Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R6


sacal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Intrebare intrebatoare...

 

Mi-am cumparat kit lant nou ptr. 02'ul meu,si nu pot desface piulita pinionului de atac.

Stiti cumva,are pas invers?sau,cum pot s-o desfac sa scot pinionul afara?

Eu am incercat in felul urmator:

-Pus cheia tubulara pe ea,si levierul cu cot la 90 de grade,pus teava de 2metri pe cheie,si ridicat in sus(invartit in sens trigonometric) si n-am reusit de nici o culoare,ba mai mult,am inceput sa indoi teava(care,ce-i drept,nu-i dintr-un material super tare...dar totusi.)

 

Alte idei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare intrebatoare...

 

Mi-am cumparat kit lant nou ptr. 02'ul meu,si nu pot desface piulita pinionului de atac.

Stiti cumva,are pas invers?sau,cum pot s-o desfac sa scot pinionul afara?

Eu am incercat in felul urmator:

-Pus cheia tubulara pe ea,si levierul cu cot la 90 de grade,pus teava de 2metri pe cheie,si ridicat in sus(invartit in sens trigonometric) si n-am reusit de nici o culoare,ba mai mult,am inceput sa indoi teava(care,ce-i drept,nu-i dintr-un material super tare...dar totusi.)

 

Alte idei?

Se desface normal, intrebare, ai scos siguranta ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se desface normal, intrebare, ai scos siguranta ? :)

 

Raspuns: am indreptat colturile seibii de tabla care erau indoite peste hexagonul piulitei. :D,siguranta(ma refer la cea care se desface cu ajutorul unui cleste de sigurante,si ptr. acel tip de ax ar trebui o siguranta interioara) nu era,adica nu exista din aia.

 

Si azi am mai incercat,si tot degeaba...ma intreb daca cu un pistol pneumatic o pot desface.Eu personal,alta solutie nu am.Am zis sa incalzesc piulita cu lampa(decat piulita,daca reusesc) sa se dilate,si sa o pot desface,dar ma gandesc ca nu-i face asa de bine...si prefer s-o dau jos cum se da normal.

Editat de lipton_gs5
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te duci la o vulcanizare,service,de au pistol pe aer si se desface imediat.Am schimbat la un SRAD,pinionul si l-am desfacut la o vulcanizare de tiruri.Nu incerca sa incalzesti,se poate decali materialul sau mai rau,arzi vreun semering.Bafta.

Editat de kerozen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Intrebare, toba stock de pe R6 2006 se potriveste pe R6 2004? :) Eu cred ca nu, de fapt sunt sa zicem 90% sigur ca nu merge, dar sunt curios :)

 

am vazut eu montata!

 

vand scarite reglabile pp tuning, scaritele au fost montate pe o yamaha r6, din cate stiu merg si pe r1

post-37683-0-61311800-1317714579_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare, toba stock de pe R6 2006 se potriveste pe R6 2004? :) Eu cred ca nu, de fapt sunt sa zicem 90% sigur ca nu merge, dar sunt curios :)

 

Se fac niste modificari, si se potriveste:

 

http://www.youtube.com/watch?v=qGClSbuhAMA

 

http://www.youtube.com/watch?v=x-r2Ng-hDas&feature=related

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca e gata sezonul :baldy:...Da intradevar e varza casca e a unui prieten urmeaza sami iau zilele astea si daca ati putea sami dati niste sfaturi ce casca sami iau :moto:

 

 

 

 

superb. ai nimerit moto bun cu garantie(se repara singur) :kick: ... sa ai grija cu ea!

ps: schimba si tu casca aia ca dupa ce inveti sa schimbi a2a iti zboara de pe cap :D

:welcome:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa te supar :) dar chiar crezi ca un r6 din 2003 are 20000 km ? doar eu am facut sezonul asta 7 mii km si nu am mers pe ea incontinuu :)

 

O zi faina!

Ma spargeti cu faza asta. Toti, sau 90% din noi avem motociclete alergate in italia. Marea majoritate a italienilor le alearga pe circuit, cat crezi ca le poate alerga? 5 mii de km pe an ? eu zic ca maxim 1000.

 

Italianul da jos carenele de strada, le pune in debara, o omoara pe circuit 5-6 mii de km dupa care o da in romania cu carenele originale, tipla si cu 5 mii de km , reali. o ia romanul, merge si el 2-3 ani cu ea si uite asa ajunge din 2003 cu doar 20.000 de km. Nu se merge zilnic cu ea, ci cand are omul chef de circuit, ca atunci isi ia uzura pentru toata luna e alta problema. dar in mod clar km aia sunt reali.

 

Am fost cu motocicleta mea la un atelier, avea 17 mii de km , an fabricatie 2002. In mod logic mecanicul a inceput cu ironii, pana s-a apucat de demontat carburatoarele, moment in care "hopa... astea nu au fost desfacute niciodata, hopa ce bine arata, hopa , nu sunt nici foarte murdare, km astia sunt reali sa stii " ...

avea 2 sezoane in romania... probabil 10.000 .. si 7 in italia :)

Majoritatea strainilor nu isi iau ss-uri sa le omoare in drum spre munca, ca noi romanii...

Editat de dayro_25
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma spargeti cu faza asta. Toti, sau 90% din noi avem motociclete alergate in italia. Marea majoritate a italienilor le alearga pe circuit cat crezi ca le poate alerga? 5 mii de km pe an ? eu zic ca maxim 1000.

 

Italianul da jos carenele de strada, le pune in debara, o omoara pe circuit 5-6 mii de km dupa care o da in romania cu carenele originale, tipla si cu 5 mii de km , reali. o ia romanul, merge si el 2-3 ani cu ea si uite asa ajunge din 2003 cu doar 20.000 de km. Nu se merge zilnic cu ea, ci cand are omul chef de circuit, ca atunci isi ia uzura pentru toata luna e alta problema. dar in mod clar km aia sunt reali.

 

Am fost cu motocicleta mea la un atelier, avea 17 mii de km , an fabricatie 2002. In mod logic mecanicul a inceput cu ironii, pana s-a apucat de demontat carburatoarele, moment in care "hopa... astea nu au fost desfacute niciodata, hopa ce bine arata, hopa , nu sunt nici foarte murdare, km astia sunt reali sa stii " ...

avea 2 sezoane in romania... probabil 10.000 .. si 7 in italia :)

Majoritatea stainilor nu isi iau ss-uri sa le omoare in drum spre munca, ca noi romanii...

 

Nu imi bat capul cu tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma spargeti cu faza asta. Toti, sau 90% din noi avem motociclete alergate in italia. Marea majoritate a italienilor le alearga pe circuit, cat crezi ca le poate alerga? 5 mii de km pe an ? eu zic ca maxim 1000.

 

Italianul da jos carenele de strada, le pune in debara, o omoara pe circuit 5-6 mii de km dupa care o da in romania cu carenele originale, tipla si cu 5 mii de km , reali. o ia romanul, merge si el 2-3 ani cu ea si uite asa ajunge din 2003 cu doar 20.000 de km. Nu se merge zilnic cu ea, ci cand are omul chef de circuit, ca atunci isi ia uzura pentru toata luna e alta problema. dar in mod clar km aia sunt reali.

 

Am fost cu motocicleta mea la un atelier, avea 17 mii de km , an fabricatie 2002. In mod logic mecanicul a inceput cu ironii, pana s-a apucat de demontat carburatoarele, moment in care "hopa... astea nu au fost desfacute niciodata, hopa ce bine arata, hopa , nu sunt nici foarte murdare, km astia sunt reali sa stii " ...

avea 2 sezoane in romania... probabil 10.000 .. si 7 in italia :)

Majoritatea strainilor nu isi iau ss-uri sa le omoare in drum spre munca, ca noi romanii...

 

:laugh: uite aici un om fff optimist! nu o sa ii faci tu in zeci de mii de km uzura pe care i-o face ala pe pista de' scoate untul din ea...si daca ai impresia ca atat se da italianul pe pista unde sporturile cu motor sunt la nivel de valoare nationala inseamna ca esti naiv rau...

Editat de @jinx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am zis ca sunt reali sau nu mai stiu ce are 20 000km si nici eu nu cred ca sunt reali dar cat timp merge si se comporta foarte bine sunt super multumit.Oricum nu are cum sa aiba 100 000km :nono:

 

 

 

Nu vreau sa te supar :) dar chiar crezi ca un r6 din 2003 are 20000 km ? doar eu am facut sezonul asta 7 mii km si nu am mers pe ea incontinuu :)

 

O zi faina!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am zis ca sunt reali sau nu mai stiu ce are 20 000km si nici eu nu cred ca sunt reali dar cat timp merge si se comporta foarte bine sunt super multumit.Oricum nu are cum sa aiba 100 000km :nono:

 

Da, cu siguranta, daca tu esti multumit de ea, foarte bine, asa si trebuie. Cat mai multi km si fara incidente!

 

:laugh: uite aici un om fff optimist! nu o sa ii faci tu in zeci de mii de km uzura pe care i-o face ala pe pista de' scoate untul din ea...si daca ai impresia ca atat se da italianul pe pista unde sporturile cu motor sunt la nivel de valoare nationala inseamna ca esti naiv rau...

 

Lasa-l, te rog, din 200 de posturi cate are, in 199 este cel mai destept, iar restul de 1 post si-a dat comment singur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Viteză maximă Yamaha R6 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...