Sari la conținut

Accident Constanta 01.12.2009 IDU


sorinm
 Share

Postări Recomandate

Kawa 636 2005-2006 venind dinspre Navodari inspre Constanta, in dreptul parcarii tenis club IDU a acrosat un range rover care i-a intors in fata taind linia continua.

 

La volanul Range Roverului era nevasta primarului din Navodari iar in dreapta fetita lor.

 

Motor mai tandari nu am vazut niciodata, motociclistul e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 81
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu a culcat motorul, a intrat frontal-dreapta in jeep, el sarind de pe motor si aterizand cam 100 m mai incolo; si-a rupt doar un picior din cate am inteles. Motorul a distrus 4-5 m de parapet de protectie a parcarii dupa care a avariat si cateva masini. probabil ca avea o viteza de peste 150 Km/h in momentul impactului + viteza jeepului. Jeepul a avut 37 m de franare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă spui cabmotociclistul a scăpat doar cu o fractura (sigur avea ceva viteza, deci si-a cam făcut-o cu mana lui dreapta..) înseamnă ca cel mai mult a avut de suferit copila din maÂşina..

 

Cât despre doamna "nevasta de primar".. Numai cuvinte de lauda (%}*%##+*\}) Ar fi frumos din partea ei sa nu se mai suie vre-odată la volan, pana n-o comite si mai tare de atât! FRATE!! Linia continua e făcută sa fie respectata. Asta e una din regulile pe care le ocolesti, nu le incalci!! (si la propriu si la figurat)

 

Sănătate maxima tipului si succes cu scos banii pt motor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pfai ce bulan !! monsieur a salvat copii dintr-un orfelinat in flacari intr-o viata precedenta. bravo lui. insanatosire grabnica si spor la pus bani deoparte ca e dauna totala mobra aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uhhh.... asta da bulan...

 

 

Cum avea Rover-ul 37m de frinare daca a intors pe banda continua ?

 

:crack: Buna intrebare...

 

Si cum se vede o motocicleta care merge cu 150km/h intr-o zona limitata la 60 ?

 

Se vede, doar ca nu se poate aproxima corect timpul in care va parcurge distanta de la punctul A la B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai probabil roverul a intrat pe contrasens, vrand sa faca manevra la stanga mai repede.A vazut motocicleta de la distanta si nu a apreciat viteza cu care se deplasa. Este limita de 70 iar pe portiunea aia din statiunea Mamaia poti sa ii dai top speed lejer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai probabil roverul a intrat pe contrasens, vrand sa faca manevra la stanga mai repede.A vazut motocicleta de la distanta si nu a apreciat viteza cu care se deplasa. Este limita de 70 iar pe portiunea aia din statiunea Mamaia poti sa ii dai top speed lejer.

Ok, dar intrebarea este, cum a franat 37 de metri, avand in vedere ca impactul a fost lateral? Mai exact unde a franat 37 de metri ? pe latimea soselei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ii dai ii dai....ii dai ca esti zeu si te doare la basca.restrictiile de viteza nu sunt pt tine.

 

ce inseamna 150km/h?nu avea DECAT 90km/h peste viteza admisa in portiunea aia.sa fim seriosi,zeii nu se uita la asa ceva.

 

nu ca as lauda-o pe madam nevasta de primar dar sunt SIGUR ca daca zeul in cauza nu avea viteza care o avea...urmarile erau altele.am auzit,nu ca as fi vreun meserias,ca cica daca ai viteza mai mica...se opreste dom'le motoru'!pe distanta mica...ce kestie!

 

 

sunt curios daca omora fetita din dreapta ce ar mai fi zis lumea...tot felicitari?

 

 

in rest...bafta maxima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, dar intrebarea este, cum a franat 37 de metri, avand in vedere ca impactul a fost lateral? Mai exact unde a franat 37 de metri ? pe latimea soselei?

 

Cum am mai zis, parerea mea este aceea ca a intrat pe contrasens de mai multi metri pe banda 2 cu intentia de a vira la stanga

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ca as lauda-o pe madam nevasta de primar dar sunt SIGUR ca daca zeul in cauza nu avea viteza care o avea...urmarile erau altele.am auzit,nu ca as fi vreun meserias,ca cica daca ai viteza mai mica...se opreste dom'le motoru'!pe distanta mica...ce kestie!

 

in rest...bafta maxima

 

pai care ar fi fost urmarile ? ca a scapat la viteza de 150km/h. e plin de morti la viteza de 70km/h. lasa ca-i bine ca s-a lovit asa. dracu stie cum l-a proiectat inertia peste capota cand putea la fel de bine sa ramana acolo.

si asa , doar de chestie , pe tot drumul din vama veche pana in celalalt capat la vadu , o masina din 3 depaseste suta la ora. mai putin vara cand nu e loc , dar daca e , ii prinzi si cu 180 si cu 200 etc. si tot asa , doar de chestie , terminati cu treaba asta cu "zeule" ca apelativul este rezervat celui cazut la calugareni. al al carui nume rezoneaza cu rossi. :crack:

Editat de deadcow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum am mai zis, parerea mea este aceea ca a intrat pe contrasens de mai multi metri pe banda 2 cu intentia de a vira la stanga

 

Tot nu se leaga ceva mai! Cum poola mea sa intri cu 50m inainte de intesectie pe contrasens ca sa faci stanga? Si cu ce viteza te apropii tu de intersectie ca sa faci stanga de trebuie sa franezi 37 de metri sa ramana urma pe sosea? Era cumva la raliu si vroia sa ia curba aia cu frana de mana, sau ce? Facea drifturi cu jeepu? Ceva e putred aici...ceva nu se leaga...nu cred ca dinamica accidentului a fost cea descrisa de tine, chiar deloc :) :finger: Parca inclin sa cred ca aia cu jeepanu' avea cea mai mica parte de vina in toata treaba asta...cu siguranta a avut si ea ceva viteza, dar e clar ca si motoristu a avut, deci pana acum, ambii au gresit...alte detalii? Eventual niste poze cu jeepu', cum a fost lovit, etc.?

Editat de shackalu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

shackalule nu-ti bate capu, de aia avem gabori (care mai sunt pe la munca si nu in concediu fortat)

 

Vad ca aproape toti va luati de motociclist, este adevarat ca avea o viteza destul de mare avand in vedere limita de 70 DAR in momentul in care o masina iti taie fata pe LINIE DUBLA CONTINUA o belesti si la 50 la ora dak conservaru nu te baga in seama. Mamaia este singurul loc unde poti sa-i 'dai' cu un motor de viteza DAR bineinteles de multe ori urmand consecintele de mai sus.

 

Sorine baiatu nu e ala cu care ne-am intalnit pe interioara cu motoru de la rgl ?

Ma tu vrei sa faci bani cu linku tau de mai sus dar nu merge :)

 

Sa ne fereasca sfantul de retardatii de la volan (tigani borati cu S600 sau femei de primari cu rangeuri sport) si de mancarimea din palma atunci cand nu este cazul.

 

FOCKER OUT !

Editat de airman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot nu se leaga ceva mai! Cum poola mea sa intri cu 50m inainte de intesectie pe contrasens ca sa faci stanga? Si cu ce viteza te apropii tu de intersectie ca sa faci stanga de trebuie sa franezi 37 de metri sa ramana urma pe sosea? Era cumva la raliu si vroia sa ia curba aia cu frana de mana, sau ce? Facea drifturi cu jeepu? Ceva e putred aici...ceva nu se leaga...nu cred ca dinamica accidentului a fost cea descrisa de tine, chiar deloc :) :finger: Parca inclin sa cred ca aia cu jeepanu' avea cea mai mica parte de vina in toata treaba asta...cu siguranta a avut si ea ceva viteza, dar e clar ca si motoristu a avut, deci pana acum, ambii au gresit...alte detalii? Eventual niste poze cu jeepu', cum a fost lovit, etc.?

 

Nu e nici o intersesctie, urma sa intre intr-o parcare la stanga peste linia dubla continua. A luat-o pe diagonala si se pare cu ceva metri buni pe contrasens.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul meu de vedere motociclistul esti vinovat mai mult decat vaca din Range Rover (care da, a intors pe dubla continua).

Este 1 Decembrie, asfaltul are o temperatura sub 5 grade, aderenta cauciucurilor = 0, riscul de a te imprastia este mare si la 50 km/h daca ai doua maini stangi, ii mai dai si racheta = lucru manual.

 

In alta ordine de idei ii urez omului reparare rapida a osului/oaselor si bafta cu reparatia (de unde? la cum arata... poate reuseste sa ia alta noua!) motoretei! Cazul este mega dubios.

Editat de Alter Ego
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...