Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

ok mersi o sa incerc sa ajung pe la garaj cu un spray de contact atunci.

 

TNG cred ca esti satul de multumiri pe aici dar deocamdata n am cum sa ma revansez decat zicandu ti un mare multumesc.

a inviat bestia

Sa fii sanatos!

De vorbe frumoase nu te saturi niciodata,in plus, ma bucur cand reusesc sa fac pe cineva fericit.

Ps .Te rog totusi daca poti sa-mi spui care a fost problema din cele enumerate ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

probabil ceva contact pt ca miscand cablurile alea a inviat imediat. multumesc mult

Cu placere,dar iti atrag atentia ca problema nu este rezolvata!

Trebuie sa stii exact ce anume nu face contact si sa-l restabilesti corect,altfel o sa ai surpriza sa te lase in drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rook ...stai linistit....Cezar face parte din grupul celor moderati. iar cand ajungi cu un suzi la el la service nu stramba din nas ci isi da toata silinta sa te ajute.....Pe de alta parte,sunt destui "radicali" caruia Suzuki le "sta ca un os de peste in gat" ....insa cand le spui de problemele avute de modelele lor, probleme la fel de periculoase ( bascule rupte, sau cutii blocate in mers etc),... atunci sa vezi "distractie.". Oricum firmele respective (toate patru...da, chiar si renumita" Honda e Honda" ) fiind societatii serioase si-au recunoscut greselile si au rechemat modelele respective pt rezolvare , gratuit.

 

Of topic Pana si Veyronul ale carui costuri de productie sunt aproape duble fata de pretul de vanzare, a avut probleme mari de stabilitate, rezolvate dupa doi ani de "chinuri" pt inginerii proiectanti.

Editat de Edgji
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sufar pentru ca nu sunt fanul vreunui producator (cred ca am zis deja de o mie de ori lucrul asta). Numai fanii sufera :)

Ce se vede in film - cazatura, cadru rupt. Un low side ... banal, ceva destul de intalnit pe pista. Cam naspa, cam nasol.

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa-ti spun ceva , ala e un k7-k8

 

Am zis eu ca ar fi altceva? :) posibil...

 

Vrei sa o luam de la capat? :)) Saracutul dulap, i s-au rupt cateva sertare...

N-are motocicleta nici o vina :D

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are 2 tobe,am auzit cazuri si pt k7&k8 cum ca ar avea aceeasi problema cu k5-k6

dar ce faceau suzuki`urile in perioada aceea?

R: LEGEA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



:)))))))

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baga Cesar, sint multi fani devotati peaici. Nu, nu e phtoshop! Rupturile au loc din cauza ca nu stiau sa sudeze. Sint firme care refac sudurile alea, in caz de accident, se va rupe materialul de linga sudura, nicidecum sudura.



Si da, problema a continuat si la K7 K8, nu e nici o noutate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Veyron doar de stabilitate? Dar de racirea motorului?

 

Eu am pomenit doar de defectele ce te puteau "pulveriza"....nu am vrut sa intru in polemici cu fanii VAG

 

Luati si va delectati .....in josul paginii in dreapta gasiti "Recall by Make"......ATENTIE la Honda sunt si masini bagate de aceea lista este mai mare..

 

http://www.motorcyclistonline.com/motorcycle_recalls/01/yamaha/

 

 

Hmm daca nu-ti doresti o "aventura " cu Suzuki ( 2006) si al ei cadru, poate.iti doresti senzatii "tari" cu "franele" de la R1 din acelasi fatidic an 2006, desigur nici o legatura cu problemele de frana de la modelul 2005, probabil mostenite de la R1 din 2004

 

PS Am avut R1 2005 (noua) nici o problema ...si astazi mi se pare cea mai frumoasa motoreta

Editat de Edgji
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baga Cesar, sint multi fani devotati peaici. Nu, nu e phtoshop! Rupturile au loc din cauza ca nu stiau sa sudeze. Sint firme care refac sudurile alea, in caz de accident, se va rupe materialul de linga sudura, nicidecum sudura.

 

Si da, problema a continuat si la K7 K8, nu e nici o noutate.

 

Eu am glumit cand am spus fani :)

Cei mai multi oameni pe-aici sunt normali si ai cu cine discuta. Sunt desigur si dobitoci sinistri cu care nu se poate schimba o idee :)

Pozele sunt luate de pe forumul gsxr.com si acolo discutiile tindeau spre o singura directie: decat sa risti sa te sui pe un agregat a carui integritate structurala se poate vaporiza din senin, fara sa te avertizeze sau sa-ti dea o sansa, mai bine cumperi alt agregat. Desigur, unele consuma ulei, altele sunt mai urate, dar pt binele propriu, care-i alegerea cea mai buna?

 

Si aici e shpilu cu motocicletele: fiind "obiecte ale placerii" nu sunt supuse unui proces de alegere rationala. Lumea (valabil mai degraba pt occidentul bogat dar se aplica si la romanul impartial, vorba lui Caragiale) isi cumpara motocicleta pe care se vede ca arata cel mai bine, ca da cel mai bine in anumite cercuri si gasti, modelele laudate de unii sau de altii care sunt "formatori de opinie" sau lideri sspontani ai unor grupuri. E valabiil si pentru cei care isi cumpara sportive si pentru cei care vor plimbari si sa "admire peisajul" (astia rezista pana ii fura prima oara peisajul) si pentru roackerii-nu-moare-bea-in-continuare care se viseaza-n piele neagra si cu un batic legat pe cap... Deci e valabil pentru aproape toti.

 

Alegerea rationala intervine doar cand motocicleta e folosita intr-un scop foarte precis si trebuie sa satisfaca niste cerinte exacte, pe care utilizatorul le stie deja. Nu mai merge cu poezia cu libertatea si cu parul in vant sau cu smecheria imaginara :)

 

Problema sasiului de GSXR nu e neaparat calitatea sudurii ci amplasarea cordonului de sudura fata de gaura de ram air.

Orice curs de structuri cu pereti usori te invata ca o decupare muta fluxul de forfecare. fara o analiza de detaliu pot aparea incarcari periculoase in zone cu concentratori de tensiuni. In cazul de fata, cordonul de sudura anterior al sasiurilor de gsxr.

Eroarea de conceptie este cordonul de sudura drept.

Pt exemplificare, se poate studia cordonul de sudura din fata gurilor de ram air de la 1000RR 2008.

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai de la Aprilia s-au inspirat ei insa nu au stiut ce sa fure si cum :) =)) sunteti rai! eu va pun pe topicul R1 si CBR numai lucruri frumoase despre mobre ,voi bateti .... de noi :((((,nu e frumos

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...