Sari la conținut

Culturism si fitness


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

Gixule uite ca mai sunt si alti nebuni ca Walters ...Iutub

 

 

ce mobilitate si rezistenta ... wow

Mesaj completat

1.93 inaltime 85 Kg 22 ani. fac aikido combinat cu daito-ryu.

la maini nu sunt definit, la picioare sunt chiar ok. asta pt ca in tinerete ( pe la 7 - 10 ani) am facut atletism si inot insa pe o perioada scurta. la picioare nu am probleme, vreau abdomen, piept si brate.

Mesaj completat

pana acum cateva luni lucram la birou, acum sunt sa zic pe teren. ma plimb cu ceva saci, sacose grele etc. pot sa mamanc si un pui pe seara ca nu ma ingras, nu trec de 85 Kg. ( aceasta greuitate o am de 2-3 ani)

 

si eu am facut aikido... frumos sport.doar ca nu prea faci mult efort fizic acolo.eu zic sa te pui pe fuga daca vrei sa scapi de burta.poti sa faci la sala fuga pe pista.Iar pentru masa bagi brate, piept cu umeri, si spate. 3 zile pe saptamana.dar trebuie sa te gandesti bine ca dupa ce te obisnuiesti trebuie sa tragi tare.dar te obisnuiesti tu.bafta si spor.

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@gixxer

nu te trage pe .......

uita-te la filmuletele alea.

pe mine m-au ajutat foarte mult.

si ,pe cuvintul meu,eram omul tigara.doar cind dormeam nu fumam in rest sudam. :crack:

 

 

le-am urmarit. mersi mult.doar ca lasatu asta de tigari e pe termen lung.. e mai greu putin.eu tot as fuma o tigara dupa o tura cu moto sau un footai pe bloc.tre sa ma dezobisnuiesc :)

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.93 si 85 kg ???? Mama frate , unde e burta de care zici ? Aikido ? Slabe sperante de forta , ori incerci altceva ori te duci de 2-3 ori pe saptamina la fiare , dar asta e deja prea mult , ca doar nu te poti antrena serios de luni pina simbata. Ideea este ca trebuie sa stii ce prioritati ai , vrei " respect " , bagi fiare , vrei arte martiale , asta e , o arzi la modul spiritual , desi sint arte martiale care numai spirituale nu mai sint. Dar la cum CRED eu ca arati si daca vrei ceva masa/definire/forta , lasa o perioada artele martiale si incearca fiarele , vezi cum te simti. Ca presupun ca nu faci competitional , sa pierzi ceva important ca nu mergi la sala juma de an. Si pt. strada , mii de scuze , dar aikido , sincer , iar nu pierzi nimic. Si daca dupa juma de an de fiare , cu odihna nocturna maxima si mincare de 3 ori pe zi si daca se poate si ceva de rontait intre mese sau niste proteine tot nu cresti , mergi la medic (glumesc). Oricum , esti pusti , mai ai timp sa devii sedentar cu burta si ceafa , mai bine mai slabuit decit sa nu poti urca 2 etaje fara lift.

Salutari si mai vorbim.

 

Aikido este un sport bun de autoaparare. Aparent nu ai nevoie de prea multa forta "se bazează pe utilizarea forței adversarului prin aplicare de tehnici articulare Âşi eschive realizate" deci, nu iti trebuie forta bruta ci forta de reactie rapida, concentrare, elasticitate, dar, ca si in judo, cand intalnesti un adeversar care stie ce stii si tu forta face diferenta. Un program de forta la sala, este ca o completare bine venita :crack: la acest sport.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.93 si 85 kg ???? Mama frate , unde e burta de care zici ? Aikido ? Slabe sperante de forta , ori incerci altceva ori te duci de 2-3 ori pe saptamina la fiare , dar asta e deja prea mult , ca doar nu te poti antrena serios de luni pina simbata. Ideea este ca trebuie sa stii ce prioritati ai , vrei " respect " , bagi fiare , vrei arte martiale , asta e , o arzi la modul spiritual , desi sint arte martiale care numai spirituale nu mai sint. Dar la cum CRED eu ca arati si daca vrei ceva masa/definire/forta , lasa o perioada artele martiale si incearca fiarele , vezi cum te simti. Ca presupun ca nu faci competitional , sa pierzi ceva important ca nu mergi la sala juma de an. Si pt. strada , mii de scuze , dar aikido , sincer , iar nu pierzi nimic. Si daca dupa juma de an de fiare , cu odihna nocturna maxima si mincare de 3 ori pe zi si daca se poate si ceva de rontait intre mese sau niste proteine tot nu cresti , mergi la medic (glumesc). Oricum , esti pusti , mai ai timp sa devii sedentar cu burta si ceafa , mai bine mai slabuit decit sa nu poti urca 2 etaje fara lift.

Salutari si mai vorbim.

 

am 1.73 m inaltime. 68 kg, rezultate europene. 2 dani sotokan-fudokan.2 medalii de aur si 4 de argint. 4 particiipari la open. pe strada am mancat de-al de tine. smechere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos shotokan-ul , cu asta am inceput si eu in tineretea mea si mi-a prins bine. Dar eu am preferat , dupa un timp sa trec la kyokushin , mi s-a parut mai realist. Oricum , nu cred ca exista sport care sa nu aduca beneficii , deci , tine-o tot asa . Si ca sa raminem in spiritul topicului , de ce nu ne spui ceva despre antrenamentele de forta din cadrul antrenamentului ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am facut wing chun (wing tsun) iar colegii nostrii de sala faceau fullcontact

 

am renuntat pt ca la antrenamente mi-am fracturat o coasta si nu mai puteam sa fac nimic

 

cand am vazut filmul IP MAN mi-a trezit amintiri

 

Mesaj completat

http://www.youtube.com/watch?v=3qhPDEOYbx4

 

cea mai frumoasa exemplificare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Felicitari pentru topic! Interesant!

 

 

Eu fac fitness de 12 ani. Am crescut in lumea asta a culturistilor...adica atunci cand am deschis ochii am vazut barbati in slipi care se ungeau cu revulsin ca sa intre pe scena :alcy: ! Ce pot sa spun e ca acest sport a avansat enorm iar modalitatile de a ajunge la un corp perfect (in viziunea fiecaruia) sunt multiple...unele foarte bune si indicate ( suplimente si sala) altele neindicate...(steroizii) care te fac mare si PROST!

Multi vorbesc putini cunosc! Ideea generala e ca standardele s-au ridicat mult, iar culturismul de acum, cel de performanta, a devenit hidos. Culturistii de acum,cei care urca pe scena (ma refer si la cei din romania) sunt umflati cu steroizi in prealabil...stiu ei cum! ca sa faca fata standardelor.

 

Asa ca, nu asta e ideea de urmat daca vrei sa arati bine. Sa arati bine inseamna sa te simti bine in corpul tau, sa faci orice sport vrei (pentru ca asta inseamna sanatate) si sa faci asta constant (nu cateva luni si pauza cativa ani) pentru ca asa vrei tu , pentru ca iti place!

Multi vin la sala si au impresia ca daca fac cateva luni de sala ajung "mari"...daca li se mai recomanda si o proteina si un aminoacid se sperie : "dar eu nu vreau sa ma fac asa de mare..." sau " lasa ca fac fara sa iau suplimenta, ca daca ma las de sala mi se lasa muschii" GRESIT! Cunosc cultturisti care au 60 de ani(Kantor) sau peste 50 (Costache, Uceanu, Ciorba) care arata beton si acuma, desii unii dintre ei s-au lasat de competitii.

Inainte de a te apuca de ceva trebuie sa fi sigur de ceea ce vrei sa faci, ca mai tarziu sa nu cauti scuze ca sa te lasi...ca nu pierde nimeni decat TU (cel care te lasi ) ...timp si bani.

 

Eu una recomand culturismul si mai ales recomand FITNESSUl pentru fete!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am 1.73 m inaltime. 68 kg, rezultate europene. 2 dani sotokan-fudokan.2 medalii de aur si 4 de argint. 4 particiipari la open. pe strada am mancat de-al de tine. smechere.

 

:D

 

n-ai mancat tu de-alde lil debul, nu, nu.

stii de ce?!

pentru ca omul face antrenamente lovind cu pumnii saci plini cu bile de rulment si daca iti da una in nas poate chiar si sa-ti curga sange... :bow:

si pentru ca

shotokan-fudokan, ca multe alte sporturi de contact similare sunt minunate in sala, in conditii de laborator ca sa zic asa.

pe strada... sunt deficitare tare. ( nu mai tin minte: in full contact aveti voie sa dati la cap?!! )

 

dar depinde si de al din fata ta. numai "smecheri" ca lil debul sa nu fie, ca altfel te descurci.

 

:alcy:

bai, eu am glumit aici. partial. parca. stiu si eu... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la full contact ai voie tot, mai putin la oo, ochi, sa zgarii si sa musti

 

chiar tot?

adica lovituri cu si peste articulatii, lovituri peste coloana, la gat, capete in gura, strangulari si alte prize dubioase pe zone sensibile (altele decat genitale), tras de par/ urechi si intors degete/articulatii peste cap, flegme peste ochi si secerari in acelasi timp, proiectari neprotejate ...:alcy:

adica toate chestiile care se fac doar atunci si numai atunci cand trebuie sa supravietuiesti si n-ai alta alternativa ( adica nu poti fugi !) le faceti voi in sala?!!

 

semnati ceva inainte ?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Felicitari pentru topic! Interesant!

 

 

Eu fac fitness de 12 ani. Am crescut in lumea asta a culturistilor...adica atunci cand am deschis ochii am vazut barbati in slipi care se ungeau cu revulsin ca sa intre pe scena :alcy: ! Ce pot sa spun e ca acest sport a avansat enorm iar modalitatile de a ajunge la un corp perfect (in viziunea fiecaruia) sunt multiple...unele foarte bune si indicate ( suplimente si sala) altele neindicate...(steroizii) care te fac mare si PROST!

Multi vorbesc putini cunosc! Ideea generala e ca standardele s-au ridicat mult, iar culturismul de acum, cel de performanta, a devenit hidos. Culturistii de acum,cei care urca pe scena (ma refer si la cei din romania) sunt umflati cu steroizi in prealabil...stiu ei cum! ca sa faca fata standardelor.

 

Asa ca, nu asta e ideea de urmat daca vrei sa arati bine. Sa arati bine inseamna sa te simti bine in corpul tau, sa faci orice sport vrei (pentru ca asta inseamna sanatate) si sa faci asta constant (nu cateva luni si pauza cativa ani) pentru ca asa vrei tu , pentru ca iti place!

Multi vin la sala si au impresia ca daca fac cateva luni de sala ajung "mari"...daca li se mai recomanda si o proteina si un aminoacid se sperie : "dar eu nu vreau sa ma fac asa de mare..." sau " lasa ca fac fara sa iau suplimenta, ca daca ma las de sala mi se lasa muschii" GRESIT! Cunosc cultturisti care au 60 de ani(Kantor) sau peste 50 (Costache, Uceanu, Ciorba) care arata beton si acuma, desii unii dintre ei s-au lasat de competitii.

Inainte de a te apuca de ceva trebuie sa fi sigur de ceea ce vrei sa faci, ca mai tarziu sa nu cauti scuze ca sa te lasi...ca nu pierde nimeni decat TU (cel care te lasi ) ...timp si bani.

 

Eu una recomand culturismul si mai ales recomand FITNESSUl pentru fete!

bine punctat.si eu am aceasi parere.

sportul e un mod de viata.. si preferabil sa fie un mod de viata sanatos fizic si mental..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer , evit sa fiu mincat , nu sint comestibil , am carnea tare , sint un batrinel de 41 de ani. Asa ca aveti mila de batrinetile mele si nu ma scoateti pe interval , nu de alta , dar nu ar fi nici o fala pt. un tinar sa invinga pe unul ca mine , mai taicule.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar tot?

adica lovituri cu si peste articulatii, lovituri peste coloana, la gat, capete in gura, strangulari si alte prize dubioase pe zone sensibile (altele decat genitale), tras de par/ urechi si intors degete/articulatii peste cap, flegme peste ochi si secerari in acelasi timp, proiectari neprotejate ...:alcy:

adica toate chestiile care se fac doar atunci si numai atunci cand trebuie sa supravietuiesti si n-ai alta alternativa ( adica nu poti fugi !) le faceti voi in sala?!!

 

semnati ceva inainte ?!

 

In primul rand eu nu mai merg la sala de ceva vreme :D nici nu stiu daca mai exista clubul.

 

Din cate stiu eu, in luptele sportive sunt acceptate doar anumite lovituri, proiectari si scheme care nu sunt mortale sau grav vatamatoare. D`aia sunt competitii sportive. Luptele se desfasoara pe categorii, grad, centura, stil etc. Numai in UFC/MMA sunt lupte fara nici o categorie, restrictie sau stil de lupta.

 

Un sportiv de arte martiale din china ii este interzisa lupta pe strada (autoaparare only). Daca este prins il incadraeaza din start la folosire de arma alba si judecat ca atare. L.E. cred ca in este vorba de sportivi japonezi ;)

 

In China exista un institut al artelor martiale unde s-au strans/studiat aproape toate stilurile practicate in china. Evident ca nu le pot cataloga pe toate :D)

 

 

Stie cineva ce stiluri sunt practicate aici?

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=HSMTf0wUCzs

 

 

 

 

sunt subiectiv :bow:, am avut mereu o simpatie aparte pt japonezi dar artele martiale chinezesti le consider mai practice in situatii reale

Editat de Florin_FZN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot am alunecat spre pumni in cap in loc de impins culcat si tragind speranta ca nu voi fi mincat , imi permit sa cred ca intr-o situatie reala (depinde de situatie) , daca nu apuci sa fugi mai repede decit adversarul , pe primul loc se situeaza orice SPORT de contact. Problema cu ARTELE martiale este ca sint atit de complexe si cer o asa de mare daruire incit este aproape imposibil , in vremurile astea haotice si timpite , sa te mai antrenezi in spiritul lor. Cei care pretind ca practica ARTE MARTIALE s-ar parea ca practica un sport , de fapt. Daca studiezi un kata nici nu realizezi cite procedee inglobeaza , pe cind in meci se folosesc doar citeva. Pregatirea pt. meci/competitie se adreseaza luptei cu un singur adversar , nu cu mai multi si nici nu se studiaza , de exemplu shuto in git , lesne inteles de ce.

Dar , la bataie , ca si in viata , daca nu ai si un pic de noroc e cam nasol , plus ca daca nu esti incasator , iar e nasol. Asa ca fuga e rusinoasa , dar de multe ori e sanatoasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ca propuneti programe de antrenament la diversi care va trimit inaltime, greutate, varsta... Credeti ca e ok asa?

Parerea mea e ca fiecare individ e unic si fiecare reactioneaza sau nu la anumite exercitii. Revistele sunt pline de antrenamente pentru toate grupele mulsculare...dar asocierea grupelor musculare, numarul de serii si de repetari se ajusteaza in functie de persoana.

Culturismul este poate unul dintre cele mai personalizate sporturi. Baza de antrenament este aceeasi, de acord, dar modul de abordare al acestuia e diferit de la om la om.

Daca va hotarati sa va duceti la sala, in afara de sfaturile pe care le primiti si de ceea ce cititi, sfatul meu este sa cereti parerea instructorului si despre antrenamentul potrivit voua si despre suplimentele proteice. El este cel mai avizat sa va spuna ce e bine si ce nu, iar daca aveti partener de antrenament cu experienta si rezultate vizibile ( ideala situatie ) sa faceti intotdeauna antrenamentul cu el. Dar si la subiectul asta e tare mult de discutat.

Asa ca astept pareri! :alcy:

Editat de JiJiK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D Felicitari pt. topic! Daca citeam acum un an acest topic ma apuca rasul si treceam la alt topic!

E...de la inceputul anului...mi-am schimbat radical parerea! Adica...am incercat sa duc o viata cat mai sanatoasa! Sa fac miscare! Sa nu mai facfac excese! Si cel mai important: M-AM LASAT DE TIGARI! In decembrie fac un an! Ajunsesem sa fumez aproape 2 pachete de tigari pe zi! Acum, nu mai suport fumul de tigare! Nu mai intru in baruri sau cluburi neaerisite!

 

Referitor la sport: am facut aproape 8 ani de baschet cu toate ca eram destul de mic de inaltime(1.78)! Cu cate 4 antrenamente pe saptamana la club! Alergam si faceam o gramada de exercitii! Aveam mese regulate dar cu toate astea...aveam doar 62-63 de kilograme! Nu reuseam sa ma ingras deloc! Eram pai! :alcy: In tot acest timp fumam! Prin anul 2 de facultate(adica la 21 de ani) m-am lasat total de sport! Nici macar sa ma duc sa mai arunc la cos de 2-3 ori! Nimic! NU faceam altceva decat sa pierd nopti, sa fumez, sa bag alcool la greu si...cam atat! A urmat munca! Munceam toata ziua, tigari peste tigari, seara o ardeam aiurea prin baruri/cluburi, a doua zi...de la capat! Ce mai: o viata super "sanatoasa"

 

Totul s-a schimbat in ianuarie cand m-am mutat din Bucuresti si mi-am facut cu totul alt program! adio tigari, am mese regulate, ncerc sa nu mai mananc dupa ora 6! dorm 8-9 ore pe noapte ma duc de 4 ori pe saptamana la un prieten care si-a facut sala si care mi-a facut program, ies destul de des cu prietenii cu mobrele de cross, din ianuarie pana in martie 2-3 zile pe saptamana eram la sinaia la snowboarding, reusesc sa merg si la masaj! Deci...mi-am schimbat viata total! Eu..c.are eram extrem de delasator in privinta sanatatii mele!

 

Rezultatele nu au incetat sa apara! Aveam un rahat de colac de burta care acum s-a dus aproape complet, acum am 78 de kilograme si incerc sa merg spre 80, mi-am definit destul de bine musculatura, sunt mult mai vioi, cu mult mai mult chef de viata! Acum...d-abia astept sa se faca ora 6 sa merg la sala! Ma linistesc total si uit de toate grijile cand fac exercitii!

 

Daca stau putin sa recitesc postul de sus arata fix a propaganda! :bow:) dar...eu sunt foarte mandru ca am reusit sa fac toate astea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer sa fiu , nu stiu unde am dat EU programe de antrenament , am expus mai mult directiile generale in materie de tras de fiare. Dar tot ce am spus este real si aplicabil pt. oricine , deoarece am expus principiile de baza ale cresterii in masa musculara. In plus , am accentuat ca exista si moduri de antrenament bazate pe necesitatile altor sporturi , adica fiarele fiind complementare. Daca o sa intri pe forumuri straine , o sa vezi ca fiecare isi expune metodele de antrenament si toti se inspira unul de la altul. Asta se intimpla si aici , iar antrenamentul nu e medicatie , sa-ti fie frica sa dai un sfat , ca poate moare omul. Asa ca hai sa pastram acest topic in spiritul Linux , sa nu-l instutonializam fara rost. Cine vrea , se duce la sala si intreaba , ca daca nu-l omorim noi aici , se poate omori si singur , citind aceleasi informatii aiurea pe net.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Propaganda si institutionalizare...ok! Se pare ca sunt o persoana greu de inteles. Mi-am expus o parere, pentru ca am avut impresia ca acest topic este unul "deschis" discutiilor si ca se accepta si o parere altfel. Se pare insa ca m-am inselat...my bad!

Asa ba baieti, BAFTA multa la lupta cu fiarele si rezultate frumoase la toti va doresc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa ma fac super mare. doar sa ma definesc putin. abdomene, geno, flotari fac in fiecare zi. oricum, practic de cativa ani arte martiale si nu imi permit sa am o masa mare. insa ma gandesc la sala pentru a scapa oputin de burta. antrenamente fac de 3 ori pe sapt a cate 2-3 ore fiecare. insa vreau ceva sa scap de burta si sa modelez oarecum corpul. astept parerile voastre :D

 

:alcy: ce romantic esti jhoane! :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

forum=pareri.pro si contra.

e bine ca sunt si si.din fiecare avem de invatat.

cat despre programele de antrenament cu cat mai multe cu atat mai bine.de ce? pentru ca e bine sa vezi si alte moduri de antrenament .Chiar daca programul care il faci e foarte bun organismul se obisnuieste si dupa o perdioada trebuie sa il schimbi, altfel rezultatele vor fi mai slabe.

3 lucruri de tinut minte:

1-antrenament

2-regim alimentar

3-odihna

 

toate astea au nevoie de AMBITIE si Vointa.

 

toate 3 sunt strict necesare pt un rezultat pozitiv.

spor si bafta.

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D Felicitari pt. topic! Daca citeam acum un an acest topic ma apuca rasul si treceam la alt topic!

E...de la inceputul anului...mi-am schimbat radical parerea! Adica...am incercat sa duc o viata cat mai sanatoasa! Sa fac miscare! Sa nu mai facfac excese! Si cel mai important: M-AM LASAT DE TIGARI! In decembrie fac un an! Ajunsesem sa fumez aproape 2 pachete de tigari pe zi! Acum, nu mai suport fumul de tigare! Nu mai intru in baruri sau cluburi neaerisite!

 

Referitor la sport: am facut aproape 8 ani de baschet cu toate ca eram destul de mic de inaltime(1.78)! Cu cate 4 antrenamente pe saptamana la club! Alergam si faceam o gramada de exercitii! Aveam mese regulate dar cu toate astea...aveam doar 62-63 de kilograme! Nu reuseam sa ma ingras deloc! Eram pai! :alcy: In tot acest timp fumam! Prin anul 2 de facultate(adica la 21 de ani) m-am lasat total de sport! Nici macar sa ma duc sa mai arunc la cos de 2-3 ori! Nimic! NU faceam altceva decat sa pierd nopti, sa fumez, sa bag alcool la greu si...cam atat! A urmat munca! Munceam toata ziua, tigari peste tigari, seara o ardeam aiurea prin baruri/cluburi, a doua zi...de la capat! Ce mai: o viata super "sanatoasa"

 

Totul s-a schimbat in ianuarie cand m-am mutat din Bucuresti si mi-am facut cu totul alt program! adio tigari, am mese regulate, ncerc sa nu mai mananc dupa ora 6! dorm 8-9 ore pe noapte ma duc de 4 ori pe saptamana la un prieten care si-a facut sala si care mi-a facut program, ies destul de des cu prietenii cu mobrele de cross, din ianuarie pana in martie 2-3 zile pe saptamana eram la sinaia la snowboarding, reusesc sa merg si la masaj! Deci...mi-am schimbat viata total! Eu..c.are eram extrem de delasator in privinta sanatatii mele!

 

Rezultatele nu au incetat sa apara! Aveam un rahat de colac de burta care acum s-a dus aproape complet, acum am 78 de kilograme si incerc sa merg spre 80, mi-am definit destul de bine musculatura, sunt mult mai vioi, cu mult mai mult chef de viata! Acum...d-abia astept sa se faca ora 6 sa merg la sala! Ma linistesc total si uit de toate grijile cand fac exercitii!

 

Daca stau putin sa recitesc postul de sus arata fix a propaganda! :bow:) dar...eu sunt foarte mandru ca am reusit sa fac toate astea!

Morala: Mutati va din Bucuresti daca vreti o viata sanatoasa :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Culturism si fitness

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...