Sari la conținut

Echipamente Pt. Chopperisti


Purghy
 Share

Postări Recomandate

Am incercat si eu sa iau legatura cu ei dar tot nimic iar de pe site ul lor nu se poate trimite in romania. In principal am observat ca trebuie o comanda de minimum 300 usd ca sa iei marfa la preturile de site + ma astept si la ceva taxe vamale . O treaba excelenta era sa ai pe cineva in America , sa comande pt acolo si sa iti trimita produsele ca si cadou sau donatie , fara a le declara o valoare mare .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 81
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stiu ca e topic vechi, dar de-aia exista optiunea „Search”. So... a comandat cineva de la My Leather? Trimit si in Romania? Eu le-am dat mesaj si-mi raspund cu linkuri catre nimic util. Vreun pont?

 

da,pe ebay gasesti aceleasi produse..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da,pe ebay gasesti aceleasi produse..

Mda, ebay cred ca ramane singura varianta... Oricum, daca cineva mai are ponturi, sa posteze p-aci, ca e util.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

http://www.myleather.com/

 

grozave dar cu o problema fundamentala: $400 Minimum Order for First Order Only. (Orders after the first can be of any size)

 

deci care te bagi sa facem o comanda de minim $400

Editat de morpheus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.myleather.com/

 

grozave dar cu o problema fundamentala: $400 Minimum Order for First Order Only. (Orders after the first can be of any size)

 

deci care te bagi sa facem o comanda de minim $400

Eu merg frate...vreau o vesta...Sa vedem ce se mai strange.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 50$ sa nu va asteptati la nush ce calitate...oricum,le luati de pe ebay,la bucata,nu trebuie facuta comanda minima.

 

apropos de Xelement,cei de la Choppers Life&American Cars din Sibiu au marfa pe stoc,expusa in magazin,daca treceti prin zona,nu ezitati sa intrati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am tot cautat o casca nazi care sa si ARATE ca o casca originala si sa fie testata pentru moto dar am gasit numai copii jalnice , niste castroane penibile. Se gasesc niste casti nazi care sa arate EXACT ca o nazi originala si sa fie si sigure pt. moto ?

Casca ORIGINALA din WW2 este mai adinca , imitatiile , castroanele sint niste chestii scurte .

Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am combinat o casca nazi originala, cu un interior de casca antitrauma, de genul celor de la jandarmi

de fapt, e de la politia austriaca,,,,,

am lua interiorul castii antitrauma, care e din polistiren, ceva intre expandat si extrudat, l-am adaptat la casca nazi, dupa care am adaugat partea de piele si burete

este destul de comoda,,,,,dar tot nu as incerca valabilitatea la o tranta :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am tot cautat o casca nazi care sa si ARATE ca o casca originala si sa fie testata pentru moto dar am gasit numai copii jalnice , niste castroane penibile. Se gasesc niste casti nazi care sa arate EXACT ca o nazi originala si sa fie si sigure pt. moto ?

Casca ORIGINALA din WW2 este mai adinca , imitatiile , castroanele sint niste chestii scurte .

Multumesc anticipat.

 

Din punct de vedere istoric,tu s-ar putea sã ai o cascã germanã din WW I,sau de la-nceputul WW 2.Astea,erau mai adânci si totusi,mai usoare (alt otel,cu greutate specificã mai micã,si peretele mai subtire). Revenind la ce vrei tu : dacã te uiti pe ebay.com ,la americani,adicã,o sã gãsesti grãmadã de cãsti din astea.Unele-s din plastic (neomologate,ei le zic "novelty",sunt foarte ieftine) sau ,din ABS,omologate (au extrudatul gros,înãuntru si prinderea pe sub bãrbie,mult mai solidã),chiar si din carbon.Chiar dacã-s omologate,cum mai ziceau bãietii si-nainte,rãmâne o cascã open-face,cu protectia limitatã. Argumentul tãu,cã erau fãcute sã reziste la gloante,schije,etc.,nu-i chiar asa...Ãla,e-un impact scurt,puternic si concentrat pe-o suprafatzã micã,fãrã prea mare deplasare a cãstii,pe cap.La un impact specific moto,te cam duci cu ea,pe jos,sau te busesti de ceva(gen impact c-o masinã),c-o suprafatzã mare,si clar,o sã ti-i se miste casca pe cap.De-aia,prinderea pe care-o are casca aia a ta,nu-i corespunzãtoare...uitã-te la cãstile de genul ãsta,omologate,sã vezi ce prinderi late au...Greutatea ei,iarãsi,nu-i un avantaj...Sà stai cu trei kile jumate,pe cap,la drum lung...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Originala posibil second:

http://www.military-...WW2-PARATROOPER

 

cica germana orginiala paratrooper.

 

Oha! aia e Heer toata ziua!

 

Falschirmjaggerii aveau alte casti, mai apropiate de tzeasta si cu streasina mult mai mica, sa nu-i incurce la sarituri

 

 

Bundesarchiv_Bild_101I-579-1965-04A,_Italien,_Fallschirmj%C3%A4ger_Zigarette_rauchend.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

salve

caut pentru un amic bocanci de dama,second, New Rock,marimea 37/38 pana in 200 de lei.

contact telefonic 0721/980 879

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salve

caut pentru un amic bocanci de dama,second, New Rock,marimea 37/38 pana in 200 de lei.

contact telefonic 0721/980 879

 

Noi nu te intereseaza? Am pe cineva care avea cateva perechi, am cumparat si eu o pereche de cizme New Rock... noi noute, in cutie, 200 lei.

Nu stiu exact daca mai are si ce mai are, dar uite aici profilul ei (e fata) de facebook, facut pt bocancii astia:

http://www.facebook.com/newrock.sale/photos_stream

Incearca, n-ai nimic de pierdut. Garantez ca sunt originali, iar pretul este mai mult decat excelent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...