Sari la conținut

Visul Mi S-a Implinit


baluba16
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 113
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

parerea mea e ca ai dat banii degeaba , e o cazatura care cere bani bagati

 

nu e asa cum crezi tu

- motorul e in perfecta stare de functionare la cota 0

- probleme are doar cu aspectul exterior si cu carburatorul oroginal care consuma 7% (care o sal schimb cu un keihin :laugh: )

mai trebuie doar imatriculat treaba ca ma costa vreo 3 mil si gata motorasul :laugh: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate, chiar ma bucur

Motorul ala e o frumusete, daca poti las-l original.

STAI LINISTIT ALEKO K NICI NU MA GANDESC SAL MODIFIC :cheers:

DUPA CE TERMIN IJ-UL DE RESTAURAT MA APUC DE SIMSON (care il am de la axi) PE CARE VREAU SA-L FAC TOT ORIGINAL, DUPA SIMSON MA APUC DE MZ RT, SI POATE UN MZ BK 350 :laugh: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

STAI LINISTIT ALEKO K NICI NU MA GANDESC SAL MODIFIC :laugh:

DUPA CE TERMIN IJ-UL DE RESTAURAT MA APUC DE SIMSON (care il am de la axi) PE CARE VREAU SA-L FAC TOT ORIGINAL, DUPA SIMSON MA APUC DE MZ RT, SI POATE UN MZ BK 350 :laugh: :lol:

 

bai da voi cum naiba restaurati cu rebuturile de piese care se gasesc la noi ??? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai da voi cum naiba restaurati cu rebuturile de piese care se gasesc la noi ??? :cheers:

din pacate nu toate piesele sunt rebuturi :laugh:

de exemplu o aripa fie ea cat de lovita sau ruginita se face..... intelegi tu?

sper ca in 2 saptamani sa termin ij-ul asta de vopsit, polisat tot motorul, reconstituit instalatia el.si multe altele :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zic asta ca si mie mi-ar place sa imi reconditionez unu ... dar piesele sunt de cacao se strica imediat nu sunt la stas , si pe deasupra au preturi de bune

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zic asta ca si mie mi-ar place sa imi reconditionez unu ... dar piesele sunt de cacao se strica imediat nu sunt la stas , si pe deasupra au preturi de bune

:cheers:

piesele care se fabrica akuma sunt chiar de cacao, dar alea originale de prin 60 nu sunt chiar asa + k mai am la ij un motor complect de rezerva :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baluba, cu carbul original mie imi lua 5%

 

csman: O motocicleta care merge 50 de ani o numesti rebut? Ce te determina sa spui asta? Eu ma indoiesc ca un Suzuki GSX-R tine atat. IJ-urile sunt niste motociclete extraordinar de fiabile si andurante, dar dupa cum vorbesti se vede ca nu ai posedat niciodata una.Iar despre MZ-uri si Simsonuri ce sa zic? sunt si mai fiabile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baluba, cu carbul original mie imi lua 5%

 

csman: O motocicleta care merge 50 de ani o numesti rebut? Ce te determina sa spui asta? Eu ma indoiesc ca un Suzuki GSX-R tine atat. IJ-urile sunt niste motociclete extraordinar de fiabile si andurante, dar dupa cum vorbesti se vede ca nu ai posedat niciodata una.Iar despre MZ-uri si Simsonuri ce sa zic? sunt si mai fiabile.

si eu zic ca deabea astept sa vad o vitezana peste 50 da ani cum arata :laugh: Daca mai exista! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu zic ca deabea astept sa vad o vitezana peste 50 da ani cum arata :lol: Daca mai exista! :laugh:

SINGURA diferenta intre o japoneza peste 50 de ani si o comunista e ca japoneza tot mai bine o sa arate si tot mai tare o sa fuga :cheers: hai saritzi'mi in cap :D :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce vise ciudate au unii... Eu visez la BMW sau o Honda..unii la Ij 56... :laugh:

Daca zici ca merge, merita banii...O sa ai mult de mers pana rezolvi cu actele..in rest bafta la restaurare!!!

Asa in poza arata bine pentru varsta lui!!!

:cheers:

 

Nu comparati comunistele cu japonezele..ca nu are rost...

Ambele sunt de caacat daca nu ai piese de schimb cand se fuute!!!

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste

Este un motor conceput sa reziste in conditiile extreme ale Frontului de E, pentru ca in fond e un DKW rebotezat. Nu poti sa-l compari cu o japoneza pentru ca are 50 de ani si este o piesa de colectie, iar prin desen dupa mine o opera de arta net superoara pachetului de plastic si PVC de pe o japoneza care este conceputa sa fie un obiect de consum.

Nu mai faceti comparatii intre clasic si plastic :cheers: si nu uitati ca unii iubesc motoarele pentru ceea ce sunt ele si nu le vad doar ca pe un obiect "la moda"!

P.S. Mai sunt ceva poze asa ca astept ca Baluba sa le puna azi aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce vise ciudate au unii... Eu visez la BMW sau o Honda..unii la Ij 56... :moto:

Daca zici ca merge, merita banii...O sa ai mult de mers pana rezolvi cu actele..in rest bafta la restaurare!!!

Asa in poza arata bine pentru varsta lui!!!

:moto:

 

Nu comparati comunistele cu japonezele..ca nu are rost...

Ambele sunt de caacat daca nu ai piese de schimb cand se fuute!!!

:moto:

si eu am avut o yamaha dt, dar mai mult imi place ij-ul sau simsonul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DACA MERGE ATUNCI E IN REGULA! SALUTARI SI MULTI KM!! DAR CRED CA MAI INTAI TRE SA ITI IEI CARNETU'! ORICUM ASA AI TIMP SA IL FACI CALUMEA!

 

 

 

Asfalt uscat si SPOR!

Editat de spire
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Japonezele sint beton,atita timp cit nu le parchezi linga o piesa clasica,ca nu te mai baga nimeni in seama. Dca vrei sa mergi cu 200 la ora,iti iei japo,daca simti ca te ia emotia cind vezi o piesa de colectie si nu stii ce ai,e clar ca esti virusat de aviara restaurarilor si de nebunia placuta a reconditionarilor. Deci pina la urma gusturile nu se discuta,dar cine e atit de fanatic incit nu vede asta si crede ca i-a pus Dumnezeu mina in cap ca si-a luat o japo , atunci ala e de compatimit saracu,e un biet consumator. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

shi simsonu' e mishto da' mie tot '56-ele mi se pare mai mishto, ca forma, dar sa nu uitam de sunet. Sunt topit dupa sunetul unui 56 bine reglat

:moto: :moto:

eu imi iau motociclete comuniste originale nu pt. ca e o moda (asta pt bogatani) ci pt. ca imi plac foarte mult din toate punctele de vedere :moto:

degeaba vorbesc altii ca comunistele sunt rele, rebuturi,........ k totu nu ma intereseaza parerea lor :moto:

mie imi plac si nau ce-mi face

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...