Sari la conținut

Seariders Bikers Party


univet
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 96
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pt cei care vreti sa plecati din Bucuresti spre intalnirea de la Constanta, se poate pleca Vineri la 17.00. Vedeti linkul de mai jos, daca vreti sa mergem cat mai multi:

/index.php?...mp;#entry433959

Ciao!

:lol:

Marfa ne vedem acolo.Insa sper ca 17 nu e ff fixa ora intrucat posibil sa ajung 15-20 d minute mai tarziu.Cat despre cazare .. om vedea pe acolo.Toate faine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am definitivat si trambulina ca parte integranta a circuitului de motocross pe plaja.

Vedeti sa aveti la voi produse repelente pentru tantari.

Usor cu gazu' in Mamaia - e plin de politie.

In zona campingului desteptii s-au apucat sa decoperteze asfaltul pe anumite portiuni......

Trambulina poate fi sarita cu orice - chiar si cu Outlanderul Max.....

 

Am definitivat si trambulina ca parte integranta a circuitului de motocross pe plaja.

Vedeti sa aveti la voi produse repelente pentru tantari.

Usor cu gazu' in Mamaia - e plin de politie.

In zona campingului desteptii s-au apucat sa decoperteze asfaltul pe anumite portiuni......

Trambulina poate fi sarita cu orice - chiar si cu Outlanderul Max.....

post-2175-1151610538_thumb.jpg

post-2175-1151610672_thumb.jpg

post-2175-1151610730_thumb.jpg

post-2175-1151610796_thumb.jpg

post-2175-1151610996_thumb.jpg

post-2175-1151611067_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un PROGRAM puteti sa puneti si voi ?

 

Din cate am intetes Liniuta, motocross pe plaja, concursuri se tin, dar Parada Moto ?

 

Mersi !

:rolleyes:

 

da, da, programu', programu'... ca io vreau sa plec sambata, si sa stiu la ce ora ar trebui sa ajung...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aceasta intrunire nu a fost nici pe departe la inaltimea celorlalte dinaintea ei dar asta nu inseamna ca nu s-a vrut sa fie...pacat...poate la anul.. baietii isi vor lua revansa ,oricum intrunirea de la Constanta insemna mult mai mult decit celelalte prin specificul ei,,care din fericire a fost cu prisosinta...dumnezeu..a uitat termoplonjonul in apa !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cea mai prost organizata petrecere. intrarea 200.000 de persoana + 200.000 campare pt 2 noptzi. bine zis cei mai prost cheltuitzi bani, concerte oha mike godoroja (cu iubirile lui de toate culorile curcubeului, si telefoane fara ton), concursuri oha (3 concursuri la care nu am vazut nici o premiere), liniutzte ce sa mai avem pretentzii daca nici macar parada nu a fost organizata. si pana peste toate, nu ca ar fii vina lor (cred ca e singurul lucru de care nu pot fii acuzatzi) dar a mai si plouat. :rolleyes: :bounce: :crack: :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot se impart pareri, iaca si cateva de la Brasov....

Dupa un drum al dracu de lung la 35 grade :rolleyes: ,vineri, in timpul pranzului, ajungem in camping unde sare un nene in fata noastra si zice scurt: 300 000. Normal,explic omului ca a fost anuntat 20 RON, nu 30, etc...omul o stia pe a lui, el era de la camping nu de la organizatori.Nu-i nimic, chemam pe cineva sa ne lamureasca.Pe cine? nimeni de la organizatori nu era pe acolo...timp de 2 ore la poarta nu a aparut nimeni de la organizatori.Noi asteptam pe terasa sa vina o masina cu bagajele, asa ca nu ne grabeam. Dupa 2 ore, apare un baiat cu un ecuson de gat, il intreb , ridica din umeri si il cheama pe univet ( nu stiu numele, imi cer scuze). Scurt pe doi ni se explica ca asa trebe ca asta e. Dupa ceva calcule succinte impreuna se prinde omul ca dreptatea e la mijloc , adica 25 RON..negociaza cu doamna de la camping si se ajunge la 26 RON, dupa niste calcule cu derivate partiale si integrale pe volum. :crack:

 

ne inmatriculeaza cortul,ca asa trebe.desi nu erau nici jumate. Intrebam cati sunt care n-au treaba cu noi, zice omul de la poarta ca vreo 6 corturi. Dupa ce am intrat am constatat ca mai mult de jumate din cei care erau vineri n-aveau treaba cu moto. Langa cortul nostru erau 4 corturi de familisti care au constatat socati ca se umple cortul de motoare si nu stiau de ce.

Sa nu uit o faza bestiala: pe terasa DIN CAMPING ne intreaba unu' de pe acolo de ce avem toti bratari la mana, ei saracii habar n-aveau ce e cu noi acolo...dar poate erau ei cu vaka..

Despre concerte, program artistic, etc pot spune doar atat: ZERO. Au cantat marele Mihai Godoroja ( ma scuzati, parca Mike Godoroja - or fi unul si aceeasi persoana? :crack: ) si blue spirit...care ne-au intrebat de vreo douaj'de mii de ori ce vom face noi oare la 1 ianuarie 2007, evident, cu privire la capra vecinului...

Despre programul de striptelnitze, mai bun ca la Brasov. 2 din ele erau spectatoare, dar treaba lor..

Dupa ce a fost anuntata parada pt ora 12, ne-am trezit ca se muta la 12:30 ( asta am aflat pe la 12:05) si e fara politie...doar plimbare ...noi am renuntat - nu tineam neaparat la prezenta politiei, dar un pic de organizare ar fi prins bine. Unora le-a placut, asa ca o fi fost ceva de capul ei.

In camping a fost liniste in mare parte, sambata pe la 10 seara s-au dat in stamba un pic iesenii, dar le-a trecut repede si f bine a facut.Si-au facut si damblaua, am dormit si noi linistiti.Oarecum, ca la 3 noaptea s-au mai gasit niste cretini...asta e... :bounce:

Sa nu uit un alt amanunt: neste familisti pe acolo, fara treaba cu motoretele, ne-au impuiat capul cu manele....la un moment dat s-au potolit, e posibil ca uralele de genu' - iti aruncam masina in mare, te taram cu adrian copilu' minune de mana...etc...sa fi avut efect.

Se agita lumea ca 20 RON a fost mult la Brasov...la ei 30 RON o fi fost putin :crack: .. si pe nimic...absolut nimic. Nici macar paza la camping. Cum s-au justificat banii aia de vreme ce noi am platit camparea? pe ce s-a dat 200 000 ? pe capra vecinului cantata de 5 ori cu 6 oameni privind scena? jenant...

 

gata, nu va mai plictisesc.

Ca si concluzie, pt cei care n-au chef sa citeasca: eu sigur nu mai ajung pe la intrunirea oamenilor marii...Sa le fie rusine ca nu au avut nici macar curajul sa spuna clar la ce sa se astepte lumea....credeti ca dupa ce am dat 2 milioane pe benzina n-as fi venit pt 6 RON in plus? dar trebuia anuntat frumos, nu fofilat...Foarte multi din camping s-au plans de asta....

 

 

@ univet: 20 ron inclusiv intararea in camping (care e 5 ron din astia)

5 ron cortul.

asta ai scris tu. deci eu platesc 5 ron sa intru eu si 5 ron cortul? adica daca platesc doar camparea, pun cortul dar eu n-am voie sa intru sa stau in el ?

Pari om serios ca sa vii cu jocuri de-astea de cuvinte...cat despre ce mi-ai spus la poarta ca intrebam orice profesor de limba romana ce inseamna anuntul tau, n-are sens sa mai discutam.....poate pe PM daca doresti o parere mai detaliata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrarea 20 RON inclusiv intrarea in camping (5 RON) care merg la proprietarul campingului

Camparea 5 RON pe doua zile (obisnuit se ia pe zi dar...avem discount)

 

 

 

 

 

Pardon campare 6 ron am si beletu :crack: iar in rest nimic interesant .... cik pe plaja nu-i voie cu motoreta a trebuit sa o luam prin alte parti sa ne dam si noi pe plaja :rolleyes: alti bani cheltuiti aiurea :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ne-am intors din...2 mai :) Am ajuns la camping la "intrunire" :crack: Vineri noaptea pe la 1...la intrare nimeni de la organizatori, nu tu un bine ati venit , nika....portarul de la camping ne cere sec 260.000 de caciula :bounce: Pai stai asa , 260 pt ce ? :crack: Am evaluat situatia, ne-am mai informat cine e prin camping si ce se intampla :rolleyes: si am ajuns la o concuzie ferma: 260x8pers = un buget frumusel pentru o petrecere "privata" in 2 mai, fara manelisti, fara fite, fara nervi.... Am incalecat pe o sha si ne-am pierdut in noapte. In 2 mai la 3 dimineata ne asteptau cu o ciorba de vacuta calda, loc de cort linistit , mare, plaja.A doua zi au inceput sa vina si bikerii carora le trecuse cheful de intrunit in C-ta .

 

Sea Riders, ne pare rau, dar la "intrunire" de genul asta nu mai venim. Daca vrem sa mergem la "statiune" , sa ne amestecam cu manelistii si sa ne lasam jumuliti ca turisti, putem oricand pe cont propriu, maretul nostru litoral e gata sa ne "satisfaca" .

 

 

 

Va pup pe toti si ne vedem printr-un colt uitat de tara, la o intrunire de bikeri :crack: Vara de-abia a inceput ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrarea 20 RON inclusiv intrarea in camping (5 RON) care merg la proprietarul campingului

Camparea 5 RON pe doua zile (obisnuit se ia pe zi dar...avem discount)

Taxa curent 5 RON - pentru cine vrea sa-si traga la cort

Taxa intrare cu masina - 5 RON, dar...0 RON cu MOTO

 

Adica intrarea ar fi diferita de campare, chiar daca initial a fost vorba de ac. suma (5 RON). Peste asta au venit toate.........

 

Sefa campingului a inceput sa modifice sumele percepute pt campare (cu 1-5 RON in plus)

S-a refuzat liniutza chiar daca aveam promisiuni serioase de ajutor de la FRM.....

S-a refuzat si parada ca era pe aceasi cerere (nu se putea altfel - liniutza era un moment din parada).

Niste angajati zelosi de la apele Romane ne-au adunat stalpii si ne-au distrus trambulinele...

Cel mai sufletist motocrossist - Liviu si-a belit motocicleta, subsemnatul mi-am belit cotul

Motociclistii constanteni au absentat in masa, unii ma sunau cu obstinatie....ba, ce mai e pe acolo(?)

 

Alt camping nu avem, alta negociere nu putem avea, trebuie sa acceptam conditiile lor, sa acceptam si nemotociclisti la campare (ca deh, ei stau o saptamana nu doua zile ca noi).....

 

Multumesc motociclistilor care au venit la plimbare, ca au respectat regulile de circulatie si nu ne-au pus in situatiii dificile.

 

Sper ca cei care au fost nemultumiti de preturile de campare sa fi plecat cu o vesta reflectorizanta in contrapartida (in val de 16 RON) si sa nu mai vina si la anul cand vor plati o taxa suplimentara pe plaja....imi pare rau sa va anunt, dar acesta este ultimul an cu plaja neconcesionata in zona campingului.

 

De muzica...noua ne-a placut, spectatori nici IRIS la Constanta n-a avut mai multi....la ora aia bikerii bat statiunile si cluburile.....

 

Nu vreau sa vorbesc in numele clubului dar eu - cu siguranta nu ma voi mai ocupa de intrunire - daca aceasta va mai fi la anul...

 

 

 

 

 

 

.......

post-2175-1151873168_thumb.jpg

post-2175-1151873306_thumb.jpg

Editat de univet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.........

post-2175-1151873369_thumb.jpg

post-2175-1151873449_thumb.jpg

post-2175-1151873949_thumb.jpg

post-2175-1151874010_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt din cta si cu toate astea spun sincer ca as fi preferat sa pierd cei 200 de mii...Imi pare mie rau pt toti cei care au venit practic degeaba si daca n-ar fi fost ploaia aia nenorocita as fi mers si eu in vama ca multi altii. Cam atat..si mult gust amar dupa aceasta "intrunire"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...