Sari la conținut

Calendar plimbari Enduro-Touring/Adventure


Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 103
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Salutare!

Am reparat Aprilia ( carburatoare & ambreiaj ) sunt nerabdator sa ies la " noroi " , cum spunea cineva, caut scandal :crack: .

Pun la bataie masina si remorca, deoarece consider ca este prea frig pentru ON ROAD , mai ales ca am cauciucuri de cross pe motocicleta. Mai am 2 locuri libere pe remorca( dar trebuie sa faceti voi rost de niste chingi in plus pentru ca eu am doar 3 ).

Daca mergem pe Creasta Baiului ( lasam totul la mine, si plecam din Telega ).

Lacul Vulturilor?

Tabla Butii? ( desi acolo mi-am parlit ambreiajul pe anumite portiuni )

Buila Vanturarita? ( imi este dor de canionul de acolo )

Iezer Papusa? ( nu am fost, sunt curios sa vad cum e )

 

Eu ma culc la 12:00 , pana atunci daca sunt doritori scrieti aici sau pe PM sau mai direct 0765 980 875 ( mai am treaba la garaj, nu stiu cat de repede mai ajung la un PC ).

Ora de plecare este 8. In functie de destinatie propun ca loc de intalnire PETROM FANTANA MIORITA sau PETROM MILITARI.

Hai ganditi-va daca doriti, eu unul maine oricum am luat remorca si am plecat.

Editat de Bigfoot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost frumos,cald si relativ pustiu ieri.

In zona Paltinu.........era ceva ciudat...........nu prea mai erau grataragiii, vine toamna.

post-16670-0-14210000-1350891362_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Citind un topic pe ADVRider am dat peste chestia asta : http://advrider.com/forums/showthread.php?t=834987&page=153 postcount 2288 am incercat sa aflu cate ceva despre expeditia in cauza dar tot ce am gasit sunt niste linkuri de facebook de genul asta : https://www.facebook.com/wolfticket eu neavand cont de fb nu am putat sa vad prea multe.

Stie cineva mai mult despre subiect ?

 

Daca nu am postat in sectiunea coresp rog un admin sa mute postul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Apropos de Berceni: daca o tii drept de pe Metalurgiei pe langa Metro, prin dreapta pietei de gros, iesi pe camp, in spate la IMGB, De acolo va jucati in ce directie vreti, cu posibilitate de iesire la cimitir. Apare si pe Google street :)

Scuzati calitatea filmarii:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Sper ca postez unde trebuie :)


Pentru pasionatii de enduro-touring adventure, se anunta urmatoarea tura in perioada 19-21 iulie: se cazeaza la Cabana La Cristian, amplasata la Varful lui Roman - Horezu, la un pret de 70 lei/camera pe noapte. Sosire la locatie vineri in data de 19, gratare, betivaneala etc etc, iar sambata, incepand cu orele 09, sau la o ora prestabilita, se pleaca spre Varful Ursu, urcam spre cota 2200, in golul alpin, apoi coboram spre Valea Latoritei, Lacul Galbenu, mancam o friptura la Petrimanu, si dupa, mai vedem . Duminica, pregatire de plecare spre case...

Pentru cine doreste sa participe, las numarul meu de tel: 0742 074 943.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Va asteptam cu drag , pe toti iubitorii de natura , la a 3-a editie ,, Carpathian's Soft Enduro Meeting 3 / 13 - 15 septembrie 2013 '' in Masivul Calimani .

 

 

O intalnire pentru enduristi , atat pentru cei cu soft-enduro / enduro-touring cat si pentru cei cu enduro-cross !

Avem pregatite trasee si ghizi pentru toate categoriile de motociclete enduro !

 

 

MAI MULTE DETALII IN LINK-UL DE MAI JOS !

/index.php?/topic/700176-carpathians-soft-enduro-meeting-3-13-15-sept2013/

Editat de ACHIMOTO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Am o intrebare si nu prea stiu unde sa o plasez, de aceea o scriu aici:

 

- am voie (este legal) sa urc cu mobra pe platoul Bucegi ? Vreau sa ajung pana la crucea de pe Caraiamn ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o intrebare si nu prea stiu unde sa o plasez, de aceea o scriu aici:

 

- am voie (este legal) sa urc cu mobra pe platoul Bucegi ? Vreau sa ajung pana la crucea de pe Caraiamn ...

nu este voie decat pana la Piatra Arsa pe 713. Bucegiul este Parc Natural

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar poti incerca Vf Baiu Mare, Vf Leaota, Vf Grohotis. Le-am facut cu Tenere. Intr-o zi senina ai privelisti frumoase de pe oricare dintre ele.

Multumesc ! ... aveam o ambitie cu crucea de pe Caraiman, dar daca nu se poate ... nu se poate ! :D

Am notat recomandarile tale si le am in plan ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

La Crucea Caraiman nu vei putea ajunge niciodata cu motorul, trebuie sa cobori si e practic imposibil, iar pana sa vezi Crucea mai ai de trecut viroaga unde gasesti gheata chiar si in august, iar aia chiar e imposibil, dar daca te tin curelele poti sa ajungi la Babe si Sfinx, asta daca nu te opresc Jandarmii si te amendeaza....(amenda poate fi chiar mai mare decat valoarea motorului tau)...asa ca nu te-as sfatui sa faci asta....e pacat sa intri cu moto in parc natural protejat....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Buna

 

Mai nou am trecut de la strada pe enduro si acum caut un grup sa iesim.

Subiniez ca sunt incepator si sunt din Timisoara

Stiu ca sunt destui prin Timisoara care practica dar nu stiu exact de unde sa ii iau.

Astept raspuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amatori de o tura de dezmortire week-endul asta? vreau sa testez un pic BMW F 800 GS-ul luat, sa vad ce poate :) - am postat si la topicul respectiv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea maine dimineata vreo 3 ore prin zona Comana-valea Argesului-Prundu-Greaca, e o combinatie drum de tara- asphalt-curbe-pante. Acum ai telefon ? eu am 0744566465, suna-ma daca vrei sa iesi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...