Sari la conținut

Era Sa O Comit Si Eu, Judecati Si Voi ...


Remyx
 Share

Postări Recomandate

Am pierdut atata timp citind tot topicul ca sa-mi dau seama de ceea ce stiam oricum:

1. Nu-i mai injurati tot timpul pe conservari;

2. Sunt o gramada de motociclisti dependenti de adrenalina pe care ii tine mobra si nu se pot abtine;

3. Legat de primul punct, vedeti ca vi se poate intampla si voua (in calitate de motociclisti) sa conduceti conserve si sa nu vedeti mobristii!

 

:angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma bucur ca ai inteles ca si din spate pot veni motoare nu numai din lateral.

Pe mine la scoala de soferi m-au invatat sa semnalizez si sa ma asigur si daca vreau sa ococlesc o MUSCA.

Pe tine nu? Abia astept sa vad cand iti iei tu motor si mergi cu 50 la ora.

Stimate domn, fara suparare acum, m-am uitat la profilul Dvs. Pe vremea cand eu invatam cum e cu semnalizatul prin capitala si din ce directie vin motoarele pe strada :hurt: , Dvs. erati cam de varsta fiului meu .... :angryfire:

Da, daca ne vom cunoaste veti avea surpriza sa constatati ca poate cihar cu 50 voi merge, imi voi lua un motor sa ma delectez cu el, asa cum fac si cu masina (imi place vehiculele incarcate de istorie, imi place surubareala), nu sa demonstrez altora ce Rossi s-a nascut in Drumul Taberei. Intamplator in blocul vecin , intr-un garaj, au "salasul" niste harley-isti. Ii admir de multe ori trecand, tacticosi, pe strada. Genul ala de motociclism imi place si genul ala de motocicleta imi doresc :angryfire: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur sa vad ca majoritatea posturilor sunt realiste. Celor 2-3 pustani care au impresia ca pot circula cu viteze de F1 prin oras pe drumuri cu prioritate le doresc mult noroc pentru ca au nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nene, concluzia este ca daca se intampla accidentu singurul vinovat era ala care nu a acordat prioritate (ii zice omor din culpa), chiar daca mobristu avea undeva intrea 1 si 300 de km/ ora!

 

Dupa 11 pagini se pare ca unii inca mai trag concluzia asta.Credeti frate ce vreti,dar nu va faceti iluzii sa nu aveti deziluzii.Nu este indeajuns sa vii pe drumul prioritar ca sa ai dreptate.Ca sa ai intrutotul dreptate,trebuie sa te deplasezi regulamentar pe drumul prioritar si aici intra mult mai multe aspecte decat viteza.Crezi ca daca vii "pe prioritate" beat,cu un vehicul neinmatriculat,fara numere,fara permis,sau cu permis de alta categorie,cu alte gabaritedecat cele din cert de inmatriculare si un alt conducator auto nu-ti acorda prioritate e in exclusivitate vina lui?In plus valoarea unui conducator auto,indiferent de nr. de roti cu care este echipat vehiculul pe care-l conduce se cunoaste dupa nr. de accidente evitate(am mai spus treaba asta!),asa ca daca n-ai putut evita coliziunea indiferent daca vina iti apartine sau nu, nu esti decat o varza care stie doar sa accelereze,indemanare care nu necesita mari aptitudini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

concluzia este ca daca se intampla accidentu singurul vinovat era ala care nu a acordat prioritate (ii zice omor din culpa), chiar daca mobristu avea undeva intrea 1 si 300 de km/ ora!

Aaaa, desigur, daca dai cu 200 intr-o conserva shi crapi, concluzia va fi culpa comuna, conservarul poate va lua un an-doi cu suspendare, iar tu vei fi mort cu dreptatea'n bratze!

Ma intreb: acelashi tupeu il avetzi shi cand mergetzi cu conserva shi tramvaiu' vireaza cu tupeu, deshi ar trebui sa va lase? :angryfire:

Editat de mihaiachi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa vii si cu Mach 2, in culpa e cel care nu-ti acorda prioritate. Cel putin, asta pare sa fie optica politiei romane (confirmata in mai multe ocazii triste). Explicatia "logica" este ca neacordarea de prioritate este un delict mai grav decat depasirea vitezei maxime permise.

 

Ideea pe care as extrage-o eu din discutia de mai sus e sa casc bine ochii cand ma asigur, ca altfel eu pic de fraier. Ca "nu aveam cum sa-l vad, domnu' politist, el facea patrujdemetri pe secunda in timp ce io bagam a-ntaia si ma scobeam in nas" nu e o scuza. Si ca "venea foarte tare dom'le" poate sa insemne 51 km/h sau 151 km/h, dar nu o sa auziti pe nimeni spunand "avea minim 51 km/h inconstientu' naibii".

 

Nu cred ca multi dintre voi isi alearga frecvent mobrele dupa scenariul "nu are ce sa fie pe drum, deci nu e nevoie sa ma uit". Nu cred ca se intampla ca daca nu aveti vizibilitate peste 50m sa mergeti cu o viteza care nu va permite oprirea in 50m. Presupunand ca asa stau lucrurile la orice om cu un minim de instinct de conservare, mie mi se pare ca daca eu te vad pe tine din timp, ai face bine sa ma vezi si tu pe mine si sa-mi acorzi prioritate. Asiguratul "TEMEINIC" nu se masoara in secunde de intors capul intr-o parte sau cealalta. Parerea Mea .

 

Puteti face ce calcule vreti, cu metri pe secunda, pomi, masini parcate, etc si ar fi corecte pentru cauza unui accident ipotetic. Problema e ca in marea majoritate a cazurilor situatia sta asa: eu te vad, tu de ce nu ma vezi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa vii si cu Mach 2, in culpa e cel care nu-ti acorda prioritate. Cel putin, asta pare sa fie optica politiei romane (confirmata in mai multe ocazii triste). Explicatia "logica" este ca neacordarea de prioritate este un delict mai grav decat depasirea vitezei maxime permise.

 

Ideea pe care as extrage-o eu din discutia de mai sus e sa casc bine ochii cand ma asigur, ca altfel eu pic de fraier. Ca "nu aveam cum sa-l vad, domnu' politist, el facea patrujdemetri pe secunda in timp ce io bagam a-ntaia si ma scobeam in nas" nu e o scuza. Si ca "venea foarte tare dom'le" poate sa insemne 51 km/h sau 151 km/h, dar nu o sa auziti pe nimeni spunand "avea minim 51 km/h inconstientu' naibii".

 

Nu cred ca multi dintre voi isi alearga frecvent mobrele dupa scenariul "nu are ce sa fie pe drum, deci nu e nevoie sa ma uit". Nu cred ca se intampla ca daca nu aveti vizibilitate peste 50m sa mergeti cu o viteza care nu va permite oprirea in 50m. Presupunand ca asa stau lucrurile la orice om cu un minim de instinct de conservare, mie mi se pare ca daca eu te vad pe tine din timp, ai face bine sa ma vezi si tu pe mine si sa-mi acorzi prioritate. Asiguratul "TEMEINIC" nu se masoara in secunde de intors capul intr-o parte sau cealalta. Parerea Mea .

 

Puteti face ce calcule vreti, cu metri pe secunda, pomi, masini parcate, etc si ar fi corecte pentru cauza unui accident ipotetic. Problema e ca in marea majoritate a cazurilor situatia sta asa: eu te vad, tu de ce nu ma vezi?

 

Hai sa-ti spun de ce nu te vad cand vii cu 150...Pentru ca nici tu nu ma vezi pe mine...Si te trezesti la spital si nici nu stii ce culoare era conserva de care te-ai lovit...

Si daca tu crezi ca 50 de metri e o distanta rezonabila de franare, sa-ti fie de bine.Eu nu cred.Iti imaginezi cam ce viteza trebuie sa ai ca sa te opresti cu motocicleta in 50 de metri? Ca doar n-oi fi vreun Rossi care scoate maxim de eficienta din franele de carbon si pneurile slick pe asfaltul de la Brno ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa-ti spun de ce nu te vad cand vii cu 150...Pentru ca nici tu nu ma vezi pe mine...Si te trezesti la spital si nici nu stii ce culoare era conserva de care te-ai lovit...

 

Ori te vad, ori n-am 150, asta am zis si n-ai inteles. Si ca daca am 90, tu tot 150 o sa zici ca am.

 

Iti imaginezi cam ce viteza trebuie sa ai ca sa te opresti cu motocicleta in 50 de metri? Ca doar n-oi fi vreun Rossi care scoate maxim de eficienta din franele de carbon si pneurile slick pe asfaltul de la Brno ?

 

Hai sa nu ne luam de imaginatia mea si de aptitudinile mele pe circuitul de la Brno, ca nu asta e in discutie. 50m aia erau doar un exemplu, necorelat in nici un fel cu viteza de 150km/h.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Nu-i mai injurati tot timpul pe conservari;

DE acord, desi uneori o merita. Uneori o merit si eu, atat pe patru, cat si pe doua roti.

2. Sunt o gramada de motociclisti dependenti de adrenalina pe care ii tine mobra si nu se pot abtine;

Oricine poate avea mancarimi in palma sau in piciorul drept, ideea e sa-si asume si consecintele.

3. Legat de primul punct, vedeti ca vi se poate intampla si voua (in calitate de motociclisti) sa conduceti conserve si sa nu vedeti mobristii!

Corect, zile proaste poate avea oricine, si e bine cand din 2 implicati macar unul gandeste in ziua aia.

concluzia este ca daca se intampla accidentu singurul vinovat era ala care nu a acordat prioritate (ii zice omor din culpa), chiar daca mobristu avea undeva intrea 1 si 300 de km/ ora!

este complet gresita concluzia, sa te fereasca Dumnezeu sa descoperi asta pe pielea ta, indiferent pe care parte a evenimentului te-ai afla.

Legea nu are un singur sens, nu e lipsita de echivoc. Exemplu de schimbare de vinovatie: O cunostinta circula cu masina pe o strada cu sens unic, in sensul corect. Din fata, pe contrasens, apare unul care ii dadea talpa, e neatent si se infig unul in altul. Pana aici vinovat e ala care "gresise sensul". Dar cel cu dreptatea in brate a "servit" o bere. Ghici cine a iesit sifonat la faza asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exemplu de schimbare de vinovatie: O cunostinta circula cu masina pe o strada cu sens unic, in sensul corect. Din fata, pe contrasens, apare unul care ii dadea talpa, e neatent si se infig unul in altul. Pana aici vinovat e ala care "gresise sensul". Dar cel cu dreptatea in brate a "servit" o bere. Ghici cine a iesit sifonat la faza asta?

 

Nu mai faceti paralele, ca nu tin. Strict in cazul "neacordare prioritate vs. depasire viteza", logica de politist spune ca primul a gresit mai tare. Asa cum considera si alcoolul la volan, fata de alte incalcari ale regulilor.

 

Tin minte exprimarea urmatoare de la un politist, cred ca de la accidentul lui Roro: "putea sa vina si cu o mie la ora, prioritatea e prioritate". Si au mai fost si alte ocazii (la fel de triste), cand au zis exact acelasi lucru.

 

Cu alte cuvinte, nu o sa fie culpa comuna chiar daca bunul simt asa spune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimate domn, fara suparare acum, m-am uitat la profilul Dvs. Pe vremea cand eu invatam cum e cu semnalizatul prin capitala si din ce directie vin motoarele pe strada :hurt: , Dvs. erati cam de varsta fiului meu .... :angryfire:

Da, daca ne vom cunoaste veti avea surpriza sa constatati ca poate cihar cu 50 voi merge, imi voi lua un motor sa ma delectez cu el, asa cum fac si cu masina (imi place vehiculele incarcate de istorie, imi place surubareala), nu sa demonstrez altora ce Rossi s-a nascut in Drumul Taberei. Intamplator in blocul vecin , intr-un garaj, au "salasul" niste harley-isti. Ii admir de multe ori trecand, tacticosi, pe strada. Genul ala de motociclism imi place si genul ala de motocicleta imi doresc :angryfire: .

Imi place cum le zici si iti doresc sa-ti tragi motor cat mai repede. Si foarte bine ca nu vrei ca rossi, ideea e de libertate nu de viteza.

Si oricat de multi km de masina aveti ca experienta, nu mai conteaza ca de vreo 2 ani au inceput sa fie MULTE motorete, asa ca ce se intampla in 1978 nu mai e de actualitate.

 

Fara rautate,

Sorinake

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu alte cuvinte, nu o sa fie culpa comuna chiar daca bunul simt asa spune.

Milițianul nu se pricepe prea tare ca să Âştie cum e cu culpa. Legal culpa e bine definită Âşi orice judecător lămureÂşte problema în 5 minute.

 

Este culpă dacă faci ceva ilegal (ca de pildă depăÂşirea vitezei, chiar Âşi cu un kilometru pe oră) în urma căruia rezultă un accident în condițiile în care dacă ai fi circulat legal accidentul nu se producea.

 

De aceea orice depăÂşire a vitezei legale te poate aduce în culpă, îar în numite condiții poate fi exclusivă: asigurarea pentru acordarea priorității se face cu presupunerea circulației cu viteza legală. Dacă vii de după colț Âşi apari într-o secundă cu 150 km/h oricât te-ai asigura nu poți preveni un eventual accident Âşi atunci cel ce nu ți-a acordat prioritate nu e în culpă pentru că s-a asigurat conform condițiilor existente. Nu poți cere cuiva să vadă după colț sau să prevadă situații absurde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Milițianul nu se pricepe prea tare ca să Âştie cum e cu culpa. Legal culpa e bine definită Âşi orice judecător lămureÂşte problema în 5 minute.

 

Este culpă dacă faci ceva ilegal (ca de pildă depăÂşirea vitezei, chiar Âşi cu un kilometru pe oră) în urma căruia rezultă un accident în condițiile în care dacă ai fi circulat legal accidentul nu se producea.

 

De aceea orice depăÂşire a vitezei legale te poate aduce în culpă, îar în numite condiții poate fi exclusivă: asigurarea pentru acordarea priorității se face cu presupunerea circulației cu viteza legală. Dacă vii de după colț Âşi apari într-o secundă cu 150 km/h oricât te-ai asigura nu poți preveni un eventual accident Âşi atunci cel ce nu ți-a acordat prioritate nu e în culpă pentru că s-a asigurat conform condițiilor existente. Nu poți cere cuiva să vadă după colț sau să prevadă situații absurde.

 

AdrianB1 are dreptate! In moment ce nu exista vizibilitate poti sa te asiguri cat vrei, nu ne-a dotat natura cu ochi periscoapici sa ne uitam dupa colt si urechi parabolice sa auzim la 3 curbe mai incolo daca vine sau nu cineva! Atat timp cat se circula regulamentar se pot evita asemenea situatii!

 

Asta ar insemna ca la acea intersectie sa ne dam jos din masina/de pe motor, sa mergem pana mai incolo si sa ne uitam dupa curba daca nu cumva la 1km de curba se apropie vreun Concorde cu mach 3, o torpila pe roti sau racheta Tomahawk cu viteze aberante?

 

Este chiar absurd in asemenea situatii. Oricat te chinui sa te asiguri NU-TI PERMITE situatia sa vezi mai mult de atat.

 

Eu sunt de parere ca si cel care circula cu viteza neregulamtara trebuie sanctionat, chiar mai grav decat celalalt, pt. ca PUTEA EVITA ACCIDENTUL daca circula cu viteza regulamentara.

 

Si vorba lui speedy.k care a spus ceva de genul "sunt pe prioritar, pot sa-i dau cat vreau ca raspunde ala care are cedeaza". Dar acea persoana care da gaz nu se gandeste si la situatii descrise ca aici!!!! Eu zic sa va ganditi de doua ori inainte de a da gaz la fiare!!

 

Din mesajul catorva de aici as putea trag o concluzi a lor: sa incurajam mersul cu sutele de KM/h pe drumurile cu prioritate ca doar avem dreptate in caz de accident !

 

Mai oameni buni, ganditi-va si la ceilalti participanti din trafic. Nu e chiar asa : "daca eu te vad, tu de ce nu ma vezi?" Sunt situatii in care pur si simplu NU TE VEDE!!! Ii distrage atentia pentru 1 secuda si nu te observa! Ce faci? Zici ca : lasa ma ca m-a vazut! Poate e un incepator/incepatoare ... nu are reflexele formate, il omori intrand cu viteza in el/ea pt ca ai zis ca te-a vazut? S-a speriat cand te-a vazut, si a oprit masina in intersectie ... orice se poate intampla! Voi chiar nu va ganditi la asemenea situatii?

 

Am inteles ca au nevoie de adrenalina, de viteza, DAR MACAR duceti-va pe bulevardele cu 2-3 benzi si care nu sunt intre blocuri! Unde poate sa te vada oricine de la 1KM.

 

Mi se pare aberant sa dai 100 la ora intre blocuri.

 

Coduceti prudent! Lasati viteza in orase!

Editat de bit_name
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A trebuit sa scot botul masinii, am vazut ca nu venea nimic din stanga, nimic din dreapta, m-am uitat din nou in stanga si am iesit. Atunci am SIMTIT ca venea ceva din dreapta TARE, am accelerat la disperare si am reusit sa ajung aproape de de bordura si in momentul ala a trecut pe langa mine. Era un motor sport rosu si avea MUUULT peste suta. :angryfire:

Remix

 

 

era cumva ducati? sau nu ai apucat sa vezi? semana cu asta din poza?

 

ai apucat sa vezi daca era macar de bucuresti chiar daca avea numaru' indoit?

ca am observat ca a dat ture la greu in ultimele zile in zona brincoveanu...placebo sau blackman s-ar putea sa il fi reperat si ei. In stilul asta nu cred ca mai are mult pina moare.

Anyway ...e un risc mare sa mergi cu 100 in oras pt ca majoritatea conservarilor chiar daca te vad isi inchipuie ca au timp sa treaca pina ajungi tu pt. ca nu estimeaza corect viteza. Acum ramine de vazut pe cine declara vinovat politia (probabil pe conservar desi vina e a motoristului). Eu daca fac stinga la o intersectie si vine un punct din fata (moto) il las ca ma gindesc ca poate vine cu 150 dar clar nu toti se gindesc ca POATE are 150 punctul ala .

post-7418-1145553159_thumb.jpg

Editat de ace20male
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As mai avea o singura completare pentru cei care sustin ca cel pe drumul cu prioritate are dreptate indiferent de viteza pe care o are, pt ca mi-am amitit ca s-a spus ceva de genul ca daca in loc de motor era un camion sau tatra ...

 

As vrea daca nu se supara sa-mi spuna ce s-ar fi intamplat daca in locul Solentei era un tir cu remorca lunga???

 

Defapt i-as ruga pe mai multi de aici sa-si imagineze un pic acest scenariu destul de subru. Trailer-ul se asigura, nu poate vedea nimic ce este dupa curba acea (asa cum am mai precizat nu avem periscoape in loc de ochi), deci conform regulamentului s-a asigurat corespunzator si se incadreaza sa vireze stanga. Ajunge la jumatatea intersectiei cu remorca. Motociclistul se indreapta spre intersectie cu peste 100KM/h. Vizibilitatea lui in curba este evident redusa. Ajunge sa vada camionul in intersectie abia cand mai are sub 100m. Poate sa-mi spuna cineva ca poate frana motorul in cei 70-80m? Credeti ca soferul de pe trailer baga talpa in tir sa dezvolte cei 600 CP ai motorului sau ca sa-i faca loc nebunului? Nu cred. Rezultatul as vrea daca puteti sa-l descrieti voi.

 

Si va dati seama ca un tir nu trece de o intersectie repede!!!

 

De aceea va rog sa va ganditi de doua ori inainte de a accelera, MAI ALES in ORAS!!!! Si tineti cont si de cei din jur.

 

ace20 : ai spus ca "vine un punct din fata (moto)" ... ai dreptate ca sa-l lasi, problema e DACA AI VIZIBILITATE SA-L VEZI :angryfire:, dar presupun ca ai inteles care a fost situatia in incidentul descris. Nu avea cum sa-l vada.

 

Numai bafta, condus fara incidente si sper ca prin scenariul pe care l-am descris sa va puna un pic pe ganduri!! E valabil chiar si in cazul dependetilor de adrenalina care conduc 4 roti in loc de 2.

Editat de bit_name
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ace20 : ai spus ca "vine un punct din fata (moto)" ... ai dreptate ca sa-l lasi, problema e DACA AI VIZIBILITATE SA-L VEZI :angryfire:, dar presupun ca ai inteles care a fost situatia in incidentul descris. Nu avea cum sa-l vada.

 

Da, am inteles exact situatia mai ales ca stau la 400m de intersectia cu pricina. Ma indoiesc ca in situatia data in caz de accident ar fi iesit vinovat tipul cu solentza. :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema e ca in marea majoritate a cazurilor situatia sta asa: eu te vad, tu de ce nu ma vezi?

 

Pai nu te vad ca eu ma uit prin niste oglizi, foarte relaxat, cel mai des o data la 10 secunde, tu ai doi ochi in fata. Io sint lat si lung tu esti un fel de batz vertical.

 

Da oricum cine a zis de vazut? Daca tu vezi, de ce nu eviti? Aici e problema, nu vazutul. Il vezi dar apreciezi gresit viteza si gata. Il vezi da esti peste limita.

Apoi cine e vinovat nu are nici o importanta... important e ca unul din noi moare... si conteaza foarte tare cine e ala. Cine ia 1 an cu suspendare nu are nici o importanta. Nu-ti face griji cu viteza ca daca aveai 70 nu iarta nimeni soferul, dar daca aveai 150 e foarte usor de masurat si determinat. Nu conteaza ce spune ala de la volan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. la 40Km/h peste se ridica permisul, nu la 50!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

2. Mdea. La cate topicuri sunt aici la accidente cu soferi care nu se asigura pe unii ii tine barba sa mearga cu viteza pe unde ai sanse sa-ti iasa un but fara sa se asigure. Cat de inconstient sa fii sa faci asta?!?!?! Uite-te la un TOPIC RECENT si gandeste-te ce ar fi facut cineva care mergea cu 100km/h?!?!? Mureai acolo si dadeau oamenii cu R.I.P. si flori.

 

3. Si chiar cand te asiguri, cum puii mei sa-l vezi pe unu care vine cu super viteza?!? Deabia vezi masinile care merg pe prima banda cu 50km.h datorita masinilor parcate, cum sa vezi pe cineva merge cu 100km/h?!? Daca exista sinucigasi pe motor, treaba lor mai, dar sa nu fie criminali!! Aveti chef de viteza de xxx km/h? Mergeti pe A2!!!!! Vizibilitate cacalau, loc la fel, numai bine sa-i dai in gura.

Editat de Thot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.... Aveti chef de viteza de xxx km/h? Mergeti pe A2!!!!! Vizibilitate cacalau, loc la fel, numai bine sa-i dai in gura.

 

Nu intelegi, frate! Pe A2 nu "te vede" pitipoancele cum te dai cu xxx kmh! Si nici nu ai parte de raul de adrenalina provocat de trecerea milimetrica pe langa masini! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe A2 te văd cele 16 seturi de camere proaspăt instalate. Take care.

 

 

pe A2 s-au instalat astea? eu parca auzisem ceva de drumul de la constanta spre mangalia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe A2 sunt instalate Âşi mai e un pic de lucru la centrul de comandă (nu se Âştie de unde să ia polițiÂşti pentru el, au nevoie de 18 bucăți; până atunci nu se Âştie dacă funcționează vreo cameră). Pe drumul de Mangalia e un plan al administrației locale, e doar pe hârtie deocamdată.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...