Sari la conținut

18 iunie 2006 - Gilera Vs Tir


Paw waw (talpa iute)
 Share

Postări Recomandate

Ii multumesc lui Dumnezeu, inca o data "Talpa Iute" a fugit de moarte...

 

Vineri noapte (16.06.2006) ora 23:45 mergeam spre Tunari dinspre Bucuresti, si pentru ca eram obosit si nervos (ma certasem cu prietena norocul meu pentru ca altfel ar fi fost cu mine pe motor) mergeam incet ( ma gandeam la problemele mele) cand la trecerea de cale ferata de la intersectia cu Sos de centura am vazut Tirul dar din cauza farurilor puternice nu am aproximat distanta si viteza tirului asa ca am trecut stiind ca am prioritate si oricum nu puteam sa mai opresc decat in fata lui cea ce ar fii insemnat sa fiu acum "acoperit de flori" asa ca am accelerat la maxim si am reusit sa trec aproape tot...lovindu-ma in bascula pe partea stanga ma proiectat (cumva nu stiu cum) pe celalalt sens de circulatie pe partea dreapta a motorului dupa care motorul a sarit peste mine si a cazut pe partea stanga (probabil, nu mai stiu mare lucru) pagubele motorului nu stiu care sunt in totalitate dar asta conteaza mai putin acum....EU NU AM PATIT NIMIC!!!! :cheers: am doar julituri minore si dureri de articulatii si muschi dar absolut nimic grav.

Cineva acolo sus ma iubeste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man , ai avut noroc fara limite !!! bine ca ai scapat , dar as vrea sa stiu ce a avut de zis tiristul ? macar a oprit sa vada ce s-a intamplat cu tine ? multa sanatate si sa te tina norocul in continuare !!

 

 

P.S. FRATILOR PRIORITATEA NU INSEAMNA SIGURANTZA !!! S-AUZIM DE BINE SI OKIU' AGER !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ii multumesc lui Dumnezeu, inca o data "Talpa Iute" a fugit de moarte...

 

Vineri noapte (16.06.2006) ora 23:45 mergeam spre Tunari dinspre Bucuresti, si pentru ca eram obosit si nervos (ma certasem cu prietena norocul meu pentru ca altfel ar fi fost cu mine pe motor) mergeam incet ( ma gandeam la problemele mele) cand la trecerea de cale ferata de la intersectia cu Sos de centura am vazut Tirul dar din cauza farurilor puternice nu am aproximat distanta si viteza tirului asa ca am trecut stiind ca am prioritate si oricum nu puteam sa mai opresc decat in fata lui cea ce ar fii insemnat sa fiu acum "acoperit de flori" asa ca am accelerat la maxim si am reusit sa trec aproape tot...lovindu-ma in bascula pe partea stanga ma proiectat (cumva nu stiu cum) pe celalalt sens de circulatie pe partea dreapta a motorului dupa care motorul a sarit peste mine si a cazut pe partea stanga (probabil, nu mai stiu mare lucru) pagubele motorului nu stiu care sunt in totalitate dar asta conteaza mai putin acum....EU NU AM PATIT NIMIC!!!! B) am doar julituri minore si dureri de articulatii si muschi dar absolut nimic grav.

Cineva acolo sus ma iubeste.

 

 

esti bulanos!

.....il repari sau te lasi?!

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ii multumesc lui Dumnezeu, inca o data "Talpa Iute" a fugit de moarte...

 

cica pe o cruce , la margine de drum , pe langa o intersectie sta scris ,, aici zace unul care a avut prioritate! ,, ... noroc si reactii bune in continuare si ,poate , mai multa prevedere. nu-ti mai risca viata bazandu-te pe dreptate pe franele sau pe dispozitia unuia care sigur e mai mare decat tine si nu sti ce face.km multi si fara evenimente !...totusi pe tirist l-ai lasat asa ? sau nici n-a oprit ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... am vazut Tirul...

 

...am accelerat la maxim ...

 

...lovindu-ma in bascula pe partea stanga...

 

...motorul a sarit peste mine...

 

...EU NU AM PATIT NIMIC!!!!

 

...Cineva acolo sus ma iubeste...

 

Tu aici povesteti pe scurt ca a dat tirul peste tine si tu acum in loc sa cauti soneria sa-ti dea aia drumul printre cazanele cu smoala ne povestesti noua pe forum ce si cum? 'ai bai Paw Waw... da-o dracului de smecherie, eu stiu ca ai incaput in portbagaj la Matiz, dar sa te strecuri printre rotile tirului e cam tare... B)

 

Zi mersi si aprinde o lumanare... :cheers:

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor de lasat ma las de motor...Pana vine bascula...

 

Tiristul a oprit si a coborat tremurand din toate incheieturile a sunat la politie si toata noaptea nu a scos o vorba de parca se uita la o stafie B) cat despre urmatoarele accidente deja imi stiu advesarii un vapor si un mig...sa ne vedem sanatosi la "bericioaice fara sens"

 

Cascati ochii mari ca nu toti suntem la fel si nu toti avem enduro :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nene, da' nu te mai potoleshti odata !!! Parca ai avea un magnet in tine de atragi toate mashinile sa te B) . Ce Dumnezeu mai Pow-ule, oi fi tu talpa iute, da' pana cand ? :D

 

Ai grija de tine si sa ne vedem la :cheers: , bine ca esti TU bine, totushi nu vreau sa mananc mici fara tine :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam... dar asta e nu am ce sa fac decat sa invat din greseli (sunt taran cu diploma deci invat din greselile mele)bine ca mai pot sa invat...

 

 

LICITARI, BA! Du-te la biserica!

p.s.

"O nimica toata...m-a lovit tirul!"

 

Primul drum a fost la cimitir si biserica sa aprind lumanari pentru unchii mei (am (cuvant urat) ochii doar cand am vazut crucile dapoi cand am vazut cat de tanar era unchimiu care a murit pentru ca a dat cu motoru peste un brat de remorca...25 de ani)am aprins lumanari dar cred ca mai bine i-mi cumpar actiuni la fabrica de lumanari ca pana ma loveste vaporul sa pot sa aprind in fiecare zii cate una

 

 

VREAU LA BERE SA VA VAD PE TOTI VERICITI SI SANATOSI :D :D :D

 

 

:D :cheers: B) :P :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca ai scapat!!! Si eu am avut una cu TIR-ul,acum un an,idiotul a adormit la volan si a intrat in mine.Diferenta:eram in conserva,dar tot nu a fost....relaxant. Poate s-o termina sirul asta .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...