Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Nu am apucat. O sa duc saptamanile viitoare motocicleta la Fabio pentru revizie si o sa o montam.

 

Oricum din ce am testat (fara sa o amorsez):

-senzorul nu se potriveste perfect; trebuie trecut la doi papucei

-tine mult mai sus pompa; nu mai are momenti morti

 

Abia astept :police5:

Eu am folosit pompa de 954 cu senzorul de pe pompa de v-strom si a mers perfect s-a potrivit la fix fara modificari.

O sa urmeze cat de curand si etrierii, asa am inceput si eu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am folosit pompa de 954 cu senzorul de pe pompa de v-strom si a mers perfect s-a potrivit la fix fara modificari.

O sa urmeze cat de curand si etrierii, asa am inceput si eu :)

 

Senzorul de pe pompa de Vstrom este stricat.

 

La 24euro, cat costa unul nou, nici nu ma gandesc sa nu il las pe cel original al pompei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VSTROMANIA 2014!! EFORIE SUD 13-15 IUNIE acum 0 minute Karma: 0

SALUTARE VSTROMISTI!!!!
la cererea publicului vstromist si nu numai..... va aducem la cunostinta ca pe data de 13-15 iunie se va organiza VSTROMANIA&FRIENDS.....EDITIA 2014..... nu scapati voi de noi chiar daca unii dintre noi am trecut in alta tabara wink.png ......deci in concluzie
oferta suna in felul urmator:
perioada este 13-15 IUNIE
Locatia EFORIE SUD(mai precis intre Eforie nord si Eforie sud la 10m de plaja!!!!!!!!!!!)
Masa mic dejun +cina/2nopti
PRET 220 RON/PERS/2NOPTI


plajaazur.ro/

P.S. LOCATIA ARE 18 CAM DUBLE SI UN APARTAMENT toate cam au vedere la mare..in vecinatate la numai 50m se mai afla cateva pensiuni,deci cu cazarea nu va fi nici o problema!!,in legatura cu meniul am discutat cu propietarul si ne poate face inclusiv masa de peste pentru cine doreste
pentru mai multe detalii nr meu de tel este 0744388774
Editat de sorin das
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vroiam doar sa intreb de ce nu incercati sa gasiti o locatie mai aproape de Dobrogea sau ma rog Delta. ceva gen Navodari sau nordul Mamaia. nu de alta dar tura de sambata ar fi frumos sa o facem inspre locuri de genul ala nu spre vama veche. multi dintre noi nu au vazut muntii din Dobrogea sau zonele frumoase din jurul lor. ma gandeam sa nu fie prea departe Eforie. sa nu trebuiasca sa facem 150 km doar sa ajungem la obiectivele de vizitat. sau expuneti si voi ce planuri aveti pentru sambata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vroiam doar sa intreb de ce nu incercati sa gasiti o locatie mai aproape de Dobrogea sau ma rog Delta. ceva gen Navodari sau nordul Mamaia. nu de alta dar tura de sambata ar fi frumos sa o facem inspre locuri de genul ala nu spre vama veche. multi dintre noi nu au vazut muntii din Dobrogea sau zonele frumoase din jurul lor. ma gandeam sa nu fie prea departe Eforie. sa nu trebuiasca sa facem 150 km doar sa ajungem la obiectivele de vizitat. sau expuneti si voi ce planuri aveti pentru sambata.

A fost singura locatie disponibila in perioada asta... la un pret decent care sa ne ofere toate conditiile,parcare ,exclusivitate , demipensiune si nu in ultimul rand posibilitatea de a face rezervari si la pensiunile din apropiere

 

A fost singura locatie disponibila in perioada asta... la un pret decent care sa ne ofere toate conditiile,parcare ,exclusivitate , demipensiune si nu in ultimul rand posibilitatea de a face rezervari si la pensiunile din apropiere

in legatura cu tura de sambata......inca nu am stabilit nimic concret dar avem cateva variante.CONSTANTA-TULCEA-MACIN-TOPOLOG-CASIMCEA-CHEILE DOBROGEI CONSTANTA(450-500KM)

CONSTANTA- JURILOFCA-ENISALA-MURIGHIOL-TULCEA SI RETUR(300-350KM)

CONSTANTA-VADU-PERIBOINA SI RETUR(100-150KM MAJORITATEA OFFROAD)

CONSTANTA-COBADIN-ADAMCLISI-SILISTRA-DOBRICH-BALCIK-VAMA VECHE(350-400KM)

locatia este la 18km de constanta.....pentru ziua de sambata cine doreste poate sa participe si la parada moto organizata de cei de la seawolfs(SE PARE CA IN WEEKENDUL 13-15IUNIE ARE LOC SI INTRUNIREA SEAWOLFS)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu :)

-dupa numar nu cred ca e roman

-dupa modificari...a accidentat-o si i s-au parut mai ieftine bordul un far de ktm :crack: (ce-i drept farul + bordul + toate plasticele trec lejer de 1000 euro :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost singura locatie disponibila in perioada asta... la un pret decent care sa ne ofere toate conditiile,parcare ,exclusivitate , demipensiune si nu in ultimul rand posibilitatea de a face rezervari si la pensiunile din apropiere

 

in legatura cu tura de sambata......inca nu am stabilit nimic concret dar avem cateva variante.CONSTANTA-TULCEA-MACIN-TOPOLOG-CASIMCEA-CHEILE DOBROGEI CONSTANTA(450-500KM)

CONSTANTA- JURILOFCA-ENISALA-MURIGHIOL-TULCEA SI RETUR(300-350KM)

CONSTANTA-VADU-PERIBOINA SI RETUR(100-150KM MAJORITATEA OFFROAD)

CONSTANTA-COBADIN-ADAMCLISI-SILISTRA-DOBRICH-BALCIK-VAMA VECHE(350-400KM)

locatia este la 18km de constanta.....pentru ziua de sambata cine doreste poate sa participe si la parada moto organizata de cei de la seawolfs(SE PARE CA IN WEEKENDUL 13-15IUNIE ARE LOC SI INTRUNIREA SEAWOLFS)

 

eu vin indiferent de data cu conditia sa fiu in tara ! :)

poate unii nu inteleg dar schimbarea datei si a locatiei nu e o chestie simpla pentru ca oamenii astia au negociat cazarea si masa pentru un grup mare de oameni. e usor sa zici ca nu-ti convine ceva...dar ganditi-va ca e foarte greu sa rezervi atatea camere intr-un singur loc in perioada in care tot romanul e buluc la mare :)

traseele pe care le putem face trebuiesc alese si alea in functie de locul in care ne oprim sa mancam. daca mergem spre Enisala gasim cateva locuri bune sa papam ...daca mergem in bulgaria...putem merge la scoicarie :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu, chiar daca inca nu am Vstrom. Nu mai intereseaza alte manifestari moto simultane, finalizate cu defilare si betie crunta.Intalnirile vstromaniacilor de pana acum mi-au placut tocmai pt ca erau diferite.Locatia mi se pare buna, iar Dobrogea o regiune frumoasa, aparte si mai putin explorata de noi. Cu sprijinul si indrumarea bastinasilor poate facem un traseu frumos sambata. Duminica putem sa ne intoarcem in Buc prin BG cu popas la scoicarie, pt cine stie traiul de acasa si nu alege drumul cel mai scurt. Si ca sa nu o mai lungim unde trimitem banii de avans. Un cont ar fi cel mai lesnicios.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

o informatie pe care am cautat-o mult inainte de a desface telescoapele - poate mai intereseaza pe vre-unul - distantiere alea de tabla au 10.5 cm - cel putin pt dl 2004.

 

stima,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...