Sari la conținut

Adunarea Pt Miting Legal


Prof
 Share

  

426 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

A fost o actiune reusita. Sa speram ca a avut si rezultate. Felicitari organizatorilor. Imi pare rau ca nu am aflat ca se merge si la locul unde este inmormantat Alexx si la el parinti acasa. Sper ca parintii lui Alexx au fost un pic alinati in suferinta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 427
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eu nici nu am stiut ca se merge si la cimtir sau la locul accidentului, si probabil ca la fel ca mine au fost marea majoritate

 

La fel Âşi noi cei veniți din PiteÂşti!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super !!!

 

Pacat ca au mai existat cativa care nu cred ca au inteles de ce ne-am adunat...

Dar asta-i alta discutie...

 

alte poze la http://www.badorgood.com/detail.php?id=55679

:angryfire:

Kuki, nu cred ca e cazul sa fim rautaciosi! Noi am intzeles foarte bine de ce ne-am adunat, ca altfel nu am fi batut drumul pana la Bucureshti. Dar din pacate aceste informatii nu au fost puse nici aici pe forum, shi nici la meeting nu ne-au fost furnizate. Abea acum aflam ca s-a mers la cimitir shi la parintzii lui Alexx. Noi chiar am intrebat in stanga shi in dreapta ce urmeaza sa facem dupa ce plecam de la Casa Poporului, sperind ca cei din Bucureshti sunt mai informatzi, dar din pacate singurul raspuns pe care l-am primit a fost: "Pai atat, acum trebuie sa ne retragem in linishte, ca asta era ideea. Noi vrem sa demonstram ca suntem civilizatzi shi pashnici, nu nishte scandalagii cum vor unii sa se creada despre noi!" Iar noi, desi un pic dezamagiti (ne ashteptam sa mergem in mai multe locuri..), ne-am conformat, ne-am indreptat spre autostrada in linishte. Crezi ca noi n-am fi vrut sa facem mai mult? Regretam ca informatiile nu au circulat asha cum ar fi trebuit!

Editat de conu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am simtit extraordinar la miting, senzatia de a merge printre atatea motoare, cu atatea camere video si foto indreptate spre tine si cu atatia ochi curiosi de jur imprejur este coplesitoare, in sensul frumos, normal. Presa a fost pe faza dar ma asteptam la un impact mai mare. Din pacate, si spun asta in deplina cunostinta de cauza, inundatiile au luat fata evenimentului asta. A fost minunant oricum! Bravo Lizu-ka (am o poza aici cadou pt. tine) si tuturor pentru efort si participare!!!

 

P.S. - la final e o poza prinsa un picut cam tarziu, cu un motopolitist care a pupat tarana. Felicitari celor care au sarit sa il ajute desi ii cam ufla rasul. :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu supar pe nimeni.

Sunt un "conservar" cum ihi numiti voi.Sambata eram la intalnirea saptamanala a celor de la pejo.Dupa cele vazute cu ocazia mitingului nu m-am putut abtine si mi-am facut cont pe acest forum,doar pt a spune:

RESPECT,RESPECT,RESPECT!

 

si

 

D-ZEU SA-L ODIHNEASCA IN PACE PE ALEX.

 

P.S. Sperand ca nu am suparat pe nimeni va urez asfalt uscat si va salut si eu chiar daca cu doua faruri si nu cu unul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kuki, nu cred ca e cazul sa fim rautaciosi! Noi am intzeles foarte bine de ce ne-am adunat, ca altfel nu am fi batut drumul pana la Bucureshti. Dar din pacate aceste informatii nu au fost puse nici aici pe forum, shi nici la meeting nu ne-au fost furnizate. Abea acum aflam ca s-a mers la cimitir shi la parintzii lui Alexx. Noi chiar am intrebat in stanga shi in dreapta ce urmeaza sa facem dupa ce plecam de la Casa Poporului, sperind ca cei din Bucureshti sunt mai informatzi, dar din pacate singurul raspuns pe care l-am primit a fost: "Pai atat, acum trebuie sa ne retragem in linishte, ca asta era ideea. Noi vrem sa demonstram ca suntem civilizatzi shi pashnici, nu nishte scandalagii cum vor unii sa se creada despre noi!" Iar noi, desi un pic dezamagiti (ne ashteptam sa mergem in mai multe locuri..), ne-am conformat, ne-am indreptat spre autostrada in linishte. Crezi ca noi n-am fi vrut sa facem mai mult? Regretam ca informatiile nu au circulat asha cum ar fi trebuit!

 

Aprobarea pt miting a fost doar pt trasul facut. Nu se putea lua aprobare pt a strabate inca jumatate de Bucuresti pana la locul accidentului si apoi inca o data pe-atat pana la cimitir. Mai era problema si de organizare, parcare, circulatie. Luiza si-asa a avut destule strangeri de inima si asa.

Impactul a fost oricum pozitiv si binevenit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca la jurnale s-a pistonat la greu problema inundatiilor, si mai ales a "inundatiilor controlate" prin bresele create artificial.

 

De obicei ziua de sambata e saraca in subiecte de presa, pacat oricum (in ambele intelesuri) cu inundatiile astea.

 

Mi se pare mie, sau la Realitatea TV nu s-a dat nimic despre adunare? Chiar nu au fost deloc pe faza? wtf?

Editat de Mr.Watt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FELICITARI ORGANIZATORILOR SI TUTUROR CELOR CARE AU PARTICIPAT!

S-A VAZUT O COMUNIATE CARE POATE SA FIE UNITA !

CRED CA ACOLO SUS IN CER ALEX ESTE MANDRU DE TOT CE S-A INTAMPLAT IERI!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper sa fie inceputul razboiului impotriva criminalului care l-a omorat pe Alexx...sa vada ca suntem si noi o forta...trebuie sa-i ajutam pe parintii lui,pt ca ...saracii,singuri n-au nici o putere impotriva coruptiei...daca se mai poate organiza ceva,eu merg mai departe indiferent de vreme,daca e legal sau nu si asa mai departe.

mitingul de ieri,a fost peste asteptarile mele...a fost un prilej de nota 10 sa aratam ca ne pasa unul de celalalt...am fost aproximativ 800 de bikeri din toata tara...deci mai sunt si oameni sufleisti...soferii nu faceau niciodata asa ceva...asta ne face mai speciali...mesaj pentru Demirel - :angryfire: -daca nu stiti cine e demirel,va zic eu...gaboru` ala criminal care l-a ucis pe Alexx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nota 10 pentru organizare .

Pacat ca nu au am fost la fel de multi acasa la parintii lui alex si la cimitir .

Sper ca acest miting sa fie deschizator de drumuri pentru o campanie de amploare impotriva accidentelor unde sa fie cooptate si autoritatile .

Ioan .

 

Eu unu nu am stiut ca dupa Palat se mai merge si in alta parte. M-am luat dupa niste mototciclisti care au se indreptau spre iesirea din Bucuresti, asa ca m-am dus acasa. Imi pare rau, ca as fii mers.

 

In intersectii lumea chiar m-a intrbat cine-i tipul din fotografie, si pareau destul de impesionati de mars. Cred ca mitingul a fost un succes deplin. Numai ca trebuie continuat pe masura.

 

Dumnezeu sa-l odihneasca!

Editat de dabix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai ca trebuie continuat pe masura.

 

N-ar strica organizat an de an. Mesajul unei astfel de coloane e clar adresat: "Suntem aici, pe sosea, in trafic! Atentie la motociclisti! Respecta motociclistul si respecta traficul!"

 

Cine stie, poate chiar in perioada SMAEB ... unii motoristi din tara isi rezerva expres acel weekend sa vina in Bucuresti. Deci numarul motoristilor ar fi considerabil sporit. Ar fi impactul mai mare, zic eu, fiindca impreuna cu Salonul Moto ar domina atentia publica pt acel weekend.

 

Ma rog, prezint si eu o idee, poate reflectati asupra ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ar strica organizat an de an. Mesajul unei astfel de coloane e clar adresat: "Suntem aici, pe sosea, in trafic! Atentie la motociclisti! Respecta motociclistul si respecta traficul!"

 

Cine stie, poate chiar in perioada SMAEB ... unii motoristi din tara isi rezerva expres acel weekend sa vina in Bucuresti. Deci numarul motoristilor ar fi considerabil sporit. Ar fi impactul mai mare, zic eu, fiindca impreuna cu Salonul Moto ar domina atentia publica pt acel weekend.

 

Ma rog, prezint si eu o idee, poate reflectati asupra ei.

pai sunt organizate la intruniri, doar ca acesta fiind un caz special intradevar s-au adunat mai multi decat la o intrunire obisnuita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FELICITARI ORGANIZATORILOR SI TUTUROR CELOR CARE AU PARTICIPAT!

S-A VAZUT O COMUNIATE CARE POATE SA FIE UNITA !

CRED CA ACOLO SUS IN CER ALEX ESTE MANDRU DE TOT CE S-A INTAMPLAT IERI!

 

pacat pentru ca a trebuit sa moara ca sa demonstram cat de uniti putem sa fim, sau ca putem sa facem mitinguri de genul acesta!

Ma intreb daca avem nevoie de tragedii ca sa fim uniti! Am spus ,, demonstram,, ,,facem,, pentru ca cu toate ca nu mai am motocicleta ma consider motociclist!

Nu am participat la miting din respect pentru Alex! Nu cred ca ar fi vrut ca la mitingul in onoarea sa sa participe ceea ce l-a omorat, o conserva! :angryfire: :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost extraordinar .... Felicitari organizatorilor !!!!

 

Bravo tuturor participantilor pentru modul in care s-au comportat ..... sa speram ca s-au tras ceva concluzii din acest miting mai ales pentru cazul lui Alexx.

 

Bafta multa si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...