Sari la conținut

Culturism si fitness


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

pe Arnold chiar il admir, l-am avut inclusiv pe desktop, asta ca sa intelegi admiratia vis.a.vis de el, dar poate nu stiai ca nu are un by-pass, ci doua, pe inima.

Plus altii,multi, care au murit de blocaj renal, atac de cord etc, marea majoritate datorate consumului de steroizi.

Atacuri de cord se intampla cu MILIOANELE la oameni care nu folosesc steroizi!

Daca te referi la blocajele renale sa stii ca ele sunt datorate DIURETICELOR care sunt niste substante FOARTE periculoase!

Consumul de steroizi NU iti pune viata in pericol!

De fapt sunt cele mai SIGURE substante de care poti ABUZA vreodata!

Nu spun sa folositi e alegerea voastra dar vreau doar ca lumea sa stie adevarul!...in final decizia va apartine!

 

Si cum arati dupa ce ai folosit ce ai folosit?

Diferenta dintre un utilizator si un natural e imensa!

Timpul necesar pt amandoi sa puna spre exemplu 10 kg de masa este mult mai scurt pt un utilizator de "marfa"!

Acum nu mai folosesc asa ca arat diferit fata de atunci cand foloseam!

Dar arat diferit si FIINDCA nu mai merg la sala de vreo 2 ani si nu mai mananc de 5-6 ori pe zi ci de multe ori numai odata!

Cu sau fara marfa corpul NU poate mentine muschi daca nu are destule calorii si proteine si nu este stimulat metabolismul (sala)!

Editat de Sergiu 28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Anul asta mi-am facut un set COMPLET de analize de sange!

LDL si HDL normal,transaminaze normal,uree normal,si creatinina absolut normal!

Cu alte cuvinte sistemul imunitar perfect,ficatul si rinichii la fel!

Sunt la fel de sanatos ca tine si mult mai sanatos ca si un fumator sau un bautor de alcool!

Sunt paramedic si mi-am petrecut o gramada de vreme facand practica prin spitale iar ca pasiune am endocrinologia!

Cam stiu ce vorbesc!

Daca vrei sa vorbim "facts" despre sterozi iti stau la dispozitie cu cea mai mare placere!

Eu am folosit si stiu ce vorbesc!

Daca nu ai folosit nu stii cu ce se mananca !

Faptul ca ai avut un prieten care a avut un prieten care cunoastea pe cineva care a folosit Naposim nu te face credibil in fata mea...fara suparare!

Eu stiu prima mana cu ce se mananca!

Daca vrei sa afli pro si cons despre steroizi iti stau si tie si celorlalti la dispozitie!

Editat de Sergiu 28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Methandrostenolonul are si efecte negative (daca despre asta vorbim)

- in primul rand poate afecta tensiunea arteriala si nivelul colesterolului, deci cine are probleme de genul asta nu ar trebui sa ia asa ceva, daca esti ok cu astea si ai un stil de viata sanatos nu ar trebui sa ai probleme.

- se diminueaza productia naturala de testosteron deci trebuie suplimentat si acolo, de unde pot aparea alte probleme gen caderea parului, acnee.

- din cauza acumularii de estrogen poate aparea ginecomastie - de aceea se ia cu ceva antiestrogen, chestii folosite in tratamentul cancerului de san.

- poate mari retentia de apa.

 

Sau poti sa le iei ca si pe bomboane si sa nu ai nimic. In principiu steroizii au fost(si sunt) tratati ca o sperietoare de catre media si sunt genul de povesti care prind bine la discutiile din fata blocului. Un pic de informare nu strica.

 

Pe de alta parte eu nu recomand folosirea steroizilor(nu am luat niciodata) pentru ca un fizic lucrat - masa musculara si procent mic de grasime corporala - se pot obtine si din antrenament+alimentatie.

In cazul culturistilor de performanta probabil ca nu au ce cauta pe scena fara steroizi in momentul de fata(eventual la juniori la grupele mici).

Si in culturismul pro oricum se foloseste acuma hgh, insulina si alte minuni, vezi pe scena unu de 175 la 100kg tot fibrat in ultimul hal si cu abdomenul cu patratele dar umflat ca un cimpoi din cauza maririi organelor interne :puke:

post-9248-0-35459400-1387181437_thumb.jpg

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect!

Orice medicament de pe planeta are si efecte adverse!

Dar crede-ma cand iti spun!

Daca ai fi obligat sa alegi intre 10 paracetamoale si 10 dianaboale ai face bine sa le alegi pe ultimele!

Iar efectele adverse de care vorbesti ele exista asa cum le-ai scris tu acolo cu mentiunea ca in real life la dozele la care le folosim noi (nu suntem profesionisti ifbb) nu le vei simti absolut DELOC!

HGH si Insulina nu sunt lucruri cu care sa te joci..in special insulina!

Si sa stii ca mai au si stomacurile alea imense nu numai din cauza acromegaliei cauzata de IGF-1 si insulina ci si din cauza faptului ca mananca FORTAT enorm de mult!

Un PRO IFBB mananca de pana la 10-12 ori pe zi...si crede-ma ca nu mananca supa!

P.S. Nici eu nu recomand folosirea vreunui medicament atunci cand esti perfect sanatos..atat vreau doar sa spun ca daca cineva ia decizia de a folosi sa stie ca nu sunt asa periculoase precum ne sperie mass-media...nici pe departe!

A folosi steroizi e o decizie destul de mare iar ea trebuie luata in cunostinta de cauza!

Editat de Sergiu 28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei sa slabesti?

Fa exercitii aerobice cum ar fi alergatul pe threadmill sau cum dracu se scrie!(pe banda)

Exercitii fizice si dieta lucreaza sinergic pt un efect mai puternic!

Incearca sa mananci mancare cu putine calorii si proteine multe!

Salate cu carne,tot felul de carnuri,vegetale,legume de tot felul etc!

Stai departe de mancaruri cu indice glicemic mare cum ar fi,pastele,painea,cartofii,orezul,ducliuri,mancare gatita in ulei(care e colesterol si grasime pura)

Si vei vedea ca in maxim 2 luni ai dat jos cel putin 10 kg...asta iti GARANTEZ...cu conditia sa te tii de treaba!

Editat de Sergiu 28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei sa slabesti?

Fa exercitii aerobice cum ar fi alergatul pe threadmill sau cum dracu se scrie!(pe banda)

Exercitii fizice si dieta lucreaza sinergic pt un efect mai puternic!

Incearca sa mananci mancare cu putine calorii si proteine multe!

Salate cu carne,tot felul de carnuri,vegetale,legume de tot felul etc!

Stai departe de mancaruri cu indice glicemic mare cum ar fi,pastele,painea,cartofii,orezul,ducliuri,mancare gatita in ulei(care e colesterol si grasime pura)

Si vei vedea ca in maxim 2 luni ai dat jos cel putin 10 kg...asta iti GARANTEZ...cu conditia sa te tii de treaba!

Daca citeai 2 pagini mai inainte vedeai ca exact asta am facut, acum intrebarea era daca pe langa L-carnitina sa iau si ceva creatina, dupa unii ar merge bine chiar si pentru slabire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sergiu pune o poza cu tine sa vedem cum arati.daca nu esti rusinos.

 

Cat despre steroizi eu sunt contra lor,sunt contra tot ce ajuta in sala.merge si fara,daca reusesti sa fi suficient de motivat incat sa iti intreci proprile limite vei progresa.

Eu doar proteine si amino iau.

Editat de P T R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Cat despre steroizi eu sunt contra lor,sunt contra tot ce ajuta in sala.

Eu doar proteine si amino iau.

Buna asta! :P

Proteine si amino nu te ajuta in sala sa inteleg?

Sper ca stii ca proteinele sunt aminoacizi recombinati de catre ficat in proteina umana!

Iei acelasi lucru de doua ori!

In fine!

Arati MULT mai bine ca mine daca asta te intereseaza! :D

Pe cand tu te tii de sala(tot respectul pt tine) eu nu am posibilitatea aici sa merg la sala si nici nu prea mai am timpul necesar!

P.S Propriile limite nu pot fi intrecute de asta se numesc "limite"..atat doar ca prin folosirea steroizilor ele pot fi atinse MULT mai usor!

Dar natural NICIODATA nu o sa poti progresa peste un anumit nivel dictat de catre organism!

Editat de Sergiu 28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca citeai 2 pagini mai inainte vedeai ca exact asta am facut, acum intrebarea era daca pe langa L-carnitina sa iau si ceva creatina, dupa unii ar merge bine chiar si pentru slabire.

De creatina nu stiu ce sa zic cu slabitul.. ajuta la antrenamente anaerobe de intensitate mai mare si la masa musculara - acuma daca iei in considerare ca o masa musculara marita mananca mai multe calorii, atunci ajuta si la slabire :P

 

Problema s-ar putea sa fie la antrenamentul tau cardio, daca faci acelasi lucru de mult timp - de ex alergat 40 min pe banda in ritm constant, corpul se obisnuieste si devine mult mai eficient - deci arde mai putine calorii. Poti sa incerci interval training, care presupune un ritm normal timp de cateva minute urmat de viteza maxima cateva zeci de sec sau 1-2 min, dupa care revii iar la ritmul normal - ciclul asta il tot repeti. Ideea e ca fortezi corpul sa foloseasca mult mai multa energie ca sa faca fata, ritm care se mentine si in perioadele de mica intensitate dintre intervale si mentine un consum caloric ridicat multe ore dupa antrenament. Asta e ideea de baza, eu zic sa mai cauti pe google informatii despre stilul asta de antrenament, multa lume il recomanda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

your funny! :P

ultimul mini ciclu pe care l-am luat a fost acum 2 ani!

de atunci nu am mai fost la sala DELOC!

in loc sa mananc de 5-7 ori pe zi mananc acum o data!

intelegi ce vreau sa iti spun?

daca nu ii dai corpului minimul necesar de calorii pe zi el va slabi...cu sau fara steroizi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut.. ceva pareri despre Whey Gold de la Optimum Nutrition? Am inteles ca este foarte laudat. Caut un concentrat proteic cat mai slab in carbohidrati.

 

 

PS : Salut Sergiu, ti-am lasat un pm , poate ma poti ajuta cu niste info. mersi

Editat de flaviu123
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De creatina nu stiu ce sa zic cu slabitul.. ajuta la antrenamente anaerobe de intensitate mai mare si la masa musculara - acuma daca iei in considerare ca o masa musculara marita mananca mai multe calorii, atunci ajuta si la slabire :P

 

Problema s-ar putea sa fie la antrenamentul tau cardio, daca faci acelasi lucru de mult timp - de ex alergat 40 min pe banda in ritm constant, corpul se obisnuieste si devine mult mai eficient - deci arde mai putine calorii. Poti sa incerci interval training, care presupune un ritm normal timp de cateva minute urmat de viteza maxima cateva zeci de sec sau 1-2 min, dupa care revii iar la ritmul normal - ciclul asta il tot repeti. Ideea e ca fortezi corpul sa foloseasca mult mai multa energie ca sa faca fata, ritm care se mentine si in perioadele de mica intensitate dintre intervale si mentine un consum caloric ridicat multe ore dupa antrenament. Asta e ideea de baza, eu zic sa mai cauti pe google informatii despre stilul asta de antrenament, multa lume il recomanda.

Corect, s- a intamplat si asta si am inceput cu intervale de 1 minut la intensitate mare apoi revenire 5-6 minute si tot asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe cand tu te tii de sala(tot respectul pt tine) eu nu am posibilitatea aici sa merg la sala si nici nu prea mai am timpul necesar!

P.S Propriile limite nu pot fi intrecute de asta se numesc "limite"..atat doar ca prin folosirea steroizilor ele pot fi atinse MULT mai usor!

Dar natural NICIODATA nu o sa poti progresa peste un anumit nivel dictat de catre organism!

 

Treaba aia cu "nu am timp de sala" e o scuza, daca vrei gasesti si unde sa faci si timp - cat ai scris azi pe forum iti ajungea de un mini antrenament :P. Eu am unde sa ma duc la sala, am si destule cunostinte de antrenament si nutritie, am si timp o gramada, dar am o LENEEE :crack:

 

Limita fizica este destul de ridicata zic eu.. adica daca reusesti sa atingi plafonul ala fizic poti sa te declari multumit(nu e cazul culturistilor pro) - adevarata limita este cea psihica si cred ca la asta se referea si PTR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2000 nu o sa arzi nici daca stai 24/24 in sala.

tu de ce ai luat steroizi, ca mai apoi sa te lasi, de tot, de sala? ca a fost scopul? sa arati bine pe plaja, sau in club?

Steroizi iei eventual cand faci bani si iti castigi traiul de pe corpul tau dar si atunci e un pret platit prea scump.

Pentru club seara in intuneric!

 

Treaba aia cu "nu am timp de sala" e o scuza, daca vrei gasesti si unde sa faci si timp - cat ai scris azi pe forum iti ajungea de un mini antrenament :P. Eu am unde sa ma duc la sala, am si destule cunostinte de antrenament si nutritie, am si timp o gramada, dar am o LENEEE :crack:

 

Limita fizica este destul de ridicata zic eu.. adica daca reusesti sa atingi plafonul ala fizic poti sa te declari multumit(nu e cazul culturistilor pro) - adevarata limita este cea psihica si cred ca la asta se referea si PTR

Nu e doar ca nu am timp e vorba ca nu am FIZIC o sala aici unde sunt momentan in Cehia!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O crapat fiindca statea nedormit cu zilele si folosea amfetamina ca sa ramana treaz!

Nu de la antrenament a crapat!...ci de la prea multa dedicare!

Dorian Yates a fost discipolul lui si se antrena exact cum l-a invatat Mentzer...si el nu e mort deloc :P

Editat de Sergiu 28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie astia mi se pare ca arata ok.. masa musculara fara exagerari si bf cred ca sub 5%

 

http://www.youtube.com/watch?v=FbDmkauWgvE

 

Insa concursurile de aesthetic bodybuilding mi se par un pic gheiutze asa.. se tot invart aia ca niste balerine acolo

Editat de bocosb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna asta! :P

Proteine si amino nu te ajuta in sala sa inteleg?

Sper ca stii ca proteinele sunt aminoacizi recombinati de catre ficat in proteina umana!

Iei acelasi lucru de doua ori!

In fine!

Arati MULT mai bine ca mine daca asta te intereseaza! :D

Pe cand tu te tii de sala(tot respectul pt tine) eu nu am posibilitatea aici sa merg la sala si nici nu prea mai am timpul necesar!

P.S Propriile limite nu pot fi intrecute de asta se numesc "limite"..atat doar ca prin folosirea steroizilor ele pot fi atinse MULT mai usor!

Dar natural NICIODATA nu o sa poti progresa peste un anumit nivel dictat de catre organism!

Daca ai bratele de minim 40 cm, perimetru toracic in inspiratie minim 120 cm si perimetrul taliei de maxim 90 cm, eu zic ca esti bine si pe un drum bunicel.

Stiu ca unora li se va parea mult 90 cm in talie avand in vedere ca sunt culturisti ce au talia de 70 cm si toracele de 130 cm, dar conteza si mostenirea genetica, in speta osatura. Daca ai bazin lat nu poti avea o talie de viespie. Si Arnold avea 82 cm in talie motiv pentru care nu-l prea avantaja pozitia dublu biceps sau amfora, chiar daca avea un bust urias.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baietii de la nationalele americane!

Cine castiga concursul devine profesionist IFBB!

Desi in filmarea asta nu sunt toti amatori!

Editat de Sergiu 28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Culturism si fitness

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...