Sari la conținut

Culturism si fitness


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

Nimeni nu trebuie sa-si faca probleme, fara disciplina, dedicare, intensitate, nu se intampla nimic. Doar capatati un tonus un pic mai bun de la exercitii si atat, nici macar nu va schimbati conformatia cu care ati venit de-acasa! :)

Si de fapt si de drept, daca n-o faci in perioada de crestere (pubertate) ca sa-ti dezvolti si scheletul, apoi dupa adolescenta poti sa te chinui ca un hamster intr-o rotita, o sa-ti fie extrem de greu sa obtii rezultate pe termen lung. Un tantar cu burtica hranit cu proteine si steroizi devine bondar cu burtoi, nu Fat Frumos.

 

 

 

Mergeti pe varianta safe:

 

 

Editat de Adam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

aici antrenam o fata.

http://www.youtube.com/watch?v=TOaujcUHLTI

Fara pauza intre serii macar de 1 minut? Sunt chiar asa usoare greutatile? Chiar daca lucrezi alte fascicule ale aceluiasi muschi, cazul in speta deltoidul, nu se impune pauza intre serii? Oricum parerea mea este ca fetele ar trebui sa se antreneze mai lejereanu si sa nu-si propuna ca unic tel reducerea drastica a stratului adipos si marirea muschilor. Ceva sunculita p"ici pe colo prin locurile esentiale este imperios necesara. Vorba poetului: Nu e mica, nu e mare, nu-i subtire ci-mplinita,

Incat ai ce strange-n brate, numai buna de iubita...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fata e fosta campioana la gimnastica.e obisnuita cu un antrenament mai intens.(circuit)

Eu zic ca arata bine.dar gusturile nu se discuta.conteaza ca ea sa fie multumita si implinita de cum arata

 

Precizez ca avea 36 de ani atunci.

Editat de P T R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca exista - is bombe proteice pentru orice pradator... imi imaginez o haita de lupi ce s-ar mai linge pe buze... carne frate!... sa mai puna si un pic de grasime totusi :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fata e fosta campioana la gimnastica.e obisnuita cu un antrenament mai intens.(circuit)

Eu zic ca arata bine.dar gusturile nu se discuta.conteaza ca ea sa fie multumita si implinita de cum arata

 

Precizez ca avea 36 de ani atunci.

Departe de mine gandul sau intentia de a spune ca respectiva arata rau. Dimpotriva. Ma refeream cam la asa ceva: post-64686-0-31301700-1387663892_thumb.jpg post-64686-0-78817300-1387663916_thumb.jpg

post-64686-0-33127900-1387663937_thumb.jpg

 

Respectiva este Vanda Hadarean, fosta campioana olimpica la gimnastica, si-mi permit sa spun ca totusi nu arata tocmai rau. Acum e pregatita de competitie pentru ca altfel sunt sigur ca arata mult mai normal si mai spre ce am vrut eu sa zic.

Trebuie sa spun totusi ca e mic copil pe langa ce inseamna o culturista, care pierde enorm la capitolul feminitate.

Editat de mianmar23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A muncit ceva!!! Cu riscul de a ma contrazice dar n-o gasesc respingatoare. Presupun totusi ca este destul de scunduta. Cu bratele pe langa corp...eu stiu...Pana la urma e campioana mondiala de culturism si nu e miss nu stiu ce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord si eu!

Femeia sa fie sexy si barbatul sa fie Barbat frate!

Oricum culturismul feminin moare incet incet...are din ce in ce mai putini admiratori !

Nu ai admiratori=nu ai interes=nu ai vanzari bilete=nu ai bani sa sustii disciplina!

Clipul asta e pt aia care spun ca femeile nu apreciaza muschii "exagerati"!

Din min 4 incep femeile sa devina "dezgustate"!

Daca ar fi asa scarbite si de mine nu m-as supara!



Intrebat-il pe Petre cum de a ajuns sa se casatoreasca...sau mai bine sa isi intrebe el sotia cat de mult la atras la el fizicul! :P

Editat de Sergiu 28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clipul asta e pt aia care spun ca femeile nu apreciaza muschii "exagerati"!

Din min 4 incep femeile sa devina "dezgustate"!

Daca ar fi asa scarbite si de mine nu m-as supara!

 

Femeile se fotografiaza si cu maimute pe litoral...

 

 

Editat de Adam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Vanda Hadarean am vazut-o si eu de mai multe ori la concursuri si nu arata rau la aproape 40 de ani.. oricum forma aia de scena nu tine decat o perioada scurta + vopseaua de corp si lumina ajuta la accentuarea muschilor.

 

Pe de alta parte Alina Popa (locul 2 la Ms. Olympia anul asta)....

 

post-9248-0-62501900-1387703478_thumb.jpgpost-9248-0-11737400-1387703477_thumb.jpgpost-9248-0-92979300-1387703477_thumb.jpg

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inclin sa cred ca esti unul din aceia care inca mai are impresia ca turnurile gemene (9/11) au cazut din cauza avioanelor!

Incearca sa ai critical thinking...o sa vezi ca on the long run te va ajuta mai mult decat mentalitatea asta de turma pe care o ai momentan!

 

:goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebuie sa iti demonstrez nimic!

Am experienta practica a mea si a mai multor prieteni ai mei dintre care culturisti de performanta!

Tu ai spus ca sunt periculosi deci demonstreaza!

Am aici PDF-uri la mine pe comp scrise de experti in domeniu care sustin ceea ce zic eu dar nu meriti osteneala sa ti le urc pe forum!

Ia un ciclu prietene si daca sau faci cancer dute la televizor si demonstreaza ca din cauza lor ai ajuns asa si atunci vei crea un soc in lumea asta care va duce la disparitia acestor substante periculoase de pe planeta!

Good Luck!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ai raspuns de parca mi-ai vinde heroina prin anii 1997 :crack: . Mi-ai adus aminte de niste intamplari : "Incearca, incearca, tu nu vezi ca noi nu patim nimica." La fel de convingatori au fost si ei, ca si tine,

 

Eu pot sa imi schimb ideile daca imi demonstrezi stiintific, prin studii. Am crescut ca sa mai am mintea necesara sa nu incerc totul pe propria piele.

 

Pune pdf-uri, chiar te rog ca sunt curios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Again...faci analogii intre o substanta produsa de catre corpul tau cu substante gen mercur si heroina!

Mai are rost sa imi pierd vremea cu tine?

Tine-o tu pe a ta!

Cine se pricepe stie despre ce e vorba iar tu habar nu ai!

Dupa cum spuneam...NU AI experienta PRACTICA!

Imi dau seama ca vorbesti din auzite...am avut un prieten care avea un prieten care cunoastea pe cineva care la randul lui cunoastea pe cineva care lua marfa si a facut cancer la ficat!

Cam asta e baza pe care iti sustii argumentele!

Si da prietene...daca o substanta e periculoasa se vede de la primele doze!

De steroizi poti ABUZA ani intregi!

Vei avea efecte adverse dar sunt REVERSIBILE si nu iti pun viata in pericol!

Spre deosebire de heroina si mercur!

Incearca o supradoza din alea doua si incearca o supradoza din steroizi!

See what happens!



Eu nu am spus nicio clipa "fratilor luati" am spus doar ca daca vreti sa luati sa va documentati mai intai!

Steroizii au efecte adverse e drept cum la fel de drept e ca ORICE substanta bagam in noi are un efect advers!

Diferenta dintre sterozi si alte substante e faptul ca efectele benefice sunt peste cele adverse!

Si sa nu uitam ca la dozele mici pe care le foloseste un gym rat efectele adverse vor fi foarte mici!

Editat de Sergiu 28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toti baietii cu muschii mari, de calitate, sint facuti pe baza de steroizi, hormoni de crestere. Natural, doar cu suplimente proteice, 99% se limiteaza la niste dimensiuni neimpresionante, diferind de la om la om, genetic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect!

Cu mentiunea ca muschii aia sunt facuti si pe baza a ANI si ANI de antrenamente hardcore si mancat fortat pana ajungi la momentul in care URASTI mancarea si pe pe baza unei discipline greu de imaginat!

Unu dinala se culca maxim la 11 noaptea si nu pierde week-endurile prin baruri/cluburi/distractii!

Deci pierde multe din placerile vietii care pt noi sunt indispensabile!

Cred ca macar pt atat oamenii ca ei merita un mare RESPECT!



Presa loveste din nou!

http://www.gandul.info/distrusi-de-steroizi-si-transformati-in-monstri-11809557.html

"Din dorinţa de a avea un corp bine lucrat, mulţi bărbaţi apelează la steroizi. Medicii avertizează persoanele care iau suplimente pentru creşterea masei musculare că îşi pun sănătatea în pericol. Un efect advers al steroizilor o reprezintă dependenţa.

Mai mult, în loc să aibă un trup sexy, persoanele care iau astfel de suplimente ajung să se transforme în adevăraţi monştri."

GENIAL!

Inca nu sunt foarte hotarati daca de la suplimente sau de la steroizi baietii din imagini au ajuns atat de "socanti"!

Iar alaturarea pozelor photoshopate cu acest articol nu face altceva decat sa il descalifice pe IMBECILUL care a scris acest articol de cacao!

Articole imbecile au mai fost si vor mai fi...problema e ca cei mai putin initiati si creduli vor musca tampeniile astea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica bulgarul din primele doua foto ar fi ajuns asa fara steroizi. Ceilalti doi, mai uriasi, sunt simpatiile lui. Ultimul e un campion roman, cel de pe scari.

 

pacat de el ca na-a lucrat cum trebuie. ala din primele 2 poze. da, or sa vina, probabil, acum unii care or sa spuna ca (vor "dovezi stiintifice") ala are mana cat piciorul. eu o sa spun ca are piciorul cat mana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As putea sa va explic diferenta dintre un dopat cu marfa FOARTE puternica si unu cu marfa usoara da nu am chef si nici rabdare!

Va trebui sa ma credeti pe cuvant!

Bulgarul nu e natural!

Sau poate e natural in cea mai mare parte a anului cel mult!



Exista marfa care te transforma in monstru(daca mananci pana vomiti) gen HGH,IGF-1,Trenbolone,Anadrol,Testosteron Cypionat ETC sau exista marfa usoara de la care arati foarte bine gen Dianabol,Deca-Durabolin,Primobolan Depot,Winstrol,Halotestin,Masteron etc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Culturism si fitness

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...