Sari la conținut

Nevoie de sange


irip
 Share

Postări Recomandate

Speram sa nu deschid un un topic aici. Sambata a avut loc un accident in apropierea orasului Slobozia in care a fost implicata o motocicleta Yamaha Dragster condusa de Alina Balusescu. Impactul a fost frontal masina trecand peste motocicleta.Motociclista, multumind lui Dumnezeu "este bine", s-a ales cu ambele maine rupte si un picior rupt. A fost tranferata de la spitalul din Slobozia la spitalul Floreasca din Bucuresti, si o sa fie supusa unor operatii dar o sa aiba nevoie de sange. Avea experienta desi motocicleta si-o cumparase cu o saptamana in urma si voia sa faca un drum pana la mare cu noua motocicleta. Imi cer scuze pt exprimare , inca nu imi vine sa cred ce s-a intamplat. Mersi frumos. O sa revin cu detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as vrea sa donez. Din cate am inteles pot dona din orice oras, dar cred ca am nevoie de numele spitalului unde este internata.

 

Sa dea Domnul sa'si revina cat mai repede. :D

 

 

scz... acum am citit mai bine

Editat de Adina.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Speram sa nu deschid un un topic aici. Sambata a avut loc un accident in apropierea orasului Slobozia in care a fost implicata o motocicleta Yamaha Dragster condusa de Alina Balusescu. Impactul a fost frontal masina trecand peste motocicleta.Motociclista, multumind lui Dumnezeu "este bine", s-a ales cu ambele maine rupte si un picior rupt. A fost tranferata de la spitalul din Slobozia la spitalul Floreasca din Bucuresti, si o sa fie supusa unor operatii dar o sa aiba nevoie de sange. Avea experienta desi motocicleta si-o cumparase cu o saptamana in urma si voia sa faca un drum pana la mare cu noua motocicleta. Imi cer scuze pt exprimare , inca nu imi vine sa cred ce s-a intamplat. Mersi frumos. O sa revin cu detalii.

 

Astept detaliile (persoana de contact si ce mai trebuie), vreau sa ma duc marti sa donez. De asemenea, daca are nevoie de orice altceva let me know, sunt in Bucuresti si pot sa trec pe la spital.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astept detaliile (persoana de contact si ce mai trebuie), vreau sa ma duc marti sa donez. De asemenea, daca are nevoie de orice altceva let me know, sunt in Bucuresti si pot sa trec pe la spital.

 

 

subscriu,si eu vreau sa merg sa donez.persoana de contact?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca sunt in buzau cum ajunge biletul la spital in bucuresti? :ph34r:

Cred ca tot ce trebuie sa mentionezi e ca vrei sa donezi pentru Alina Balusescu de la Spitalul Floreasca din Bucuresti. E ca intr-un fel de joc pe calculator, ei i se dau "credite" pe cand sangele tau merge de fapt la testat si ajunge "in circulatie" ceva mai tarziu, cam la fel ca si cu donatul de bani...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toata lumea doneaza, dar nimeni nu spune ce grupa trebuie...

 

Pentru ca nu conteaza ce grupa donezi. Tu (daca poti, vezi conditiile de donare) DAI ce ai. Si se face echivalarea la spital. Adica ea primeste de care-i trebuie. S-a zis dara de chespe ori pe forum treaba asta.

 

 

Multa sanatate si noroc fetei!

Editat de Lt. Navarro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

puteam fi chiar eu..sau oricare dintre noi! O sa fac tot posibilul sa ajung sa donez cat mai repede. si daca nu ajunge sangele la ea, tot o sa foloseasca cuiva! Insanatosire grabnica!

 

E suficient sa spui ca vrei sa donezi pentru ea. Spui numele ei si spitalul unde se afla internata.

As fi vrut sa pot dona si eu dar din pacate nu pot pentru ca am avut hepatita.

Oricum insanatosite grabnica fetei.

 

 

PS: Mai multe detalii despre cum s-a petrecut accidentul are cineva?

Editat de DIANA_C
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pt incident si sper sa se faca bine cat mai repede! :ph34r: ... chiar ma gandeam ca fetele/femeile motociliste nu prea sunt implicate in accidente, ceea ce denota mai multa concentrare asupra mersului pe motocicleta.

 

Multa sanatate, Alina!

 

Silviu "URSU"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vrut sa donez astazi, dar am ajuns prea tarziu, pe la 11. O sa ma duc maine dimineata.

am uitat sa intreb acolo... Tre sa mananc inainte?

 

P.S. In ce stare mai este motociclista?

 

 

Nu trebuie sa mananci inainte de a dona sange si nici sa consumi alcool inainte cu 48 de ore de donatie. in schimb, o cafea scurta si fara zahad dimineata nu face rau, din contra. stiu asta ca-s donator constant (daca pot zice asa)

 

insanatosire totala si grabica motociclistei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu trebuie sa mananci dimineata, cum a zis si colegul :ph34r: dar sa mananci seara ceva ushor, sa nu sari peste cum am facut eu.

ti se poate face rau la spital dupa ce donezi (ameteli) deci nu mergeti sa donati pe motor si evitati sa va planificati chestii importante in ziua respectiva....cel mai sfant e un somn.

din pacate nu pot dona pt inca vreo 5 luni.

insanatosire grabnica!

am vrut sa donez astazi, dar am ajuns prea tarziu, pe la 11. O sa ma duc maine dimineata.

am uitat sa intreb acolo... Tre sa mananc inainte?

 

P.S. In ce stare mai este motociclista?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator mariion

Astăzi am donat Âşi eu pentru Alina. TotuÂşi, nu pot înțelege cum s-a întâmplat. O Âştiu prea bine Âşi Âştiu Âşi cât de bine merge, cât de prudentă este. Oare cum a fost posibil?

TotuÂşi, aici nu vreau să cred că este vorba despre selecție naturală. Chiar nu-Âşi are rostul! :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am donat si eu. M'a intrebat ce grupa are si la ce sectie este... sper sa ajunga sangele unde trebuie. Acum cum fac ca acel bilet sa ajunga la spital, eu fiind din buzau sau in cat timp trebuie sa ajunga biletul?

 

Am donat si eu azi.

post-27837-1251972532.jpg

Am vorbit la Spitalul Floreasca pentru a afla cum sa trimit "Confirmarea."

Mi s-a spus ca oricum daca un pacient are nevoie de sange i se da ...chiar daca donatori sunt putini...si chiar si fara confirmare.

 

In cele din urma au acceptat sa-mi dea numerele de fax (021)5992294 si (021)5992274 unde se pot trimite confirmarile.

 

Ce vesti sunt despre Alina ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe fata o cheama ADINA nu Alina...

oricum e de verificat cum e trecuta in fisa de la spital

 

pe forum este scris peste tot "ALINA" :agree:

 

cand am donat am zis de zis Alina Balusescu... sper ca nu au fost confuzii...

 

Da' stie cineva cum se mai simte?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...