Sari la conținut

cutii de aluminiu


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eu unul,

le am cerut FARA BALAMALE...deci ai chiar mai multe optiuni...



de fapt sunt 2 variante , fiecare cu alte 2 subvariante :)

atat vreme cat clientul stie ce vrea si exista optinea ai sa ai succes.

Totusi, capace culisante?faci?

culisante ...sincer e cea mai mare PROSTIE

daca le ai lovit si se deformeaza sina de rulare..... TE UITI LA ELE

 

sau ..pot sa ti fac cadou un DESFACATOR DE CONSERVE.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de fapt sunt 2 variante , fiecare cu alte 2 subvariante :)

atat vreme cat clientul stie ce vrea si exista optinea ai sa ai succes.

Totusi, capace culisante?faci?

cred ca la cerere ti le face si cu fermoar :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte buna ideea cu canistra, o voi aplica si eu

Bogdan, sper ca nu e inventie patentata :smoke:

In ultima vreme este aproape standard. Am facut mai multe. Problema numai la anumite modele unde iese cam lata in spate. Recordul de ingustime cu canistra de 5 L si bagaje este a mea care dintr-o nimereala si potrivire perfecta, a iesit la 880 mm pe spate. Mi-a prins bine de cateva ori, dar in general merg cu ea goala.

 

de fapt sunt 2 variante , fiecare cu alte 2 subvariante :)

atat vreme cat clientul stie ce vrea si exista optinea ai sa ai succes.

Totusi, capace culisante?faci?

Nu am auzit de asa ceva! Cel mult niste extensii culisante amplasate sub cutii pt piese si scule.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Minim 20 kg/ cutie.

Cu siguranta nu te referi si la topcase. Suportul, chiar daca are acele grinzi pana la jumatate, nu va rezista. In prima poza se vede ca toata greutatea topcase-ului este in aer. Am aceeasi problema si din cauza greutatii+vibratii s-au strambat traversele suportului. Cel putin asta am patit eu si doar daca te uiti la poza aia, e clar ca ceva nu este in regula.....nu as recomanda sa incarce mai mult de 7-10kg. Editat de xtrblack
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La GS proprietarul a vrut topcase-ul mai jos. Am renuntat la suportul original BMW si toate placile adaptoare din plastic si l-am inlocuit cu o placa din aluminiu de 6 mm intarita pe dedesupt cu platbanda de otel pusa pe cant, plus teava de 17 mm . A iesit foarte rigid. Prinderile originale Givi le-am inlocuit tot cu aluminiu. Primul lucru care se va rupe va fi topcas-ul in sine si apoi suportul gandit de noi.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

La GS proprietarul a vrut topcase-ul mai jos. Am renuntat la suportul original BMW si toate placile adaptoare din plastic si l-am inlocuit cu o placa din aluminiu de 6 mm intarita pe dedesupt cu platbanda de otel pusa pe cant, plus teava de 17 mm . A iesit foarte rigid. Prinderile originale Givi le-am inlocuit tot cu aluminiu. Primul lucru care se va rupe va fi topcas-ul in sine si apoi suportul gandit de noi.

In cazul asta probabil o sa crape suportul(baza) topcasului, adica partea in contact cu suportul de aluminiu, din cauza vibratiilor. Cu cat este mai in consola cu atat va vibra/balangani mai mult. Si eu tot suport de aluminiu am cu grosime de 4 cred, insa marea problema este ca la incarcare mare din cauza centrului de greutate scos in exterior se va balangani foarte rau si probabil cel mai slab cedeaza.....oricum, misto suportul, eu am platit scump foita mea de aluminiu. Editat de xtrblack
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

S-au pus tot felul de intrebari despre deschidere/balamale/pe ce parte, dar nu am gasit ceea ce ma interesa, de aceea intreb daca nu faceti si cutii fara nicio balama, cu capacele fixe?

Eu nu vreau sa pun nimic in ele, as merge doar asa, de estetica..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In locul lui Ianakim le vopseam roz, si asa are BMW cu numar de KTM:)))

pasarel.......

pe vremea noastra se numea roz........

 

hacuma" sa cheama..........FUXIA ....tu nebuno tu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Am facut curatenia de primavara. Merci.

Cutii si cutiute.

 

bogdan

singura prob la cutia asta o vad ca se va ingreuna f mult partea dreapta unde cutia este si mai mare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Modelul nou de la Heavy Duties

Arata foarte bine.

 

bogdan

singura prob la cutia asta o vad ca se va ingreuna f mult partea dreapta unde cutia este si mai mare

Sa fim seriosi, mai mult de 2 kg nu ai ce baga in ea si fiind aproape de axa motocicletei nu se simte. Ideea nu-mi apartine. Firmele, producatoare de accesorii dedicate BMW, o fac de mult. Sarbatori Fericite !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata foarte bine.

Cred ca detaliul care da un plus este indoitura suplimentara la colturi.

Cele vechi si modelul facut de tine au colturile in doua muchii, astea au trei, inclusiv fundul si capacul

In rest cred ca sunt aproximativ la fel cu ale tale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...