtech Racing.Singura chestie este ca dispare O\D de pe afisaj.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci e la noroc functie de modelul motocicletei. La mine Gipro era fara mufe, doar cu clemele de inserare pe fire in instalatie. 4 fire, 4 cleme.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De pe vremea cand mai facea asa ceva.

Poate se apuca iarasi de treaba.



eu am un indicator facut de andrei (atw) de care sunt foarte multumit

Editat de rfd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...