Sari la conținut

Accident mortal Suceava - Marius Ciornei


servant.1980
 Share

Postări Recomandate

ACCIDENTUL S-A PETRECUT IN DATA DE 21 07 2009 ORA 22 , OMUL DE AFACERI MARIUS CIORNEI 36 ani VENEA DINSPRE FALTICENI SPRE SUCEAVA IAR IN APROPIEREA LOCALITARII CUMPARATURA A PIERDUT CONTROLUL INTR-O CURBA LOVIND UN COPAC DE PE MARGINEA DRUMULUI , VITEZA CRED CA A FOST prezenta RIP, MOTOCICLETA ERA O HONDA ROSIE :angryfire:

http://www.presaonline.com/stiri/stiri-loc...eta-650038.html

Editat de servant.1980
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca avea viteza destul de mare avand in vedere ca "a pierdut controlul intr-o curba" si la halul in care arata motocicleta aia... (btw, 1000rr HRC Replica).

 

Dumnezeu sa-l ierte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca o data nu se moare pe sosea ci pe langa ea..in coliziune cu copacii de pe marginea drumului. Cand o sa inteleaga autoritatile ce pericol sunt arborii astia?? Omul asta ca atatia altii putea sa scape cu mai nimic daca doar iesea in decor pe camp si ATAT. dar nu ..trebuia sa fie acolo copacul ala. Ce sa mai zic?

Sa-i fie tarana usoara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca o data nu se moare pe sosea ci pe langa ea..in coliziune cu copacii de pe marginea drumului. Cand o sa inteleaga autoritatile ce pericol sunt arborii astia?? Omul asta ca atatia altii putea sa scape cu mai nimic daca doar iesea in decor pe camp si ATAT. dar nu ..trebuia sa fie acolo copacul ala. Ce sa mai zic?

Sa-i fie tarana usoara!

Baiatul de la Cluj s-a infipt in semnul de circulatie!

Baiatul care a murit pe Jiului la flora s-a lovit cu capul de bordura!

Baiatul care a murit pe Kisselef a scapat motorul si s-a izbit de pom!

Baiatul asta s-a lovit de un copac!

Baiatul din mures a lovit un parapet si a murit!

Din nefericire cauzele au fost altele si nu copacul,bordura,parapetul sau semnul de circulatie!

Cateodata mai trebuie sa ai si noroc cand gresesti si o iei pe aratura!

Acum vre-o doi ani doi baieti cu o Busa s-au imprastiat pe camp omorand si un cetatean aflat pe aratura!

 

Din pacate viata nu i-a mai dat o a doua sansa!Unii o primesc iar altii nu!

S-ai fie tarana usoara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamne in ce hal arata motorul.....ce viteza a fost acolo?

cand vad asemenea accidente realizez ca traiesc a 2-a viatza deoarece era sa sfarsesc si eu asa......(cazut cu motorul la 120 /h si rostogolit 30 metri in sant tot timpul in paralel la 2 metri cu copaci aflati din 5 in 5 metri.)

DUMNEZEU SA-L IERTE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca o data nu se moare pe sosea ci pe langa ea..in coliziune cu copacii de pe marginea drumului. Cand o sa inteleaga autoritatile ce pericol sunt arborii astia?? ............

 

Off: cam ce vina ar avea copacii in astfel de situatii ??? Daca ar fi circulat cu viteza legala pe aceea portiune de drum, ar mai fi cazut ? Ar mai fi lovit copacul ?

 

On : D-zeu sa-l odihneasca !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul de la Cluj s-a infipt in semnul de circulatie!

Baiatul care a murit pe Jiului la flora s-a lovit cu capul de bordura!

Baiatul care a murit pe Kisselef a scapat motorul si s-a izbit de pom!

Baiatul asta s-a lovit de un copac!

Baiatul din mures a lovit un parapet si a murit!

Din nefericire cauzele au fost altele si nu copacul,bordura,parapetul sau semnul de circulatie!

Cateodata mai trebuie sa ai si noroc cand gresesti si o iei pe aratura!

Acum vre-o doi ani doi baieti cu o Busa s-au imprastiat pe camp omorand si un cetatean aflat pe aratura!

 

Din pacate viata nu i-a mai dat o a doua sansa!Unii o primesc iar altii nu!

S-ai fie tarana usoara!

 

 

Viteza i`a ucis ( inconstienta) nu stalpul/copacul/bordura ... etc

On Topic : Odihnestete in Pace ! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ce hal arata motocicleta :angryfire: se vede ca s-a lovit de ceva si nu doar tarat pe camp.

 

RIP :D

 

PS: daca imi aduc aminte baietii de pe busa aveau 270/h daca loveau un copac cred ca zburau cu tot cu el.

Editat de Victor_I
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma refeream ca in astfel de situatii poti sa ai si 50 la ora si s-o sfarsesti din izbitura. Nu au ce sa caute astfel de obstacole pe langa sosele pentru ca iti taie din sansele de supravietuire , altfel multi acum mai erau in viata. nu vorbesc neaparat de viteza ta de rulare,ci de faptul ca poti fi acrosat si in loc sa iesi in decor si sa ridici mai mult sau mai putin sifonat, de duci ca berbecul si te rupi in doua atat tu cat si masina sau moto. Asta nu mi se pare normal.

Cum la fel de anormal mi se pare parapetii din beton, pe care doar sa ii acrosezi un pic si iti faci varza jumatate de masina. La noi treaba cu preventia si scaparea cat mai putin de sifonat dintr-un eventual accident cred ca e cam pe ultimul loc in mintea celor avizati sa ii bata capul cu asa ceva.

Editat de sailordana8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merg pe acolo des , intradevar sunt niste curbe superbe dar nu pentru superviteze ,condoleante familiei pacat ca s-a stins , motocicleta o stiam insa, abia facuse primul schimb de ulei si era super intretinuta, DA SINCER M-A STRANS IN SPATE CAND AM VAZUT MOTORU RUPT IN 2, DOAMNE APARA-NE SI DA-NE MINTE NOUA SI ALTORA :angryfire: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma refeream ca in astfel de situatii poti sa ai si 50 la ora si s-o sfarsesti din izbitura. Nu au ce sa caute astfel de obstacole pe langa sosele pentru ca iti taie din sansele de supravietuire , altfel multi acum mai erau in viata. nu vorbesc neaparat de viteza ta de rulare,ci de faptul ca poti fi acrosat si in loc sa iesi in decor si sa ridici mai mult sau mai putin sifonat, de duci ca berbecul si te rupi in doua atat tu cat si masina sau moto. Asta nu mi se pare normal.

Cum la fel de anormal mi se pare parapetii din beton, pe care doar sa ii acrosezi un pic si iti faci varza jumatate de masina. La noi treaba cu preventia si scaparea cat mai putin de sifonat dintr-un eventual accident cred ca e cam pe ultimul loc in mintea celor avizati sa ii bata capul cu asa ceva.

 

in cazul asta ce facem cu casele de pe marginea drumurilor? le daramam ca trece un motociclist nervos? mutam oamenii din case ca sa imi creasca mie sansele de viata ca merg cum vrea mushiu meu pe strada?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in cazul asta ce facem cu casele de pe marginea drumurilor? le daramam ca trece un motociclist nervos? mutam oamenii din case ca sa imi creasca mie sansele de viata ca merg cum vrea mushiu meu pe strada?

E vorba in general de copacii de pe drumuri nationale, unde si limita de viteza e mai mare, nu de copacii sau casele din orase.

 

Oricum, la cum arata motorul, cred ca nici pe aratura nu scapa. Poate doar pe un camp de gheata. Sau pe o saltea de cateva sute de metri patrati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in cazul asta ce facem cu casele de pe marginea drumurilor? le daramam ca trece un motociclist nervos? mutam oamenii din case ca sa imi creasca mie sansele de viata ca merg cum vrea mushiu meu pe strada?

Nu e vorba de mersul prin localitate, ci de drumurile unde legal se circula mai tare. Ne luam iar un infringement de la UE in 1-2 ani daca nu taie astia toti plopii de pe marginea drumurilor europene, pentru ca e deja de 2-3 ani directiva sa nu ai obstacole de nici un fel la mai putin de 10 metri de marginea drumului sau asa ceva. Si obstacole nu sunt numai pomii, ci si rigolele neacoperite de genul celor de pe recent refacutul drum intre Bucuresti si Giurgiu, unde s-au implantat 121327 de semne de circulatie inutile de "cedeaza trecerea" si "obligatoriu la dreapta" in toate parcarile si pe toate drumurile de tractoare de pe aratura, dar s-au facut pe margine canale-capcana adanci de 1 metru si fara acoperis. Acolo sunt sigur ca poti sa o mierlesti si cu tancul/jipanul daca mergi tare si ratezi o curba numai si numai pentru ca au facut ei proiectul prost...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca o data nu se moare pe sosea ci pe langa ea..in coliziune cu copacii de pe marginea drumului. Cand o sa inteleaga autoritatile ce pericol sunt arborii astia?? Omul asta ca atatia altii putea sa scape cu mai nimic daca doar iesea in decor pe camp si ATAT. dar nu ..trebuia sa fie acolo copacul ala. Ce sa mai zic?

 

din ciclul "nu lasati cocorii sa destrame norii" avem aici privilegiul de a ne infrupta din productiunile mult prea "cerebrale" ale unei... blonde?

asadar copacii "e" de vina, nicidecum eroii traficului care au impresia ca pe doo roti e la fel ca pe 4. aritmetica elementara aici ca in atatea alte cazuri ne apare ca fiind singura diferenta intre a fi si a nu fi.

Editat de albastru.vertical
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ciclul "nu lasati cocorii sa destrame norii" avem aici privilegiul de a ne infrupta din productiunile mult prea "cerebrale" ale unei... blonde?

asadar copacii "e" de vina, nicidecum eroii traficului care au impresia ca pe doo roti e la fel ca pe 4. aritmetica elementara aici ca in atatea alte cazuri ne apare ca fiind singura diferenta intre a fi si a nu fi.

 

Remarca ta despre,,,,blonde este cam brutala!Fata si-a exprimat un punct de vedere!Iar legile fizicii sunt aceleasi si pentru doua roti cat si pentru patru!

Aproape in fiecare zi vad accidente auto cu indivizi care rateaza curbe , ori intra pe contrasens ori ies in exterior prin pomi sau aratura!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mai omule, condusul preventiv este cea mai buna metoda de a-ti acorda singur o sansa in plus. Din punctul meu de vedere ar trebui plantati copaci pe toate drumurile si din doi in doi metri daca se poate. Mie imi place umbra la drum.

 

Ce-ar fi sa mutam si toate casele si gardurile din vecinatatea drumurilor si sa plantam gazon mare si moale??

 

OT. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace?

Editat de gabriell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand o sa realizeze toti iubitorii de natura ca la doar 40-50 de km la ora un bostan care da copac nu mai e nici macar material didactic la iml.

 

toata lumea o da in ciunga, se vede ca multi merg doar online, e scandalos sa fii de acord cu copacii pe margine cand o simpla eroare poate insemna sfarsitul pentru tine forumistule cinstit care nu realizezi ca la 50 la ora poti sa faci buba daca dai de copac.

 

o sa fie distractie in cativa ani cand om avea si noi cateva sute de km de autostrada, sa te tii atunci cu amputari si decese la 50 la ora...

 

afara lumea se chinuie de ani buni sa schimbe railurile de pe autostrada, sunt mii de amputari numai in spania anual de exemplu.

daca am fi invatat din greselile unora eram departe.

 

Dumnezeu sa il ierte!

Editat de valbi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand o sa realizeze toti iubitorii de natura ca la doar 40-50 de km la ora un bostan care da copac nu mai e nici macar material didactic la iml.

 

toata lumea o da in ciunga, se vede ca multi merg doar online, e scandalos sa fii de acord cu copacii pe margine cand o simpla eroare poate insemna sfarsitul pentru tine forumistule cinstit care nu realizezi ca la 50 la ora poti sa faci buba daca dai de copac.

 

o sa fie distractie in cativa ani cand om avea si noi cateva sute de km de autostrada, sa te tii atunci cu amputari si decese la 50 la ora...

 

afara lumea se chinuie de ani buni sa schimbe railurile de pe autostrada, sunt mii de amputari numai in spania anual de exemplu.

daca am fi invatat din greselile unora eram departe.

 

Dumnezeu sa il ierte!

 

la 50 la ora poti face buba sau mai rau si daca dai in santz sau daca dai cu capu' de bordura... etc obstacole. asta nu inseamna ca trebuiesc mutate sau scoase din peisaj.... propun sa mutam discutia asta altundeva si sa lasam omul sa se odihneasca in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...