Sari la conținut

Mosi Senili Vs. Purghy


Purghy
 Share

Postări Recomandate

Ba eu cred ca tocmai din cauza asta gandeste asta,ii e teama pt cei care se vor intilni cu mosii in trafic dupa ce si'au furat'o :lol:

 

 

Las' ca nici inainte n-au fost mai breji...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 216
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

In circumstante normale nu as concepe sa dau in cineva care nu prea se poate apara: mosi, femei in general, copii. Nu ma face mai bun.

 

DAR

 

Acum 2 ani cand un mos mi-a tras o sacosa cu carti in cap cand mergeam cu honda si mi-a spart oglinda (am realizat ca puteam sa cad original), am intors motorul cu gandul sa il OMOR in bataie. Norocul lui ca a fugit prin boscheti inainte sa intorc.

 

Acum un an cand am luat o piatra (3x3 cm - destul de mare) in casca de la o tiganca cu puradeii: am vrut sa trec cu motorul peste ei. Fugeau ca iepurii pe camp!!! Norocul lor ca au sarit un garduletz de piatra.

 

 

Concluzie: exista o limita la orice om. Nu discutati actiunile unui om pana nu ati fost in situatie asemanatoare..

 

Sunt situatii care ne inraiesc, cat de buni la suflet am fi in viata de zi cu zi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La data de 16-06-2006, autovehiculul cu numarul de inmatriculare B68MIL este asigurat la:

 

ASIGURARE REASIGURARE ARDAF S.A. (detalii societate)

Filiala BUCURESTI

 

http://cedam.csa-isc.ro/search.php?c=nr_in...=06&an=2006

 

...in caz ca te ajuta cu ceva...

Editat de legionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred sincer ca trebuie nitel redecorata mufa aia cu care a scuipat mosu'. Poate nici nu voia sa scuipe, dar il deranja proteza. In cazul asta trebuie ajutat, asa e frumos si crestineste. Daca nu era o fata pe motor, ci o namila de 2 m pe 2 m, probabil ca se gandea de doua ori pana sa faca ce a facut nesimtitul dracu'. Ce besina lesinata, a imbatranit degeaba. Material prost, neam prost de morcov stramb.

Daca o sa ne intalnim vreodata, ai una bucata bere de la mine pentru reply-ul asta (si nu numai). La alegere :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ tarka ->>

 

Nu sunt extremist si am citit o gramada de posturi de pe aici! Ce pot sa-ti spun? O carca de greseli de ortografie, o carca de exprimari (si aici le exclud pe cele intentionate, in scop "artistic" si greselile de tipar) ratate, a la Bucale... sunt multe lucurui pe care le poti usor ghici depre cei care scriu! E usor sa te ascunzi in spatele unei tastaturi si sa scrii "da-i si fa-i" iar pus in fata cu problema.... fix nix! Cunoastem toti cazul cu "femeia la telefon"

Daca voi credeti ca o "corectie" de genul asta are efect POZITIV.... sa-mi spuneti si mie, cu dovada practica, si promit ca o sa caut pe strada pe toti aceia care incurca motciclistii si o sa-i bat de o sa le inmoi splina si pancreasul! :crack: (ce rau is... grrrr.... :lol: :cheers: :cheers: )

 

Faceti voi ce vreti, eu am sa stau pe margine si am sa zambesc (inteligent) si NICIODATA nu am sa ma bag cand un "motociclist" suparat pe un beemvist/manelist/mertanist o sa ia picioare in oo si in guritza pentru o oglinda sparta/indoita/rupta!

 

Bafta si multe centuri negre (peste gura :crack: :laugh: )

 

P.S. Acest raspuns va fi interpretat ca si un pamflet la adresa "vitejilor" pe doo sau mai multe roti!

 

@ tarka again -> ......si marmota???

@ baiazid -> am luat cockeru' unuia (acelasi calibru ca si mine, varsta/inaltime/kg) intre roti, in urma cu fo 5 ani, mi-am cusut epiderma cu 15 copci, am cumparat alta casca si gata! Sau trebuia poate sa ma ridic, si sa-i sparg mufarina aluia? As fi fost un imbecil... desi a sarit cu gura cu mine ca i-am omorat javra! Am ras de atitudinea lui, taxu mi-a pltatit (un domn! Habemus tatic corept) TOATE daunele + o betie crancena..... Dar INTREBAREA MEA..... Daca saream la bataie cu ala, platea taxu "distractia"? Neeee.........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Let da hunt begin!!! Imi pare rau pt ce ti s-a intamplat si se va face dreptate intr-un fel sau altul!!! vei vedea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum au mai spus si altii pe aici, du-te si ia-ti un certificat medico-legal, chiar daca nu ai nimic ( pune o mana in ghips, chestii de astea ) si apoi Politia e obligata sa cerceteze mai cu atentie. Cand ii gaseste, ii ia permisul pt cercetari. Si apoi sa vezi ce alearga ei dupa tine sa-ti retragi plangerea.

Asa am patit si eu, l-am lasat in pace pe conservarul care m-a lovit si acum suport consecintele repararii motorului.

Bafta multa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La data de 16-06-2006, autovehiculul cu numarul de inmatriculare B68MIL este asigurat la:

 

ASIGURARE REASIGURARE ARDAF S.A. (detalii societate)

Filiala BUCURESTI

 

http://cedam.csa-isc.ro/search.php?c=nr_in...=06&an=2006

 

...in caz ca te ajuta cu ceva...

 

Nu cred ca ajuta cu ceva, cu atat mai mult cu cat site-ul e de 2 bani; masina mea are asigurare pana pe 05/07/2006 iar pe site daca-l intreb pe data de 05/10/2006 imi spune ca am asigurare valabila. Iar din cate stiu ardaful era pe butuci.

 

hondaxx: esti incredibil bre.. daca te calca un betiv doamne'fereste, si stai in coma x luni cand iti revii te duci si-l cinstesti c-o bere, eh? poate iti plateste spitalizarea..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ tarka ->>

 

Nu sunt extremist si am citit o gramada de posturi de pe aici! Ce pot sa-ti spun? O carca de greseli de ortografie, o carca de exprimari (si aici le exclud pe cele intentionate, in scop "artistic" si greselile de tipar) ratate, a la Bucale... sunt multe lucurui pe care le poti usor ghici depre cei care scriu! E usor sa te ascunzi in spatele unei tastaturi si sa scrii "da-i si fa-i" iar pus in fata cu problema.... fix nix! Cunoastem toti cazul cu "femeia la telefon"

Daca voi credeti ca o "corectie" de genul asta are efect POZITIV.... sa-mi spuneti si mie, cu dovada practica, si promit ca o sa caut pe strada pe toti aceia care incurca motciclistii si o sa-i bat de o sa le inmoi splina si pancreasul! :crack: (ce rau is... grrrr.... :lol: :cheers: :cheers: )

 

Faceti voi ce vreti, eu am sa stau pe margine si am sa zambesc (inteligent) si NICIODATA nu am sa ma bag cand un "motociclist" suparat pe un beemvist/manelist/mertanist o sa ia picioare in oo si in guritza pentru o oglinda sparta/indoita/rupta!

 

Bafta si multe centuri negre (peste gura :crack: :laugh: )

 

P.S. Acest raspuns va fi interpretat ca si un pamflet la adresa "vitejilor" pe doo sau mai multe roti!

 

@ tarka again -> ......si marmota???

@ baiazid -> am luat cockeru' unuia (acelasi calibru ca si mine, varsta/inaltime/kg) intre roti, in urma cu fo 5 ani, mi-am cusut epiderma cu 15 copci, am cumparat alta casca si gata! Sau trebuia poate sa ma ridic, si sa-i sparg mufarina aluia? As fi fost un imbecil... desi a sarit cu gura cu mine ca i-am omorat javra! Am ras de atitudinea lui, taxu mi-a pltatit (un domn! Habemus tatic corept) TOATE daunele + o betie crancena..... Dar INTREBAREA MEA..... Daca saream la bataie cu ala, platea taxu "distractia"? Neeee.........

 

 

@hondaxx : Marmota ? Marmota ?........???? Dincolo era mai "ieftina"......doamna !

 

Hai c-ai luat-o si tu personal, stricai bunatate de ghilimele degeaba.....

 

Sper ca nu incepi peste trei posturi cu prostii din alea cu "Miticii" prosti si violenti din Bucuresti si restul tarii (adica Transilvania).........

 

Ptiu drace, am promis ca nu mai polemizez.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca nu incepi peste trei posturi cu prostii din alea cu "Miticii" prosti si violenti din Bucuresti si restul tarii (adica Transilvania).........

N-am luat domle nimic personal... cate despre mitici... stie toata lumea cine sunt si ce le poate capul!

Eu nu am treaba cu ei, am multi prieteni in Bucale cu care ma inteleg fantastic si sunt oameni de calitate! Nu m-ai prins....

Cu marmota vezi tu cum faci.... :lol: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iata cum vad eu lucrurile: Am facut credit la banca, pentru care platesc inca 7 ani, ca sa iau un motoras cu care sa ma dau si eu. Merg incet, ii respect pe toti, ii las sa treaca daca au prioritate, si uneori chiar si cand nu au (iesirile de pe stradute, in momentul in care eu sunt blocat la semafor). Ca se intampla accident de circulatie, mai inteleg (ma refer la cele usoare!). Suntem oameni, si fiecare gresim. Dar nu inteleg de ce trebuie sa platesc eu greselile altora, in timp ce ei isi bat joc de mine?!!!

 

Daca cineva ar da peste mine din greseala, prostie sau ignoranta si mai mult, ar incepe sa injure si sa mai dea o data peste mine intentionat, daca datorita actiunilor individului as avea de suferit psihic, fizic sau financiar, i-as manca pe loc ficatii individului. Mai ales cand dupa ce ca-mi face toate astea, incepe sa injure, sa scuipe si apoi sa fuga... In fata unor asemenea dovezi de nesimtire si rautate nu mai am intelegere, si nici iertare.

 

Poate ca altora le este mai usor sa spuna: "tre sa-mi iau oglinzi, carene si cauciucuri... nu e chiar asa mare paguba". Pentru mine, si daca mi-ar sparge doar un bec tot m-ar durea sufletul!

 

Se pune acum problema cum va plati respectivul? Legal, pedepsindu-l Politia si Justitia - este cel mai corect mod! Dar cum sa-l lasi pe mana Politiei cand stii sigur nu numai ca nu-ti vei recupera paguba, dar mai ales ca nu va pati nimic? Cand stii ca peste doua zile il vezi pe strada, si nu numai ca te priveste cu dispret, dar te mai si scuipa si injura "pentru ca tine", si lui nu are nimeni ce sa-i faca!

 

Astfel, nu ramane decat sa-ti faci singur dreptate... Desigur, trebuie sa gasesti modul cel mai corect si asta nu e intotdeauna usor. Dar trebuie sa se faca dreptate! Sa iti faci dreptate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau sa aflu asa ceva, parerea mea e ca ai procedat corect cu mersul la politie si declaratia. Daca politistii sunt baieti, dupa ce-i gasesc pe batranei (mi-a adus aminte faza de ce i s-a intamplat lui Thomas anul trecut, tot gust amar, cu batranei) poate ca in afara de suspendarea permisului o sa-i trimita la un examen oftalmologic pe bune si la revedere permis. Poate ca omu nu vede, nu-i nici o crima dar nici la volan n-are ce cauta.

Si ar fi bine sa privesti jumatatea plina a paharului, esti sanatoasa si motorul nu are nimic serios, asta-i cel mai important. Nu puteai sa prevezi ca ala era orb si n-ai avut nici o vina in toata tarasenia asta. Iti inteleg indignarea; si bate fierul cat e cald, la politie, e inadmisibil sa ramana cu permisul in buzunar. Maine poimaine o sa-l arunce pe unu intr-un sant si o sa intrebe nevinovat, cine dom'le , EU ???

Doamne ajuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi plac de obicei batranii, dar in cazul asta, calcam batranica pe cap si il bateam cu usa de la masina pe mos. Cred ca au vazut ca esti fata, ca daca era un animal mare imbracat in negru cred ca incremeneau.

Cumpara-ti un baston extensibil, este foarte folositor in multe situatii, dementi, taximetristi, caini, betivi, tarani, manelisti, tigani, adica vreo jumate din cei care ne inconjoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Batranei,batranei..... Da' pe felie batraneii astia....Injuraturi, scuipati si fuga de la locul faptei......Iti dai seama ce faceau pe la 30 de ani ?

N-or fi fost Bonnie and Clyde ? :lol:

Editat de tarka
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Let da hunt begin!!! Imi pare rau pt ce ti s-a intamplat si se va face dreptate intr-un fel sau altul!!! vei vedea

 

Stii ceva ce eu nu stiu? :cheers:

 

Daca baba locuieste pe Stanjeneilor, ceva-ceva se leaga

VASLUIANU EMILIA

Adresa: Stanjeneilor, Nr. 8, Sc. , Etaj , Apart. , Sector 4, 4, 41954, Telefon: 021.6366446

 

 

Culmea e ca mai e si Vlaicu Emilia pe Stanjeneilor 2, ap.11.

 

 

Bucura-te gagico. Esti in viata, animalul tau e ok, iar tu esti aici. Invingatoare! Prostii au trecut. Pregateste-te pentru urmatorii! Si intre timp, traieste fiecare clipa. Sau macar aproape fiecare!

 

Ride safe

 

 

Uau! Premiul pentru cel mai frumos post! :crack:

 

Batranei,batranei..... Da' pe felie batraneii astia....Injuraturi, scuipati si fuga de la locul faptei......Iti dai seama ce faceau pe la 30 de ani ?

N-or fi fost Bonnie and Clyde ? :crack:

 

 

:lol: :cheers: Va dati seama cine a dat peste mine? Bonnie & Clyde varianta 60 de ani, chiori si putind a transpiratie de la 1 km. Sincer, mi-i imaginam altfel!...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca baba locuieste pe Stanjeneilor, ceva-ceva se leaga

VASLUIANU EMILIA

Adresa: Stanjeneilor, Nr. 8, Sc. , Etaj , Apart. , Sector 4, 4, 41954, Telefon: 021.6366446

 

MEY ! Aia cu Stanjeneilor era un exemplu !!!!! Ce naiba ! Cititi cu atentie TOATE posturile din topic !!!!

:lol: Habar nu aveam ca exista strada Stanjeneilor...cu atatea Emilii.....Sper ca nu am ajuns prea tarziu cu postul asta si femeile mai sunt inca in viata !

Editat de tarka
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adresa 80% corecta este Vlaicu Emilia, Stanjeneilor 2, ap.11.

Descinderea va fi la inceputul saptamanii viitoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers:

Sunteti de toata grozavia.... Oamre conservarii isi mananca atat energei cautand motociclisti turbati?

:cheers:

Doamne.... nu ne mai satura Doamne Doamne de haituiri si alte d'astea!

Purghy maica... mergi la beserica si aprinde o lumanare si bucura-te ca esti vine si sanatoasa.... si roaga-te ca la 65 de ani sa nu dai peste vreun motociclist care sa te bage dupa aceea in coma!

 

Unde e umanitatea???

 

Halal oameni.... incep sa inteleg de ce suntem priviti asa cum suntem.... :lol:

Incep sa realizez ca ne meritam 99% soarta....

 

Bafta! Adresa o aveti.... sa puneti poze cu victimele dupa "actiune"

 

P.S. Motocociclist = 1 + de respect = 1 + de demnitate = 1 + de inteligenta = 1 + de aventura

 

 

dar

 

 

0 (zero) toleranta? 0 (zero) iertare? 0 (zero) umanitate???

Editat de hondaxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au trecut cele 48 de ore. S-o fi prezentat sa declare? Neaaaaah..... :lol:

 

@ hondaxx: omule, sunt de acord cu tine, am zis eu ca le fac vreun rau? Citeste posturile mele! Am tot respectul pt. felul in care gandesti. Vreau doar sa ii cunosc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Purghy maica... mergi la beserica si aprinde o lumanare si bucura-te ca esti vine si sanatoasa....

Corect, Purghy, du-te la biserica si bucura-te ca a dat cineva cu masina peste tine :lol: Haideti sa coboram nitel cu picioarele pe pamant. Unde supravietuiesc numa aia care stiu cum sa lupte. Chestiile astea cu biserica sunt bune de romane. Cum cobori in trafic dai cu nasu de realitate si se schimba "un pic" problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...