Sari la conținut

Adunarea Pt Miting Legal


Prof
 Share

  

426 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Va salut pe toti! Nu l-am cunoscut pe Alex, nicimacar nu am vazut emisiunea dar am promis ca o sa particip la miting pentru ca sper sa se schimbe ceva, orice in acest caz. Sper insa din tot sufletul ca acest miting sa se desfasoare decent, fiind vorba despre o problema foarte serioasa; sincer nu am nici cel mai mic chef sa particip la "fitze" de nici un fel. Daca se va intampla ca unii sa nu reziste tentatiei de a se manifesta "altfel" sub acoperirea numarului (sper) mare de participanti eu unul o sa ma retrag cuminte si o sa va salut cu respect si de acum inainte pe unde va voi intalni. Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 427
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

De ce oare la noi in general cand se vrea a se organiza ceva sau cand se vrea cava trebuie sa apara mereu comflicte intre participanti la acelas eveniment ???

Asta denota inca o data cat de "UNITI" suntem !!!

:laugh: :laugh: :lol: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-e SCARBA ca pana si aici am citit mai mult certuri decat confirmari.

ma asteptam sa citesc doar post-uri de genul 'da, vin si eu'. atat.

unii oameni vor sa faca ceva bun si se gasesc altii care sa le dea in cap. :laugh:

 

eu vin doar pentru ca VREAU SA SPER (chiar daca nu prea imi iese) ca se va face dreptate; ca se poate schimba ceva. nu de alta, dar stiu ca si eu era sa o patesc de cateva ori pe doua roti prin bucuresti si am scapat ca prin minune. si am avut 'placerea' si sa simt pe pielea mea cum functioneaza militia romana. :laugh: :cheers:

Editat de mir
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, de cateva zile pe acest forum nu vad decat certuri.

In legatura cu problema legata de "conservarii" care vor sa vina din diferite motive, sa nu uitam ca o parte dintre dumneavoastra conduc si masini. Discutia asta s-a transformat intr-o discutie de genul "stelisti" vs "Dinamovisti" sau "stelisti" vs "rapidisti". Nu vreau sa spun decat atat, poti sa fi motociclist si sa conduci zilnic si masina sau poti sa conduci in fiecare zi masina si sa nu iti poti permite efectiv sa iti cumper un motor sau pot fi o multime de motive pentru care nu poti veni la acest miting cu motocicleta si nu mi se pare normal sa nu poti participa, din moment ce vi pentru o cauza in care crezi cu adevarat. Problema aceasta se poate rezolva foarte simplu prin delimitarea grupului de motociclisti de cel al "conservarilor" si prin pastrarea unei distante intre cele doua grupuri.

Am inceput sa merg pe scuter la varsta de 10 ani, evident ca pasager, dupa care tatal meu a avut o yamaha 250 XS Special, asa ca pot spune ca am fost infectat cu virusul asta de la o varsta destul de frageda. Cand aveam 16 ani, motorul a fost furat, iar eu am fost distrus, pentru ca pana atunci imi tot faceam planuri cum sa imi iau mai repede carnetul.

Nu o sa va mai plictisesc cu povesti despre mine, dar vreau sa ii fac sa inteleaga, pe cei care spun ca nu ar trebui sa vina decat motociclistii la acest miting, ca sunt foarte multi oameni care au aceeasi pasiune si simt la fel ca dumneavoastra domnilor. Eu sunt in aceasta situatie. Am 21 ani sunt student si deocamdata abia pot sa imi scot prietena in oras, DE UNDE BANI DE MOTOR??

Multi dintre dumneavoastra o sa spuna ca sunt doar un pusti, dar va mai spun un singur lucru, acum doua zile, la trecerea de pietoni d la Unirii din bucuresti, un motociclist la stop. Traversez prin fatza lui, cu balutza in coltul gurii. Ma vede, nu spune nimic. Fac stanga si astept sa se faca verde sa pot traversa strada ce se intersecta cu cea pe care tocmai am treversat-o. Motociclistul face dreapta si imi acorda prioritate. Se opreste la juma' de metru de mine, incep sa adulmec mirosul de motor incins, moment in care imi da doua flashuri isi ridica viziera si imi face cu ochiul. Nu va pot descrie in cuvinte sentimentul pe care l-am trait atunci.

 

Dupa cum vedeti domnilor sunt persoane asemenea dumneavoastra care nu pot conduce un motor.

 

Imi cer scuze daca am plictisit pe cineva sau daca m-am abatut de la subiect, dar sper ca acest post, impreuna cu cel de acum cateva zile (undeva pe pagina 13 cred ), v-au facut sa intelegeti de ce vreau sa vin la miting.

 

Daca este vreun motociclist din colentina, sau din oricare parte a bucurestiului, dispus sa ma ia si pe mine ca pasager, astept raspuns pe forum sau id mess zanulmaseluta2002, sa ma sune, bip sau sms la 0724351728 ROBERT, eventual putem sa ne si intalnim, sa stam d vorba si sa schimbam pareri.

 

:cheers: Pace voua tuturor si aveti grija de voi, pt ca nimeni nu are, cel putin pentru moment

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa se mearga "la pas" adica in jur de 25-30km/h cel mai probabil.

Daca se va merge cu viteza mai mare nu atragem atentia si toata chestia asta va fi de pomana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intelege si tu ca nu toata lumea sta in bucuresti sau orasele apropiate, unii nu pot din cauza serviciului, altii din cauza banilor, altii din cauza unor probleme familiale.

Fi si tu mai intelegator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din "We have 6.950 registered members" DOAR 170 au spus ca o sa vina :moto:

"Suntem chiar uniti baieti"

 

Lasati lamentarile aiurea. Vine cine poate, cine vrea si cine are timp. Cine nu vine nu-l face mai prost decat cel care a venit, etc. Asa ca :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am mai intrat de mult timp pe aceasta sectiune a forumului pt ca odata initiata tema si dupa ce majoritatea a optat pt prezenta sau absenta de la miting au inceput certurile. Am crezut ca s-au terminat. Se pare ca nu!

Nu inteleg de ce trebuie sa se ajunga la asa ceva. Lucrurile sunt clare: un om a fost omorat si se incearca aducerea vinovatului in fata legii si poate a unei linisti sufletesti cat de cat in inimile parintilor sai. Eu voi fi prezent la miting fara "fite" si poate asa ar trebui sa faceti si voi pt cel pe care l-ati cunoscut sau nu. Cred ca puteti sa aratati putina stapanire de sine si sa contribuiti la ceea ce au incercat organizatorii sa faca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ultimele informatii spun ca dosarul a ajuns la parchet, rechizitoriul a fost finalizat si cazul este trimis la tribunal (respectiv nu se mai intoarce pentru alete "expertize" si "strangere de probe" la politie).

asta nu da mai putin sens mitingului, dar ma gandeam ca vreti sa stiti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care nu pot veni cu motoretele, ci cu masinile, as sugera sa se creeze un text, pus pe niste coli A4 si lipite pe masini. Am vazut ca s-a pus problema aceasta cu masinile si am venit si eu cu o idee. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care nu pot veni cu motoretele, ci cu masinile, as sugera sa se creeze un text, pus pe niste coli A4 si lipite pe masini. Am vazut ca s-a pus problema aceasta cu masinile si am venit si eu cu o idee. :moto:

 

 

IN SFARSIT VAD CA CINEVA , GANDESTE IN SFIRSIT SI NU SPUNE NUMAI TAMPENII. O IDEE BUNA . SI DESTUL DE USOR DE REALIZAT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lizuka nu a aparut la arc, astept sa vad cum se intampla cu semnaturile.

pana atunci, am vorbit azi la arc cu domnul prim-ministru, i-am zis de problema cu tergiversarea procesului and shit, si a zis ca vrea detalii. Nu poate sa participe la miting din cauze evidente.

Care stie detaliile (nume, date, etc) sa ma contacteze (yahoo sau mail, telefon cine-l are) si sa vorbim despre cum ii trimitem informatia (mi-a lasat cartea de vizita).

 

Sorinake

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista un text, un slogan pentru miting?

Adica ceva care sa fie printat pe o foaie A4, A3, orice, si pus pe parbrizul motocicletei, botul scuterului, spatele castii, geamurile masinii, etc...

Sar'na Katy ca ai adus in discutie asta!

 

Ma gandesc la un print fotografie+text ... foto a lui si deasupra/dedesubt sloganul "Vrem dreptate pentru Alex!" sau ceva in genul asta. Mai veniti cu idei de slogan.

 

 

Pentru ca vreau sa fac un asemenea layout, sa-l fac si imagine hi-res, si PDF si format .doc, (3 formate pt everybody) apoi sa le pun aici de unde lumea il va descarca si il va printa acasa.

 

Dimensiune A4, A3, nu conteaza, am grija sa iasa bine cand printati .... ideea e sa fie acelasi afis la cat mai multi.

 

Lizuka, poate ai o poza mai mare cu Alex, ceva la rezolutie cat mai mare. Sar'na, da-mi de veste pe PM.

 

 

Asa ca oameni buni, pe langa simpla prezenta pe motor, o simpla foaie A4 si niste banda scotch pot fi niste arme suplimentare in a accentua si mai mult mesajul de protest

 

Cine ar putea sa printeze mai multe exemplare si sa imparta la lume, cand ne adunam, ar face un lucru tare bun. Iar 2-3 role de banda adeziva ar rezolva pe toata lumea.

 

Zi ca-i si simplu de facut, dar mai ales si de mare efect.

Iar asta in special daca va fi si pe parbrizul motocicletei, botul scuterului, spatele castii ... nu doar pe geamurile masinilor.

Editat de Mr.Watt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca ar fi deloc o idee rea cu foaia pe moto.

Noi daca venim din Brasov cu un A4 in parbriz, ar vede multa lume ( ca mergem incet :moto: ). Parca intr-un caz similar s-au prins si prosoape la oglinzi,e o idee.

Imi mentin dorinta de a veni ( daca vremea e buna), asa ca ar fi o idee buna sa fie postat aici un sablon, ceva.....

 

pt @the jack - din BV sunt mai multi anuntati sa mearga, te poti alatura cu incredere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Vrem dreptate pentru Alex" e totusi un slogan destul de rigid, cred eu. In primul rand cred ca ar trebui scris cuvantul "miting" sau poate "comemorare"...cum s-o numi. Si apoi un text lacrimogen, dar nu lung.

Acum nu-mi vine nici o idee... :moto:

Editat de Katy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:moto: :moto: moto meu inca sufera :moto:(

 

Tachemiku' din bv here..... daca se ofera careva sa care un pasager mic :moto:) de vreo 55 kg :kali:) poate ma anunta si pe mine pls pls pls ! deci as vrea sa merg, dar in starea in care se afla moto meu mi-e frica sa ies din oras :moto:

 

 

daca nu , va doresc vreme frumoasa, un drum bun, si sufletul impacat !

 

PS: buna actiune ! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...