Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

depinde de tine cat te apleci. eu ating si cu ele standard. am preferat sa ridic saua.

 

Atunci mai bine astept sa vad cum e cu saua retapitata ca e pe planul de upgrade din iarna asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iu-huu!

gata, jocul la supape este acolo unde trebuie - 0.27 pe evacuare (cu exceptia unui 0.26) si admisie 0.14 (cu exceptia unui 0.15).

intentia a fost de reglat la 0.27 si 0.15.

0.27 l-am ales in range-ul de sus pentru ca pe evacuare apar uzuri mai mari din cauza temperaturii ridicate. admisie am vrut fix in mijloc.

oricum, o sa mai treaca vreme pana ajung din nou acolo.

 

numai bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!
Daca exista posesori de stroame din zona Galati Braila i-as ruga sa ma ajute cu o informatie :
ce parere aveti despre service-ul suzuki din galati? ati facut revizii, verificari la ei ? ati fost multumiti de calitatea serviciilor.
Va cer aceste pareri, deoarece trebuie sa fac revizia de 48000 km la dl 650 2010 abs, cu tot ce implica aceasta(printre altele si verificarea supapelor si reglarea clapetelor de acceleratie)si nu am auzit de alt service existent in zona.

Sau daca ma puteti indruma spre un alt service/mecanic priceput din zona (poate fi si la bucuresti/buzau/focsani/constanta)
Multumiri anticipate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Bucuresti Fabio sau bozoro numele de cod pe forum,repara vstrom de cand se stie.Deci il stie pe de rost.Vb cu el si fa ti o programare .Garantie. :10:

Ok. Multumesc mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai stie cineva cam la ce pagina de aici sa discutat despre niste becuri H4 philips sau osram night ultra vision.le caut si nu le gasesc,dar stiu k a pus cineva poze pe aici,.Ms.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai stie cineva cam la ce pagina de aici sa discutat despre niste becuri H4 philips sau osram night ultra vision.le caut si nu le gasesc,dar stiu k a pus cineva poze pe aici,.Ms.

 

cauti pe google.com: site:.motociclism.ro H4 philips osram v-strom

 

si gasesti ca s-a discutat de becuri la paginile 578, 599 si 600; pozele pe care cred ca le cauti sint la pagina 578.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un amic are o Jawa, dotata din fabrica cu rulota pe spate, ca principiu identica. Nu o simte in mers, doar putin la franare ca pe vremea aia franele erau jalnice. Din camd in camd o mai scoate la plimbare, fiind restaurata perfect, ca noua.

Mi-ar place si mie una, sa scot cainele la plimbare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut colegi,

 

A venit si ala micu' in familie:

post-18136-0-05495400-1422266255_thumb.jpg

 

pregatit pentru touring ...

 

@Bogdan H. - da-mi te rog pe PM sau aici pe scurt cum pot taia din parbrizul respectiv (fierastrau oscilant si apoi finisare cu dremel?) ca daca il las asa o sa fac invidosi pe multi posesori de parbrize Harea ...

 

Numai bine,

Paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o stăpânești sănătos și bucuros.

 

 

Km multi si fara incidente.

 

 

Km sa fie si cu noroc.

 

 

xsebi Bine ai venit!

 

km cit mai multi fara probleme si astfalt uscat

Multumesc, din cate am citit acum 2 ani cand imi luasem permisul Vstrom-ul ar fi ce trebuie.

Ultimele doua sezoane am avut un Sv650 k7, la drumuri lungi era putin obositor dar cel mai rau era pentru prietena mea. Acum ca am facut pasul asta Link era timpul sa schimb si motocicleta.

 

Salut colegi,

 

A venit si ala micu' in familie:

attachicon.giffata dreapta.jpg

E mai rapid si ma comfortabil prin oras. Felicitari pentru achizitie.

Editat de xsebi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...