Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Uite ce greu este sa exprimi ceea de vrei, in scris, voi trageti concluziile pripite, nu eu.

De la o intrebare idioata si o greseala de punctuatie (inerenta de altfel) ati ajuns la

postari lungi ca un curs de facultate.

Asa cum a zis un prieten: "ma retrag in lumea mea, sa-mi cultiv pepenii..."

 

Ma inclin!

Eu de aici inteleg ca la facultate cursurile sunt lungi si plictisitoare. Ma ierti ca mi-am irosit timpul scriind, rescpectiv tie timpul citind, incercand sa iti povestesc cum am fost eu descurajat de discutii anu trecut si cum totusi le-am ignorat si am ajuns sa cunosc un grup foarte fain de oameni care este mai mult de atat, este chiar o familie mare.

Cu parere de rau iti spun ca daca nu ai inteles nimic din povestea mea poate chiar nu e de tine familia aceasta primitoare. Poti participa in continuare la intalnirile moto obisnuite, unde platesti taxa de participare, unde ai parte de un concert rock, unde toata lumea cauta sa profite de pe tine, unde betia si alcoolul e la ordinea zilei, iar singuru lucru comun intre acei oameni este ca detin un motor nici decum ca iubesc sa calatoreasca.

Ma faci prin postarea ta sa trag concluzii primite despre tine si anume ca "daca detii un Vstrom, nu esti un Vstromist". La fel si daca detii nu motor nu esti automat motociclist : ))))

Te astept cu drag la intalnire, atat eu si cat ceilalti, sa te convingi si sa ne convigi ca cu totii gresim in cea ce priveste tragerea concluziilor, iar la anul sa ne poti impartasi din experienta ta printr-o postare kilometrica sau poate de 2 randuri unde sa ne expui ca e bine sau ca e rau.

Intalnirile nu se intampla pe forum in spatele tastaturii. Intalnirile sunt in locuri faine, cu drumuri mai bune sau mai rele ca asa i la noi in tara, alturi de oameni care impart aceasi pasiune. Forumurile sunt doar sursele de informare: loc, data, cost, conditii de participare.

 

Iti mai spun un secret, poate nu il cunosti inca si anume de la 1 vstromanie pe an, s-a ajuns anul acesta la 4, cate una in fiecare anotimp. Oare sa fie toti asa de capcauni, rai si inchisi in grupu lor, vstromanistii astia. incat sa vrea toti sa se intalneasca asa de des....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Flankere, vino bre ca nu o sa it para rau!! io m-am mutut in gura cu majoritatea din cauza ideilor mele fixe. da pana la urma o viata avem si o gaura in coor. e pacat sa nu cunosti gasca asta ca e tare misto!! mai ales la betii!!!

Uite ma cine vorbeste de betii. De cate ori te-ai imbatat tu mai ... sucangiule! Ca numai fresh si apa plata ai baut!

 

LE: Sau fresh-ul era din pruna fiarta? :P

Editat de vrajitoru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,



Isi doreste cineva 2 sidecase-uri Givi E21?



Poze:



post-18136-0-91557000-1426787201_thumb.j post-18136-0-07618800-1426787209_thumb.j post-18136-0-74826900-1426787215_thumb.j post-18136-0-18233300-1426787226_thumb.j


post-18136-0-47136200-1426787235_thumb.j post-18136-0-76815300-1426787243_thumb.j post-18136-0-95196000-1426787253_thumb.j post-18136-0-98389300-1426787263_thumb.j



Sunt in stare ok - suprafata mata/ciudata ce apare in poze este de la abtipilde cu "Controllo esercizio" si "ATM" ca in poza din link:


https://www.flickr.c...bal/7381133502/ - iese cu solvent dar mi-a fost lene.


Una dintre genti are o ruptura de 5 cm (ultimele 3 poze) care nu afecteaza functionalitatea sau siguranta in utilizare. Se poate lipi (cu ABS - iarasi mi-a fost lene).


Merg pe suporti Givi monokey.


Pret - 70eu.


Contact - pm.



Stima,


Paul


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

he he - in sfarsit BMW a acceptat ca sunt probleme cu flansa roata spate si vor fi inlocuite.

eu ma bucur ca asa cresc sansele sa ma uit mai atent la un 1200rt

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=528244

 

PS (daca renunta la idea de a schimba uleiul in grup prin gaura senzorul de ABS si pun un surub separat - jur ca ma apuc de pus la pushculitza).

stima,

paul

m-am bucurat ca prostu' de schimbatul flansei ... se pare ca noua flansa este din otel dar duce la uzura canelurilor ...

http://advrider.com/forums/showpost.php?p=26170207&postcount=9

 

pana mea ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare de noob... Ce sistem de prindere are topcase-ul original? Vine prea in fata si nu prea mai are loc pasagera, e deranjant si as vrea sa-l schimb.

io stiu ca givi monokey sunt si gentile oem (side+top) ... nu m-as fi gandit altfel.

dar intr-adevar - poate nu imi amintesc bine (ar fi ajutat o poza cu ce ai acum :D).

 

stima,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io stiu ca givi monokey sunt si gentile oem (side+top) ... nu m-as fi gandit altfel.

dar intr-adevar - poate nu imi amintesc bine (ar fi ajutat o poza cu ce ai acum :D).

 

stima,

paul

post-68410-0-55706900-1426877501_thumb.jpg

post-68410-0-83649600-1426877513_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@xsebi: aceeasi problema am avut si eu si am facut o modificare. Cu o mica bucata de tabla dreptulghiulara am mutat prinderea din spate mai spre spate cu 5 cm si pentru piciorusele din fata am dat niste gauri noi si le-am mutat si pe alea. Nu e rocketscience dar daca nu te descurci mergi la un mecanic ca ti-o rezolva in 30 de minute. Si pe urma poti sa scoti si saua fara sa dai topcase-ul jos si va avea si pasagera loc.

Succes

@ivanp: e un sistem de prindere proprietar pe partea din spate. Lacasul de care se prinde gheara are forma de U. In fata are tot niste picioruse ca o ciuperca. Ce are @xsebi e o combinatie intre suport de topcase si topcase Suzuki si rack si sidecase-uri givi (E22).


» Post actualizat in 20 Mar 2015 19:28

Uite aici topcase si sidecase-uri originale.

10496976_547248642045664_295216131026184


» Post actualizat in 20 Mar 2015 19:29

Si se vede si bucata de metal din spate cu care am mutat topcaseul cu 5 cm.

Editat de vrajitoru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

io stiu ca givi monokey sunt si gentile oem (side+top) ... nu m-as fi gandit altfel.

dar intr-adevar - poate nu imi amintesc bine (ar fi ajutat o poza cu ce ai acum :D).

 

stima,

paul

se pare ca mi-o fost lene sa scriu ... ma interesa o poza la placa de prindere sa vad cum este sistemul de prindere dar vad ca detaliaza Vrajitoru un post mai incolo.

Lateralele sunt Givi E21 si prinderea e Givi Monokey daca te gandesti vre-odata sa iti iei mai mari.

Din explicatiile lui Vraji - prinderea de topcase este proprietara dar se poate muta - cred ca si Bogdan (Harea) facea niste placi metalice cat tot fundul topcaseului cu prinderile translatate cativa cm mai in spate.

@Vrajitoru - pt cultura mea generala - si prinderile de sidecase-uri OEM sunt tot proprietar (sau e givi monokey)?

 

numai bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite ca asta nu am incercat. ies afara si fac o proba cu givi n22 ale sotiei si va zic.

» Post actualizat in 20 Mar 2015 20:12

neeeee.

diferentele sunt astea:

- picioarele sunt mai groase la suzuki

- picioarele sunt mai departate la suzuki

- prinderea ghearei e tot in forma de U la suzuki, iar la givi e simpla (liniara)

 

alceva?

» Post actualizat in 20 Mar 2015 20:13

ah! si nici pe inaltime nu e aceeasi dimensiune.

» Post actualizat in 20 Mar 2015 20:19

bai baieti, voi la vstromania nu veniti?

» Post actualizat in 20 Mar 2015 20:20

@ivanp: cred ca multi asteapt sa iti vada mobra si sa auda din gura ta modificarile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alceva?

bai baieti, voi la vstromania nu veniti?

» Post actualizat in 20 Mar 2015 20:20

@ivanp: cred ca multi asteapt sa iti vada mobra si sa auda din gura ta modificarile.

clar sunt diferite prinderile. ma'sa - cel putin lateralele traiam cu impresia ca sunt ca la givi monokey.

cu vstromania - nu v-am plictisit suficient virtual?

vedem - stau prost cu zilele de conced - poate tragem o tura pana acolo in cele de weekend.

 

numai bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiind din timisoara nu vad probleme.

corect. nush' de ce ramasesem cu impresia ca intalnirea e in partea cealalta de tara.

ne-om vedea macar intr-o zi.

 

stima,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am pus niste poze cu ecooilerul reinviat: http://vstromania.ro/forum/49-general/1537-ecooiler-mai-e-in-productie#8804


» Post actualizat in 21 Mar 2015 09:39

:))) am fost eu prea entuziast in detalii de-alungul timpului.

numai bine,

paul

si foarte bine ai facut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragutz.

 

PS - are cineva de vanzare windprotectorul OEM dreapta? scapat in garaj - jur ca nu ma mai urc pe mobra dupa pranz fara sa beau cafea (mai ales cand la pranz consumi un kil de ciolan ...

stima,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...