Sari la conținut

Accident Calea Dorobantilor


Dan-Andrei
 Share

Postări Recomandate

ii doare la basca pastia cu jeepane, se cred jmecheri si de neatins :D

nu le doresc decat: data viitoare in locul motocicletei sa fie o betoniera :D

:bounce:

 

...sau un tramvai, ca era vorba pe acilea si de-un baiat cu un 125 galben.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bagamiash pwla , il stiu pe pusti . Cica s-a zgariat grav la picior si motoru` e zdrentze . Avea o Yamaha R125 galbena ...

 

Mda...aparent e vorba de shopy...nu? :D Ce a patit mai exact?Ca cineva spune ca are ambele brate rupte :D

Investise si ceva bani in motoreta aia,pacat de ea :P

Sanatate motoristilor :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda...aparent e vorba de shopy...nu? :D Ce a patit mai exact?Ca cineva spune ca are ambele brate rupte :D

Investise si ceva bani in motoreta aia,pacat de ea :P

Sanatate motoristilor :bounce:

 

Exact... avea si ceva cu "sop" la numar (mi-a zis cineva pe messengeru, da' nu cred ca mai are rost sa ma uit acum sa vad si restul numarului). Casca cu creasta neagra. Ar trebui un split topic... Ambele brate rupte le are baiatu' cu motorul albastru - se zice aici.

 

De cel de care pomeneam eu si-au mai pomenit si altii (Ion Mihalache 1 mai, motorul galben) nu se stie inca nimic, sau n-am vazut sa se zica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda...aparent e vorba de shopy...nu? :D Ce a patit mai exact?Ca cineva spune ca are ambele brate rupte :D

Investise si ceva bani in motoreta aia,pacat de ea :P

Sanatate motoristilor :bounce:

 

cel cu doua brate rupte este cel de pe dorobanti (asa am inteles eu) iar nr 88 nu este cu fite pt ca in luna mai eu am inmatriculat cu 88 deci este la rand.doar sa fie unul cu permis luat la pitesti de spune ca nici nu stia ca merge pe sens interzis.sanatate pt amandoi si Dumnezeu sa-i ajute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel cu doua brate rupte este cel de pe dorobanti (asa am inteles eu) iar nr 88 nu este cu fite pt ca in luna mai eu am inmatriculat cu 88 deci este la rand.doar sa fie unul cu permis luat la pitesti de spune ca nici nu stia ca merge pe sens interzis.sanatate pt amandoi si Dumnezeu sa-i ajute.

 

 

Nu cred ca se facea referire la nr (88) ci mai degraba la combinatia de litere WPW . este adevarat ca am vazut fffff. multe masini de fitze cu asemenea combinatii.

 

 

On topic : sanatate multa motoristului si voua beliti ochii mari si mai usor cu acceleratia ca astia si daca esti parcat tot zic ca ai venit cu viteza. :bounce:

Editat de alecscristian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca poti sa ne explici care ar fi motivele pentru crezi ca aceste cifre ar fi umflate ? :bounce:

Pai sunt umflate de aia care "o dau a pace". Motivul sunt banii si mai e unul: de ce naiba se merge cu motoare cu alte numere si cu permis de alta categorie ?

Daca ii scoti pe aia de mai sus din schema o sa vezi adevarul. Rutier vb :D

Salutari din Timisoara

 

 

asa se merge pe la noi :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Shopy este ok , am vorbit cu el la telefon , este zgariat grav la genunchi , a fost la spital la floreasca , motoreta este praf , din cate am inteles era pe la Domenii pe linia de tranvai depasea coloana , a iesit cineva din coloana si a intrat in el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Shopy este ok , am vorbit cu el la telefon , este zgariat grav la genunchi , a fost la spital la floreasca , motoreta este praf , din cate am inteles era pe la Domenii pe linia de tranvai depasea coloana , a iesit cineva din coloana si a intrat in el...

 

E baiatu' blond care are la motor toba akrapovic ? Daca da , imi pare rau pt el , se mandrea cu motoru' ala ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E baiatu' blond care are la motor toba akrapovic ? Daca da , imi pare rau pt el , se mandrea cu motoru' ala ...

 

Da , ma rog ... toba nu era akrapovic. Avea decat stiker , era HomeMadeOvic. Important este ca n-a patit nimic grav, da-l in plm de motor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da e adevarat baiatu e la Floreasca la urgenta , are ambele brate rupte (doar atat aparent ) . Au venit niste prieteni cu o duba si au ridicat motoreta . Baitu e student la Romano-Americana si se intorcea de la facultate .

Motorul este un streetfighter , nu-mi dau seamna ce a fost initial , il stiu de la facultate dar niciodata nu am reusit sa-mi dau seama .

Am facut poze mai multe si am facut si un filmuletz , pe sediul Petrom este o camera care bate fiix in intersectie , sa speram ca o sa facem rost si de ea inaintea smecherului cu Touaregu' (am inteles ca e parlamentar) . :bounce:

Sanatate bikerului si revin cu poze !

L-am vazut pe baiat cand a plecat azi de la facultate. Eu am plecat pe la ora 17 de la Rom-Am si am trecut pe la dorobanti si nu mai era nimic acolo.

Sper sa incerce sa-l stoarca de viata pe idiotul cu "jipul".

Sanatate maxima calaretului.

Editat de razvanusv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cineva zicea ca trebuie luat un tanc sau TAB sa mai calcam cativa cocalari de astia cu jepane si sa le zicem si noi ca veneau tare si nu i-am vazut. astia nu mai stiu de oglinzi semnalizare sau viata unui om. ci doar de ei si drum. normal,omu avea tuareg si cum ziceti nr de fitze deci trageti concluzia. of of of

 

Ar trebui sa-i tratam asa pe cocalarii cu jepane:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari din Timisoara

 

 

asa se merge pe la noi :D

 

Aha... eu am vazut doar primul minut si am inteles: la Tico nu dam prioritate ca nu e SUV, depasim pe linie continua ca noi avem voie... iar echipamentul este optional (pt unii/unele).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost si pe 1 mai (Ion Mihalache langa fostul magazin DIODA) un accident cu o motoreta 125 galbena.

Motoreta venea pe linia de tramvai, bulevardul fiind aglomerat. Coloana oprita sa lase pe cineva de pe o straduta laterala sa iasa in carosabil, motoreta nu a oprit, infigandu-se in ea. Asta am inteles eu

 

Clasica greseala a unei depasiri de coloana :D

 

Dar sa speram ca e doar un control de rutina la floreasca...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Shopy este ok , am vorbit cu el la telefon , este zgariat grav la genunchi , a fost la spital la floreasca , motoreta este praf , din cate am inteles era pe la Domenii pe linia de tranvai depasea coloana , a iesit cineva din coloana si a intrat in el...

 

masina a intrat de pe o strada laterala si nu a acordat prioritate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...