Sari la conținut

Culturism si fitness


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

ce sa fie domnule batman, ce zic astia:

http://en.wikipedia.org/wiki/Testosterone

http://la-sala.wgz.ro/thema/farmacie/ce-este-testosteronul

 

daca ati observat vorbeam despre cum se poate obtine din surse proprii, nu din suplimente nutritive.

 

OFF: ROMA FOREVER!!!

 

LE: acusica am vazut, mata esti pasionat de culturism, sa inteleg ca intrebarea a fost preludiul pt datul la gioale, dupa ce-ti voi raspunde. ceea ce am si facut. totusi: it's a free world, man! si nu incepe cu placebo, pls.

Editat de latomeru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mai intai as vrea sa zic ca e a 3-a oara cand incerc sa scriu ceva si de fiecare data imi sterge cand caut cate un smiley ca sa-l inserez in text...

deci: cum zicea PTR, nu strica miscarea (antrenament) de 2 ori pe zi si evitarea liftului, a mersului cu masina, etc. cel mai bine e sa pui problema asa: ziua are 24 de ore. daca eu fac miscare 30 de minute iar restul de 23h 30' stau cu qrul jos (masina, serviciu, in timpul mesei, la PC)... cred ca e calculul destul de simplu de facut, nu?

cred ca cel mai bine, inainte de a rupe mouse-ul pe net in cautare de proteina, ar fi sa cauti exercitii de facut, mai multe, stim cu totii ca muschiul e parsiv si se obisnuieste cu ele, trebuie schimbate ca sa il pacalim :D n-ar strica nici un program de care sa incerci sa te tii (cu cine vorbesc io aicia? in fine...), adica trezirea la 6, bei o halba de apa, budă, macar 10 min de incalzire pe care le poti usor (doar dupa incalzire) transforma in 30 min (sau cat vrei) de cardio, apa, antrenament, duș, masa, serviciu, apa, masa, world of warcraft, masa, apa, antrenament, apa, masa, motoretism.ro, masa, apa, zex, apa, somn... gen.

am inteles ca antrenamentul facut dimineata elibereaza mai mult testosteron decat unul facut, sa zicem, la ora 17. la fel si daca se folosesc exercitii care implica pusul la munca a mai multor grupe de muschi (in special cele mari: picioare, spate), decat exercitiile mai simple (cum ar fi geno fata de triceps). si cred ca odihna (pauzele, somnul) are rol la fel de important ca si alimentatia si hidratarea.

 

pentru cei ce nu au timp/bani/posibilitatea sa mearga la sala: http://scoobysworkshop.com/

Ce zici tu acolo e perfect adevarat, de aia am bagat deja de mai multi ani si picioare in program. Genuflexiunile si ramatul pentru spate, grupe mari in general, duc la o productie mai buna de testosteron. Si ajuta la a pune masa in general. E un secret care l-am aflat dupa mult timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parli con me Francesco?

:P

Vezi ca juve e pe primul loc...da tot MILAN e cel mai mare club in Italia! :D

 

lasa ma ca stiu si eu... oricum Roma a inceput tare sezonul. Milan e cam pe 12 (http://www.livescore.com/soccer/italy/serie-a/). stiu ca nu se compara cu "niste" echipe. stiu ca a luat-o cu 7-1 de la Manchester. oricum, cea mai neagra ora a mea, vorba lu' mustaine, a fost cand au jucat la romanika cu CFR.

nu stiu de ce l-au dat pe spaletti, ca atunci, cu el, au facut treaba buna de tot. cine stie?! vom mai vedea ce se intampla. sper sa bage champions league anul asta.

 

 

@ ALL: scuze pt OFF

 

 

LE: gusturile cica nu se discuta :P

daca omul vrea mobra din anii 70, de ce ii propui tu RR?

Editat de latomeru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incearca sa renunti la faza cu: everyday is upper body day

lucreaza si picioarele ca or sa te vada pzdele in pla goala cu scobitorile alea. ca doar nu pt flacai te lucrezi (stiu ca in primul rand pe tine, glumeam doar). stiu ca e o zona care creste greu si trebuie lucrata cu multa atentie, dar ai avut rabdare cu pieptul se vede. deci poti si cu picioarele :)

 

 

 

:)

adevarul e ca nu ma omor dupa picioare.nu vreau picioare prea mari.eu zic ca sunt armonios consturit.mie trebuie sa imi placa, nu altora.eu trebuie sa ma simt bine in pielea mea si chiar ma simt ,la 32 de ani sunt ok.

si asa imi gasesc greu pantaloni pe masura pentru ca sunt mic in bazin, daca mai cresc mult in picioare o sa umblu doar cu super stretch :)

Editat de P T R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul care a facut nandrolonul decanoat si methandrostenolonul celebru la nivel mondial!

:P

Un OM deosebit Arnold!

RESPECT!

 

Zi-le naposim si deca sa stie lumea despre ce vb :)

Poti sa zici de Arnold ce vrei dar a fost numele care a propulsat cel mai mult culturismul pe plan mondial, i-am citit biografia si sa stii ca nu e chiar un exemplu asa rau - pe langa genetic avut si ambitie gramada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dianabol este numele comercial exact ca si Naposim la noi...dar substanta activa din medicament se numeste methandrostenolon!

Si Dianabol e MULT mai puternic decat Naposim din simplul motiv ca e chiar ce scrie pe el inauntru nu ca si la Naposim care in interior are methyltestosteron biologic activ in jur de 2-4 ore in functie de ficatul fiecaruia!

Am folosit ambele si diferenta e MARE de tot!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tie ti se pare ca Arnold a murit de tanar?

Daca vii si cu studii certificate care sa ateste asta atunci te luam in seama...pana atunci vorbesti ca sa nu fie liniste!

Si da vorbesti din auzite!

Editat de Sergiu 28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dianabol este numele comercial exact ca si Naposim la noi...dar substanta activa din medicament se numeste methandrostenolon!

Si Dianabol e MULT mai puternic decat Naposim din simplul motiv ca e chiar ce scrie pe el inauntru nu ca si la Naposim care in interior are methyltestosteron biologic activ in jur de 2-4 ore in functie de ficatul fiecaruia!

Am folosit ambele si diferenta e MARE de tot!

Si cum arati dupa ce ai folosit ce ai folosit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Culturism si fitness

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...