Sari la conținut

Culturism si fitness


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

OFF TOPIC (intr-un fel)

 

 

The pre-schooler's gymnastic skills are every bit as impressive as his weightlighting prowess. Both sports are national obsessions in Romania, so Stroe should have plenty of options when he becomes a teenager ... in 2017. ;) :bow: :bow:

 

am uitat ca numai ce am coborit din copac!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu cred ca Giuliano asta o sa ramana la 1 metru si putin inaltime.O fi talentat pustiu dar daca e asa mai bine il ghideaza spre gimnastica.oricum copilul meu nu o sa ajunga in sala de forta la varsta aia nici daca vrea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gigsere , fara suparare , dar sala de forta e gay grav ;) e metrosexuala cum se zice :bow:

p.s. in plus topicu are un titlu cel putin bulversant. culturismu nu e egal cu sanatate. in fapt culturismu este chiar nesanatos. cu cat ai mai multa masa pe tine (nu ma refer la lean and thin) cu atat ai sanse mai mari sa tragi atacu de cord sau coronara sparta..

Editat de deadcow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GO GO GO GIULIANO!!!

 

Sincer, io sunt fan declarat la copilu asta!Sa-mi bag una daca nu.

 

 

eu cred ca Giuliano asta o sa ramana la 1 metru si putin inaltime.O fi talentat pustiu dar daca e asa mai bine il ghideaza spre gimnastica.oricum copilul meu nu o sa ajunga in sala de forta la varsta aia nici daca vrea.

 

 

sper sa nu se transforme si ACEST TOPIC in unul plin de certuri si injuraturi.

In final,ca ne place sau nu,ca avem sau nu o parere pro/contra,tot tatal copilului decide ce face "ăla micu' ".Iar cum a decis sa il faca "superstar"......chiar nu mai conteaza ce gindim noi.

So,va rog,ON TOPIC !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca cei care si-au inceput antrenamentele sa posteze modul de antrenament alimentatia

Eu am inceput programul de masa (nu mai e sezon pe plaja). Exercitii de baza, repetari putine, greutati mari, 2 grupe pe zi, 4 zile pe saptamana. Acum am 78 de kile si pana in martie vreau sa ajung la 85. In martie ma apuc da definire si sper sa raman la 81-8t la''curat''.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da... din pacate culturismul mai ales cel profesionist a ajuns la un nivel prea performant si scarbos. br197or0-249605640-kevinetcutleretlp2007.jpgFrumusetea eu cred ca sta in armonie nu in a fi cat o usa, vb de aspectul fizic.Ca sa nu mai zic de sanatate.Nici nu vreau sa ma gandesc cat de incomod e pentru un tip masiv de peste 100 de kg masa musculara.

Sportul ca sanatate trebuia sa fie intitulat topicul... ca sa cuprinda tot.

sanatate la toata lumea ;)

Mesaj completat

jay-cutler-ripped.jpg

 

 

 

ewwww hulk look a like

Mesaj completat

asta cred ca nici nu poate sa se stearga la poponeata cum trebuie.ca sa nu mai zic de scarpinat pe spate.cred ca face ca si porcul.. se freaca de perete :|

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faza este ca bodybuildingul,de fapt culturismul profesionist a "luat-o pe carari" rau de tot.Abuz de steroizi,decese din cauza asta...

Dar eu zic totusdi ca ceva sport la sala de forta,fara exagerari,ajuta.Ai alt tonus,plus ca te simti altfel dupa un antrenament.Totul e sa fie echilibru.

Parerea mea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

interesant ar fi de vazut cit de multa forta au aceste "baloane" de oameni,ca sa nu mai vorbim de mobilitate,care cred ca e zero.

din pacate pentru a fi siguri ca vor cistiga, au trebuit sa fie tot mai mari.

95% dintre ei nu sunt "baloane" pe cai naturale.

e ca la industria alimentara din zilele noastre:de ce sa ai un curcan la 30 de kg in 6 luni pe cale naturala,cind poti avea unul in 1 luna jumate,nu?

personal,am ramas tot timpul fascinat de oamenii de la munte,ma refer la aia mici la statura doar muschi si piele,care de la virste cind multi dintre noi mergeam la gradi ,ei munceau.

am cunoscut unu',acum 1 an, plimba un aparat de sudura de unu singur,dupa ce ne-a sudat schimbatorul de viteze,am incercat 2 insi sa il plimbam la loc. Simteam cum ochii vor sa iasa din orbite.

era perfect structurat,minca de toate,si era forta bruta.

eu unul sunt fan asta ,asta si mai nou,de aici de pe topic asta.

decit umflat sa "impress the ladies",mai bine "piele si os" forta pura.

sa nu mai spun ca in hard enduro,conditia fizica de exceptie,incluzind aici anduranta fizica,e un lucru mai mult decit necesar.

Editat de 6speed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

interesant ar fi de vazut cit de multa forta au aceste "baloane" de oameni,ca sa nu mai vorbim de mobilitate,care cred ca e zero.

din pacate pentru a fi siguri ca vor cistiga, au trebuit sa fie tot mai mari.

95% dintre ei nu sunt "baloane" pe cai naturale.

e ca la industria alimentara din zilele noastre:de ce sa ai un curcan la 30 de kg in 6 luni pe cale naturala,cind poti avea unul in 1 luna jumate,nu?

personal,am ramas tot timpul fascinat de oamenii de la munte,ma refer la aia mici la statura doar muschi si piele,care de la virste cind multi dintre noi mergeam la gradi ,ei munceau.

am cunoscut unu',acum 1 an, plimba un aparat de sudura de unu singur,dupa ce ne-a sudat schimbatorul de viteze,am incercat 2 insi sa il plimbam la loc. Simteam cum ochii vor sa iasa din orbite.

era perfect structurat,minca de toate,si era forta bruta.

eu unul sunt fan asta ,asta si mai nou,de aici de pe topic asta.

decit umflat sa "impress the ladies",mai bine "piele si os" forta pura.

sa nu mai spun ca in hard enduro,conditia fizica de exceptie,incluzind aici anduranta fizica,e un lucru mai mult decit necesar.

pai fiecare are o anumita imagine despre cum anume si-ar place sa arate la corp.si cu atat mai mult despre ce doreste sa aibe.

Culturismul in primul rand te rigidizeaza, pierzi mult din flexibilitate.Eu consider ca din toate punctele de vedere ca structura,marime,forta,elasticitate le are un atlet.Unul care e un bun sportiv, inoata,schiaza,baga handbal si mai face si gimnastica.

Eu vreau sa am un corp armonios cu muschi dar sa im pastrez din mobilitate si sa fiu un bun sportiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da... din pacate culturismul mai ales cel profesionist a ajuns la un nivel prea performant si scarbos. br197or0-249605640-kevinetcutleretlp2007.jpg

jay-cutler-ripped.jpg

 

 

 

ewwww hulk look a like

Mesaj completat

asta cred ca nici nu poate sa se stearga la poponeata cum trebuie.ca sa nu mai zic de scarpinat pe spate.cred ca face ca si porcul.. se freaca de perete :|

 

am mincat legume zilnic si uite:SUNT MARE !

Balon, de mare.

Editat de 6speed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

interesant ar fi de vazut cit de multa forta au aceste "baloane" de oameni,ca sa nu mai vorbim de mobilitate,care cred ca e zero.

din pacate pentru a fi siguri ca vor cistiga, au trebuit sa fie tot mai mari.

95% dintre ei nu sunt "baloane" pe cai naturale.

e ca la industria alimentara din zilele noastre:de ce sa ai un curcan la 30 de kg in 6 luni pe cale naturala,cind poti avea unul in 1 luna jumate,nu?

personal,am ramas tot timpul fascinat de oamenii de la munte,ma refer la aia mici la statura doar muschi si piele,care de la virste cind multi dintre noi mergeam la gradi ,ei munceau.

am cunoscut unu',acum 1 an, plimba un aparat de sudura de unu singur,dupa ce ne-a sudat schimbatorul de viteze,am incercat 2 insi sa il plimbam la loc. Simteam cum ochii vor sa iasa din orbite.

era perfect structurat,minca de toate,si era forta bruta.

eu unul sunt fan asta ,asta si mai nou,de aici de pe topic asta.

decit umflat sa "impress the ladies",mai bine "piele si os" forta pura.

sa nu mai spun ca in hard enduro,conditia fizica de exceptie,incluzind aici anduranta fizica,e un lucru mai mult decit necesar.

 

 

sunt oameni mari (nu ca in pozele puse de tine dar mari) care au pe langa o forta extraordinara si o mobilitate iesita din comun. aia sunt adevaratii luptatori. oameni pe la 1.80-1.95 m inaltime au intre 120 si 140-145 de kile si se misca mai repede decat orice subnutrit de 60-65 de kile, pe la 1.60-1.70 m (spun ca astia sunt "idealul" artelor martiale rapide) si mai repede decat orice practicant de kwan-ki-do, shotokan, kick-boxing, etc. mare, cu antrenamentul necesar INSEAMNA puternic! si eficient!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai ,stai.

fi atent la discutie,era vb initial de culturistii din ziua de azi.

la ce faci tu referire,sunt UFC sau MMA fighters,care intr-adevar sunt ideali ca mobilitate,viteza,muschi,anduranta...........un fel de sportivi completi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

 

Eu propun un topic cu poze mai... sa va aratati toti muschii. Un topic pe tema teoriei formelor fara fond nu deschide nimeni. Sunt de acord ca trebuie miscare, sunt un adept al sportului si al unui stil de viata dinamic iar sala de fitness nu este deloc asa. Era un banc cu o gagica care dezbraca un culturist, si da ala jos tricoul, ea il atinge pe biceps si il intreaba ..da' ce ai aici?, el...trotil, da tipul jos pantalonii, ea il atinge pe fund...da' ce ai aici?, el..trotil, si da el jos si chilotii, ea..la atata trotil atatica fitil?. E destul de prost bancul dar are ceva adevar.

 

Eu am preferat artele martiale, te lucreaza complet, nu o ti se umfle muschii dar esti definit, si cand vei imbatrani nu vei suferi de tzatze lasate. E drept ca nu am mai facut de un an jumate si se simte, incerc sa compensez alergand si la bazin. Inotul e iarasi un sport care lucreaza destul de bine tot corpul. De curiozitate...fetele ce prefera? Inotatori sau culturisti?

 

Pentru cei ce vor sa slabeasca, alergati, alergati si iar alergati dar si mancati, dar nu ca romanu' bagi pana nu mai poti. E de preferat sa mananci putin si des, dar niciodata sa nu va saturati. Cum s-a mai spus si mai sus putine dulciuri, paine neagra(daca nu va puteti abtine deloc de la paine), de preferat carne de vita si peste, poate pui, deloc porc. Ar fi de preferat un stil de viata riguros segmentat, asta pentru cine isi poate permite. Ah, si daca se poate, fara bautura si tigara.

 

Numai bine.

 

artele martiale ''te lucreaza complet'', ?poate la creier. te spala. :laugh: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as avea o intrebare. ce parere aveti de greutatile acelea de glezne si maini. am vazut chiar si o vesta cu nisip ( are undeva la 5-6 Kg ) purtate zi de zi ( acum le poti purta fara nici o problema ) se vor vedea unele rezultate? ma gandesc ca oarecum soliciti corpul sa care mai mult, in total fiind vorva de undeva la 10 - 12 Kg, te ridici, mai ridici mana etc. se poate vedea un rezultat?

a doua intrebare: batoanele astea, fibrobar etc sunt de kko? in sensul ca iti f** sanatatea sau sunt " naturale" ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jmecheriile alea de care zici , veste cu nisip si altele , sint utile , dar nu in sensul dorit de tine. Corpul , muschii se adapteaza la efort si in secunda in care s-au adaptat , by by crestere. Asa ca fa si tu ce fac si restul , adica invata de la altii. Baga si tu , ca tot omul , flotari , tractiuni , genoflexiuni sau dute la o sala si baga fiare. Acuma , ce tinta iti propui , doar tu stii. Masa ,forta bruta , viteza , toate la un loc , practici si alt sport si doresti exercitii de forta complementare ? Eu nu stiu , spune tu si sigur o sa auzi niste raspunsuri.

Batoanele alea de care zici sint proteice , multe dintre ele , de la o firma romaneasca . Dar fara mincare ca lumea si antrenamente sint vax. Si deci revenim la origini : mincare , odihna , antrenament.

Editat de lil debul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si deci revenim la origini : mincare , odihna , antrenament.

 

bine zis... asta e baza rezultatelor.

Iar referitor la batoane, ele sunt bune daca nu faci exces de ele.Nu uita ca ele sunt supliment nutritiv.Ele inlocuiesc o masa... mananci un baton si bei un pahar cu apa daca vrei sa slabesti.Il bagi seara in loc de cina.

 

lil debul faci sala de ceva vreme?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine zis... asta e baza rezultatelor.

Iar referitor la batoane, ele sunt bune daca nu faci exces de ele.Nu uita ca ele sunt supliment nutritiv.Ele inlocuiesc o masa... mananci un baton si bei un pahar cu apa daca vrei sa slabesti.Il bagi seara in loc de cina.

 

lil debul faci sala de ceva vreme?

 

bei,fi antena,ca incearca omu' sa faca pauza de la tighi.

bravo .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa ma fac super mare. doar sa ma definesc putin. abdomene, geno, flotari fac in fiecare zi. oricum, practic de cativa ani arte martiale si nu imi permit sa am o masa mare. insa ma gandesc la sala pentru a scapa oputin de burta. antrenamente fac de 3 ori pe sapt a cate 2-3 ore fiecare. insa vreau ceva sa scap de burta si sa modelez oarecum corpul. astept parerile voastre :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratele meu , daca faci un CV tot asa scrii ? Muncesc. Punct. Si restul ? Fii atent. Am ... ani , am inaltime... , metabolism... , am o munca activa/stau la birou/sap santuri sau mai stiu e ce. Zi si tu mai multe , sa ne dam seama cam cum sta treaba. Zici ca te duci la arte martiene , de alea cu bataie. Ce stil practici ? Ca una e aikido si alta kyokushin , ca afort ma refer. Sau , nu tragi destul la sala , voi nu aveti program de forta la final ? Cind eram eu mic (acu 1000 de ani) M-am apucat de arte. Si , jur ca nu mint , aveam un abdomen ca-n filme , care mai rezista si acum , cit de cit. Dar eu am fost un schilod toata viata. Tu cum esti ? Grasan , osos si masiv sau scobitoare ? Ca daca esti ca Akebono....

Hai ca ne intindem la vorba si eu nu sint vre-un sensei , sa dau lectii. Oricum , pt. abdomen stii si singur ce ai de facut. Daca zici ca te duci la arte martiale mi-e greu sa cred ca mai poti sa tragi SERIOS si de fiare la alta sala in alta zi. Si mai zi si tu ceva despre ce fel de antrenament faceti voi acolo. Eu cam banuiesc , dar vreau sa fiu sigur.

Iti doresc succesuri si tinem legatura. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.93 inaltime 85 Kg 22 ani. fac aikido combinat cu daito-ryu.

la maini nu sunt definit, la picioare sunt chiar ok. asta pt ca in tinerete ( pe la 7 - 10 ani) am facut atletism si inot insa pe o perioada scurta. la picioare nu am probleme, vreau abdomen, piept si brate.

Mesaj completat

pana acum cateva luni lucram la birou, acum sunt sa zic pe teren. ma plimb cu ceva saci, sacose grele etc. pot sa mamanc si un pui pe seara ca nu ma ingras, nu trec de 85 Kg. ( aceasta greuitate o am de 2-3 ani)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.93 si 85 kg ???? Mama frate , unde e burta de care zici ? Aikido ? Slabe sperante de forta , ori incerci altceva ori te duci de 2-3 ori pe saptamina la fiare , dar asta e deja prea mult , ca doar nu te poti antrena serios de luni pina simbata. Ideea este ca trebuie sa stii ce prioritati ai , vrei " respect " , bagi fiare , vrei arte martiale , asta e , o arzi la modul spiritual , desi sint arte martiale care numai spirituale nu mai sint. Dar la cum CRED eu ca arati si daca vrei ceva masa/definire/forta , lasa o perioada artele martiale si incearca fiarele , vezi cum te simti. Ca presupun ca nu faci competitional , sa pierzi ceva important ca nu mergi la sala juma de an. Si pt. strada , mii de scuze , dar aikido , sincer , iar nu pierzi nimic. Si daca dupa juma de an de fiare , cu odihna nocturna maxima si mincare de 3 ori pe zi si daca se poate si ceva de rontait intre mese sau niste proteine tot nu cresti , mergi la medic (glumesc). Oricum , esti pusti , mai ai timp sa devii sedentar cu burta si ceafa , mai bine mai slabuit decit sa nu poti urca 2 etaje fara lift.

Salutari si mai vorbim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Culturism si fitness

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...