Sari la conținut

Culturism si fitness


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

N.O. XPLODE 2.0 si iti vine cheful destul de repede. plus ca o cutie iti ajunge vreo 2 luni, in functie de numarul de antrenamente pe zi.

1 singur antrenament pe zi, de atat am timp deocamdata...

 

Mersi de sugestie, o sa incerc in curand!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum reusiti sa va mentineti psihicul la locul lui si sa trageti serios - dupa munca (dupa orele 18 sa zicem)? Eu randament as avea de dimineata, dar naiba, nu pot din cauza programului. Iar seara cand scap de la munca, parca sunt praf. Cu tot cu mancare la pachet, vitamine, stuff, degeaba. La un momentdat mergeau niste energizante+energizant la plic de la redis, insa uneori aveam probleme cu somnul din cauza asta... Ceva sfaturi?

 

O să citez dintr-un clip motivațional - "When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful".

 

La sală nu te duci că te obligă cineva, la sală te duci dornic să te depășești pe tine de săptămâna trecută, să devii mai bun, mai rapid, mai puternic (Daft Punk - Harder Better Faster Stronger). Trebuie să te simți câștigător pe plan psihologic, identifică-ți cu adevărat scopul datorită căruia te duci la sală CHIAR DACĂ ai muncit ca nebunul toată ziua. Scopul ăla individual face diferența dintre tine care ești la sală și Mitică care după muncă s-a oprit să-și procure un alt fel de six pack și s-a dus să se îmbete în fața blocului.

 

Cu cât ești mai obosit, cu atât trage mai puternic :whip: . Să vezi dup-aia somn liniștit și meritat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 singur antrenament pe zi, de atat am timp deocamdata...

 

Mersi de sugestie, o sa incerc in curand!

imi cer scuze, ma refeream la numarul de antrenamente pe saptamana. o cutie are 50 de seriviri, deci iti ajunge pentru 50 de zile de antrenament.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum reusiti sa va mentineti psihicul la locul lui si sa trageti serios - dupa munca (dupa orele 18 sa zicem)? Eu randament as avea de dimineata, dar naiba, nu pot din cauza programului. Iar seara cand scap de la munca, parca sunt praf. Cu tot cu mancare la pachet, vitamine, stuff, degeaba. La un momentdat mergeau niste energizante+energizant la plic de la redis, insa uneori aveam probleme cu somnul din cauza asta... Ceva sfaturi?

incearca cafea:) fara zahar, si aia ajuta

si mai ales motiveaza-te, fa-ti pofta de sala inainte cu 1 ora,sa iti stea gandul acolo, previzualizezi antrenamentul.ce exercitii sa faci si de ce, ce anume incerci azi,etc

daca reusesti sa ramai motivat nu ai treaba nici cu oboseala, dar daca mergi la sala super obosit, atunci mai bine dormi si apoi mergi la sala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt. sugestii. Deocamdata sunt racit praf, deabia ma misc :)

 

@stRADu: 4-5 pe saptamana in general, insa am cam redus la 3 in ultima vreme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai putea incerca dupa ce vi de la job, iei o masa (carne+garnitura) stai un pic pe verticala dupa care bagi coltu in perna vreo 2 ore. dar asta inseamna sa mergi la sala pe la 21 - 22. La unii merge eu unul personal nu am incercat. Din pacate si eu cam la fel, momentan, no kef, no motivation. Dar o sa lucrez la asta cu motivarea sa gasesc ceva care sa ma impinga catre sala.

 

 

Cum reusiti sa va mentineti psihicul la locul lui si sa trageti serios - dupa munca (dupa orele 18 sa zicem)? Eu randament as avea de dimineata, dar naiba, nu pot din cauza programului. Iar seara cand scap de la munca, parca sunt praf. Cu tot cu mancare la pachet, vitamine, stuff, degeaba. La un momentdat mergeau niste energizante+energizant la plic de la redis, insa uneori aveam probleme cu somnul din cauza asta... Ceva sfaturi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt. sugestii. Deocamdata sunt racit praf, deabia ma misc :)

 

@stRADu: 4-5 pe saptamana in general, insa am cam redus la 3 in ultima vreme.

3 zile sunt suficiente, dar cam incarcate dpdv al antrenamentului, pentru a lucra toate grupele de muschi. ideal ar fi sa te duci de 5 ori pe saptamana, faci aproximativ o grupa pe zi si stai mai putin in sala. daca te simti obosit cu 5 antrenamente, mai reduci din ele, dar asta inseamna un program mai incarcat la sala, cu mai multe grupe. trebuie sa descoperi singur ce fel de antrenament te ajuta sa iti indeplinesti obiectivele.

 

pentru o motivare mai buna, poti sa incerci sa iti stabilesti niste obiective mai mici, si realiste (gen intr-o luna vreau sa slabesc 1 kg). aceste obiective, odata implinite, te motiveaza sa continui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 zile sunt suficiente, dar cam incarcate dpdv al antrenamentului, pentru a lucra toate grupele de muschi. ideal ar fi sa te duci de 5 ori pe saptamana, faci aproximativ o grupa pe zi si stai mai putin in sala. daca te simti obosit cu 5 antrenamente, mai reduci din ele, dar asta inseamna un program mai incarcat la sala, cu mai multe grupe. trebuie sa descoperi singur ce fel de antrenament te ajuta sa iti indeplinesti obiectivele.

 

pentru o motivare mai buna, poti sa incerci sa iti stabilesti niste obiective mai mici, si realiste (gen intr-o luna vreau sa slabesc 1 kg). aceste obiective, odata implinite, te motiveaza sa continui.

 

bine zis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nu ma refeream la om bre. Nu e idealul meu in viata sa ajung vreodata asa. Mai degraba drept poveste... eu unul am gasit povestea interesanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

@ DaSchmutz nici nu vei ajunge aşa vreodată (decât dacă nu cumva ai cam 2000-2500 de dolari pe lună minim disponibili); acolo e la fundament o farmacie întreagă :) începând de la testosteron şi trenbolon, trecând prin HGH şi terminând cu cele mai rar auzite nume de steroizi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se ajunge asa si fara farmacie :) . Din alimentatie si efort fizic sustinut cu capu' . Era un documentar la Rusi , si era un antrenor care pregatea culturisti/culturiste' pentru competitii , ca sa ajungi dulap trebuia undeva la 5-6 ani :) , pe cand ceilalti "pastilati" in 1an jumate -2 ani erau "dulap" .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai frate lasa naivitatile. Rusii au o traditie grea in spate cand e vorba de bobo si de experiente pe sportivi (exemplu recent in poza, Alexey Lesukov). Poti ajunge la o forma decenta fara bobo, un pic de masa musculara, tonus, definire si conditie fizica, dar nici poveste sa devii competitiv. Sa devii competitiv, chiar daca incepi cu stero, tine deja de genetica.

post-10515-0-78807200-1376375633_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se ajunge asa si fara farmacie :) . Din alimentatie si efort fizic sustinut cu capu' . Era un documentar la Rusi , si era un antrenor care pregatea culturisti/culturiste' pentru competitii , ca sa ajungi dulap trebuia undeva la 5-6 ani :) , pe cand ceilalti "pastilati" in 1an jumate -2 ani erau "dulap" .

ai fost vreodata la sala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma tot MIR si intreb cum pana mea astia care mereti la sala nu v-ati saturat de discutii de genu care sunt de cand lumea si inca le alimentati cu tot felu' de reply-uri pt tot felul de wannabe :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Culturism si fitness

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...