Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Salutare tuturor!

In curand imi vine si mie V-Stromul de 650 cu ABS la care ma tot gandesc de asta-vara.

Am dat avansul acum 2 saptamani, sper sa vina saptamana viitoare.

 

Intrebare: are cineva top-case original Suzuki?

Daca da, aveti idee daca suportul e reglabil, sau e vreo metoda de a muta top-case-ul ceva mai in spate?

Cel pe care l-am vazut la salon era foarte in fata, ocupa aproape o treime din locul de pasager.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

In curand imi vine si mie V-Stromul de 650 cu ABS la care ma tot gandesc de asta-vara.

Am dat avansul acum 2 saptamani, sper sa vina saptamana viitoare.

 

Intrebare: are cineva top-case original Suzuki?

Daca da, aveti idee daca suportul e reglabil, sau e vreo metoda de a muta top-case-ul ceva mai in spate?

Cel pe care l-am vazut la salon era foarte in fata, ocupa aproape o treime din locul de pasager.

 

 

Cel original si vine cu tot cu manerele de sustinere a pasagerului nu e reglabil dar nici nu ocupa din locul din spate,poate nu era original ce ai vazut tu.

post-156-1209720903_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel original si vine cu tot cu manerele de sustinere a pasagerului nu e reglabil dar nici nu ocupa din locul din spate,poate nu era original ce ai vazut tu.

Ba se pare ca era original, si chiar are o pozitie mult mai avansata (cel putin 5cm) fata de alte topcase-uri.

post-6232-1209737611_thumb.jpg

Banuiesc ca pasagerul e destul de inghesuit acolo, mai ales daca mai pui un backrest care-l face sa stea si mai in fata.

 

Am vazut ca multi se plang de chestia asta, iar solutii exista, dar sunt urate...

http://11109.rapidforum.com/topic=103774658168

 

Alta intrebare: cati dintre voi au parbrizul original (modelul nou, usor indoit inspre fata in partea de sus), si cat de multumiti sunteti de el?

Eu am 1.87m.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba se pare ca era original, si chiar are o pozitie mult mai avansata (cel putin 5cm) fata de alte topcase-uri.

post-6232-1209737611_thumb.jpg

Banuiesc ca pasagerul e destul de inghesuit acolo, mai ales daca mai pui un backrest care-l face sa stea si mai in fata.

 

Am vazut ca multi se plang de chestia asta, iar solutii exista, dar sunt urate...

http://11109.rapidforum.com/topic=103774658168

 

Alta intrebare: cati dintre voi au parbrizul original (modelul nou, usor indoit inspre fata in partea de sus), si cat de multumiti sunteti de el?

Eu am 1.87m.

 

Eu am 1.80m. Parbrizul original ridicat la ultima pozitie imi ofera o protectie multumitoare chiar confortabila as putea zice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O protectie foarte buna asigura un parbriz cu forma originala, dar ridicat cu inca 3 cm peste pozitia cea mai inalta asigurata de suruburile din dotare. Am incercat si o varianta cu parbrizul ridicat 7 cm si nu a fost bine deoarece se formau niste turbioane in casca si nici nu mai vedeam soseaua direct, ci prin parbriz. Asa cum este acum la mine, pot merge cu orice viteza cu viziera castii ridicata, fara sa fiu deranjat in ochi de curentul de aer. :rolleyes:

 

Ne-am intors dintr-o excursie cu V-Stromul in Grecia. 3200 km in 7zile, pe sosele de vis, cu sute de km de viraje ca la Cheia, autostrazi si tunele pana in creierii muntilor. Ce mi s-a parut deosebit este ca in Grecia cea mai populara motocicleta este V-Stromul de 650 pe care il intalnesti peste tot. Nu pot fi sigur, dar impresia mea este ca 80% din toate motocicletele sant enduro-touring dintre care jumatate sant V-Stroame, iar celelalte Varadero, BMW F650 si GS1200, Africane,Aprilia Caponord, samd. Vitezane foarte putine si nici un KTM. Motociclistii greci nu au obiceiul sa se salute intre ei, dar posesorii de V-Stroame ne-au salutat cu farul tot drumul. Noua ne-a placut si vrem sa repetam experienta la toamna tot pt 6-7 zile. :rusinica:

 

 

Si poze:

post-8769-1210011407_thumb.jpg

post-8769-1210011429_thumb.jpg

post-8769-1210011450_thumb.jpg

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator alexman

Bogdan, al tau e modelul american? Stiu ca numai pe cel american sunt montati ochi de pisica laterali... astia la B&S nu aduc :laugh: . Confirm faza cu Grecia si V-strom-uri, anul trecut am pozat cat am pozat si pe urma m-am plictisit ca erau la tot pasul.

 

Poate facem echipa la toamna, m-as baga la o tura de Grecia dupa august.

 

Ref. la topcase-uri si side case-uri originale, mie personal nu mi-au placut cum aratau cele originale, in plus cred ca sunt mai putin spatioase decat cele Givi sau Shad. Ideal ar fi cuferele lui Bogdan pentru laterale, dar sunt cam scumpe pentru cat de multe iesiri de durata fac eu.

 

Topcase-ul meu e destul de in spate montat, lasa lewisly loc pentru pasager, daca vrei iti trimit poze cu montarile (al dracului de simplu).

 

A

 

O protectie foarte buna asigura un parbriz cu forma originala, dar ridicat cu inca 3 cm peste pozitia cea mai inalta asigurata de suruburile din dotare. Am incercat si o varianta cu parbrizul ridicat 7 cm si nu a fost bine deoarece se formau niste turbioane in casca si nici nu mai vedeam soseaua direct, ci prin parbriz. Asa cum este acum la mine, pot merge cu orice viteza cu viziera castii ridicata, fara sa fiu deranjat in ochi de curentul de aer. :P

 

Ne-am intors dintr-o excursie cu V-Stromul in Grecia. 3200 km in 7zile, pe sosele de vis, cu sute de km de viraje ca la Cheia, autostrazi si tunele pana in creierii muntilor. Ce mi s-a parut deosebit este ca in Grecia cea mai populara motocicleta este V-Stromul de 650 pe care il intalnesti peste tot. Nu pot fi sigur, dar impresia mea este ca 80% din toate motocicletele sant enduro-touring dintre care jumatate sant V-Stroame, iar celelalte Varadero, BMW F650 si GS1200, Africane,Aprilia Caponord, samd. Vitezane foarte putine si nici un KTM. Motociclistii greci nu au obiceiul sa se salute intre ei, dar posesorii de V-Stroame ne-au salutat cu farul tot drumul. Noua ne-a placut si vrem sa repetam experienta la toamna tot pt 6-7 zile. :)

 

 

Si poze:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari.

 

Am o mica problema. Imi caut de ceva vreme un top case dar pana in momentul de fata nu am gasit. Am fost la Motor Team, aveau Shad-uri dar nu aveau si suportul pentru ele. Am incercat la Yamaha din Militari si din Ghencea pentru un Givi dar iarasi ghinion, ori nu se gasea un suport care sa se potriveasca ori nu se gasea un top case care sa se potriveasca la suport :laugh:

Ma poate ajuta cineva recomandandu-mi un magazin de unde sa pot cumpara un top case cu tot cu suport care sa se si potriveasca.

 

Multumesc pentru ajutor.

 

Alex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari.

 

Am o mica problema. Imi caut de ceva vreme un top case dar pana in momentul de fata nu am gasit. Am fost la Motor Team, aveau Shad-uri dar nu aveau si suportul pentru ele. Am incercat la Yamaha din Militari si din Ghencea pentru un Givi dar iarasi ghinion, ori nu se gasea un suport care sa se potriveasca ori nu se gasea un top case care sa se potriveasca la suport :P

Ma poate ajuta cineva recomandandu-mi un magazin de unde sa pot cumpara un top case cu tot cu suport care sa se si potriveasca.

 

Multumesc pentru ajutor.

 

Alex

 

Salut!

:laugh:

Eu am cumparat de la louis,vine cu tot cu suport si suruburi.E incapator, dar trancane un pic in spate pe drumuri proaste dar se poate rezolva f usor.Poti regla suportul sa-l asezi unde vine mai bine..

E destul de incapator..incap 2 casti si sunt foarte multumit de el.Daca vrei trimit o poza sa vezi cum e..

 

Top case aici

 

Asfalt uscat

:)

Editat de Talpa_mare
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca la service-ul Skoda de pe bd.Timisoara, dupa Renault, spre Valea Cascadelor. Vand si moto SH, le vezi in curte. Acum o luna aveau topcase mare cu suport la cca 350 roni. Eu luasem in toamna de la metrou Romana topcase Kappa cu suport la 500 roni :laugh: .Bafta la cumparare. :)

 

Bogdan, al tau e modelul american?

Poate facem echipa la toamna, m-as baga la o tura de Grecia dupa august.

 

V-Stromul meu este adus din Italia, dar ochii de pisica i-am primit cadou de la un amic si intradevar i-a folosit in SUA pe un motor pe care l-a vandut intre timp. Daca vrei sa montezi si tu am vazut similari , rotunzi sau ovali la Ausburg langa Careffour Militari. Pt Grecia cred ca am sa merg 6-7 zile in perioada 1-15 sept cand se mai rareste turismul acolo. Vreau sa merg la Ioanina, Thesalonic, Seres, Atena cu traversarea Bg pe la Sofia si facem echipa doar daca te intreseaza ruinere antice si manastirile pe care de data asta nu vreau sa le ratez. Santem deocamdata 2 motoare. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator alexman

Shad 46 la Paula la Barcanesti cu tot cu suport costa 320 RON parca.

 

Salutari.

 

Am o mica problema. Imi caut de ceva vreme un top case dar pana in momentul de fata nu am gasit. Am fost la Motor Team, aveau Shad-uri dar nu aveau si suportul pentru ele. Am incercat la Yamaha din Militari si din Ghencea pentru un Givi dar iarasi ghinion, ori nu se gasea un suport care sa se potriveasca ori nu se gasea un top case care sa se potriveasca la suport :P

Ma poate ajuta cineva recomandandu-mi un magazin de unde sa pot cumpara un top case cu tot cu suport care sa se si potriveasca.

 

Multumesc pentru ajutor.

 

Alex

 

 

Nici eu nu vreau sa vegetez intr-un loc pentru ca asta am facut anul trecut. Chiar vreau sa facem sightseeing.

 

La Ioannina propun un popas la un restaurant condus de sora unei romance :laugh:

 

Count me in, cand va hotarati sa faceti planurile, includeti-ma si pe mine.

 

 

V-Stromul meu este adus din Italia, dar ochii de pisica i-am primit cadou de la un amic si intradevar i-a folosit in SUA pe un motor pe care l-a vandut intre timp. Daca vrei sa montezi si tu am vazut similari , rotunzi sau ovali la Ausburg langa Careffour Militari. Pt Grecia cred ca am sa merg 6-7 zile in perioada 1-15 sept cand se mai rareste turismul acolo. Vreau sa merg la Ioanina, Thesalonic, Seres, Atena cu traversarea Bg pe la Sofia si facem echipa doar daca te intreseaza ruinere antice si manastirile pe care de data asta nu vreau sa le ratez. Santem deocamdata 2 motoare. :)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PENTRU CEEA CE VA TREBUIE SI NU APARE IN POZE VA ROG SA INTREBATI.0720666609-CIPRIAN SAU PM

Saua e de DL650, sau de DL1000?

Aia de 1000 ar trebui sa fie cu vreo 2cm mai inalta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-ai vindut Intruderul? Parca ziceai ceva de Vstrom. Sper sa nu confund persoana. Ne-am intilnit acum ceva timp la barul din Otopeni?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...