Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

ce mi se pare interesant e ca la motocicletele anii 90, nu prea ruginesc rezervoarele pe interior. acuma nah, numa Onde am avut dar si cu altii ce-am mai discutat.

sa fie economia de consum?

Bravo Ivane

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce mi se pare interesant e ca la motocicletele anii 90, nu prea ruginesc rezervoarele pe interior. acuma nah, numa Onde am avut dar si cu altii ce-am mai discutat.

sa fie economia de consum?

Bravo Ivane

ivane, te legi de mama (suzi)?

la 'onda anterioara nu am apucat sa ii fac poze la rezervor pe interior ... daca faceam - probabil tot aici (la poze cu por15) ajungeam si acolo.

:D

 

numai bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost o problema cu rugina la rezervor la modelele pana in 2006,da a fost recunoscuta ca defect de fabricatie (furnizorii de rezorvoare) si s-au schimbat cele cu rgina in garantie. si a mea are rezervorul schimbat chiar inainte de livrare. si nu toate ci numai un lot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... fa-ne o poza te rog prin gaura de la pompa la rezervorul tau in partea superioara.

sau prin buson in spatele gulerului cu o camera spion mobila.

eu zic ca e plin netul de rezervoare ruginite - si mai vechi si mai noi.

ar fi fost fain sa fie din plastic/fibra.

 

stima,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost o problema cu rugina la rezervor la modelele pana in 2006,da a fost recunoscuta ca defect de fabricatie (furnizorii de rezorvoare) si s-au schimbat cele cu rgina in garantie. si a mea are rezervorul schimbat chiar inainte de livrare. si nu toate ci numai un lot.

Sa inteleg ca stromul meu dl1000 K7 nu ar trebuii sa aiba problema cu rugina in rezervor. :)

 

Un nou subiect:

Am nevoie sa imi schimb cauciucurile.

 

Ce parere aveti despre Pirelli Scorpion? (nu ma intereseaza sa fac offroad de nici un fel)

Editat de kr3at0r
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am K8 deci ar trebui sa fie cum zice Fabio. M-as uita din curiozitate si in spatele busonului ca in rest din ce am vazut in el cu lanterna tot ce este vizibil este gri dar nu prea stiu cum. Garnitura de la pompa se mai poate refolosi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca stromul meu dl1000 K7 nu ar trebuii sa aiba problema cu rugina in rezervor. :)

 

Un nou subiect:

Am nevoie sa imi schimb cauciucurile.

 

Ce parere aveti despre Pirelli Scorpion? (nu ma intereseaza sa fac offroad de nici un fel)

Continental Road Attack 2 sunt excelente,dar nu tin prea mult.In schimb sunt adevarate radiere...Acum am Michelin PilotRoad 3.Mai tari,mai rezistente,dar nu se compara cu Conti....Adica toate sunt anvelope sport-touring,ca nici eu nu ma omor cu off-ul.Pentru aia am altceva....

Editat de MOTORIOUS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am K8 deci ar trebui sa fie cum zice Fabio. M-as uita din curiozitate si in spatele busonului ca in rest din ce am vazut in el cu lanterna tot ce este vizibil este gri dar nu prea stiu cum. Garnitura de la pompa se mai poate refolosi?

se poate refolosi garnitura - doar un pic se dilata cat sta scoasa dar intra in canalul in care sta cat e montata.

daca tot o dai jos - da-i si niste vaselina siliconica pe ea.

hai ca m-ati facut curios cu modele mai noi.

daca au rectificat problema - toata stima. daca nu - doar un alt compromis la costuri, noi sa fim sanatosi!

 

stima,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu m-am uitat dupa rugina anul trecut cand am schimbat filtrul de aer si am folosit aceeasi garnitura,rezervorul parea ca nou,ca urmare vreo 5ani nu ma mai uit,al meu este din 2005,fiecare cu norocul lui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ai bre cu pinionul oem? pune linistit JT ca este foarte bun :D

inca ceva, daca pui pinionul ala pregateste-te sa alergi vitezanele :D si la 180 merge relaxat motorul :D

Editat de florin.radu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ala jt nu are gulerul ala de cauciuc.

si vreau sa vad daca e vre-o diferenta la zgomot intre cele doua (sa nu intrebi de ce ca nu o sa stiu sa iti raspund :D - doar testez in cea mai mare parte a timpului).

jt am.

 

stima,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ala jt nu are gulerul ala de cauciuc.

si vreau sa vad daca e vre-o diferenta la zgomot intre cele doua (sa nu intrebi de ce ca nu o sa stiu sa iti raspund :D - doar testez in cea mai mare parte a timpului).

jt am.

 

stima,

paul

Eu am schimbat pinionul original dupa 36ooo km si am pus JT fara guler de cauciuc si nu am auzit sesizat nici un zgomot in plus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)))

ma distrati cu parerile despre 16T. din ala am acum ... se simte ca demarajul e un pic mai slab dar insesizabil pt mine ca de obicei la semafor dorm si las masinile sa plece linistite de langa mine ca le depasesc dupa.

 

stima,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...