Sari la conținut

Accident Stefan cel Mare


ya-ma-ha
 Share

Postări Recomandate

Astazi pe Stefan cel Mare (intre 12.30 - 13.00) am trecut pe langa scena unui accident in care a fost implicat un motociclist, un taximetrist si un tramvai. Nu am vazut ce s-a intamplat.... Stie cineva ceva.... Sper ca motociclistul este ok....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca s-a lasat numai cu "materiale" ptr reparat. Stefan cel Mare... e cam periculoasa zona aia. Multe benzi, se circula cam haotic, si in general motociclistii "sunt grabiti". De cate ori am tercut pe acolo, am vazut ceva rachete, printre masini. Aveti grija.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul era grabit, printre coloanele de masini si autobuze in miscare, fara echipament. (nr. ascuns 99 rht)

 

Sigur nu vorbim de acelasi accident, pentru ca cel pe care l-am vazut eu era pe sensul de mers din spre Lizeanu catre stadionul Dinamo.

Motocicleta era (cred) o Honda de culoare neagra si nu arata deloc bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur nu vorbim de acelasi accident, pentru ca cel pe care l-am vazut eu era pe sensul de mers din spre Lizeanu catre stadionul Dinamo.

Motocicleta era (cred) o Honda de culoare neagra si nu arata deloc bine.

 

 

Pe la 6 cand am trecut si eu pe acolo nu era dekt un r6 cu nr b 99 .. restul n-am vazut ca era indoit ;)

alta motoreta n-am mai zarit p'acolo.

 

Dar in alta ordine de idei .. stie cineva mai multe despre starea motociclistului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, accidentul de care zici tu este cel in care am fost eu implicat, si nu am decat cateva vanatai, deci e de bine.

accidentul a constat in neacordarea de prioritate a soferului de taxi care era parcat in statia de autobuz si vroia sa intoarca si sa mearga spre obor, iar in graba lui nu s-a mai uitat in stanga sa ma vada ca vin.

Sigur nu vorbim de acelasi accident, pentru ca cel pe care l-am vazut eu era pe sensul de mers din spre Lizeanu catre stadionul Dinamo.

Motocicleta era (cred) o Honda de culoare neagra si nu arata deloc bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

numai inteleg nimic... e o poza cu un R6 rosu mai sus... si acum e un cbr f... ;)

 

Ce dreaqu e asa greu,2 accidente-acelasi bulevard ;) Bafta la reparatii Tudor,ai si tu o bafta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va "omorati" pe acolo intr-o mare fericire :cheers: chiar nu inteleg... ok, in trafic sunt conservari babuini mii dar atunci de ce nu sunteti voi aceia care sa conduceti corect din pdv legal si sa evitati situatii defavorabile?

 

sorry dar in conditiile dde gen ... unii arata altora care ii mai smecher, nu se va rezolva nimic, in veci. un accident se presupune un eveniment nedorit, nu obisnuinta :(

Editat de GoogleBoy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va "omorati" pe acolo intr-o mare fericire :cheers: chiar nu inteleg... ok, in trafic sunt conservari babuini mii dar atunci de ce nu sunteti voi aceia care sa conduceti corect din pdv legal si sa evitati situatii defavorabile?

 

sorry dar in conditiile dde gen ... unii arata altora care ii mai smecher, nu se va rezolva nimic, in veci. un accident se presupune un eveniment nedorit, nu obisnuinta :(

Te-ai dat vreodata pe Mihai Bravu sau Stefan cel Mare? 3-4 benzi pe sens care uneori se fac 4-5 in intersectii, portiuni cu viteza legala de 60km/h ceea ce inseamna ca soferii mai potoliti merg cu 70 si aia nebuni cu 90-100 sau mai mult pe linia de tramvai...

 

Eu dupa ce am inceput sa ma dau pe 2 roti (pe moped, fara carnet) nu am avut tupeul mai bine de un an sa merg pe la Universitate si nici pe Mihai Bravu/Stefan cel Mare pentru ca daca nu poti tine cat de cat pasul cu soferii astia trec sa-ti stearga oglinda si unii te mai si claxoneaza in timpul asta ca de ce ii incurci, ca toti se cred pe autostrada acolo.

 

Bine, ti se arcorda cat de cat o sansa daca ai motor si lamaie din aia de incepator pe la numar, dar oricum in momentul in care ai dat-o jos incepe macelul.

 

Pur si simplu pe strazi ca astea intri intr-unfel de tunel, nu mai vezi decat masinile si semafoarele si semnele de circulatie, ca daca te uiti dupa altceva devii rapid subiect aici pe la accidente...

Editat de pmoldovan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De multe ori ma intreb de ce ne zbatem asa? De multe ori ma intreb, de ce nu ne oprim sa admiram natura, sa stam mai mult cu parintii, cu prietenii. Suntem intr-o continua cursa, pentru una, pentru alta, si ...? De ce se produc lucruri slabe calitativ? Pentru a avea de munca si maine, spun unii. Nu, gresit. Pentru ca cei bogati sa iti jupoaie mai multe randuri de piei, sa fie si mai bogati si noi sclavii lor. Asta se intampla mai peste tot in lume. De ce sa tot cumparam mereu aceleasi lucruri in loc sa muncim mai putin si sa stam la umbra, cu amicii, cu familia ? Depinde de om, depinde de cat de atasat e de rude, prieteni, ca sa poata rezista afara. Depinde de vointa de catar a fiecaruia. Intr-o zi se poate sa regreti ceea ce ai pierdut, plecand. Micile bucurii pe care cu totii le avem aici. E o alegere grea si cu cat te gandesti mai mult, cu atat mai greu iti este. Mai intai trebuie sa ne schimbam noi insine si sa incercam sa ii schimbam pe cei din jur pentru a fi mai bine. Desi... ma indoiesc ca e usor, merita incercat. Din greseala am postat aici . Sorry. Era o dezbatere despre plecarea in afara. Daca se merita, sau nu.

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-ai dat vreodata pe Mihai Bravu sau Stefan cel Mare? 3-4 benzi pe sens care uneori se fac 4-5 in intersectii, portiuni cu viteza legala de 60km/h ceea ce inseamna ca soferii mai potoliti merg cu 70 si aia nebuni cu 90-100 sau mai mult pe linia de tramvai...

nu, si nici nu intentionez sa vin vreodata cu motocicleta in bucuresti.

 

stiu insa cum se circula pe bulevarde cu 4 benzi fiindca am fost la Budapesta deseori. nu stiu insa cum este la voi, doar incercam sa imi fac o idee mai generala. ce spui se pare insa ca imi depaseste cu mult puterea de imaginatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu insa cum se circula pe bulevarde cu 4 benzi fiindca am fost la Budapesta deseori. nu stiu insa cum este la voi, doar incercam sa imi fac o idee mai generala. ce spui se pare insa ca imi depaseste cu mult puterea de imaginatie.

:( :cheers: la noi , dungile alea albe care separa benzile sunt desenate doar pentru a vedea cat de drept este drumul, benzi de circulatie nu exista, unde sunt marcate doua se aplica o regula matematica si se fac 3 benzi :D la 3 benzi + linie de tramvai inseamna cel putin 5 benzi de circulatie la o ora de varf.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D :( la noi , dungile alea albe care separa benzile sunt desenate doar pentru a vedea cat de drept este drumul, benzi de circulatie nu exista, unde sunt marcate doua se aplica o regula matematica si se fac 3 benzi :) la 3 benzi + linie de tramvai inseamna cel putin 5 benzi de circulatie la o ora de varf.
:cheers:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la care din accidente te referi tu aici?

va "omorati" pe acolo intr-o mare fericire :cheers: chiar nu inteleg... ok, in trafic sunt conservari babuini mii dar atunci de ce nu sunteti voi aceia care sa conduceti corect din pdv legal si sa evitati situatii defavorabile?

 

sorry dar in conditiile dde gen ... unii arata altora care ii mai smecher, nu se va rezolva nimic, in veci. un accident se presupune un eveniment nedorit, nu obisnuinta :(

 

Mesaj completat

nu compara orice alta capitala din eu cu bucurestiul, este o diferenta foarte mare intre ce este in bucuresti si viena, budapesta sau oricare alta capitala...este HAOS.

nu, si nici nu intentionez sa vin vreodata cu motocicleta in bucuresti.

 

stiu insa cum se circula pe bulevarde cu 4 benzi fiindca am fost la Budapesta deseori. nu stiu insa cum este la voi, doar incercam sa imi fac o idee mai generala. ce spui se pare insa ca imi depaseste cu mult puterea de imaginatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, accidentul de care zici tu este cel in care am fost eu implicat, si nu am decat cateva vanatai, deci e de bine.

accidentul a constat in neacordarea de prioritate a soferului de taxi care era parcat in statia de autobuz si vroia sa intoarca si sa mearga spre obor, iar in graba lui nu s-a mai uitat in stanga sa ma vada ca vin.

 

 

Ma bucur ca ai scapat asa usor.... La cum arata motocicleta :cheers: ... iar faptul ca am vazut si un taximetrist implicat :( Ai grija de tine ca altii nu au .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la care din accidente te referi tu aici?

ma refeream la modul general, mai ales cand vad si pe la tv una alta... dar explicatia lui Weeman, conform careia: dungile alea albe care separa benzile sunt desenate doar pentru a vedea cat de drept este drumul, benzi de circulatie nu exista, unde sunt marcate doua se aplica o regula matematica si se fac 3 benzi la 3 benzi + linie de tramvai inseamna cel putin 5 benzi de circulatie la o ora de varf. mi-a fost mai mult decat edificatoare.

 

poate nu ar mai fi haos daca politaii in romania ar fi stimulati sa faca ordine in trafic si sa aiba macar 20-30% cota parte din valoarea totala a amenzilor sau salarii care sa-i motiveze sa lucreze cum trebuie iar, din pdv legal, amenzi aliniate ca si valoare macar celor din Ungaria.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu compara orice alta capitala din eu cu bucurestiul, este o diferenta foarte mare intre ce este in bucuresti si viena, budapesta sau oricare alta capitala...este HAOS.

Asta ca sa intelegi mai banateanule.....ca orice morociclist din bucuresti nu se poate compara cu nimeni in lumea asta. Nici idee nu ai tu....cat de greu e sa iesi de la MC din romana...in plin trafic...si apoi sa faci sensul la ase....cu sprinturi pana la universitate.

 

in alta ordine de idei, cu mopedul....e normal sa nu tai 4 benzi ptr ca nu ai voie. tre sa mergi pe banda din dreapta. Nu sustin ca se circula normal....e adevarat ca e mult mai aglomerat decat budapesta sau viena...dar daca te sperie bucurestiul....in istanbul....ce mai poti zice. Dar intrucat permisul de A se ia doar pe sala si poligon....e normal ca traficul sa ti se para balaurul cel mare.

 

Sanatate celor cu accidente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu comparam motociclistii din bucuresti cu cei din budapesta sau viena, comparam soferi in general din capitala noastra si alte capitale din jurul nostru. sincer in ultimul timp am observat o schimbare in bine la soferi nostri, mai putin nervosi, mai atenti in oglinzi, parca incepem sa ne luminam usor usor...

cat despre cum este la istambul nu stiu cum este ca nu am ajuns pana acolo, dar am auzit ca in turcia e mai haos decat la noi...

Asta ca sa intelegi mai banateanule.....ca orice morociclist din bucuresti nu se poate compara cu nimeni in lumea asta. Nici idee nu ai tu....cat de greu e sa iesi de la MC din romana...in plin trafic...si apoi sa faci sensul la ase....cu sprinturi pana la universitate.

 

in alta ordine de idei, cu mopedul....e normal sa nu tai 4 benzi ptr ca nu ai voie. tre sa mergi pe banda din dreapta. Nu sustin ca se circula normal....e adevarat ca e mult mai aglomerat decat budapesta sau viena...dar daca te sperie bucurestiul....in istanbul....ce mai poti zice. Dar intrucat permisul de A se ia doar pe sala si poligon....e normal ca traficul sa ti se para balaurul cel mare.

 

Sanatate celor cu accidente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta ca sa intelegi mai banateanule.....ca orice morociclist din bucuresti nu se poate compara cu nimeni in lumea asta. Nici idee nu ai tu....cat de greu e sa iesi de la MC din romana...in plin trafic...si apoi sa faci sensul la ase....cu sprinturi pana la universitate.

 

in alta ordine de idei, cu mopedul....e normal sa nu tai 4 benzi ptr ca nu ai voie. tre sa mergi pe banda din dreapta. Nu sustin ca se circula normal....e adevarat ca e mult mai aglomerat decat budapesta sau viena...dar daca te sperie bucurestiul....in istanbul....ce mai poti zice. Dar intrucat permisul de A se ia doar pe sala si poligon....e normal ca traficul sa ti se para balaurul cel mare.

 

Sanatate celor cu accidente.

eu nu comparam motociclistii din bucuresti cu cei din budapesta sau viena, comparam soferi in general din capitala noastra si alte capitale din jurul nostru. sincer in ultimul timp am observat o schimbare in bine la soferi nostri, mai putin nervosi, mai atenti in oglinzi, parca incepem sa ne luminam usor usor...

cat despre cum este la istambul nu stiu cum este ca nu am ajuns pana acolo, dar am auzit ca in turcia e mai haos decat la noi...

Fludore, Preacuviosul cred ca se adresa lui GoogleBoy, dar te-a replyuit pe tine din greseala :cheers:

 

Oricum, nasol s-a sifonat mobra, dar bine ca esti tu intreg...multa bafta in cont, si daca e nevoie de ceva, vorbim

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...