Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Codita se poate ridica mai sus? Sau se poate schimba, pune una mai sport (mai ridicata) ? Mi se pare mai agresiva cu codita mai ridicata.. cel putin Honda am vazut ca parca le are mai ridicate.. poate ma insel :)

post-49250-0-32037500-1387624805_thumb.jpg

Editat de Scarto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca merita modificarile. Ce poti face fara multe modificari de cadru este sa iei un kit de ridicare pe amortizorul de spate.Dar modifica centrul de greutate si nu intodeauna este o buna varianta.

Honda rr are toba sub sa si de aceea pare mai ridicata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Comanzi pentru modelul tau orice culoare doresti,inclusiv pentru reglaje(eu am ales rosu).

Am optat pentru varianta ,,scurta'' dar poti sa comanzi leviere de lungimea celor oem

 

Userul mexycanu iti poate aduce asa ceva la un pret foarte ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Comanzi pentru modelul tau orice culoare doresti,inclusiv pentru reglaje(eu am ales rosu).

Am optat pentru varianta ,,scurta'' dar poti sa comanzi leviere de lungimea celor oem

 

Userul mexycanu iti poate aduce asa ceva la un pret foarte ok

Exact alea 3 culori, ce le ai tu pe setul comandat, le am pe motor. Sunt interesat, il voi cauta pe mexycanu. Multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce parere aveti de evacuarile facute de cei de la Vick? Are cineva evacuare de la ei? Cum se aude? As vrea sa mi iau de la ei o evacuare, dat fiind pretul mai redus.. la banii unei tobe noua de la ei, nici una second nu cumpar :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Scarto: no offense dude,dar de-abia ti-ai luat motoreta asta si pui tot felul de intrebari puerile.

Raspunsurile la multe le poti afla si singur, cautand pe net, pe forumurile de gixxer, nu astepta doar mura-n gura...

Iar de restu, gen codita mai ridicata,si alte balarii...eu zic sa inveti s-o stapanesti pe ea asa cum e, sa te plimbi,sa te bucuri de ea, si dupa aia te poti gandi la modificari sau alte chestii..

As acorda o mai mare atentie la frane/ciclistica/suspensii, in loc de tobe, butoiase rizoma, codite ridicate etc..


Sper sa nu fii hater si sa interpretezi naspa mesajul meu:)

 

PS: Nu te-am vazut sa intrebi cum se regleaza o suspensie,sau sa ceri ajutorul cuiva sa-ti regleze suspensia dupa greutatea ta sau ceva de genul....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Exact alea 3 culori, ce le ai tu pe setul comandat, le am pe motor. Sunt interesat, il voi cauta pe mexycanu. Multam

Ti-am dat nr lui de tel pe PeMe,bafta la sopingareala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-ai luat vorbele din gura Adi,ai fost cu un pas inaintea mea

are o scuza doar ca e incepator si vrea sa afle cat mai multe lucruri intr-un timp cat mai scurt ,presupun ca nu are prieteni motociclisti dornici sa-l ajute/indrume

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Ce tot vorbiti,geaba ai motor daca nu se aude tare

Eu chiar ma gandeam sa merg fara toba,se aude mai cul decat un akrapovic

Editat de little wayne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti dreptate, ma intereseaza cam orice despre motocicleta, insa am intrebat pe aici pe forum cam ce ar trebui sa stiu despre motocicleta, intretinere si nu mi a spus nimeni mai nimic. Am luat la privat pe unul, altul (cum ar fi TNG caruia ii multumesc) si mi a mai spus una, alta.

 

De exemplu, n am stiut ca se regleaza suspensia dupa greutate. Ca tot veni vorba, cum se face? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

na mai Adita uite ce ai facut,vrea acum sa regleze suspensia dupa greutate tu-ti dai seama ce o sa iasa, nu ai avut ce face :P

uite aici

don't try this at home



lasa pe cineva care stie cu ce se mananca sa faca lucrul acesta !!!!!

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

na mai Adita uite ce ai facut,vrea acum sa regleze suspensia dupa greutate tu-ti dai seama ce o sa iasa, nu ai avut ce face :P

uite aici

don't try this at home

 

lasa pe cineva care stie cu ce se mananca sa faca lucrul acesta !!!!!

Am o mare nelamurire in privinta reglarii suspensiei in functie de greutate ...Daca o reglez (la un mecanic bineinteles) dupa greutatea mea (70 kg) cum o sa mai lucreze suspensia mea , cu inca o persoana in spate ?

Editat de alex4ice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o mare nelamurire in privinta reglarii suspensiei in functie de greutate ...Daca o reglez (la un mecanic bineinteles) dupa greutatea mea (70 kg) cum o sa mai lucreze suspensia mea , cu inca o persoana in spate ?

Trebuie sa stabilesti in ce formula vei folosi moto mai mult.

Singur sau cu pasager,turing sau race.

In functie de raspuns vei face setarile definite.

O folosesti in combinatie,atunci este un compromis...de regula setarile stok raspund bine la acesta configuratie.

Asta pentru o medie de 80kg pilot.Extremele necesita modificari tehnice de regula inlocuirea arcului pentru ce greutate ai..mare sau mica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cam ~100 kg... deci sa inteleg ca ar trebui schimbat arcul?

 

Astept primavara si merg la mecanic sa ma lamureasca cu toate/ajute/indrume..

Editat de Scarto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...