Sari la conținut

Primiti Cu Capra ? Da' Cu Vaca ? ;)


Axa cu Scame
 Share

Postări Recomandate

Salutare lume! Cu bucurie am ajuns sa scriu a 4-a oara la rubrica asta, ieri inca un vis al meu a devenit realitate :

 

 

Honda XRV750 Africa Twin !!! :lol:

 

 

 

 

post-462-1144790747_thumb.jpg

 

Ce sa spun...visez la motocicleta asta de cativa ani , si in sfarsit am gasit-o...sau m-a gasit :kiss:

E tinerica, totusi are cei 7 ani de acasa (1999 am auzit ca a fost un an bun :goodposting: ) Are sub 40k km facuti, , si asta pe bune nu vrajeala obisnuita pe care o baga comerciantii de motoare, iar la km astia pt o Africa Twin se poate considera ca e de-bia iesita din rodaj. Am gasit-o intr-un depozit, cu praful de 2 degete pe ea. Evident, l-am sters pe tot pe mine dar cui ii mai pasa...de sub praf iesea luciu :)

 

De ieri ma dau cu ea si am inceput sa ne imprietenim... la prima vedere reactia mea : :pow: E... MARE ! :hug: Surprinzator, la cele 209 kg la gol e foarte prietenoasa, imediat ce ai urnit-o din loc te "joci" cu ea cum vrei, chiar si la viteza mica. Din prima zi am testat si oleaca de offroad (stiti cum e drumul spre RAR ). Pe piatra de rau proaspat pusa ma simteam ca pe bile de rulment, cu gumele stradale, dar controlabil . Cum am ocazia, ii trag niste gume un pic mai cramponate si...we're in business :angryfire:

Inca nu m-am obisnuit cu cuspensia mai dura decat aveam pe Dominator , dar totusi e un "rau" necesar pentru stabilitate pe sosea la ceva viteza si incarcat cu pasager si bagaje :box: Din pacate la modelul mai nou (RD07A) a disparut reglajul de compresie pe amortizorul spate, dar ne descurcam asa. la capitolul "power" , pe hartie (44 kw/60 CP) pare dezavantajata fata de alte surate in cilindree cu alta configuratie de motor , dar in viata reala cuplul bun in toata plaja de turatie te unge pe suflet. In sfarsit o motocicleta care nu prea mai simte pasagerul :pow:

Nu am avut timp sa-i fac ceva poze sa ma laud , dar am cateva pe care le-a facut un prieten in timp ce o testam sa o cumpar.

Mai revin cu amanunte in zilele urmatoare, inca nu m-am jucat destul la ea sa consider ca e a mea :box: Deja am in cap o serie de manevre pe care vreau sa i le fac, pur si simplu nu ma pot abtine sa imi bag manutele prin fiare :D

Oricum am eu o banuiala ca e inceputul unei frumoase si lungi prietenii....am de gand anul asta sa-i arat toata tara.

Maine incerc sa o plimb pana la Arc sa o vedeti si voi, sper sa am timp.

 

:blbl:

post-462-1144790969_thumb.jpg

post-462-1144791103_thumb.jpg

post-462-1144791242_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 56
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vai, pacatele mele, da' ce sa caut cu vaca in noroi :goodposting: Daca o infigi temeinic, dracu o mai scoate :angryfire: Forestier, pietris,ceva bolovanis mai merge, o umezeala cinstita hai, da' cernoziomu' o inghite si n-o mai urnesti :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo mah! Felicitari si sa aveti parte numai de clipe frumoase impreuna :box:

In fine ti-ai luat ceea ce-ti doreai! :blbl: :goodposting:

Asta da motocicleta serioasa! :angryfire: V-twin rulez, nu? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare lume! Cu bucurie am ajuns sa scriu a 4-a oara la rubrica asta, ieri inca un vis al meu a devenit realitate :

Honda XRV750 Africa Twin !!! :angryfire:

post-462-1144790747_thumb.jpg

 

Ce sa spun...visez la motocicleta asta de cativa ani , si in sfarsit am gasit-o...sau m-a gasit :lol:

E tinerica, totusi are cei 7 ani de acasa (1999 am auzit ca a fost un an bun :goodposting: ) Are sub 40k km facuti, , si asta pe bune nu vrajeala obisnuita pe care o baga comerciantii de motoare, iar la km astia pt o Africa Twin se poate considera ca e de-bia iesita din rodaj. Am gasit-o intr-un depozit, cu praful de 2 degete pe ea. Evident, l-am sters pe tot pe mine dar cui ii mai pasa...de sub praf iesea luciu :box:

 

 

 

Nicoleta ?????? :blbl:

 

 

 

Felicitari ! La anu' o ia Irina ca ma intreba aseara ce o sa faca ea daca se plictiseste de Dominator ? :pow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dintr-o intamplare intamplatoare am apucat sa o vad si eu, in prima zi.. (cred).. si se vedea clar cat de fericiti esti !

 

Iti urez sa te poarte fara probleme, fara accidente, pe orice drum vrei tu... pana la urmatoarea! :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari!!! Ai luat un adevarat cal de povara!! Trage ca nebuna, ii mare cat o vaca, ii mai blanda ca o pisica... :goodposting: Ce potzi sa mai vrei de la ea? :angryfire: Sa ne vedem cu ele pe drumurile patriei... :blbl:

 

AT rulez!!!! :lol:

 

DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai......deocamdata nu am la ce sa mai visez, ce ar putea fi mai bun decat Africa ??? :angryfire: cred ca o sa fim impreuna mai multi ani .

 

Poate pe vitor un enduro-cross usor pe langa ea, dar deocamdata sunt in gaura neagra financiara :blbl: si zau ca nu-mi pare rau :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

UUUURRRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Trati-ar mega-vaca si matale sanatos si la punga gros!!!

 

Super znamenie!!!!!!!!!!!

 

La Multi Ani!!!

 

Sa ne vedem si noi cu vacutele la un pascut, ce zici, axosule?

 

 

Da, obligatoriu :goodposting: Dar ia zi, ca tot te-am prins, tu ai Mitas E07 140/17 pe spate la Vacarena sau mai mare de 130 nu se fabrica ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa tebucuri de ea, intr-adevar te-a gasit ea pe tine :blbl:

In afara de sa care e tare nu stiu ce sa comentez, are prea multe butoane :goodposting:

 

Bravo maniacule, ma bucur ca ai asteptat si ai gasit exact ce iti doreai.

La anu' poate facem o combinatie :angryfire: cand te plictisesti de ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai......deocamdata nu am la ce sa mai visez, ce ar putea fi mai bun decat Africa ??? :blbl: cred ca o sa fim impreuna mai multi ani .

 

ăăăă... un ktm? :goodposting: :angryfire:

 

"sa fie intr-un ceas cu cuc" ... vorba ...povestitorului... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...