Sari la conținut

Am Comis-o


bavareze
 Share

Postări Recomandate

plecam oarecum bucuros de la munca azi pe la 18, impreuna cu alti colegi... i-am dat spectaculos pe o roata pe trotuar, am iesit apoi pe o alee, de unde mai aveam vreo 10 metrii pana la bulevard. am hotarat sa o mai ridic o data pe o roata, dar din cauza unor denivelari s-a ridicat mult mai mult decat ma asteptam si m-am trezit ca ies pe bulevard pe o roata si nu mai pot sa opresc desi din stanga venea cu viteza un brec.

 

norocul a fost ca ala cu brecu nu m-a vazut deloc si nu a franat. in acest fel masina a trecut si eu m-am infipt cu putere in portiera dreapta spate, eu fiind proiectat cu putere peste ghidon. m-am dat peste cap in aer o data si inca o data pe carosabil si m-am ridicat nevatamat.

 

motocicleta era neinmatriculata iar eu am permisul suspendat de ceva vreme, asa ca am preferat sa ma inteleg cu proprietarul si sa ii repar masina.

 

avariile la motocicleta: jugul superior rupt, jugul inferior indoit.

 

 

 

radu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plecam oarecum bucuros de la munca azi pe la 18, impreuna cu alti colegi... i-am dat spectaculos pe o roata pe trotuar, am iesit apoi pe o alee, de unde mai aveam vreo 10 metrii pana la bulevard. am hotarat sa o mai ridic o data pe o roata, dar din cauza unor denivelari s-a ridicat mult mai mult decat ma asteptam si m-am trezit ca ies pe bulevard pe o roata si nu mai pot sa opresc desi din stanga venea cu viteza un brec.

 

norocul a fost ca ala cu brecu nu m-a vazut deloc si nu a franat. in acest fel masina a trecut si eu m-am infipt cu putere in portiera dreapta spate, eu fiind proiectat cu putere peste ghidon. m-am dat peste cap in aer o data si inca o data pe carosabil si m-am ridicat nevatamat.

 

motocicleta era neinmatriculata iar eu am permisul suspendat de ceva vreme, asa ca am preferat sa ma inteleg cu proprietarul si sa ii repar masina.

 

avariile la motocicleta: jugul superior rupt, jugul inferior indoit.

 

 

 

radu

 

fabulezi??? inca nu e ora 18 azi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravos!

Tot asa, hai ca ma plictiseam pe forum ca sefu-i plecat... Sa vezi acum discutii: "Moaaaama! uili pe trotuar?! Cool, man! Am sa incerc si eu!!" si imediat dupa: "Fiti paranoici, nu mai conduceti prin oras, sau mai bine stati acasa, ca-i mai sanatos!"

Hai!

Let's the contest begin!!! :) :) :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am dat copy paste, nu am mai editat. deci pe 27 la ora 18, ca sa fie toata lumea lamurita. efectiv m-a mancat in poponeata. stiam ca nu am loc sa fac asta, dar parca era un dracushor in mine care zicea 'da-i da-i da-i da-i' si i-am dat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am dat copy paste, nu am mai editat. deci pe 27 la ora 18, ca sa fie toata lumea lamurita. efectiv m-a mancat in poponeata. stiam ca nu am loc sa fac asta, dar parca era un dracushor in mine care zicea 'da-i da-i da-i da-i' si i-am dat :crack:

 

 

Nu inteleg chiar bine de unde ai dat copy paste, dar ma rog... stii tu ceva. Data viitoare poate mai asculti si ce spune ingerasul de pe umarul celalalt, nu numai dracusorul. Daca era alt motor sau o decapotabila pe strada in locul breakului, ce faceai? :)

 

PS: Shoot yourself in creier, ca iti ocupa atentia sa nimeresti ceva asa de mic si poate nu mai iesi pe strada, meseriasule. Bravo! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plecam oarecum bucuros de la munca azi pe la 18, impreuna cu alti colegi... i-am dat spectaculos pe o roata pe trotuar, am iesit apoi pe o alee, de unde mai aveam vreo 10 metrii pana la bulevard. am hotarat sa o mai ridic o data pe o roata, dar din cauza unor denivelari s-a ridicat mult mai mult decat ma asteptam si m-am trezit ca ies pe bulevard pe o roata si nu mai pot sa opresc desi din stanga venea cu viteza un brec.

 

norocul a fost ca ala cu brecu nu m-a vazut deloc si nu a franat. in acest fel masina a trecut si eu m-am infipt cu putere in portiera dreapta spate, eu fiind proiectat cu putere peste ghidon. m-am dat peste cap in aer o data si inca o data pe carosabil si m-am ridicat nevatamat.

 

motocicleta era neinmatriculata iar eu am permisul suspendat de ceva vreme, asa ca am preferat sa ma inteleg cu proprietarul si sa ii repar masina.

 

avariile la motocicleta: jugul superior rupt, jugul inferior indoit.

 

 

 

radu

 

Daca e poveste, ai imaginatie bogata.

Daca e real esti dement si n-ar fi trebuit sa promovezi testul psihologic la scoala de soferi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wow... era o poza pe undeva p'aici... I CAN FLY... Meserie!!! Sper sa nu o ti tot asa, ca m-am saturat sa dau cu RIP la accidente!!!

 

Ai grija ca te joci cu focu' si chiar daca dracushoru' ala te vrea... zi-i si tu sa mai astepte fro 50 de ani :)

 

Bafta si... cam atat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu minte , e pe bune(din pacate :) ) !!

Mi-a povestit un lucrator aflat pe o schela!

Am vazut motorul era in strada, nu mai era nimeni pe langa el. Erau cheile inca in contact; eram cu inca un coleg si ne-am gandit sa-i luam cheile si sa il lasam un bilet "cheile sunt la portarul firmei" !!!

 

Nu stiu ce a facut ca noi am plecat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) moron.

Este genul de fraier care doreshte sa se discute despre el. Are nevoie disperata de atentzie. Cred ca trebuie reinviat brusli shi vandam cu riscul ca se supara nenea Dobrescu.

Tot de la un topic idiot ca asta initziat tot de el a inceput "topic de offtopic", poate shi de data asta iese ceva mishto din prostia asta de topic.

 

Se deschide sezonul de mishtocareli.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dresura unica in lume la Circul Globus: ursi polari si Bavareze pe patine

Sambata, la ora 18.30, Circul Globus a deschis stagiunea 2005-2006 cu un spectacol de circ si variete pe gheata, sosit de la Moscova. Principala atractie a show-ului „Castelul de clestar” o reprezinta dresura de ursi polari pe patine, unica in lume. Opt ursi polari de talie gigantica calare pe Bavareze, dresati de Yulia Denisenko, vor putea fi admirati patinand cu nonsalanta unui mare campion. Numarul dureaza aproximativ 15 minute si reprezinta punctul culminant al spectacolului. Pe langa aceasta dresura, show-ul cuprinde numeroase atractii acrobatice si de echilibristica, dresura de pisici, numere de comedie si balet, toate executate pe gheata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e rau sa fii nebun, dar macar un pic de calcul acolo, tot trebuie. Adica oricui ii vine cateodata sa "o arda", dar pe motor nu-ti permiti sa "pleci nervos" daca te-a suparat unu sau sa conduci brutal "in stare de iritare". Astepti pana se goleste strada si apoi faci ce vrei.

 

Exemple recente demonstreaza clar ca degeaba esti "sfant" toata viata, asta nu e solutia succesului (succes = sa nu te tavalesti cu motorul). Eu daca mai ard un 100 - 110 prin oras daca am ceva 'airbaguri' noi in spate, ei bine, nu ma grabesc, astept pana ajung pe splai, nu ma apuc sa forjez pe trotuar sau pe linii de tramvai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pentru AMA si pentrui prostiile pe care le face, dar omul nu fabuleaza.

Asa e el..din pacate.

Pai puneti-i limitator la mana dreapta atunci, daca nu e in stare sa aiba grija de el singur, ca va treziti cu el pe lista neagra. "m-am gandit sa mai fac uili o data" :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

minte da-l draqu

 

sa mori tu?

 

Nu minte , e pe bune(din pacate :baldy: ) !!

Mi-a povestit un lucrator aflat pe o schela!

Am vazut motorul era in strada, nu mai era nimeni pe langa el. Erau cheile inca in contact; eram cu inca un coleg si ne-am gandit sa-i luam cheile si sa il lasam un bilet "cheile sunt la portarul firmei" !!!

 

Nu stiu ce a facut ca noi am plecat!

 

a, colega, merci de bilet :crack: mereu uit cate ceva.

 

motoreta era cumva asta: /index.php?...e=post&id=71995 ???

 

Omu nu minte, dar nici nu are minte, e mai nebun asa de felul sau, insa fiecare cu piticii lui :)

Cu ce motor erai, ca parca VTR e pe butuci de ceva vreme ?

:)

 

vtr is back. azi ma duc sa cumpar ultimul capac si VRUM VRUM!!!

Editat de bavareze
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...