Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R6


sacal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

as zice ca este cea de pe r1 1999

 

 

 

crezi ca merita investitia? o faci pt motoreta de pista?

 

Asta era ideea,dar si pentru aspect,sincer sa fiu.La cati bani au intrat in ea,maerita si investitia asta(evacuare,dynojet,scarite,ambreaj,etc).Dupa o documentare mai amanuntita,am dat peste un furnizor de piese WP.

Am gasit la el furca fata usd+juguri+amortizor spate dedicate ptr. r6.

Azi mi-am montat si ambreajul antihopping(STM evoluzione).

In iarna asta vreau sa iau si o pereche de jenti PVM 10Y,furca fata wp,amortizorul spate(wp/ohlins) si discurile+etrieri.

O sa pun si niscaiva poze cu ea pana deseara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta era ideea,dar si pentru aspect,sincer sa fiu.La cati bani au intrat in ea,maerita si investitia asta(evacuare,dynojet,scarite,ambreaj,etc).Dupa o documentare mai amanuntita,am dat peste un furnizor de piese WP.

Am gasit la el furca fata usd+juguri+amortizor spate dedicate ptr. r6.

Azi mi-am montat si ambreajul antihopping(STM evoluzione).

In iarna asta vreau sa iau si o pereche de jenti PVM 10Y,furca fata wp,amortizorul spate(wp/ohlins) si discurile+etrieri.

O sa pun si niscaiva poze cu ea pana deseara.

 

daca te intereseaza, vreau sa imi vand amortizorul spate (Ohlins) de la R6-le meu (2007).. nu stiu la ce pret, dar daca e, putem sa discutam. :D

 

@Himura - cu motoreta aia pusa bine la punct, faci varza o gramada de R6 noi. evident depinde si de pilot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R6 1999 ? pai are cateva minusuri grave furca,franele cadru,greutate,putere etc adica dupa mine nu merita sa bagi cateva mi intr-o motocicleta care face 1500 de euro si este veche.Ai dreptate poti face multi cu motorul ala dar pana la un punct si evident conteaza si pilotul daca te dai tu cu r6 2008 si cu r6 1999 o sa fie o diferenta de timp considerabila plus ca pe 99 o sa obosesti mai mult.

 

Cat ai dat pe ambreiajul antihopping ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca te intereseaza, vreau sa imi vand amortizorul spate (Ohlins) de la R6-le meu (2007).. nu stiu la ce pret, dar daca e, putem sa discutam. :D

 

@Himura - cu motoreta aia pusa bine la punct, faci varza o gramada de R6 noi. evident depinde si de pilot.

 

Carenele de pista le vinzi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intereseaza pe careva o prindere LSL de amortizor pentru R6 06-07? Merge montat orice amortizor. 250 RON.

 

6962135604783a0dd10c76.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce vrei sa investesti asa multi bani intr-o motocicleta depasita....nu merita.

 

Pentru ca,imi place cel mai mult modelul asta(pur subiectiv),nu am simtit pe nici o moto pe injectie ce simt pe carburatie,etc.

Tine mai mult de gusturi.

 

daca te intereseaza, vreau sa imi vand amortizorul spate (Ohlins) de la R6-le meu (2007).. nu stiu la ce pret, dar daca e, putem sa discutam. :D

 

@Himura - cu motoreta aia pusa bine la punct, faci varza o gramada de R6 noi. evident depinde si de pilot.

 

 

:goodposting:

 

 

Interesanta oferta,dar e aceeasi dimensiune? nu cred ca-i la fel ca al meu,dar verificam,si daca merge,facem!

 

R6 1999 ? pai are cateva minusuri grave furca,franele cadru,greutate,putere etc adica dupa mine nu merita sa bagi cateva mi intr-o motocicleta care face 1500 de euro si este veche.Ai dreptate poti face multi cu motorul ala dar pana la un punct si evident conteaza si pilotul daca te dai tu cu r6 2008 si cu r6 1999 o sa fie o diferenta de timp considerabila plus ca pe 99 o sa obosesti mai mult.

 

Cat ai dat pe ambreiajul antihopping ?

 

Ambreajul a fost fo' 3,800-3,900lei cu transport cu tot(mi-a venit odata cu dynojet-ul,filtrul de aer k&n,evacuarea cap-coada,anul trecut)

 

 

P.S: august 2002,prima inmatriculare 2003 :D

post-30304-0-19875400-1349703942_thumb.jpg

post-30304-0-56955100-1349704570_thumb.jpg

Editat de lipton_gs5
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer?

 

Nu :crack:

 

Mda, parca am avut eu o presimtire de ce intreb asta, acum am ajuns acasa.

 

Am fript la unirii un rosu exact in fata politaiului si faceam galagie de toti banii, l-am observat tarziu. Se uita preluuung dupa mine, n-aveam viteza = 50 ca nu stii ce apare. Mai dupa unirii i-am dat gaz pana la universitate. Daca mi-a vazut numaru poate s-o s*ga nu?

 

Mi'as pwla, sambata pe la basarab, incep sa primesc scrisori de dragoste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, parca am avut eu o presimtire de ce intreb asta, acum am ajuns acasa.

 

Am fript la unirii un rosu exact in fata politaiului si faceam galagie de toti banii, l-am observat tarziu. Se uita preluuung dupa mine, n-aveam viteza = 50 ca nu stii ce apare. Mai dupa unirii i-am dat gaz pana la universitate. Daca mi-a vazut numaru poate s-o s*ga nu?

 

Mi'as pwla, sambata pe la basarab, incep sa primesc scrisori de dragoste.

 

Pe mine m-a scapat de la multe,si n-am avut incidente cu el.

Nici n-as vrea sa-mi vada radarul numarul,ca daca il vede,imi ia si certificatul de nastere,pe langa celelalte. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dat aproape 1000 de euro pe ambreiaj ? stiam ca e in jur de 700 oricum daca ai bani si o faci cum ai zis mai sus tot respectul :D

Daca gasesti ceva despre furca ma intereseaza si pe mine vreau sa pun si eu pe a mea(r6 2003) furca usd,stiu ca merge aia de 2005 dar e rara si scumpa de la r1 aveti idee ce se potriveste?

 

edit:mai am un pont pentru baietii cu r6 2003-2005 se potrivesc galeriile de la k1 1000 :D

Editat de Himura
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va dau eu un pont ce si de unde incep prepararile: Test Compresie...

 

Bagati banii in preparari (am si eu ptr R6-R1 multe) dar nu le scot la vanzare decat celor ce au motoare bune in mintile lor si vor mai mult (isi permit schimburi ulei la max 2000km) si au suspensii, geometrii si motoare ce merg perfect.

 

Eu zic sa nu stricati banii pe preparari ce va dau cai pierduti.

 

Exemplu:

 

Galeriile evacuare se inlocuiesc cu unele mai mari abia dupa ce s-a facut porting pe quloasa, s-au rectificat scaunele la supape si s-a inlocuit filtrul aier, bujii mai calde si curatat-aliniat injectia-carburatia. Abia atunci obtii cei 15 cai peste serie!!! Daca schimbi doar saxofonul nu pui mai mult de 3 cai (pe R6) de care sincer nu prea se justifica investitia.

 

Am la 200-250 2 randuri de galerii cu tot cu montaj dar ...

 

P.S. Mergetila test compresie mai baieti k sa nu duceti motoretele pe targa la Doctor si tot ce ati investit sa nu mai valoreze decat 50%!!!

 

Doamne ajuta k de alea Lumesti nu prea v-am citit printre randuri. :cheers:

 

P.S.S.

Am un R6 le targa care a venit cu (zornait la distributie cica) si dupa demontare are: piston spart, biele sparta in 4, bloc superior spart-zgariat-deseu, arbore distrus, quloasa cu 2 valve sparte... Praf!!! Doar cutia mai e buna printr-o minune.

 

Nu va mai luati dupa nimeni cand auziti un sunet (cat de mic suspect) si duceti-o direct la teste service, altfel mai bine o vindeti sau dezmembrati inainte de cele 5 min mers in care va bubuie motorul!!!!!!!! :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti, am o intrebare pentru voi, imi puteti spune si mie o diferenta intre conti sport attack si michelin pilot power, am avut 2 seturi de michelin pp de care am fost multumit, drum lung / ploaie. Multumesc.

Editat de Thunderlight
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti, am o intrebare pentru voi, imi puteti spune si mie o diferenta intre conti sport attack si michelin pilot power, am avut 2 seturi de michelin pp de care am fost multumit, drum lung / ploaie. Multumesc.

 

Continental sunt slabe. Nu mi-au placut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles, dar spune-mi motive pe care sa le cred, da cu parerea, cum se incalzesc :) asa spun si eu, sunt noi, le iau :) un lucru nou nu e neaparat cel mai bun..si daca te-as fi cunoscut personal, poate te sunam :) nu mai postam pe forum...

Editat de Thunderlight
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-mi dai si mie un semn cand te hotarasti (eventual acum in iarna ca sunt mai ieftine :laugh: )

 

ai PM

 

@lipton_gs5: like! puternica carburatia, eh.

 

Merge vreunu din voi cu numar la vedere vreodata? Nu glumesc.

 

da. la toate motoarele am avut numaru' normal; nu neaparat cu suportul de fabrica, dar la vedere si in regula. :rolleyes:

DAR, nu ii dau in gura in oras, nu merg la liniute noaptea, nu fug de politie sau alte chestii de genul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Viteză maximă Yamaha R6 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...