Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

De curiozitate am fost sa verific .... JUCARIE a avut dreptate ..... 1 e cea mai indepartata si daca rulezi cu miarul cu frana pusa pe 6 .... nu e de mirare ca nu ai frana .... cu am 750 cc si nu as rula cu treapta 6 la frana .... maneta aproape ca atinge ghidonul ... trebuie sa ai degete de rahitic sa poti sa franezi ... eu folosesc la 3 si e perfect ... la 3 o folosesc si alti 2 prieteni de-ai mei ... unul cu 600 si altul cu 1000 .... tinand seama ca toti avem tuburile de frana originale ! bafta !

 

Salutare,

chiar n-am inebubit! am manete LSL si 1 e pozitia cea mai apropiata de ghidon si 6 cea ma indepartata. Repet, pe 6 imi prind inelarul cand trag de frana si la 1.91m si 95 de kg chiar nu sunt rahitic.

Merci de raspunsuri oricum

Editat de piticot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare,

chiar n-am inebubit! am manete LSL si 1 e pozitia cea mai apropiata de ghidon si 6 cea ma indepartata. Repet, pe 6 imi prind inelarul cand trag de frana si la 1.91m si 95 de kg chiar nu sunt rahitic.

Merci de raspunsuri oricum

 

Maneta are distanta suficient de mare, cred ca problema e aerul ramas pe undeva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saluatre baieti,am si eu o problema si anume:am cazut cu mobra de 600 srad si nu stiu cum pot sa scot volanta,ca sa o schimb cu una noua,ca are magnetii prafuiti rau,si am totul nou,dar am incercat sa o desfac dar..............fara succes.va rog ajutor,cum se desface,prin infiletare,de arborele cotit?

sau la presa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saluatre baieti,am si eu o problema si anume:am cazut cu mobra de 600 srad si nu stiu cum pot sa scot volanta,ca sa o schimb cu una noua,ca are magnetii prafuiti rau,si am totul nou,dar am incercat sa o desfac dar..............fara succes.va rog ajutor,cum se desface,prin infiletare,de arborele cotit?

sau la presa?

iti trebuie o presa ,se poate confectiona destul de usor dak ai un strungar prin preajma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

chiar n-am inebubit! am manete LSL si 1 e pozitia cea mai apropiata de ghidon si 6 cea ma indepartata. Repet, pe 6 imi prind inelarul cand trag de frana si la 1.91m si 95 de kg chiar nu sunt rahitic.

Merci de raspunsuri oricum

 

dale si iati pazzo :cheers:

post-42663-1236131002_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

chiar n-am inebubit! am manete LSL si 1 e pozitia cea mai apropiata de ghidon si 6 cea ma indepartata. Repet, pe 6 imi prind inelarul cand trag de frana si la 1.91m si 95 de kg chiar nu sunt rahitic.

Merci de raspunsuri oricum

sigur ai o problema, ori nu sunt aerisite bine ,ori pompa de frana e defecta,nu se poate ,ar trebuii sa franeze pe orice treapta fara sa atingi ghidonul cu maneta,incearca prima data o aerisire (si a pompei si a circuitului)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit pe net un filmulet destul de educativ despre setarea suspensiilor. E in engleza si masuratorile sunt in inch, dar cred ca e interesant.

 

http://www.onthethrottle.tv/pages/page/pu_...ng_sag/151_1600

 

Foarte educativ.Multumim :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca iti ajunge levierul la maner cu sig ai o problema in circuit. nici cand se supraincalzeste nu tre sa cedeze asa de mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa iau un filtru de aer nou ptr Gsx-r 600 K1, si am toba sport Mivv. Ce filtru imi recomandati, si cel original merge la el daca am toba asta sport, ca am citit undeva ca trebuie filtru sport...

 

Mersi anticipat>

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa iau un filtru de aer nou ptr Gsx-r 600 K1, si am toba sport Mivv. Ce filtru imi recomandati, si cel original merge la el daca am toba asta sport, ca am citit undeva ca trebuie filtru sport...

 

Mersi anticipat>

 

 

O toba aftermarket ar trebui sa elimine mai repede gazele din motor, deci ar trebui si un filtru sport ca sa aduca mai mult aer (cel de serie fiind mai restrictiv). Lumea foloseste K&N, BMC sau Pipercross. Probabil K&N cel mai des.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca iti ajunge levierul la maner cu sig ai o problema in circuit. nici cand se supraincalzeste nu tre sa cedeze asa de mult.

Hmmm,

mobra e noua, 4500 de km. O sa incerc mai intai sa-i schimb lichidul si sa vad pe urma ca mai face. Tu Mac ai mai multa experienta, crezi ca schimbul de lichid si eventual furtune rezolva problema? Ma gandesc sa nu fie pompa sau garniturile din ea (sunt si japonezii oameni). Oricum mai am garantie pana in 2010, o sa-i intreb si pe baietii de la service.

Merci de raspuns

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Am si eu o intrebare:

Unde gasesc un bord (turometru si vitezometru) de gsx 750 es din 1983? second si functional!

Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal baieti! Mi-am cumparat crash pad Puig pentru gsx r meu din 2007 si nu stiu cum se monteaza. poate sa ma ajute careva?

 

@piticot crezi ca as putea sa ma intelnesc cu tine sa vad cum ai prinse crash padurile?

post-14722-1236844048_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm,

mobra e noua, 4500 de km. O sa incerc mai intai sa-i schimb lichidul si sa vad pe urma ca mai face. Tu Mac ai mai multa experienta, crezi ca schimbul de lichid si eventual furtune rezolva problema? Ma gandesc sa nu fie pompa sau garniturile din ea (sunt si japonezii oameni). Oricum mai am garantie pana in 2010, o sa-i intreb si pe baietii de la service.

Merci de raspuns

 

pompa e mai putin probabil sa se strice in halul ala incat sa cedeze asa de mult.

vina ramane a circuitului care are aer in el imho.

furtunele racing ajuta la un levier mai dur in special in situatiile limita cand franezi mult si lichidul fierbinte incalzeste si dilata furtunele de cauciuc, astfel presiunea in loc sa se transmita la placute ..umfla furtunele

 

morala e ca: poti sa ai si cel mai racing sistem de franare, daca nu e aerisit bine, tot degeaba :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal baieti! Mi-am cumparat crash pad Puig pentru gsx r meu din 2007 si nu stiu cum se monteaza. poate sa ma ajute careva?

 

@piticot crezi ca as putea sa ma intelnesc cu tine sa vad cum ai prinse crash padurile?

Ne putem intalni fara problema, depinde doar de ora ca ziua sunt la munca. Vezi ca al meu e de 1000 si n-a trebuit sa gauresc carena, l-ea montat in locul suruburilor care sustin motorul in cadru

 

pompa e mai putin probabil sa se strice in halul ala incat sa cedeze asa de mult.

vina ramane a circuitului care are aer in el imho.

furtunele racing ajuta la un levier mai dur in special in situatiile limita cand franezi mult si lichidul fierbinte incalzeste si dilata furtunele de cauciuc, astfel presiunea in loc sa se transmita la placute ..umfla furtunele

 

morala e ca: poti sa ai si cel mai racing sistem de franare, daca nu e aerisit bine, tot degeaba :friends:

Preventiv mi-am comandat furtune si cu ocazia asta aerisesc/schimb lichidul de frana.

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne putem intalni fara problema, depinde doar de ora ca ziua sunt la munca. Vezi ca al meu e de 1000 si n-a trebuit sa gauresc carena, l-ea montat in locul suruburilor care sustin motorul in cadru

 

 

da... cred ca m-am prins cum se pun. Lasa-mi un PM cu nr tau de tel te rog!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...